Įkraunama...
Įkraunama...

Agota, Agata

iš šių dviejų tai Agota smile.gif
Atsakyti
esu Agata. Niekada neturėjau problemų su savo vardu - na vienintlė, tai, kad niekada nelipo jokie apvardžiavimai susieti su vardu smile.gif
Angliškai Agatha, kirčiuojama pirmoji A.
Atsakyti
Agata daug svelniau ir moteriskiau skamba.
Atsakyti
Mano dukrytes vardas Agota wub.gif kadangi mes lietuviai tai ir nesvarsciau Agata ar Agota vadinti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ITMA: 17 vasario 2014 - 17:08
QUOTE(ITMA @ 2014 02 17, 17:07)
Mano dukrytes vardas Agota wub.gif kadangi mes lietuviai tai ir nesvarsciau Agata ar Agota vadinti...

O koks skirtumas? Tiek Agata, tiek Agota reiškia tą patį, kilmė ta pati, t.y. tikrai ne lietuviška.
Atsakyti
grazus, senoviskas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajurekiuke @ 2011 11 10, 15:26)
As pavadinau savo dukryte Agota, nes man labai grazus tas vardas thumbup.gif
Ir kai laukiausi galvojau pavadinnti Andreja, Auguste arba Agota, bet kai gime jai tas vardas labiausiai tiko. Vadinam Agociuku, Agute, Agotele biggrin.gif


Labai grazus 4u.gif Mes prie jusu isvardintu dar vadinam Agotuku ir Agotyte wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Mandary @ 2016 03 11, 13:03)
Mes prie jusu isvardintu dar vadinam Agotuku


Turit berniuką?
Atsakyti
Labai gražus vardas ir stiprus vardas.Mano a.a močiutė buvo Agota. Vaikystėje jos vardą trumpindavo Agotukas, Agočiutė.
Atsakyti
Agata daug daug gražiau, švelniau ir moteriškiau.
Atsakyti
QUOTE(Ašaka @ 2016 03 11, 23:26)
Turit berniuką?


Yra tendencija (pastebėta gyvojoje kalboje) mergaites, sumažybinus jų vardus su priesaga -uk-, vadinti/kviesti vyriška forma: Editukas/ Edituk, Agotukas/Agotuk, Rugiliukas/Rugiliuk. Prof. Girdenis šio pastebėjimo iš baigiamojo darbo neišbraukė.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 03 14, 19:06)
Yra tendencija (pastebėta gyvojoje kalboje) mergaites, sumažybinus jų vardus su priesaga -uk-, vadinti/kviesti vyriška forma: Editukas/ Edituk, Agotukas/Agotuk, Rugiliukas/Rugiliuk. Prof. Girdenis šio pastebėjimo iš baigiamojo darbo neišbraukė.


Taip, šitą tendenciją pastebėjau SM (berods, ir "Amerika pirty" į šeimininkų dukrelę buvo kereipiamasi "Agotuk"), bet visgi keista, kad daug kam nepatinka, kai mergaitėms duodamas tariamai vyriškas vardas (Jogailė, Vytautė), bet kažkodėl yra priimtina į mergaites kreiptis vyriška vardo forma.
Atsakyti