Įkraunama...
Įkraunama...

Cukrinis diabetas ir nėštumas

Sveikos mamytes! As sergu diabetu jau beveik 3 metus. Dukrai rudeni sueis 6, taigi ja gimdziau dar be diabeto ir nestumas buvo labai lengvas. Nusprendem su vyru, kad reiktu mums ir antro vaikelio. Dabar esu 15 savaite nescia smile.gif
Dar iki nestumo pakabinau sau insulino pompa, kuri leido cukriukus sureguliuoti, pasiekti gliukuota 6%. Pradejau gerti foline rugsti, apibegau visus gydytojus ir tik tada pastojau. 7 savaiciu pagulejau ligonineje, kur atliko visus reikiamus tyrimus ir suformino dokumentus, kad dabar man pompos keiciamas dalis kompensuotu ligoniu kasos (jei mamytes nezinot, tai nesciosioms cukrinukems pompos yra kompensuojamos - reikalaukit). Kitas "pagulejimas" nusimato 24 savaite, vel viska tikrins. 18 savaite - echoskopija. Ir 34 savaite vel i ligonine - si kart i akuserini skyriu, is kur, jei kas ne taip eina, tai jau ir nebeisleidzia iki gimdymo. Bet labai tikiu, kad viskas bus gerai smile.gif
Cukriukus reikia laikyti kuo artimesnius sveiko zmogaus cukrams. Bet per nestuma vyksta tiek pokyciu organizme, kad tie cukrai "pasokineja". Reti soktelejimai nera pavojingi, bet visumoje reikia stengtis siekti idealo. Todel cukrus matuoju kokius 7 kart per para (kartais ir nakti). Be to dirbu.
Siaip jauciuosi gerai, jau nebepykina ir miego nebe taip noriu, kaip pirmus menesius, kada atrodo visa diena ismiegociau.
Va taip ir gyvenam. Rasykit, kaip jums sekasi.
Atsakyti
sveikos mamytes, idomu suzinoti ar yra cia planuojanciu pastoti moteru, kurios serga sia liga, o gal jau yra pagimdziusiu, labai noriu kuo daugiau isgirsti sia tema, rasykit viska, nuo planavimo, isnesiojimo iki gimdymo:) labai lauksiu pasisakymu unsure.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, o kokie buna cukrinio diabeto pozymiai? as jau labai baiminga esu, todel geriau manau apie viska zynoti.
Atsakyti
SVEIKOS CUKINUKES IR NE TIK
AS SERGU CKRINIU DIABETU NUO 8 METU,O DABAR MAN 25,TAIGI STAŽAS 17 METU,IR PRIES PORA DIENU SUZINOJAU KAD LAUKIUOSI.TAGI RYT EINU PAS GYDYTOJA PATIKSLINTI KAS IR KUR bigsmile.gif
O PLANUOSE VYKTI I KAUNO KLINIKAS IR TEN GIMDYTI IR KAD MANE PRIŽIŪRETU TEN.KADANGI VILNIUS NETURI TOKIU SPECIALITU KAIP KAUNAS.
IS PRADZIU CUKRAI BUVO LABAI NEKOKIE,IR TUOMET "PASIKABINAU" INSULINO POMPA IR PO 3 MEN PASTOJAU. thumbup.gif CURAI NORALIZAVOSI. ax.gif
TAIGI KARTAS NUO KARTO ČIA APSILANKYSIU IR PAPASAKOSIU KAIP MAN SEKASI
Papildyta:
CUKRINIO DIABETO POŽYMIAI-PAGRINDINIAI

1, TROŠKINA,YPATINGAI TROŠKULYS IMA,IR KARTAIS ATRODO ATIDUOTUM VISKA UŽ STIKLINE VANDENS
2,DAŽNAS ŠLAPINIMASIS,YPATINGAI NAKTY PO 3-4-5 KARTUS
3, NUOVARGIS
Atsakyti
cia daug kalbama apie tai,kad pastoti nori jau sergancios CD, bet jei as susirgau budama nescia. na man bunanat nesciai dare tyrima del gliukozes kiekio kraujyje. ir jis isgerus gliukozes buvo per didelis. sako dietos reikia laikytis. bet ar tik tiek pakanka?ir oi kaip sunku tai daryti, nes pagal visus nurodymus tai darzoves galima valgyt, liesa mesa...nu ir turiu pasakyti, kad as taip jei keias dienas pagyvenu, tai po to vis tiek suvalgau ka nors, ko netureciau...gal yra tokiu, kurios susirgo nescuju CD?ir kaip jos jautesi, kaip jautesi vaikuciai ir t.t.
Atsakyti
SVEIKOS MAMYTES,JAU PRAEJO BEVEIK 4 MENESIAI.IR MES VIS AUGAM,CUKRAI PASOKINEJA,BET KADA DAZNAI CUKRUS TIKRINI TAI KAIP IR NEILGAI TAS CUKRUS PAKILES BUNA.SIAIP JAUCIAMES NEBLOGAI,MIEGUISTOS ,IRZLIOS,BET LAIMINGOS.


SEKMES VISOMS biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, esamos ir busimos mamytes smile.gif

as jau irgi mamyte. lapkricio 24 d. pagimdziau sveikutele dukryte. dabar mums jau 10 savaiciu ir augam kaip ant mieliu smile.gif visa nestuma jauciausi kuo puikiausiai, CD deka priaugau tik 9 kg (kadangi negali valgyti bulkuciu, saldumynu ir t.t. ir pan.), kurie kaip mat istirpo. dabar insulino poreikis toks pat, kaip buvo pries nestuma, bet kadangi valgau daugiau, tai ir leidziuosi daugiau smile.gif tik kartais tas cukrus pasokineja gerokai. gan daznai buna hipoglikemijos, nes per rupesti dukryte pamirstu ir save - neuzvalgau. sianakt tai net biski samone buvau praradusi - vyras mane kalbino, o as nieko neatsimenu, tik protarpiais. pasimatavau cukru - doh.gif 1.1 blink.gif tai tikriausiai zemas cukrus gan ilgai buvo, jei jau samone aptemo. buvo baisu, nes man taip pirma karta. ir stengsiuosi, kad paskutini.
Sekmes visoms, auginancioms pilvukus. viskas tikrai bus gerai, svarbiausia tuo tiketi ir labai noreti smile.gif
Atsakyti
Smagu,kad visoms sekasi.Na mano stazas is cia rasanciu bus tikriausiai ilgiausias.Beveik 20m.sergu CD.Pries 3m.pagimdziau sunu.Tiesa,jis gime tik 36sav. ir 2,2kg.Dar pries tiek metu insulino pompu niekas nekompensavo,viska nuomavausi ir keiciamas dalis pirkausi pati.Nestumas buvo sunkus,daznai gulejau ligoninese(praktiskai juose beveik gyvenau).Aciu dievui sunui viskas gerai.Gimdziau KMUK pas Gyd.Birzieti,kuris spec. ir priziuri nesciasias su CD.
Jei ka noresit daugiau paklausti ar siaip pakalbeti,rasykit i az,jei galesiu padesiu. 4u.gif
Atsakyti
Juravei!
Labai smagu,kad kaip pagimdei savo suneli stazas CD buvo 17 metu.Dabar man jau eina 18 savaite ,ir mano stazas taip pat 17 metu.Labai aciu uz vilti ir dabar man zymiai ramiau ir smagiau,Zinau kad as ne viena tokia.
Stiprybes jums,ir geros sveikatos tau.Niekada neliudekite,ir tikekite sebuklais! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
sveikos nestuke.gif radau si puslapi ir apsidziaugiau nors nera labai daug informacijos bet jos pakako kad susipazinciau kas tai per liga(truputi).Gyvenu uzsienyje,laukiuosi jau 22sav.tad siandien buvau pas akusere kaip visada buvo paprasta apziura ir labai nustebino akuseres klausimas Ar niekas seimoje nesirges debiatu? ar akusere galejo tai pamatyti is slapimo tyrimo kad kazkas netaip?Nors kraujo tyrimu atsakymu dar negavau ir mano tikraja akusere pavadavo kita,o pirmoji akusere nieko man net nera uzsiminusi ar paklaususi o gal tai pradzia tos ligos esu truputi issigandusi.nestumas nuo pat pradziu labai paprastas nei as vemiau nei man budavo silpna absoliuciai nieko gyvenau normalu gyvenima ir viskas,tik dabar pajutau potrauki saldumynams bet tuo paciu metu galiu valgyti ir rukyta kamiska kumpi biggrin.gif cia tai nestumo pozymiai as suprantu lotuliukas.gif .Sakykit gal reikia vengti saldumynu maziau valgyti to kas turi daug cukraus nors kiek esu girdejusi to tai labai reikia saugotis.pries tai nelabai megau saldumynus arbatas taip pat gerdavau be cukraus o dabar norisi saldziau ar taip gali pasireiksti ta liga? g.gif jei taip tada pradesiu eiti pas daktarus ieskoti kad kas man padetu netiek del saves kiek del mazojo stebuklo nestuke.gif o zinotumet kaip cia sunku su tais daktarais doh.gif .aciu jei kas parasysit ir visoms sekmes auginant stebuklelius
Atsakyti
Svarbiausia nepanikuok.Niekas dar neaisku.Nelabai supratau,o akusere klause todel,kad slapime rado cukraus? Reiktu,kad padarytu cukru kraujyje,tada jau galima kazka sakyti.Slapime ne visiem vienodai gali pasirodyti gliukozes,vieniem jo buna,kitiem tik jau ilga laika esant cukrui kraujyje slapime isryskeja .O jei slapime rastas cukrus reiktu po kiek laiko vel pasikartoti ir aisku truputi pasisaugoti,apriboti saldumynus,angliavandenius.Bet tai vadinamas gestacinis diabetas,kuris po nestumo praeina.Tikiu,kad viskas susitvarkys,nesijaudink. 4u.gif Jei ko reikia klausk,mes cia visos padesim. smile.gif
Atsakyti
Sveikos besilaukiancios ir jau mamytes!
As irgi planuoju istot i jusu buri, todel labai faina butu sulaukti zinuciu, kaip jums sekesi ir sekasi, ka daryti ir ko nedaryti pries pastojant ir pastojus. Siandien pasiskaiciau vienos KMUK gydytojos straipsni apie nestuma ir diabeta, kad baisu pasidare - ten tik apie apsigimimus ir komplikacijas raso:( Atrodo, pas mane stazas jau irgi nemazas (8 m.), bet kai paskaitau, kad susilaukia sveiku vaikuciu sergancios jau 17-tus metus, be galo nuramina ir ikvepia optimizmo! 4u.gif
Atsakyti