Įkraunama...
Įkraunama...

Žindymas ir leistinas bei neleistinas maistas

Labai ačiū visoms už informaciją 4u.gif , juolab, kad tai jau ne teorija o pačių išbandyta. Žinot, kai vaikas buvau, sakė, kad pieną gerti sveika, kad košė vaikui turi būt su pienu. O savajam košes kai pradėjau virt, tai be, tiek man įprasta, kad mūsų namuos to nėr. O paskui susimąsčiau, ar nedarau meškos paslaugos. Taigi, RSTT, nuraminot, kai bus paaugesnis, bandysiu košę pabalint kaimišku pienuku, ir žiūrėsiu, kas bus. O jei mažius, nusižiūrėjęs i mus, nenorės, tiek to.
O dėl dietos, Nikolia, Jūs teisi. Išmanymo trūko. Prieš gimdymą ta tema domėjaus, skaičiau, bet kai vaikas verkė ir verkė, o patarėjų- geradėjų choras traukė vis tą patį "Jau tu kažką suvalgei, o gal tau pieno trūksta, pirk mišinį ir viskas bus gerai", tai doh.gif Tai ir pradėjau išiminėt produktus vieną po kito iš raciono... Dabar jau žinau, kad reikia stebėti, ką valgai, kaip vaikas jaučiasi, bet jei jau mažių kamuoja diegliai, tai pusbadžiavimas nepadės.
Atsakyti
sveikos mamytes, kreipiuosi i jus su klausimu ne visai susijusiu su tema...
mano mergytei 1 metukas ir 2 men, maitinu, nors tik 1 krutimi, bet gan daznai. esme - man plyso ausies bugnelis, ir padeti gali tik maxitrol vaistai, beveik negirdziu su ta ausim, ir baisu, kad taip ir neliktu. anotacijoj vaist parasyta, kad nevartokite maxitrol, nes gali patekti i piena. lasinti reiktu i ausi. ir nezinau ka daryti, gal kuri maitindama visgi vartojo si vaista?
Atsakyti
paziurekit cia:
http://www.pradzia.o...jagimis-kudikis

QUOTE(Ramasta @ 2012 11 16, 15:28)
sveikos mamytes, kreipiuosi i jus su klausimu ne visai susijusiu su tema...
mano mergytei 1 metukas ir 2 men, maitinu, nors tik  1 krutimi, bet gan daznai. esme - man plyso ausies bugnelis, ir padeti gali tik maxitrol vaistai, beveik negirdziu su ta ausim, ir baisu, kad taip ir neliktu. anotacijoj vaist parasyta, kad nevartokite maxitrol, nes gali patekti i piena. lasinti reiktu i ausi. ir nezinau ka daryti, gal kuri maitindama visgi vartojo si vaista?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikolia: 16 lapkričio 2012 - 15:50
QUOTE(Nikolia @ 2012 11 16, 16:49)

aciu, bet atsakymo neradau i man rupima klausima...
Atsakyti
tie jusu vaistai skaidosi i tris dalis ir veikiausiai pagal tai reikia ieskoti atsakymo, jei cia zinoma sitie:
http://ligos.sveikas...akims/maxitrol/
o gal ju pavadinimas yra kitoks ieskant ne Lt..bet kokiu atveju tiek ziurint tuos tris komponentus, tiek ieskant kitu pavadinimu, galima ziureti cia:
http://www.e-lactanc...gles/inicio.asp

o vienam is mamu puslapiu buvo tokia info, panasu, kad ji vartojo nedidelis kudikis:
''uzjauciu mum buvo kai mazylei vos 3men tai tik vaistukai maxitrol jie labai greit skausma nueme as tai liaudiskom priemonem nezaisciau nors esu uz liaudiska medicina sveikit''
http://www.mamanija....imu-kaip-gydyti

realiai yra mazai vaistu, kuriu zindant vartoti negalima..paprastai daro taip, kad po zindymo butu ilgesnis tarpas, tokiu niuansus geriausiai paaiskina zindymo savanores:
http://www.pradzia.o...tacija-zindymas

va taip mazdaug ieskomi atsakymai...sekmes susitvarkant..


QUOTE(Ramasta @ 2012 11 16, 18:55)
aciu, bet atsakymo neradau i man rupima klausima...

Atsakyti
Na perskaičiau anotacijas tai nėščiai galima tik jei labai būtina (aišku kažkiek pro placentą nepraeina-bet mano gydytoja sakė kad taip rašo nes su nėščiosiomis niekas tyrimų neatlieka), jei žindai-GALI patekt į pieną. Nu tai manau jei iškart pažindžius suvartot ir po ilgesnės pertraukos vėl žindyt turėtų poveikio nelikt, bent jau labai didelio. Juo labiau kad mergytė jūsų jau didelė tai nemanau kad žindot kaip naujagimę dažnai mirksiukas.gif manau kad liga yra daug baisiau jei komplikuosis. Be to manau jei turit gerą vaistininkę pažįstamą tai tikrai patars nuo dūšios - žodžiu žiūrėkit jau savęs ir sveikit 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės, norėjau pasiteirauti ką daryti su žvėriškai padidėjusiu apetitu..? smile.gif Kai pradėjau maitinti tai pastovei noriu valgyt... Aišku riboju maistą ir nevalgau "ko negalima", bet nuolat noriu užkandžiauti, tai pastovei kramtau paprastus sausainiukus, barankas, džiūvėsėlius ir pan... Nemanau kad labai gerai jų suvalgyti tokį nemažą kiekį kaip ąš suvalgau, bet nesugalvoju ką kitką galėčiau užkandžiaut..? Gal kas patarsit? smile.gif Ačiū iš anksto smile.gif
Atsakyti
QUOTE(joan @ 2013 10 06, 21:30)
Sveikos mamytės, norėjau pasiteirauti ką daryti su žvėriškai padidėjusiu apetitu..? smile.gif Kai pradėjau maitinti tai pastovei noriu valgyt... Aišku riboju maistą ir nevalgau "ko negalima", bet nuolat noriu užkandžiauti, tai pastovei kramtau paprastus sausainiukus, barankas, džiūvėsėlius ir pan... Nemanau kad labai gerai jų suvalgyti tokį nemažą kiekį kaip ąš suvalgau, bet nesugalvoju ką kitką galėčiau užkandžiaut..? Gal kas patarsit? smile.gif Ačiū iš anksto smile.gif

Sveika 4u.gif
Nėra gerai, kad dažnai kramsnojate kažką, tai tik tam kartui padeda apgauti skrandį, bet nesuteikia organizmui reikalingų medžiagų. Natūralu, kad apetitas padidėjo, juk pienelio gamybai reikia energijos, turbūt nemažai jėgų reikia ir vaikučiu rūpinantis, taigi didesnis noras valgyti nėra nieko keisto.
Siūlyčiau vietoj užkandžiavimo geriau pavalgyti pilnaverčio maisto, kad gautumėte pakankamai energijos. Tada ir užkandžiauti mažiau norėsis. Dėl negalimo maisto- valgyti galima viską, ką valgėte nėštumo metu, jei nesate kam nors alergiška jūs ar jūsų kūdikis.
Apskritai nelabai supratau iš jūsų žinutės, kodėl nusprendėte riboti valgį g.gif Jei ribojate maistą siekdama greičiau atgauti ankstesnes kūno formas- sausainiai, džiūvėsėliai tam tikrai nepadės.
Atsakyti
QUOTE(Doremina @ 2013 10 07, 11:52)
Sveika 4u.gif
Nėra gerai, kad dažnai kramsnojate kažką, tai tik tam kartui padeda apgauti skrandį, bet nesuteikia organizmui reikalingų medžiagų. Natūralu, kad apetitas padidėjo, juk pienelio gamybai reikia energijos, turbūt nemažai jėgų reikia ir vaikučiu rūpinantis, taigi didesnis noras valgyti nėra nieko keisto.
Siūlyčiau vietoj užkandžiavimo geriau pavalgyti pilnaverčio maisto, kad gautumėte pakankamai energijos. Tada ir užkandžiauti mažiau norėsis. Dėl negalimo maisto- valgyti galima viską, ką valgėte nėštumo metu, jei nesate kam nors alergiška jūs ar jūsų kūdikis.
Apskritai nelabai supratau iš jūsų žinutės, kodėl nusprendėte riboti valgį g.gif  Jei ribojate maistą siekdama greičiau atgauti ankstesnes kūno formas- sausainiai, džiūvėsėliai tam tikrai nepadės.



Nelabai susikalbėjome smile.gif Maistą riboju, t.y. atsirenku ką valgyti ko ne, nes vaikučiui pučia pilvuką. Kūno formomis šiuo metu dar tikrai nesirūpinu smile.gif Ir užkandžiai tikrai nėra vienintelis mano maistas - valgau normalius ir pilnaverčius pusryčius, pietus bei vakarienę, bet tarpuose tarp jų pastovei noriu užkandžiauti. Ir manau kad sausainiai nėra pats sveikiausias užkandis, todėl ir teiravausi ką sveikesnio ir vertingesnio galėčiau kramsnoti, nuo ko nepūstų pilvuko ir nealergizuotų vaikučio.
Atsakyti
QUOTE(joan @ 2013 10 07, 19:16)
Nelabai susikalbėjome smile.gif Maistą riboju, t.y. atsirenku ką valgyti ko ne, nes vaikučiui pučia pilvuką. Kūno formomis šiuo metu dar tikrai nesirūpinu smile.gif Ir užkandžiai tikrai nėra vienintelis mano maistas - valgau normalius ir pilnaverčius pusryčius, pietus bei vakarienę, bet tarpuose tarp jų pastovei noriu užkandžiauti. Ir manau kad sausainiai nėra pats sveikiausias užkandis, todėl ir teiravausi ką sveikesnio ir vertingesnio galėčiau kramsnoti, nuo ko nepūstų pilvuko ir nealergizuotų vaikučio.


Tikrai nesusikalbėjome 4u.gif
Užkandžiauti sveika būtų vaisiais, rupia duona, bet jūs sakote, kad vaikučiui pučia pilvuką. Ar esate įsitikinusi, kad nuo jūsų vartojamų produktų g.gif - daugumai kūdikių skauda pilvukus, pučia, kol žarnynas susireguliuoja, kol išmoksta dujas pašalinti. Iš patirties- stengdamasi, kad sūnui nepūstų pilvelio beveik badavau, bet tai nepadėjo. Teko duoti lašiukų. Aišku, jūs- mama, geriausiai žinote, ar tikrai vaikui blogai nuo jūsų suvalgyto obuolio, bet dažnai vis dar tiesiog gajūs stereotipai.
Atsakyti
QUOTE(Doremina @ 2013 10 07, 19:43)
Tikrai nesusikalbėjome 4u.gif
Užkandžiauti sveika būtų vaisiais, rupia duona, bet jūs sakote, kad vaikučiui pučia pilvuką. Ar esate įsitikinusi, kad nuo jūsų vartojamų produktų g.gif - daugumai kūdikių skauda pilvukus, pučia, kol žarnynas susireguliuoja, kol išmoksta dujas pašalinti. Iš patirties- stengdamasi, kad sūnui nepūstų pilvelio beveik badavau, bet tai nepadėjo. Teko duoti lašiukų. Aišku, jūs- mama, geriausiai žinote, ar tikrai vaikui blogai nuo jūsų suvalgyto obuolio, bet dažnai vis dar tiesiog gajūs stereotipai.


Na iš tiesų tai nesu tikra kad pilvuką pučia būtent nuo mano suvalgyto maisto, tik įtariu... Nes atrodo nieko "neleistino" nevalgau, bet ir pačiai pilvą pučią vos ne kasdien, tai ir mažyliui tuo pačiu pučia sad.gif
O dėl vaisių, tai mielai juos valgyčiau, bet per nėščiųjų kursus "prigąsdino", kad nuo pietietiškų vaisių vaikučius dažnai beria, alergizuoja, tai jų nevalgau, o iš lietuviškų šiuo metu įmanoma valgyti ką - berods tik obuolius ir kriaušes. Obuolių nevalgau nes bijau kad pūs pilvuką, o kriaušių irgi nenoriu persistengt, suvalgau po vieną per dieną, irgi bijau to pilvuko pūtimo...sad.gif Žodžiu tas pilvuko pūtimas kažkoks baubas..smile.gif
Atsakyti
QUOTE(joan @ 2013 10 08, 10:30)
Na iš tiesų tai nesu tikra kad pilvuką pučia būtent nuo mano suvalgyto maisto, tik įtariu... Nes atrodo nieko "neleistino" nevalgau, bet ir pačiai pilvą pučią vos ne kasdien, tai ir mažyliui tuo pačiu pučia sad.gif
O dėl vaisių, tai mielai juos valgyčiau, bet per nėščiųjų kursus "prigąsdino", kad nuo pietietiškų vaisių vaikučius dažnai beria, alergizuoja, tai jų nevalgau, o iš lietuviškų šiuo metu įmanoma valgyti ką - berods tik obuolius ir kriaušes. Obuolių nevalgau nes bijau kad pūs pilvuką, o kriaušių irgi nenoriu persistengt, suvalgau po vieną per dieną, irgi bijau to pilvuko pūtimo...sad.gif Žodžiu tas pilvuko pūtimas kažkoks baubas..smile.gif

Tikrai tas pilvuko pūtimas- kažkoks baubas smile.gif Pasikartosiu- daugumai kūdikių pučia pilvuką, kol žarnyno veikla susitvarko, ir tai nepriklauso nuo mamos suvalgyto maisto. Dėl egzotinių vaisių- gali būti alergija, gali nebūti. Tiesiog bandžiau po vieną ir žiūrėjau, kaip vaikas reaguoja. Suvalgiau bananą, mažiui viskas gerai, kitą kartą bandau vynuogę. Gerai- tęsiam toliau. Žodžiu, mažiau reikia bijoti to maisto, pagalvokit, jei ilgiau maitinsit, tai kiek laiko būsit be vaisių ir kito "draudžiamo" maisto smile.gif Tikrai draudžiami dalykai yra tie, kurie apskritai kenkia tiek žindančiai, tiek nežindančiai 4u.gif
Atsakyti