Įkraunama...
Įkraunama...

Šaldyta žuvies file

O gal kas turi idėjų, ką daryti ne su šaldyta file, o visa šaldyta žuvyte- su stuburu. Nes kai jos mažos, file nuiminėti beprasmiška. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(smike @ 2006 06 07, 07:22)
O gal kas turi idėjų, ką daryti ne su šaldyta file, o visa šaldyta žuvyte- su stuburu. Nes kai jos mažos, file nuiminėti beprasmiška.  doh.gif

Tu kalbi apie tas mažytes, kaip kilkės? Toms aš tik žarnas ir žiaunas išimu, kol dar nevisai atsileidusios (lengviau), pabarstau druska, volioju miltuose ir kepu aliejuje. Tada dedu marinatan su svogūnais ir palieku nakčiai šaldytuve. Aišku, galima jas iškepus ir tuoj pat valgyti, tuomet man lieka tik stuburas, o išmirkusi galva man nesivalgo.
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2006 06 02, 19:27)
Išbandžiau dar vieną skanų žuvies patiekalą... smile.gif

user posted image

ŽUVIES FILĖ OMLETE

Baltos žuvies filė
2 nedidelės svogūno galvutės
3 kiaušiniai
3 v. š. majonezo
3 v. š. pieno
žuvies prieskonių
3 vidutinio dydžio pomidorai
100 g tarkuoto fermentinio sūrio
druskos, pipirų

Žuvies filė nuplauti, nusausinti ir iškloti ja kepimo indo dugną. Pabarstyti žuvies prieskoniais. Svogūnus supjaustyti plonais pusžiedžiais ir paskleisti ant žuvies. Pabarstyti druska. Kiaušinius išplakti su majonezu ir pienu. Užpilti ant žuvies. Kepti iki 210C įkaitintoje orkaitėje 25 - 30 min. Kai tik omletas sutirštės, ant viršaus išdėlioti plonais supjaustytus pomidorus, juos pabarstyti pipirais, užberti sūrį ir pabaigti kepti.

user posted image

Šis recetas žiauriai skanus, mes su vyru pirštelius baigiam apsilaižyti. Ačiukas notworthy.gif thumb_yello.gif ok.gif good.gif aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2006 06 07, 09:39)
Tu kalbi apie tas mažytes, kaip kilkės? Toms aš tik žarnas ir žiaunas išimu, kol dar nevisai atsileidusios (lengviau), pabarstau druska, volioju miltuose ir kepu aliejuje. Tada dedu marinatan su svogūnais ir palieku nakčiai šaldytuve. Aišku, galima jas iškepus ir tuoj pat valgyti, tuomet  man lieka tik stuburas, o išmirkusi galva man nesivalgo.


Amalia, o kaip tu darai marinata? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2006 06 07, 08:39)
Tu kalbi apie tas mažytes, kaip kilkės? Toms aš tik žarnas ir žiaunas išimu, kol dar nevisai atsileidusios (lengviau), pabarstau druska, volioju miltuose ir kepu aliejuje. Tada dedu marinatan su svogūnais ir palieku nakčiai šaldytuve. Aišku, galima jas iškepus ir tuoj pat valgyti, tuomet  man lieka tik stuburas, o išmirkusi galva man nesivalgo.


ne, ne visai. Aš turiu omenyje kai būna nedidelės jūros lydekytės- bandžiau nuo jų file nuimti, tai beprasmiška paskui iš jos ka nors žmoniško sukurpt. irnesakyk.gif nusibodo kepti gabaliukus skersai supjausčius. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Danguole55 @ 2006 06 08, 19:41)
Amalia, o kaip tu darai marinata?  ax.gif

I vandeni pirmiausia pilu acta - paragaudama, kad burnos nesutrauktu, bet dar rugstoka butu, tada dedu cukraus, ir tik tada druska, nes man jos pirmiau idejus sunku skoni benustatyti. Tada dedu kvepianciu pipiru, lauro lapa, kalendru grudeliu (nes juos megstu, ar butinai reikia, nezinau), garstyciu grudeliu (nes vyras megsta, irgi nebutinai), kai turiu, pankolio seklu, gali krapu seklu deti, pavirini, kad prieskoniai kvapa isleistu, ir dedi ziedais supiaustyta svoguna. Vieni ji dar pavirina, kiti ne. As tai paverdu kelias minutes, be to dedu jo daug, nes mes del jo pesames. Tada palieku atausti bent jau iki vasarosilcio.Susedu zuvytes indan, ant jo suverciu ta kose ir kisu nakciai saldytuvan


QUOTE(smike @ 2006 06 08, 19:58)
ne, ne visai. Aš turiu omenyje kai būna nedidelės jūros lydekytės- bandžiau nuo jų file nuimti, tai beprasmiška paskui iš jos ka nors žmoniško sukurpt.  irnesakyk.gif nusibodo kepti gabaliukus skersai supjausčius.  doh.gif

Dabar supratau.Nebuna ju pas mane, bet galiu parasyti, kaip upetaki darau.Jie buna panasaus didumo - supokuota po 2 stukas 300g- 350g. Jie irgi mazai asaku turi, praktiskai tik stubura ir sonkaulius. Tuos dedu i pailga inda, ant virsaus uztarkuoju burokine tarka morku, uzpiaustau svoguno ar poro, jei turiu, zoliu kokiu, pilu pieno ir kisu troskinti. Atseit priklauso su majonezu, bet as tai kaip cia pasakius, saugojuosi. zuvis paleidzia dar ir sultis, gaunasi skystoka, ta sutirstinu iki padazo, va ir viskas. Dar savo ponui turiu atkelti zuvies puse nuo stuburo ir isimti asakas doh.gif , nes pats nesugeba, suknaisioja viska - bet jau cia vedybinio gyvenimo poezija. Kai uzpykdo, tenka knaisiotis paciam mirksiukas.gif O siaip gal jas irgi marinate pabandytum - pas mus taip pardavineja sloikuose didesnius keptus zuviokus (2-3 viename) marinate (atrodo silkes, o gal ir kitokias, nezinau, nes neperku) - tik galvos nupiautos, su visais kaulais, vyrai jas kaip uzkanda prie stiklelio megsta .
Atsakyti
turiu ir as viena paprasta recepteli.gal ir jus ji zinot.
saukstas krakmolo
saukstas majonezo
1kiausinis
prieskoniu
cia maza norma.viska dauginu priklausomai nuo zuvies kiekio.gerai isplaku ir volioju file.kepu keptuvej.gaunasi, kaip kepsnys.taip pat tinka krabu lazdeles kepti.tik as jas isilgai per puse pjaunu.jeigu norit, kad butu daugiau, tai zuvies file susmulkinkit, sumaisykit tame paciame misinyje.truputi skystoka, kad butu.dekit su saukstu i keptuve ir pirpyn.
Atsakyti
Štai ką suimprozavau. 4u.gif

ŽUVIES IR BROKOLIŲ APKEPAS

Reikės:
Baltos žuvies (geriausia file, bet aš neturėjau tai ėmiau nototenijos gabaliukus su stuburu),
brokolių (naudojau šaldytus),
pieno,
sūrio,
prieskonių ir pan.

Žuvį pašlaksčiau citrinos sultimis ir pabarsčiau prieskoniais. Apvoliojau miltuose ir apkepiau truputyje aliejaus ant didelės ugnies (pilnai iškepti nereikia). Tada sudėjau gabaliukus į formą. Keptuvėje apkepiau susmulkintus brokolius su miltais, įbėriau prieskonių ir įpyliau pieno padarydama vidutinio tirštumo padažą. Tą padažą supyliau ant žuvies gabaliukų, apibarsčiau tarkuotu English Cheder sūriu (besidietinančios gali naudoti mažesnio kaloringumo, nes šis "nekūdas" ) ir įkišau į orkaitę pusvalandžiui. Gavosi toks sultingas ir švelnus patiekaliukas. Kadangi žuvis dar išskirs nemažai sulčių, padažo nepripilkite daug. Apsemti tikrai neturi.
Valgiau su ryžiais ir šviežių daržovių salotomis (salotos, pomidorai, agurkai, svogūnų laiškai, krapai, Vusterio padažas).
Atsakyti
QUOTE(Ajuss @ 2006 01 25, 10:49)
O man kolege prirode toki savotiska zuvies file recepciuka. Man patiko  smile.gif
Tai va:
Žalias bulves supjaustyt kubeliai ir pakepinti ant aliejaus, bet kad neiskeptu, o tik apskruztu, po to sudėti į kepimo inda ir pabarstyti prieskoniais ar druskyte;
Ant virsaus deti paprieskoniuota ir pakepinta zuvies file (be jokiu miltu ar dziuvesiu)
Dar ant virsaus troskintu darzoviu (as dejau morku su svoguniukais, biski paprikos ir cesnako).
Galiausiai uzpilam grietine perpus sumaisyta su pomidorų sultimis ir pasaunam i ikaitinta orkaite
Kepam savo nuoziura, apie pusvalandi

Nu mano seimynai tai laaaabai patiko tongue.gif


Šiandien pietums buvo žuvis beveik pagal šį receptą. Tik ne orkaitėje kepaiu, o puode patroškinau apkeptas bulvytes, žuvį, morkas ir svogūnus užpylus pomidoru sultymis ir grietine. Troškinimo pabaigoje dar įbėriau sauja pjaustytų krapų. Buvo skanu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(padruske @ 2006 06 09, 21:35)
turiu ir as viena paprasta recepteli.gal ir jus ji zinot.
saukstas krakmolo
saukstas majonezo
1kiausinis
prieskoniu
cia maza norma.viska dauginu priklausomai nuo zuvies kiekio.gerai isplaku ir volioju file.kepu keptuvej.gaunasi, kaip kepsnys.taip pat tinka krabu lazdeles kepti.tik as jas isilgai per puse pjaunu.jeigu norit, kad butu daugiau, tai zuvies file susmulkinkit, sumaisykit tame paciame misinyje.truputi skystoka, kad butu.dekit su saukstu i keptuve ir pirpyn.


aš ir taip darau, tik dar įdedu smulkintų svoguniukų
Atsakyti
Kepta žuvis
reikia:keleto česnako skilteių,
sviesto,
fermentinio sūrio,
džiuvėsėlių,
kiaušinių,
žuvies,gali būti jūros lydeka,ar žuvies filė
Sviestą sukapojame,sūrį sutarkuojame,česnaką sutarkuojame smulke tarkute.
Visus produktus išmaišome iki vientisos masės.
Žuvies filę supjaustome sprindžio gabaliukais ištepameta paruošta mase susukame į ritinėlį ir persmeigiame mediniu smeigtuku.
Pavoliojam kiaušinio plakinyje ,džiuvesėliuse.
Kepame keptuvėje aliejuje didesniame kiekyje.
Žuvį galima valgyti karštą,šaltą,naudojant įvairius padažus pvz.
majonezą sumaišytą su krienais.
Tai skanu su šia žuvimi. bigsmile.gif
Atsakyti
Gal kas gali pasidalinti receptu "zuvis tesloje", neseniai per baliu kavinej, valgem labai skania zuvi tesloje, tesla puri, puri... kiek girdejau daro su mielem, ar kukuruzu miltais, gal kas zino receptuka?
Aciu smile.gif
Atsakyti