Įkraunama...
Įkraunama...

Optimalus auklės amžius

QUOTE(Tutikutė @ 2010 07 21, 14:49)
Na o as nusivyliau pagyvenusiom auklem verysad.gif  nezinau gal man taip pasitaike, bet jau taip "uzsiroviau", kad baisu prisimint unsure.gif  Dar geraisiais ne kriziniais laikais samdziau aukle vyresneliui, jam tad 2 metuku nebuvo, pratinau prie aukles ji visa menesi, kartu sedejom ir tik tada i darba isejau. Aukle buvo 55m, su rekomendacijos (zodinem ir rastiskom), virs 10m dirbusi ivairiose seimose. Kaip dabar prisimenu mokejom 1600lt uz 9val d.d. 5d per savaite ir jokiu virsvalandziu...Tai po poros menesiu as pradejau suprast, kad kazkas ne taip...vaikas neramus pasidare, visada toks jausmas budavo, kad nedavalges...o gi paemem ir palikom kamera vienai dienai.  Nu tai kai paziurejom silpna paliko....uzdarydavo ji kambaryje viena zaisti ir pati serijalus ziurejo, suvalge jo varskytes, surelius, nevede i lauka, nors sake, kad buvo, plius dar atsivede namo savo anuka kuri pamaitino ir nprause ir kuri pasieme jo mama valanda pries mums gryztant blink.gif  aisku kita diena aukle atleidom....
Tada samdem kita, velgi su rekomendacijos, buvusi darzelio aukletoja...nu ji bent jau vaiko neskriaude, bet man ziauriai sunku buvo...ji visai neklause ka as sakau, o darydavo viska kaip jai atrodydavo....mazdaug ji daug vaiku uzauginus ir zino geriau uz mane...ir auklet savaip pradejo, kas man nepriimtina buvo unsure.gif
Tada susiradau mergaite 21m, savo vaiku neturejo, bet padejo broliui trynukus augint, ir tai buvo aukle is didziosios raides bigsmile.gif  o kaip as verkiau kai ji gavo kita (oficialu) darbo pasiulyma ir isejo verysad.gif  Ji buvo drauge mano sunui, bet tuo paciu buvo labai atsakinga. Netingejo ir medziais palaipiot ir po miesta vaika pavedziot, i Gedimino pili, triju kryziu kalna, visur nusivesdavo. labai punktuali buvo, tvarkinga ir nieko nedarydavo jeigu nebudavo tikra, visada atsiklausdavo, visada duodavo zinot kur jie yra ir kada grys, nu zodziu auksine auklyte buvo, o ja sunus kaip ja mylejo wub.gif  Dabar turiu kita jauna auklyte, 22metai tik ka suejo, irgi esu labai patenkinta, nors neilgai pas mane dirba, bet puikiai randam bendra kalba, vaikam ji patinka ir i lauka su dviem vaikais be problemu iseina, ir namus patvarko o ir paplepet yra apie ka bigsmile.gif
Zodziu daug prirasiau, bet pagal savo patirti as dabar tik jaunos ieskociau, ir visai nebutina turet savo vaiku, kad moketum ir zinotum kaip su maziukais elgtis mirksiukas.gif

ir as pritariu kad jaunesne aukle yra geriau thumbup.gif ,jos sugeba su vaikuciu pazaisti ,bendrauja nuosirdziai kaip su savu vaiku thumbup.gif
nereikia toli dairytis,iseini i lauka kur buna vaikuciai su mamomis ir auklemis ir matai kaip vaikuciai priziurimi,ir tokiu komediju prisiziuri doh.gif ,jos ateina atsiseda ant suoliuko ir istisai sukauja ,nelipk ,nebek ,neimk ,nesisesk,vietoje to kad su vaikuciu pazaistu ,priskrove sausainiuku ,obuoliuku ,vaikas kaip artojelis aria zemia ,o paskui su tom nesvariom rankytem ima maista ir valgo,na man tokie dalykai tikrai nepriimtini doh.gif
Atsakyti
Mes taip pat laukiam aukles atvaziuojant sausio menesi. Mergaitei 21 metai, su gerom rekomendacijom. Nerimauju, bet tikiuos, kad susigyvensime. Pries kelis metus turejau pagyvenusia moteri, kuri tariantis del darbelio gyresi, kad yra griesta, bet mylinti vaikus. Viskas isejo taip, kad neradome bendros kalbos, o ir moteriske pasirode isvis nesuvoke ka reiska buti auke doh.gif
Atsakyti
Tiek vyresne,tiek jauna gali but puiki aukle.
Kazin ar cia metuose esme. g.gif

Vienam vaikui turejau ~21 metu mergina,kitam apie 50 ir apie abi galiu pasakyt daug gero.
Atsakyti
Turėjom auklytę 19 metų. Savų vaikų, aišku, neturėjus, bet jau žiūrėjus kelis. Dirbo beveik metus, paskui vaikas pradėjo eiti į lopšiuką, dažnai sirgti, ligos ėmė trukdyt mokslams, ji išėjo. Nesigailėjau nė minutės: atsargi, kartais gal už mane atsargesnė, žaisdavo ir lavindavo, mylėjo ją vaikas. Jos kurso draugė pasisakė norinti dirbti. Pradėjom, nors jau iš pat pradžių aš pati nepajaučiau šilumos iš jos. Paskui išaiškėjo, kad dirbo labai atmestinai, kai kurie veiksmai kėlė pavaojų vaiko sveikatai. Nebekvietėm... Ir dabar ieškom, bet nerandam. Ne amžius svarbu... Tiek prisižiūrėjau tų pagyvenusių, kaip vaikšto išvis nusisukusios nuo vaikų, o jų auklėtiniai eina galvom ir dar kitus vaikus skriaudžia.
Atsakyti
ką manote apie paaugles aukles? mano pusseserė 16kos metų dirba, prižiuri vaikus savaitgaliais, per atostogas, kai reikia ir vakarais kai jos darbdave su vyru nori kur išeiti arba turi virsvalandzius 4u.gif pati susigundziau tokiu darbeliu bet manau mazai kad nepilnamete idarbintu. nors ir turiu patirties su vaikais ax.gif
Atsakyti
Priklauso viskas nuo asmenybes, manyciau... Bet man labiau imponuoja jauna, energinga studente, neturinti patirties, bet entuziastinga ir girdinti, kas jai sakoma, negu flegmatiska pensinenke su "didele" patirtim ir tokia pat apatija viskam, nelavinanti vaiko tongue.gif . Nors ir pensininkiu buna super aktuviu, viena tokiu pazistu, vaikai nuo jos nenulipa biggrin.gif
Atsakyti
Ne nuo amziaus priklauso aukles ,,kokybe",o tik nuo paties zmogaus individualiu savybiu...
Atsakyti
Mes turim dvi aukles. 50-ties amžiaus moterį, kuri būna pas mus kasdien darbo dienomis, kai nėra mano vyro vyro namuose. Labai šauni, jaunatviška moteris. Taip pat aukliauja pas mus ir jos 19likmetė dukra studentė. Man jos abi labai patinka. Net nežinau kuri yra gersenė ir tt. Sūnus (5metai)labiau randa kalbą su dukra, filmukai, mašinytės... O visas mažųjų tandemas su malonumu klausosi vyresniosios pasakų ir dainų. Jei šiaip reikėtų išskirti ką viena daro geriau už kitą, tai jaunesnės labai puikiai susitvarko su vaikų maitinimu, jos duodamų košių nespjauna nei vyresnioji dukrytė (1,5 m.), nei mažosios (6 mėn.) , o vyresnė lengviau užmigdo visą mano merginų gaują biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo murklė: 26 rugsėjo 2010 - 09:27
Galvoju ir as apie auklyte, bet nebezinau dabar tiek nuomoniu prisiskaicius, ka ir pasirinkti... kaip nuspresti, kad su vaiku normaliai elgsis? g.gif Kazkaip itariai ziuriu i tas jaunas, vaiku neturincias... g.gif
O kur, mamytes, ieskojot aukliu? Daugiau per pazistamus ar per skelbimus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Colla @ 2011 03 22, 19:15)
Galvoju ir as apie auklyte, bet nebezinau dabar tiek nuomoniu prisiskaicius, ka ir pasirinkti... kaip nuspresti, kad su vaiku normaliai elgsis?  g.gif  Kazkaip itariai ziuriu i tas jaunas, vaiku neturincias...  g.gif 
O kur, mamytes, ieskojot aukliu? Daugiau per pazistamus ar per skelbimus?  g.gif

Nuo zmogaus priklauso,kaip elgsis su vaikuciu.Amzius ir vaikuciu savu neturejimas,manau,- ne kriterijus. rolleyes.gif be to,visada galima kaip nors patikrinti auklytes elgesi( nesant namie- gal kaimynai ka nors pastebes g.gif ,pats vaikutis kitaip elgsis)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mariug: 24 kovo 2011 - 12:30
As manau, kad mamos per daug bijo jaunu aukliu.Pati esu 17 metu ir mielai vasara priziureciau vaikus Palangoj ar dar kur smile.gif . ir manau daug geriau susitvarkyciau negu vyresnes, nes vaikus myliu, zinau kaip su jais elgtis ir turiu siokios tokios patirties. taippat esu pastebejusi kad vaikuciam daug smagiau kai aukle jaunesne. smile.gif
Atsakyti
o as nepritariu nei tai, nei tai pusei, kurios sako, kad aukle jauna gerai, o kita-vyresne ax.gif mano auke virs 50 metu-bet duksta, piesia, i lauka net prasosi po du artus i diena, kad isleisciau, ir mokina skaityti, rasyti, valgyti kartu gaminasi...na, zodziu, 3 metai ji pas mus, ir nekeisciau jos i nieka kita, nei i jaunesne, nei i senesne-pats tas mano vaikams, o kiek daug randam bendro, domisi, skaito apie vaiku aukejima, ligas..
bet niekada nesakau, kad jauna aukle to nesugeba ax.gif anaiptol...bet matyt, atitiko kirvis kota, tad geresnes neturejome ir neieskome ax.gif
Atsakyti