QUOTE(fernelle @ 2010 09 27, 12:02)
na negaleciau isskirti konkrecios vietos. tiesiog pastabose buvo parasyta, kad nepakankamai analizuotas EZTK institutas, TPPTP nediskriminavimo nuostatos, nepaaiskintas privataus gyvenimo ribojimo testas. kaip man paciai atrodo, tai paminejau visus, tik neisivaizduoju "ant kiek" cia reikejo issiplesti. remiausi ir teismu praktika ir kitom konvencijom, ir nesuprantu.
pati darbe remiausi pagrinde viena byla burgahrts v Sveicarija. Maniau to uzteks, bet kaip matome, neuzteko. O ka tu analizavai, koks galutinis tavo atsakymas buvo? beje kokia apimtis pas tave?

pati darbe remiausi pagrinde viena byla burgahrts v Sveicarija. Maniau to uzteks, bet kaip matome, neuzteko. O ka tu analizavai, koks galutinis tavo atsakymas buvo? beje kokia apimtis pas tave?


Aš apskritai nesirėmiau bylomis. Parašiau 6,5 lapo (jokių išnašų, atskirų literatūros sąrašų nebuvo). Spėju, kad bloga dėstytojos nuotaika buvo, kad tau neįskaitė. Rašiau tikrai siaurai, aiškiai ir konkrečiai. Pastebėjau, kad taisančiai darbus dėstytojai nepatinka, kai remiamasi bylomis. Ji nori konkrečių teisės aktų normų (konvencijų ar pan.).
Universalūs tarptautiniai dokumentai:
1. 1948 gruodžio 10 d. priimta Visuotinė žmogaus teisių deklaracija,
2. 1966-12-19 Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas;
3. 1966-12-19 Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto fakultatyvus protokolas
Regioniniai tarptautiniai dokumentai:
1. 1950 m. buvo priimta Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija
Straipsnių neminėsiu. Čia atsakymas į pirmąjį klausimą.
Yra akivaizdus diskriminavimas dėl lyties. Bet kokio pobūdžio diskriminaciją draudžia visi tiek universalūs, tiek regioniniai teisės aktai. Be to, daugelio valstybių konstitucijose taip pat įtvirtinta nuostata, kad visi žmonės yra lygūs ir negali būti diskriminuojami jokiu pagrindu. Tada išvardinau minėtų teisės aktų viršuje nuostatas, kurios draudžia diskriminaciją.
Dar aprašiau kiekvieną instituciją, į kurią gali kreiptis sutuoktiniai. Daug nerašiau, bet bendrus bruožus nurodžiau.
Sutuoktinių argumentas pagrįstas tarptautinės teisės normomis, nes būtinumo taikyti vyrui teisių ribojimą pasirinkti pavardės modelį tikrai nėra ir negali būti, kadangi, kaip jau minėjome anksčiau, tiek universalūs, tiek regioniniai teisės aktai draudžia bet kokio pobūdžio diskriminaciją. Čia vėl paminėjau, kurie straipsniai pažeisti.