Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralus šeimos planavimas (VI)

QUOTE(pamparam:) @ 2011 02 28, 17:51)
Duos Dievas burna, duos ir maisto mirksiukas.gif Nepergyvenkit taip del pinigu, juk jus norite dukreles, o pragyventi,pragyvensit su didesnem ar mazesnem pajamom.Kol leliukas, galima apskritai be islaidu suktis - valgo pienuka, naudoti skalbiamus pmpersus ir t.t. Yra tu iseiciu. Del buto, nezinia keliu kambariu gyvenat, bet bent kol vaikelis neina i mokykla,nelabai jam to kambario atskiro ir tereikia, galima ir glaudziau sugyventi smile.gif Na cia siaip, pamastymas toks ne i tema, tiesiog taip vargstant del pinigu gyvenimas pro sali praeina unsure.gif

Mes jau du vaikiukus turim, jei tai būtų kalba apie pirmą, antrą vaikutį, arba paimčiau ir neplanuotai pastočiau, visiškai pritarčiau 4u.gif Mes gyvenam 4-iese 2 kambarių bute. Po 7 metų Ugniui jau bus 10, Viliui 9, o mažą kūdikėlį reiktų kur nors ramiau laikyt, nuo šėliojančių brolių smile.gif Iš tiesų pas mus labai mažai vietos. Aišku užauga, tie mažiuliai visur, bet aš noriu kad būtų visiems patogu ir man nereiktų graužtis dėl nieko 4u.gif
Atsakyti
vis pasiskaitau apie naturalu seimos planavima, bet vis atidedu. Dabar jau isigijau termometra gyvsidabrini, tai pradesiu ziureti temperaturos pokycius... tik nezinau kurioje kuno vietoje geriasiai matuotis? nes kaip siuloma, tai kazkaip atrodo nepatogu blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
Matuok burnoje, jei kitose vietose nesinori. smile.gif Patikimumas tas pats. Sekmes 4u.gif

Mano ciklai rekordiskai trumpeja unsure.gif Praeitas 26d, sis panasu,kad 25 bus. I kazkada buvusi normalu 30-32d cikla jau nenesa, bijau ankstyvasias dienas naudot. Ir dar labai nustebau praeita cikla, kad sono per ovuliacija neskaudejo, nors visada skauda, galvojau, gal koks neovuliacinis bus, bet temp pakilo. Si jau normaliai ovuliacija su skausmais pasireiske smile.gif
Atsakyti
werde, aciu 4u.gif
Atsakyti
Labas smile.gif

man toks klausimėlis iškilo. Trumpai bandysiu nupasakot situaciją. Yra du labai aiškūs temperatūros pakilimo taškai (ovuliacija įvyko, temperatūra, tikėtina, kad laikysis ir toliau pakilusi). Vaisingos gleivės atsirado dieną prieš pirmąją BT pakilimo dieną ir dar buvo pirmosios pakilimo dienos metu, pakankamai aiškiai vaisingos, bet nedaug. Prieš tai nebuvo vaisingų ryškesnių požymių jose. Klausimas, ar trečias vakaras po temperatūros pakilimo yra saugus, ar laukti ilgiau, atsižvelgiant, kad pirmąją pakilimo dieną dar buvo vaisingų gleivių?
Atsakyti
Jei gerai prisimenu, tai reikia vadovautis paskutiniu požymiu. Tuomet pagal paskutinį požymį, t. y. gleives, reikia laukti ketvirtos dienos vakaro. Ir tada jau galima smile.gif . Jei klystu, prašau kitas mane pataisyti.
Atsakyti
QUOTE(Gintarė.. @ 2011 03 03, 11:29)
Labas smile.gif

man toks klausimėlis iškilo. Trumpai bandysiu nupasakot situaciją. Yra du labai aiškūs temperatūros pakilimo taškai (ovuliacija įvyko, temperatūra, tikėtina, kad laikysis ir toliau pakilusi). Vaisingos gleivės atsirado dieną prieš pirmąją BT pakilimo dieną ir dar buvo pirmosios pakilimo dienos metu, pakankamai aiškiai vaisingos, bet nedaug. Prieš tai nebuvo vaisingų ryškesnių požymių jose. Klausimas, ar trečias vakaras po temperatūros pakilimo yra saugus, ar laukti ilgiau, atsižvelgiant, kad pirmąją pakilimo dieną dar buvo vaisingų gleivių?

Griežčiausiu požiūriu - jokiu būdu. schmoll.gif Gleivių piko diena - paskutinė diena, kada dar yra nors kokių vaisingo tipo požymių, nepriklausomai nuo gleivių kiekio. Nevasinga fazė pagal simptoterminį metodą - nuo ketvirtos dienos vakaro po gleivių piko dienos (jei pagal Bilingsus, galima vakaro nelaukti - pagal juos, nuo 12 val. dienos). 4u.gif

Kita vertus, jei visi trys BT taškai pakilę ne mažiau kaip per 0,2 C virš aukščiausios iš 6 žemų temperatūrų, nevaisingos fazės pradžia galima laikyti ir trečios dienos vakarą po gleivių piko. Metodo patikimumas šiek tiek (?) mažesnis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Smalsutė_: 03 kovo 2011 - 11:36
Gintare, aš irgi manau, kad geriau apsidrausti mirksiukas.gif Nors šiaip teigiama, kad po ovuliacijos kiaušialąstė tinkama apvaisinimui tebūna apie 12 valandų, retais atvejais iki 24. Tačiau reikia nepamiršti, kad kartais nutinka toks dalykas, kaip dvi ovuliacijos viena po kitos. Jos paprastai vyksta iki 24 val atstumu. Bet vistiek gali matyti, kad BT jau pakilo, o paskui įvyks antra ovuliacija ir gali nestuke.gif Kitas dalykas, kai dabar tokie orai, pašlapk kojytes, neužsirišk šaliko ir va kilstels ta temperatūra doh.gif Tai aš manau, kad geriausia ir protingiausia žiūrėti pagal paskuinį požymį ir laikytis taisyklių, nes paskui kam tie nervai.
Va, man kadangi aną ciklą ovuliacija įvyko 13 CD, ne kaži kiek liko tos ankstyvosios fazės, tiksliau neliko, nes 13 - 8 (berods tokia taisyklė nustatant pagal anksčiausią ovuliaciją?) tėra 5. Kaip tik šiandien smile.gif o man dar truputį tepa po mmm. Tai va išgaravo man visa drąsa biggrin.gif Bet kai pas mane vėliausia ovuliacija yra įvykusi 29 CD doh.gif neaišku, ko tikėtis reikia. Na, bet pagalvojus, jau geriau saugotis nuo pat pradžių, kad ir visą tą mėnesį, negu paskui nervintis dėl galimo nestuke.gif
Vis dėlto nesidėjau to žiedo cool.gif nes kai paskaičiavau, tai baisiai neapsimokėtų jis man, taip išėjo, kad per metus išleistume virš 500 lt jam doh.gif aišku, vaikus auginti brangiau ax.gif bet realiai mes su vyru nusprendėm, kad hormoninės priemonės visai neapsimokantis reikalas, juolab, kad net ir nepraktikuojant susilaikymo pilnas internetas prezervatyvų po 1 lt. už vnt. kas tikrai nėra brangu ir ten jų ciklui visai nedaug reikia, o su tom hormoninėm priemonėm, galvok kaip paveiks sveikatą ir t.t.
Atsakyti
Labas smile.gif

Labai įvairiai rašot, vienos ketvirto vakaro laukt, kitos trečio, Raidelių puslapyje irgi trečio vakaro vėlesnio požymio laukt patariama... Suprantu, kad kuo vėliau, tuo ramiau, bet gi kiek pamenu ir kursuose minėjo trečią vakarą... Pati juose nebuvau, bet iš ankstesnių temų pamenu. Tai kam ta ketvirta diena, naudojantis dvigubo patikrinimo metodu?
Atsakyti
QUOTE(Gintarė.. @ 2011 03 05, 18:23)
Labas smile.gif

Labai įvairiai rašot, vienos ketvirto vakaro laukt, kitos trečio, Raidelių puslapyje irgi trečio vakaro vėlesnio požymio laukt patariama... Suprantu, kad kuo vėliau, tuo ramiau, bet gi kiek pamenu ir kursuose minėjo trečią vakarą... Pati juose nebuvau, bet iš ankstesnių temų pamenu. Tai kam ta ketvirta diena, naudojantis dvigubo patikrinimo metodu?

Manyčiau, kad visa ta painiava kyla iš to, kad NŠP nėra kažkoks patentuotas biggrin.gif išradimas - skirtingi autoriai skirtingai priėjo prie truputėlį skirtingų apibendrinimų. Tiesiog nėra tyrimų, kurie taip smulkmeniškai juos palygintų. Man patinka, kaip Kipliai pateikia galimą taisyklių įvairovę (niekur daugiau neradau, kad būtų apžvelgiama taip truputį per atstumą, savo nuomonės nepateikiant kaip vienintelės teisingos) - perspėdami, kuri riba jau neabejotinai rizikinga, o ko galima šiek tiek ir nepaisyti, jei nėra kažkokių kraštutinai rimtų priežasčių, dėl ko nėštumas nepageidaujamas.
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2011 03 05, 21:34)
Manyčiau, kad visa ta painiava kyla iš to, kad NŠP nėra kažkoks patentuotas biggrin.gif išradimas - skirtingi autoriai skirtingai priėjo prie truputėlį skirtingų apibendrinimų. Tiesiog nėra tyrimų, kurie taip smulkmeniškai juos palygintų. Man patinka, kaip Kipliai pateikia galimą taisyklių įvairovę (niekur daugiau neradau, kad būtų apžvelgiama taip truputį per atstumą, savo nuomonės nepateikiant kaip vienintelės teisingos) - perspėdami, kuri riba jau neabejotinai rizikinga, o ko galima šiek tiek ir nepaisyti, jei nėra kažkokių kraštutinai rimtų priežasčių, dėl ko nėštumas nepageidaujamas.


Tai vis dėlto, nepageidaujant nėštumo, laukti ketvirtos dienos po vėlesnio požymio? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintarė.. @ 2011 03 05, 22:39)
Tai vis dėlto, nepageidaujant nėštumo, laukti ketvirtos dienos po vėlesnio požymio? smile.gif

Ne, ne po vėlesnio požymio, o konkrečiai po gleivių piko dienos. BT pakilimo taškų (jei visi ne žemiau kaip per 0,2 C virš žemiausios iš 6 žemos temperatūros taškų) užtenka trijų.
Atsakyti