Įkraunama...
Įkraunama...

Valgymo sutrikimai

dekoju, tiesiog norejau pasidalinti informacija, kuri gal but vistiek kazkam tik ir pades. smile.gif

Nuosirdziai linkiu surasti ir jums tinkama buda pasveikti wink.gif
Atsakyti
aciu 4u.gif Saunuole, kad pasidalinai! O gal kazkam pavyks. rolleyes.gif
Atsakyti
Labukas 4u.gif

Kaip savatgalis praleke? Kokios nuotaikos?

Man kaip visada savaitgalio pritruksta biggrin.gif Bet labai dziaugiuosi, kad siandien miske 2val pasivaiksciojau, pakvepavau grynu oru, tai savo organizmui jauciuosi padariusi gera darba cool.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens_lapas @ 2012 11 23, 12:03)
Gal kitom ir suveikia, mes turim pavyzdi Emeira, bet man taip kad keistusi begale metu iprotis sprakt ir baigta nera.. Ne man tas.  schmoll.gif Jauciu, kad pries akis dar laukia ilgas ir nelengvas kelias... Kaip pvz, na ir kas, kad as kiek laiko nepersivalgau, normaliai maitinuosi, mano savijauta nelabai tepasikeite. Ir vistiek as jauciu stresa, itampa, mano santykiai toje pacioje vietoje, taip pat pinigu trukumas, kuris gali seima isskirt ir tt. Visos gyvenime aplinkybes lemia savijauta, o mitybos sutvarkymas lemia tik tai, kad nesijauti dar ir fiziskai perkrautas/nusilpes. Ir todel, kad tezvelgdavau i mitybos keitima 95% ir tik 5% i savo vidu, kaskart kad ir po keleto menesiu gerojo laikotarpio atsidurdavau jei ne toje pacioje, tai blogesneje situacijoje..  angel_sadangel.gif

Espresso, kaip tu laikais? kokios nuotaikos pas tave?  4u.gif


Ačiū, kad paklausei 4u.gif Šiaip kažkiek panaši savijauta, kaip parašei - dėl streso, įtampos ir pan. (čia jei mitybos fronte viskas gerai) Ir kažkaip pagaunu, kad visos tos kontrolės gal padeda kažkiek tas opesnes, skaudesnes problemas tarsi nustumti į antrą planą.
Šiuo metu žiauriai nėra nuotaikos, apskritai nuotaikų kaita kažkokia (kas mane labiausiai nervina), ir kai jau visai į dugną eina, tai norisi prisikimšti unsure.gif

Dar vienas dalykas, kad kai nebūna laiko gaminti, įsimeti bet ką, kas lengviausiai pasiekiama, o dažniausiai "intuityviai" ( biggrin.gif ) - saldumynų smile.gif tai po to vakare, žinoma, būnu peralkus.

Visumoj, savijauta tokia nekokia ax.gif Bet toks užburtas ratas unsure.gif
Atsakyti
Labai svarbu pilnavertė mityba, nes tada ne taip praalksti. O kai intuityvus saldumynai, tai nieko gero nelauk biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens_lapas @ 2012 11 26, 20:30)
Labai svarbu pilnavertė mityba, nes tada ne taip praalksti. O kai intuityvus saldumynai, tai nieko gero nelauk biggrin.gif


O beje, kaip pati tvarkaisi tais atvejais, kai nėra laiko tam normaliam maistui pasigaminti? Ar tiesiog spėji viską? rolleyes.gif
Gal kokių idėjų? unsure.gif
Atsakyti
Na stengiuosi kai gaminu, gaminti keliom dienom, nes tikrai neturiu laiko kasdien prie puodų stovėti. bet mano prioritetas yra normali mityba, tad stengiuosi iš anksto susiruošt. Jei neturiu pietų pasiėmusi į darbą, tai nueinu į kavinukę ko pasiimu. Nes žinau, kad jei nepavalgysiu dienos metu, mane vakare užpuls nežmoniškas alkis.
4u.gif
Tiesa, dar tokia taisyklė, kurią atsinešiau iš VSC. Tarp valgymų ne mažesnė nei 2,5val pertrauka, bet ne daugiau nei 4val. Padeda kontroliuoti ir nesukelti alkio, kas skatina vėliau persivalgymą.

Na o kaip tau? Kokių taisyklių pati laikais? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens_lapas @ 2012 11 26, 22:39)
Na o kaip tau? Kokių taisyklių pati laikais? smile.gif


Tenka pripažinti, kad esu kraštutinumų žmogus - arba chaosas, o jei "laikausi taisyklių" - tai tvarkingas valgymas nustatytomis valandomis, tuo pačiu metu smile.gif
Bet tavo intervalų idėja gera, pasivogsiu blush2.gif
Atsakyti
Būdingas dalykas - viskas arba nieko. Arba puikiai maitinuos, arba betvarkė.. Man irgi anksčiau buvo taip pat. Labai sunku priimti netobulą valgymą kaip ir save smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens_lapas @ 2012 11 27, 17:28)
Būdingas dalykas - viskas arba nieko. Arba puikiai maitinuos, arba betvarkė..  Man irgi anksčiau buvo taip pat. Labai sunku priimti netobulą valgymą kaip ir save smile.gif


O dabar apskritai egzistuoja tau ta "netobulo valgymo" sąvoka? Jei taip, kas į ją įeina?
Atsakyti
Gal čia jau daugiau tas dalykas, kai apskritai eina kalba apie santykį su savimi ir tuo pačiu su maistu. Tarkim, esu suplanavusi maitintis pagal suplanuotą grafiką/porcijas ir tt. Pasiryžtu. Štai toji diena, nuo kurios maitinsiuos normaliai. Na ir tarkim suvalgau nenumatytą saldainį ar pyrago, ar daugiau pietų nei derėtų. Ir tada yra du keliai: arba meti viską ir grįžti prie chaotiško valgymo, nes "aš beviltiška ir nesugebu net mitybos reguliuoti, ką jau kalbėt apie kitus dalykus" arba priimi kaip yra ir toliau stengiesi normaliai maitintis. Nes gal tu buvai šįvakar su draugais arba gal labai norėjai valgyt, tai ir leidai sau. Mes statome save į idealius rėmus, nors mažai kam juose įmanoma išsilaikyti. Siekiama neįmanomo ir pasmerkiam save nesėkmėm. Matyt pirmas žingsnis yra suprasti, kad net ir nuklydus nuo planelio, galima ir toliau laikytis. O tada bent jau man atėjo ramybė, žinojau, kad ir toliau tęsiu viską, o tada ir tas nežmoniškas alkis viskam žymiai sumažėja. Juk ne taip norisi uždrausto maisto smile.gif
Atsakyti
Labas vakaras,

Kažkaip temelė nelabai juda. Kaip sekasi merginoms? Man tai nekalbadieniai tokie smile.gif

rudens lape, bet vis dėlto planuoji (mitybą, etc.)? Ir man įdomu, įmanoma taip - neskirti tam dėmesio ir vis tiek normaliai išmokti maitintis + būti liekna?
Nes normalūs žmonės tikrai tiek negalvoja apie tai kiek ko valgyti ir pan. biggrin.gif

Atsakyti