Įkraunama...
Įkraunama...

Portugalija

QUOTE(Kapsė @ 2006 12 21, 22:38)
prisiruošk, ką  bigsmile.gif
  o kaip skridot, iš kokio miesto?



Nusipirkom kelionę per vokiečius, per TUI. kainavo, sakyčiau, papigiai. Vienam žmogui 400 eurų - tai yra viešbutis 4 žvaigždučių su pusryčiais 7 dienom ir skrydis iš miuncheno. Į Vokietiją skridom savarankiškai, bet tai buvo dalis kelionės žavesio. ne kasdien tenka pamiegoti ant suoliuko oro uoste lotuliukas.gif Nors kai skridom atgal, Miunchene nakvojom prabangiai miesto centre viešbutyje su vaizdu į Marienkirche ir pan.
Iš esmės nebuvo brangu, nors pinigų išleidom daug, nes pirmą kartą gyvenime savęs nevaržėm. aišku, saloje žabangų turistams 'pabrangiai" nemažai:)))) Turistų koloritas - britai, vokiečiai ir truputį skandinavų. Rusiškai kalbant girdėjom 2 kartus, o tai jau stebuklas, kad yra žemėje vietų, kur nėra rusų. O kad buvom tuo metu vieninteliai lietuviai saloje, tai esu beveik įsitikinusi rolleyes.gif
Buvom absoliučiai neturistiniu laiku - šalčiausias metų laikas (20 laispnių šilumos tongue.gif ) ir dar ne kalėdos, tai galbūt todėl turistai buvo mano močiutės amžiaus, o mes tai buvom "pacaniukai", ne kitaip lotuliukas.gif
gamta nuostabių nuostabiausia, pasakų kampelis, tiesiog rojus. Šiek tiek pasislenki į kitą vietą, ir jau matai visiškai kitą vaizdą. Išsinuomavom automobilį, tai išmaišėm salą, nors tiek tos salos - 30 ant 60 km... aišku, labai kalnuota, tai jei važiuoji ne tuneliu, tai šiek tiek tenka papraikaituoti.
prisiragavom vaisių, kokių dar nebuvom matę gyvenime, visokių hibridų - ananasai - bananai, ananasai - obuoliai, marachujų visokie hibridai su pomidorais ir panašiai. Vaisių brangumas toks, kad fantazijos jums tiek neužtektų (neužteko ir mums lotuliukas.gif ). Kai sumąstėm parvežti lauktuvių ir "šiek tiek" pasirankiojom vaisių turguj, paprašė 100 eurų blink.gif tada kai kuriuos padėjom atgal, bet vis tiek brangiai išėjo.
aišku, privalomas Madeiros vyno ragavimas, kuris irgi ten nepigus. bet tai pirmas dalykas, kuriuo jie giriasi. Jis toks kitoks - stipresnis ir tirštesnis ir saldesnis, bet skanus. dar jie turi tokį ponšą, po kurio 2 porcijų, anot legendų, pradedi kalbėti portugališkai biggrin.gif alia skani zaraza.
Labai gražus jų pagrindinis miestelis Funšalas pietuose, o prieš kalėdas jis buvo tiesiog stebuklingas. aišku, ten viskas brangiau, negu pvz Šiaurinėje pusėje. Šiaurinėj pusėj buvo toks nuotykis. Užėjom į užeigėlę papietauti, atsisėdom, sakau, vyno gal negersiu, būsiu solidari su savo vyru, kuris vairuoja. Jis man sako, nu ką tu, paimk. gerai, sakau, paimsiu mažą. prašau mažą, kainuoja tik 3,5 euro. simpatiška portugalė atneša man labai skanaus vyno mažą ... grafinuką lotuliukas.gif Galiu jums pasakyti, kad Madeiros serpentinai man buvo nebebaisūs visai lotuliukas.gif Na ir būk tu solidarus kad nori lotuliukas.gif
neprisižadu, bet pabandysiu pamažinti nuotraukų, nes vaizdų tikrai yra neblogų.
Atsakyti
QUOTE(Uriukas @ 2006 12 30, 22:10)
neprisižadu, bet pabandysiu pamažinti nuotraukų, nes vaizdų tikrai yra neblogų.

Prisijungiu prie prašymų ax.gif
Labai smagus tavo pasakojimas.
Atsakyti
Dėl rusų:
kai buvome pietinėje Portugalijos dalyje Algarvėje, girdėjome tik vieną kartą kalbant rusiškai. Tarp rusų Portugalija nėra populiari. Užtat anglų daugiausiai, ir su šeimomis ir pavieniui ir vyrų grupelės atvažiavusios pagerti. Taip pat yra vokiečių, ispanų ir prancūzų. Lietuvių sutikti neteko.
Vienoje turizmo firmoje mačiau pasiūlymą važiuoti į Lietuvą. Kaina 800 eurų trim naktim Naručio viešbutyje. Šalia pasiūlymas į Dominiką už 700 eurų aštuoniom dienom. Gal net ir daugiau dienų, dabar neatsimenu tiksliai. Kaip jums skirtumas ?

Atsakyti
Cia siaip radau, tai imetu viena savo nuotraukyte is Portugalijos.

GERES (tariasi žirieš) (Portugalijos siaureje)

user posted image
Atsakyti
QUOTE(naktele @ 2006 12 31, 12:46)
Vienoje turizmo firmoje mačiau pasiūlymą važiuoti į Lietuvą. Kaina 800 eurų trim naktim Naručio viešbutyje. Šalia pasiūlymas į Dominiką už 700 eurų aštuoniom dienom. Gal net ir daugiau dienų, dabar neatsimenu tiksliai. Kaip jums skirtumas ?

g.gif g.gif keista, gal dėl to, kad Narutis, o gal dė to, kad nėra teisioginių reisų g.gif
Atsakyti
QUOTE(naktele @ 2006 12 31, 13:46)
Dėl rusų:
kai buvome pietinėje Portugalijos dalyje Algarvėje, girdėjome tik vieną kartą kalbant rusiškai. Tarp rusų Portugalija nėra populiari. Užtat anglų daugiausiai, ir su šeimomis ir pavieniui ir vyrų grupelės atvažiavusios pagerti. Taip pat yra vokiečių, ispanų ir prancūzų. Lietuvių sutikti neteko.
Vienoje turizmo firmoje mačiau pasiūlymą važiuoti į Lietuvą. Kaina 800 eurų trim naktim Naručio viešbutyje. Šalia pasiūlymas į Dominiką už 700 eurų aštuoniom dienom. Gal net ir daugiau dienų, dabar neatsimenu tiksliai. Kaip jums skirtumas ?

na as per 5 savaiciu kelione po portugalija ne sykio rusu kalbos negirdejau, nors buvo rugpjutis - pats turistinio sezono ikarstis bigsmile.gif
o del anglu tai patys portugalai Algarve vedina "britu kolonija", nes ten jie pluste plusta, perkasi namus, butus ir t.t. Gal atkreipei demesi kad ten ir uzrasu dauguma butent anglisku mirksiukas.gif Uztat man asmeniskai pietus nera "tikroji portugalija", ji ten tokia.. subritinta blush2.gif nebent nusibeldi i kokii atokesni kampeli rolleyes.gif
Atsakyti
Žinai, britų ir Madeiroj visai nemažai, nors ir vokiečių daug. Šiaip užrašai daugelyje vietų portugališkai, angliškai, vokiškai, kartais dar itališkai, skandinavų kalbom. Mes kalbam ir angliškai, ir vokiškai, tai jautėmės komfortabiliai. Dar išmokom keletą frazių portugališkai, tai tas labai tiko pamaloninti vietinius.
Atsakyti
QUOTE(Uriukas @ 2006 12 31, 14:13)
Žinai, britų ir Madeiroj visai nemažai, nors ir vokiečių daug. Šiaip užrašai daugelyje vietų portugališkai, angliškai, vokiškai, kartais dar itališkai, skandinavų kalbom. Mes kalbam ir angliškai, ir vokiškai, tai jautėmės komfortabiliai. Dar išmokom keletą frazių portugališkai, tai tas labai tiko pamaloninti vietinius.

as Madeiroj nebuvus, bet labai noreciau kada nukeliaut bigsmile.gif Laukiu nuotraukyciu mirksiukas.gif biggrin.gif

kai neturesiu ka veikt, galesiu ir pati kiek daugiau is portugalijos prikraut.. smile.gif
Atsakyti
Bandau permesti, bet man parašo, kad bendras failų dydis viršija nustatytą vietos limitą, nors bandau įdėti 60 kb nuotrauką... Gal kas turit gudrių patarimų?

Atsakyti
QUOTE(Uriukas @ 2006 12 31, 14:48)
Bandau permesti, bet man parašo, kad bendras failų dydis viršija nustatytą vietos limitą, nors bandau įdėti 60 kb nuotrauką... Gal kas turit gudrių patarimų?

patarimas - susikurti albuma photobucket arba fotki ir ten sumesti nuotraukas, o tada jau cia per IMG. detaliau aprasyta kazkur cia
Atsakyti
Kadangi Portugalija - mano svajonių šalis, į kurią labiausiai noriu nuvykti, tai užduosiu jums tokių klausimų :
Ar realu ten nuvykti su visa šeima (5 žmogai) ? Ar labai brangi būtų kelionė ?
Kokie variantai būtų optimaliausi ?
Žinau, kad reikia mokėti pasigauti pigius skrydžius, bet aš nemoku...labiausiai mėgstam keliauti automobiliu, tačiau Portugalija labai toli......o nuomotis automobilį Ispanijoj girdėjau ne visiems pavyksta.....
Tai gal realu važiuoti tik dviese su vyru ? Ar keliavot kas su šeima į šią šalį ?
Atsakyti
mes važiavom prieš keletą metų, tiesa tada buvom dar keturiese smile.gif
visas brangumas nuskrist - viduje šalies tikrai nebrangu, o ir mašiną išsinuomot tikrai nėra problemų. Mes skridom per Kopenhagą į Lisaboną, o grįžom iš Porto bet manau gali ir kitaip pasiieškot. Labai šauni kelionė buvo wub.gif
Atsakyti