Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip nutraukti pieno gamybą

QUOTE(ingsius @ 2012 03 19, 18:12)
As maitinima turejau nutraukti kai vaikui buvo 1,5men. Iki tol intensyviai maitinau, t.y. kas 2-2.5val, o kartais ir dazniau. Nezinau, bet dabar kai paskaiciau temute, tai manau pakankamai lengvai pavyko (nors aisku tos savijautos nelinkeciau niekam).
Taigi mano "sekmes" receptas:
1. Pirma diena praleidau 1 maitinima. 2 diena 2 maitinimus ir trecia diena isvis nebemaitinau. Tik nakti leisdavau pavalgyti savo pienuko, tuo paciu sumazindama krutines nezmoniska tempima. 4 para nebedaviau nei diena, nei nakti.
2. Kai nakti isvalgydavo kruti, keldavausi ir uzsidedavau ledo (ne tiesiai ant kruties, o per plona medziagine skiaute), kad atvesintu kruti ir ji nebegaminu tiek pienelio.
3. Prie krutu isvis stengiausi nesiliesti, neminkyti ir nemasazuoti (aisku tinka tik tokiu atveju, jei nesidaro guzai ir nekyla temperatura)
4. Nuolat - t.y. kas 1.5-2val. keistavau kopusto lapus (kopusta laikydavau saldytuve).
5. Kai nebegaledavau kenteti tempimo, siek tiek, t.y. kokius 10-20ml nutraukdavau, zodziu tiek, kad atlaisvetu krutys. Tada vel ledo dedavausi ir naujus kopustus.
6. Skysciu vartojima apribojau iki 2 puodeliu stiprios stiprios metu arbatos per para.
7. Paskui gal 6-7 para ejau pagulet i karsta vonia (nes dar tempe krutis be proto) ir leidau pieneliui isteket laisvai - be jokio krutu masazavimo ar minkymo. Islipus is vonios vel ledo ir metu arbatos.
7. Kai pamaciau, kad nieko nenutraukus para laiko krutys taip nebeisitempia, kad negaleciau kentet, nieko nebedariau, tik dejau kopusta (nuo kurio beje po 8 paru isbere  doh.gif ). Ir taip po 2 paru pradejo mazet pienelis nieko nedarant. Krutys minkstejo ir minkstejo, o as prie ju isvis nebelindau  smile.gif
Vyras kai paliete mano krutis, kai jos buvo nezmoniskai pilnos pieno, nusigando nejuokais, sako kaip plyta liesciau  lotuliukas.gif
Zodziu man pasiseke tokiu budu nutraukti pienelio gamyba be vaistu smile.gif  Aciu Dievui nesusidare guzai ir nesukilo temperatura ax.gif 
Sekmes visoms stengiantis iveikti si issuki  4u.gif

labai aciu uz issamu pasokojima aciuks.gif
tikrai ne vienai pravers.
Papildyta:
QUOTE(saulutemenuliukas @ 2012 09 16, 10:16)
Geriausias metodas nutraukti maitinima yra eiti iki to palengva, vis mazinant maitinimo skaiciu. Paskutinis taskas baigiant matinti buvo vienas kartas kas antra diena, o veliau tiesiog nutraukiau, ir nereikejo daugiau nieko:-)

tuo tikiu ir manau veikia,kiek laiko nutraukimas truko?
Atsakyti
Sveikos mamos, pasidalinsiu ir as savo patirtimi. maitinau iki 1metu 5 men. labai pergyvenau kaip gi reikes nutraukti nes naktim "ciulpdavo" kas 2 val. dieninius maitinimus pilnai nutraukiau kazkur pries menesi, ismokinau savarnkiskai uzmigti. atsisakyti naktyniu maitinimu nesitikejau kol neizdygs visi dantys, mane taip nuteike gyd. bet ne viena diena atsikelus nezinau kas man sove i galva,pasakiau savo maziui kad mamaj skauda papukus ir mes nuejom kartu su juo uzsiklijavom ant krutines po pleistra ir jis pats pasake "baba" as ji palaikiau, visa diena jis vis patikrindavo ar baba, netiketai uzmigo be papo, bet gulejau salia, pirma prabudima nakti susitvarkem be papo, 40 minuciu trukau kol nuraminau smile.gif antra karta daviau, nes jau sprogo krutyne. ir trecia ir ketvirta paryciais taip pat gavo. antra nakti gavo tik trecias ketvirtas kartas, ir taip 6 dienas,septynta para nebedaviau visai, pirma para pilno nedavimo nusitraukiau siektiek is vienos, kita para siek tiek is kitos, ir jau septynios paros, krutys su kiekvien diena lengveja o jis miega savo volyteje iki 7 ryto thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
drinks_cheers.gif
Atsakyti
Labai gera tema smile.gif

Sakykit, o kokie buna šalavijų preparatai? Tikriausiai jie veiksmingesni už arbatą? g.gif
Atsakyti
QUOTE(diana-bar @ 2013 01 26, 11:04)
Sveikos mamos, pasidalinsiu ir as savo patirtimi.

Kažkaip labai smagiai susiskaitė wink.gif

O mano patirtis tokia. Maitinau, nors gal galima sakyt dar maitinu... žodžiu, špokui metai ir keturi mėnesiai. Baisiai noriu antro, tad nutariau baigti maitinimą, juolab, kad pastaruoju metu tai ne matinimas, o tik žaidimas su krūtim. Viskas labai natūraliai gaunas. Pradėjau mažint ir naktį ir dieną, palikau po du maitinimus. Paskui po vieną. Dabar liko tik rytinis - pabudus. Krūtinė subliuškus, bet pieno dar yra. Jaučiu, kaip ji geria godžiai. Galvoju, kai visai nebeduosiu, greit nustos gamintis pienas?
Atsakyti
Laktacijai mažinti:
Graikinio riešutmedžio lapai (20 dalių)+apynių spurgai (20 dalių)+šalavijo lapai (40 dalių) Gerti po 1 arb šaukstelį užpylus verdančiu vandeniu 1 puodelį per dieną.

Nebandziau, neisivaizduoju, kur gauti riesutmedzio lapu unsure.gif
Atsakyti
Daugelis šioje temoje pataria veržtis krūtinę. Nežinau, iš kokių Veronikos laikų atėjo šitas "metodas", bet, moterys, geriau nesiveržkite 4u.gif

"Kodėl nepatartina veržti krūtinę?
Jei užveržus krūtis dar gaminasi daug pieno, jis užsistovi, susidaro abscesas ir prireikia operacijos.
Ar yra vaistų, mažinančių pieno gamybą?
Jokių vaistų vartoti gydytojai nepataria. Pieno gamyba – tai ne tik endokrininės, bet ir nervų sistemos veiklos vaisius. Šį procesą stabdyti vaistais tikrai nepatartina. Juk ką sako auksinė taisyklė? Siekiant, kad krūtyse būtų daugiau pieno, reikia labai to norėti ir kūdikį dažniau žindyti. O mama, norinti kūdikį nujunkyti, turi nusiteikti, kad jau nebereikia to daryti, ir galvoti, kad būtina kažką keisti. Jei mamai reikia atlikti operaciją arba iškyla kita bėda, paprastai stresas užslopina pieno gamybą. Kartais jis dingsta jau po kelių valandų."

Iš čia:
http://tavovaikas.lt...iai-pieno-la-ai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dansu: 28 vasario 2013 - 15:20
Kava, arbūzai, petražolės, žodžiu visi diuretikai, kurie varo skyčius iš organizmo per šlapimą. Nevalgyti sriubų, negerti arbatėlių, valgyti sausesnį maistą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedruole: 08 kovo 2013 - 14:54
Norint nutraukti pieno gamyba reikia palaipsniui mažinti maitinimu skaiciu, kol sumazinsi iki vieno karto per para, paskui ir pienas dings savaime smile.gif bent jau man taiup buvo ax.gif
Atsakyti
aš ir galvoju, kad reik mažinti.. mums šeši mėn. norėčiau jau pradėt mažinti maitinima bet vis nepradedu, nes jis neima nei buteliuko nei soskės kuom reiks pakeisti tą pienelį g.gif šiaip jau vagom košeš nuo keturių mėn. na manau ateis tas laikas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Wailletta* @ 2013 04 19, 15:48)
aš ir galvoju, kad reik mažinti.. mums šeši mėn. norėčiau jau pradėt mažinti maitinima bet vis nepradedu, nes jis neima nei buteliuko nei soskės kuom reiks pakeisti tą pienelį g.gif šiaip jau vagom košeš nuo keturių mėn. na manau ateis tas laikas smile.gif

jusu vaikas dar labai mazas. Bet panasu labai protingas smile.gif saunuolis kad neima jokiu buteliuku smile.gif belieka mamytei paimti pavyzdi smile.gif
Atsakyti
dziugu kad tiek mamyciu pasidalina receptais kaip sumazint pieno gamyba drinks_cheers.gif
Atsakyti