Įkraunama...
Įkraunama...

Vaisingumo pažinimu grįsti metodai (VIII)

QUOTE(flight @ 2011 02 08, 23:32)
Na, kažkada ginekologė pasakojo, kad toks reiškinys dar ir kaip realus (ir todėl NŠP - didžiausias briedas tiems, kurie iš tiesų nenori turėti vaikų).
Kiek man pavyko išsiaiškinti, tai kartais vieno ciklo metu subręsta du  kiaušinėliai (ne tuo pačiu metu), gali vienoje ar abiejose kiaušidėse. Dažniausiai pasitaiko moterims, kurios junta stipius orgazmus, ar turi kelis sekso partnerius, ar yra jaunesnio amžiaus.  g.gif


Kolkas ginekologų pasisakymų apie NŠP nekomentuosiu, vėliau pabandysiu paieškoti apklausos rezultatų, kuriuose ir ginekologai turėjo progą į klausimus ką žino apie NŠP pasisakyti. Rezultatai tikrai nustebino, ir ne gerąją prasme.

Tikrai, vieno ciklo metu gali būti dvi ovuliacijos, bet antroji įvyksta paros bėgyje po pirmosios. Plius dar ir tuo tikslu laukiamas trečio BT pakilimo vakaro.

Nemažai mitų supa NŠP...
Atsakyti
QUOTE(Horo @ 2011 02 08, 23:53)
po mėnesinių, nevaisingu metu jis būna žemai, užsidaręs ir kietas kaip nosies galiukas, artėjant kai gimdos kaklelis pradeda gaminti vaisingas gleives, jis pakyla į viršų, atsiveria (telpa pirštas) ir tampa minkštas panašiai kaip žandas. Bet jį irgi, kaip gleives, matuojant bazinę temperatūrą reikėtų pastebėti kelis ciklus, mat kiekviena esam skirtinga.
ir vos nepamiršau

o po O jis vel uzsiveria ir sukieteja? g.gif nes gyd sake , kad pas gimdziusias jis jau ir taip prasiveres g.gif

na va ciklas jau 7 kar po gimdymo reguliarus, db susirgau praejo 26 d. tai, kazkaip lb jau pasistebi, kad griza organizmas i vezias smile.gif o kunas siuncia visus simtomus, kuriuos galima pazint, tik va su kakleliu nebuvau nieko girdejusi smile.gif bet emperauros negaliu niekaip stebet smile.gif ryte dukra reikia kel i m-kla, nakti pas sunu sokinet biggrin.gif bet va kartais atrodo rizikuoju, bet db matau, kad darau viska teisingai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruduoke @ 2011 02 09, 09:07)
o po O jis vel uzsiveria ir sukieteja? g.gif nes gyd sake , kad pas gimdziusias jis jau ir taip prasiveres g.gif

na va ciklas jau 7 kar po gimdymo reguliarus, db susirgau praejo 26 d. tai, kazkaip lb jau pasistebi, kad griza organizmas i vezias smile.gif o kunas siuncia visus simtomus, kuriuos galima pazint, tik va su kakleliu nebuvau nieko girdejusi smile.gif bet emperauros negaliu niekaip stebet smile.gif ryte dukra reikia kel i m-kla, nakti pas sunu sokinet biggrin.gif bet va kartais atrodo rizikuoju, bet db matau, kad darau viska teisingai biggrin.gif

Aha užsiveria, nusileidžia ir sukietėja, bet natūraliai gimdžiusioms jis būna visada šiek tiek praviras, bet vaisinguoju metu prasiveria dar daugiau. Tiesiog manau geriausia jį būtų stebėt viso ciklo metu.
Ta spontaninė ovuliacija mane irgi sudomino thumbup.gif Bet mano samprotavimais ji gali įvykti tik labai netolimu laiku nuo kitos ovuliacijos, nes įvykus ovuliacijai imamas gaminti progesteronas, kuris neleidžia bręsti kitiems kiaušinėliams. Ir manau pritarčiau, nesigilink nuomonei, kad tai mitas. Gal tiesiog buvo supainiojamas su anovuliaciniu ciklu, kai pasirodo ovuliacinis kraujavimas ir manoma, jog tai mėnesinės. Tačiau aš esu daug kur skaičiusi kitą labai įdomų dalyką: ovuliacija prisiderina prie mylimojo kelionių, jei taip būtų galima pasakyti. Manoma, kad tai arba yra susijusi arba su vyro skiriamomis dalelėmis (skamba juokingai, bet tai turėtų būti kažkas panašaus į feromonus) ir moters kūnas sureguoja į tai, arba susiję su moters emocijomis ir t.t. Dar teko skaityti tokį įdomų dalyką, kad kartu gyvenančių moterų ciklai pradeda panašėti t.y. maždaug sutinka laikas, atseit tai irgi atėję iš tų senų laikų, kai vyrai medžiodami keliaudavo ne vieną dieną ir norint sėkmingai pratęsti giminę reikėdavo, kad ovuliacija sutaptų su tam tikru laiku. Tai manau visai taip gali būti ir galbūt tai ir yra tiesa apie tą spontaninę ovuliaciją? Tarkim grįžta mylimasis iš kur nors išsiilgtas ir va ovuliacija įvyksta neįprastu metu 4u.gif Žodžiu, įsimylėjus taikyti atsargiai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Horo @ 2011 02 09, 11:00)
Žodžiu, įsimylėjus taikyti atsargiai biggrin.gif


biggrin.gif
Ne paslaptis, kad žmogaus kūnas labai susijęs su tuo, kas nematoma ir ne taip paprastai apčiuopiama/ištiriama - su emocijomis, dvasine, psichologine būsena, tais pačiais jausmais - kad ir įsimylėjimu. Ir to ignoravimas gali baigtis netyčiukais bei netikėtais "stebuklingais" pastojimais.

Nepasitikiu NŠP. Aš turbūt iš tų moterų, kurios gali pastoti net nuo vyro žvilgsnio bigsmile.gif Kaip mano vyras juokauja - "per visą savo gyvenimą mylėjausi be sargiuko lygiai du kartus. Taigi, turime du vaikus".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 09 vasario 2011 - 12:14
QUOTE(flight @ 2011 02 09, 13:13)
biggrin.gif
Ne paslaptis, kad žmogaus kūnas labai susijęs su tuo, kas nematoma ir ne taip paprastai apčiuopiama/ištiriama - su emocijomis, dvasine, psichologine  būsena, tais pačiais jausmais - kad ir įsimylėjimu. Ir to ignoravimas gali baigtis netyčiukais bei netikėtais "stebuklingais" pastojimais.

Nepasitikiu NŠP. Aš turbūt iš tų moterų, kurios gali pastoti net nuo vyro žvilgsnio  bigsmile.gif Kaip mano vyras juokauja - "per visą savo gyvenimą mylėjausi be sargiuko lygiai du kartus. Taigi, turime du vaikus".

drinks_cheers.gif bet žinai, jeigu NŠP taikant su visomis taisyklėmis ir apribojimais, manau kad tai viena efektyviausių priemonių nėštumui vengti. Mano nuomone, NŠP silpna vieta yra tos vadinamos ankstyvosios dienos, gleivės yra pakankamai slidus reikalas, ovuliacija gali kokį kartą imti ir gerokai paankstėti, na ir tarkim turint mažai patirties, galima nepastebėti, jog jau prasidėjo vaisingas metas.
Bet va su temperatūros matavimu yra štai kas: jeigu visą ciklą yra neturima lytinių santykių iki tol,kol fiksuojamas bazinės temperatūros kilimas šis metodas efektyvumu prilyginamas sterilizacijai ir netgi siūlomas moterims, kurioms nėštumas būtų pavojingas sveikatai. Bijant galima laukti ne 3, bet 4 ar netgi 5 dienų po pakilimo, bet vis liks savaitė natūraliai pasidžiaugti vienas kitu. Nors va man asmeniškai, nėra skirtumo su sargiuku ar be sargiuko 4u.gif tiesiog su jais visko nutinka doh.gif ir žinoti ar tai vaisingas metas gerai vien dėl to, ar naudoti ekstra priemones ar ne. Na, o paskui jei užsimanai vaikiuko, labai thumbup.gif nustatant nėštumo laiką, gimdymo datą. Sako, kad ir lytį galima paplanuot 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2011 02 09, 12:13)
Nepasitikiu NŠP. Aš turbūt iš tų moterų, kurios gali pastoti net nuo vyro žvilgsnio  bigsmile.gif Kaip mano vyras juokauja - "per visą savo gyvenimą mylėjausi be sargiuko lygiai du kartus. Taigi, turime du vaikus".



Man tai būtų įdomu "patyrinėti" tuos "netikėtus"pastojimus smile.gif Pabandyti išsiaiškinti kaip kas kodėl, o svarbiausia kodėl jis buvo netikėtas.
Žmogaus organizmas nėr toks paprastas, kad įsimylėjo moteris, ir bac - ovuliacija. Ovuliacija ne akimirkos, ne minučių ir ne valandų reikalas. Iki to, kad įvyktų ovuliacija, dar visko nemažai turi įvykti smile.gif Mano manymu, jei ir yra kažkokia "spontaninė" ovliacija, tai kaip Horo minėjo, nebent labai netoli tos turėjusios būti. Arba tada visas ciklas, jau nuo pradžių buvo ne toks kaip tikėtasi, pvz folikulinė fazė truko trumpiau nei įprstai ir t.t. smile.gif


Ne paslaptis, kad ovuliacijos metu būna didžiausias estrogeno kiekis, kuris sustiprina lytinį potraukį. Matyt nemažai porų būtent tokiam "netikėtam" geismui užpuolus neturi pasirūpine apsauga, ir še kad nori - netyčiukas. Nors pagal viską jis dar ir kaip tyčiukas smile.gif

Aš visoms, kurios yra atviros ieškojimams siūlau bent vieną ciklą pamatuoti BT, bent dėl įdomumo pamatyti kaip puikiai veikia tas gamtos "motoriukas" smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nesigilink: 09 vasario 2011 - 13:38
QUOTE(Horo @ 2011 02 09, 13:31)
drinks_cheers.gif bet žinai, jeigu NŠP taikant su visomis taisyklėmis ir apribojimais, manau kad tai viena efektyviausių priemonių nėštumui vengti. Mano nuomone, NŠP silpna vieta yra tos vadinamos ankstyvosios dienos, gleivės yra pakankamai slidus reikalas, ovuliacija gali kokį kartą imti ir gerokai paankstėti, na ir tarkim turint mažai patirties, galima nepastebėti, jog jau prasidėjo vaisingas metas.
Bet va su temperatūros matavimu yra štai kas: jeigu visą ciklą yra neturima lytinių santykių iki tol,kol fiksuojamas bazinės temperatūros kilimas šis metodas efektyvumu prilyginamas sterilizacijai ir netgi siūlomas moterims, kurioms nėštumas būtų pavojingas sveikatai. Bijant galima laukti ne 3, bet 4 ar netgi 5 dienų po pakilimo, bet vis liks savaitė natūraliai pasidžiaugti vienas kitu. Nors va man asmeniškai, nėra skirtumo su sargiuku ar be sargiuko 4u.gif tiesiog su jais visko nutinka doh.gif ir žinoti ar tai vaisingas metas gerai vien dėl to, ar naudoti ekstra priemones ar ne. Na, o paskui jei užsimanai vaikiuko, labai  thumbup.gif nustatant nėštumo laiką, gimdymo datą. Sako, kad ir lytį galima paplanuot 4u.gif


tai is viso menesio kiek 1 ar 2 sav. pasidziaugti meile? blink.gif o jei tuo metu vaikai suserga ar siaip kas..tai lieki visai be sex doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2011 02 09, 15:43)
tai is viso menesio kiek 1 ar 2 sav. pasidziaugti meile?  blink.gif o jei tuo metu vaikai suserga ar siaip kas..tai lieki visai be sex  doh.gif

Na, ne biggrin.gif man NŠP todėl ir ne visai patinka blush2.gif Kitu laiku naudoji barjerines priemones 4u.gif Dažniausiai, tos moterys kurios geria KT, ar nešioja spirales, pagrindinėmis priežastimis nurodo štai ką:
1. Nori mylėtis kada nori, be jokių apribojimų
2. Nenori mylėtis su barjerinėmis priemonėmis, nes jas nėra labai patogu naudoti, dingsta visas spontaniškumas ir t.t.
3. Nori būti visiškai ramios, kad nepastos.
Na, o vaisingumo pažinimas gaunasi kaip šiokia tokia alternatyva nes:
1. Myliesi kada nori.
2. Kartais tenka naudoti bajerines priemones (man asmeniškai apie 9 dienas) apie 36 dienų cikle.
3. Esu visiškai rami, kad nepastosiu, nes žinau kad jei esu vaisinga imuosi atsargumo priemonių 4u.gif
Bonusas: normalus libido, nereikia mąstyt kas bus po 20 metų KT gėrimo stažo ar spiralės nešiojimo ir t.t. Man dar patinka, bet kitoms gali būti didelis minusas, kad aš esu padėties šeiminikė: žinau kas vyksta kodėl kada laukti mmm.
Minusas: reikia išmokt, galvot ir būt tvarkingai (čia aš apie BT matavimą ir užrašus)
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2011 02 09, 14:43)
tai is viso menesio kiek 1 ar 2 sav. pasidziaugti meile?  blink.gif o jei tuo metu vaikai suserga ar siaip kas..tai lieki visai be sex  doh.gif


Manau būtų galima pratęsti: pasidžiaugti meile be jokių apsisaugojimo priemonių smile.gif Iki O kaip kam patogiau - kas kitus NŠP metodus taiko (gleivių, GK stebėjimas), o per vaisingas dienas susilaiko, kas barjerinėmis priemonėmis, kas chemija ir t.t.

Ot įdomu, daugelis nori kažkokių stebuklų.. Atsiprašant, įsikišai termometrą ir visą mėnesį džiaugiesi laisva meile biggrin.gif Nu nebus taip, ypač su grynu NŠP (t.y. kai vaisingomis dienomis susilaikoma), reikės ir pagalvoti, kartais pakentėti, pasitarti su mylimuoju ar galit sau leisti "rizikuoti", ar geriau dar dieną pakentėti kol situacija paaiškės ir t.t.
Tiesiog dar vieną alternatyva, kuri, mano manymu, labai gera išeitis tiems, kurie ir taip visada "saugosi" NLA arba naudoja prezervatyvus. O bent matuodami BT jau kokia pora savaičikių galėtų nesisaugoti išvis smile.gif
Papildyta:
Šiek tiek su Horo susidubliavom biggrin.gif
Atsakyti
tai va tas NŠP kaip vasingumo pazinimas tai taip, bet kaip kontacepcijos metodas tai kazinau.. unsure.gif

kiekvienai moteriai, sakyciau, deretu susipazinti su savo "mechanizmu" ax.gif

mes ir kazkada taip gyvenom, kol vaiku neturejom...BT nematavau, bet stebejau savo kuna, cikla ir saugojomes spermicidinem priemonem. veike - netyciuku neturim biggrin.gif

bet kai jau turiu 2 vaikus tai norisi kazko patikimesnio o juolab, kad su mazais vaikasi tas seksualinis gyvenimas ir taip nukencia. jei apsitatyumem apribojimais tai visai badas butu.. doh.gif blush2.gif ,
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2011 02 09, 18:43)
tai va tas NŠP kaip vasingumo pazinimas tai taip, bet kaip kontacepcijos metodas tai kazinau..  unsure.gif


NŠP (čia kalbu apie gryną NŠP) ne tik kontracepcija, bet ir tam tikras požiūris. Todėl ir yra planavimas. Negali apsiriboti vien instinktais ir aistromis, turi dar ir pagalvoti, kokie tie tavo planai ir ar šis laikas dabar atitinka tuos planus smile.gif
Bet dar kartą pasikartosiu, nereikia NŠP nuvertinti ir vadinti nepatikimu, jei tai kažkam asmeniškai yra nepatogu.
Kaip jau Horo minėjo:
QUOTE
jeigu NŠP taikant su visomis taisyklėmis ir apribojimais, manau kad tai viena efektyviausių priemonių nėštumui vengti.


Bet kiekvienam savaip geriausiai drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(nesigilink @ 2011 02 09, 14:38)
Matyt nemažai porų būtent tokiam "netikėtam" geismui užpuolus neturi pasirūpine apsauga, ir še kad nori - netyčiukas. Nors pagal viską jis dar ir kaip tyčiukas smile.gif



Mano atveju tai buvo sąmoningas prezervatyvo nenaudojimas, mat pagal gleives ir kitus apskaičiavimus turėjo būti šimtu procentų saugios dienos (jau turėjo prasidėti mm, ciklas reguliarus, ciklas buvo, pagal mano požymius, ovuliacinis ir ovuliacija jau senai senai buvo praėjusi..). O kam per saugias dienas sargis?
Ir - labas, mamyte, aš jau pakeliui cool.gif
Eina sau tas NŠP doh.gif Čia gal nebent norinčioms pastoti tinka - išsiaiškini, kada vasingiausios dienos ir pirmyn wink.gif
Atsakyti