Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

QUOTE(dahlia+++ @ 2011 03 27, 17:50)
Zaika, Pentarda - tikiuosi, ir po šios žiemos mano kompostinėj tų darbštuolių  bus  4u.gif  Kai prašils orai galėsiu pradėt dalybas  smile.gif  Rašykit, jei kitur kur neradot..

bigsmile.gif bigsmile.gif vajee kokios geros naujienos bigsmile.gif bigsmile.gif

neradau , tiesiog neieskojau, sakiau SM gal kas pasidalins blush2.gif

gal kuri visdelto imesit foto kaip tas kompostines pasidarote g.gif ar reik i dugna koki tinkla det? ar kompostines turi but pakeltos ir kazkaip padarytos kad isbegtu tas skystis g.gif ar dar kokiu plonybiu yra g.gif ar tiesiog darzo kampe kompostine sukalt g.gif bet pas mus kurmiu yra tai parvarkytu sliekiukus doh.gif
pasidalinkit patirtimi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dahlia+++ @ 2011 03 27, 15:50)
Zaika, Pentarda - tikiuosi, ir po šios žiemos mano kompostinėj tų darbštuolių  bus  4u.gif  Kai prašils orai galėsiu pradėt dalybas  smile.gif  Rašykit, jei kitur kur neradot..


Mielai is jusu paimciau saujele. bigsmile.gif 4u.gif Beje, as dar ir vynuogiu pas jus eilej nuo ziemos laukiu... smile.gif Tikiuosi sekmingai praziemojo ir turesit koki daigeli... rolleyes.gif Sliekiukus paimciau bet kada, kada tik bus galima, nes kompostine siokia tokia jau turim.

QUOTE(Pentarda @ 2011 03 27, 17:37)
gal kuri visdelto imesit foto kaip tas kompostines pasidarote g.gif ar reik i dugna koki tinkla det? ar kompostines turi but  pakeltos ir kazkaip padarytos kad isbegtu tas skystis g.gif ar dar kokiu plonybiu yra g.gif ar tiesiog darzo kampe kompostine sukalt g.gif bet pas mus kurmiu yra tai  parvarkytu sliekiukus doh.gif
pasidalinkit patirtimi ax.gif


Mes kompostine darem 1x1,5m ir mazdaug metras i auksti. Na siaip tai atrodo kad buvo galima ir mazesne daryti. Bet jei sliekiukams tiktu ten gyventi, tai maisto jiems daug turetume, gal tada ir gerai tokia deze. rolleyes.gif Susikalem is lentu, ant dugno dejom tanku tinkliuka, nes jau kurmiu tai kosmaras kiek daug. doh.gif Tik vat darant kompostine apie skystimuka nepagalvojom... verysad.gif jauciu jau niekaip jo neiseis rinkt, nes deze ant zemes, juk turinys bus sunkus, jei pakelsim, tinkliukas tikrai nelaikys. doh.gif Kas kas nors pasiulys kokiu geru ideju...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zaika: 27 kovo 2011 - 19:18
Gerai, kai atsibus sliekai - duosiu žinią mirksiukas.gif

Neįsivaizduoju, kaip normalioj kompostinėj kažkokį "skystimuką" rinkt g.gif Taigi sliekai perdirbinėja vis kraunamas atliekas, po jų darbelio lieka puraus komposto, į kurį ir susigeria tie skysčiai (jei jų būna).. Aš jokio skysčio netgi nematau, nes pas mane kompostinė normali didelė dėžė, gal 2 x3m + šiek tiek įgilinta (ne kažkoks prietaisas sliekų prievartiniam laikymui). Tiesiog - sliekai ten gyvena jau daugiau, nei 10 metų, nes jiems tinka tokios sąlygos.
ax.gif .. o kažkokio ten spec. dėžės (kur praeitoj temoj aptarinėjama buvo) su kažkeliais aukštais, skystimėlio surinkimais, kur sliekai ir nuskęsta, ir perkaista, ir uždūsta - blink.gif doh.gif man atrodo žiauroka..
Atsakyti
O kaip paimat naudojimui jau perdirbta slieku zeme , kad ju paciu nepakliutu kur nereikia ?Pvz. i lovelius ir vazonus .
Atsakyti
QUOTE(SaVi @ 2011 03 29, 14:05)
O kaip paimat naudojimui jau perdirbta slieku zeme , kad ju paciu nepakliutu kur nereikia ?Pvz. i lovelius ir vazonus .


Mūsų sliekai irgi gyvena lauke, kaip rašė dahlia+++. o jie kai viską perdirba ten nebegyvena eina kur yra maisto. Kai reikia paiimti paprasčiausiai kasame. Dėdami maista dėžėje vienais metais dedame viename krašte, o kitais kitame. Tai va pernykštį humusą ir naudojame.
Atsakyti
QUOTE(dahlia+++ @ 2011 03 27, 21:49)
Gerai, kai atsibus sliekai - duosiu žinią  mirksiukas.gif



Labai norėčiau ir aš šių sliekiukų. Lauksiu labai kol atsibus smile.gif
Atsakyti
Dar savaitė, gal dvi g.gif - ir atsibus.. Dabar tai pas mus dar ir sniego aplink yra smile.gif kur takeliai per sodą buvo nukasti..
Atsakyti
Nu va, įsitaisiau ir aš sliekų. Pirkau du kibirėlius, iš pradžių tų sliekų dorai nei nesimatė, vos vienas kitas, jau buvau susinervinusi. Dabar laikau juos rūsy, pridėjau maisto atliekų, šiandien jau radau nemažų sliekų. Dabar lauksiu, kol atšils, kad galėčiau nešti į lauką. Dėžė sliekams jau paruošta.
Atsakyti
QUOTE(SaVi @ 2011 03 29, 13:05)
O kaip paimat naudojimui jau perdirbta slieku zeme , kad ju paciu nepakliutu kur nereikia ?Pvz. i lovelius ir vazonus .

Komposto žemę naudoju visur-vazonams, šiltnamiui, daržui. jeigu randu kalifornijos sliekų, tai būnu pasiruošusi iš anksto kibirėlį ir surenku. jie vėl iškeliauja į kompostinę.
Atsakyti
Šiandien komposto krūvą pajudinau. Kalifornijos sliekų milijonas bigsmile.gif dahlia+++ kalifornijos sliekai pas mane jau dvi žiemas peržiemojo puikiai thumbup.gif
Atsakyti
Ir mano sliekiukai gyvi clap.gif . Jau baiginėja pašalas iš krūvos "išeiti". Visi rudenį suversti lapai šlapiai susiploję, sulipę. Gal vertėtų žemėm truputį užpilti, kad jie pūt galėtų??? Nes dabar vien lapai viršuj, kai išdžius bus negerai g.gif unsure.gif Kaip jūs galvojat?
Atsakyti
QUOTE(rimute7 @ 2011 04 14, 21:04)
Visi rudenį suversti lapai šlapiai susiploję, sulipę. Gal vertėtų žemėm truputį užpilti, kad jie pūt galėtų???

lapai ilgiau pūsta. Norint pagreitinti puvimą, reikia "pajudinti" komposto krūvą.
Atsakyti