Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

QUOTE(Venta9 @ 2011 05 23, 09:17)
Sveiki,na mane persekioja nesekmes.Taip dziaugiaus,kad jau sia ziema mano sliekiukai isgyvens rolleyes.gif bet ne ,nera tik 1 radau visoj didziulej dezej,reiskia susalo kvailiai,nes labai prie virsaus velu rudeni buvo,reiskia neilindo giliau,nesuprato,kad sala.Visa laime.kad buvau apsidraudus nuo tokiu galymybiu,nes ne pirma ziema susala.Buvau ikasus siltnamyje apdengtame polietileno backute ir ten pora sauju tu sliekiuku ileidau ir pridejau maisto iki virsaus.Tai sitie gyvi liko,nors ir peles ir pelenai buvo apsigyvene siltnam.O lauke siltnami buvau smarkiai apsiltinusi lapais ivairiom geliu virkssciom ir pan.,bet nepadejo.Kaip gaila ir vel 2 metus ar daugiau turesiu laukt biohumuso.Idomu,ar visiems gerai perziemojo sliekiukai?

o iš kur jūs? gal kas netoliese gyvena ir galėtų "sušelpt" jais, kad greičiau privistų ir toliau biohumusą gamintų mirksiukas.gif aš pas saviškius jau net nebelendu žiūrėt, bet manau, kad viskas su jais tvarkoj, nes duobės turinys nuo žiemos sumažėjo daugiau nei 2 kartus bigsmile.gif jau kaimynų net prašau juos pašert blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daivad: 23 gegužės 2011 - 12:13

seniai naudoju kompostą( perpuvę sodo augalų atliekos ir maisto atliekos, permaišytos su mėšlu, pelenais. sliekų specialiai neveisiau, jų pačių prisiveisia labai daug, kai yra ,,maisto"-puvinių...
(juk labai jų norint galima žvejų parduotuvėje nusipirkti... biggrin.gif )
kol yra sliekų- ten dar neperpuvęs ..reikia dar palaukti, kai sliekai ,,perdirba" lieka kompostas-
kurį sėkmingai naudoju tręšiant visus augalus. Jei paskubi ir kompostą naudoji antrais metais-man prisiveisia perdaug piktžolių, (ypač jei šviežio mėšlo buvo dėta, tada reikia pakasti po augaliukais), o jei naudoji trečiais metais, tai labai gerai perpuvusi žemė ir tikrai praturtina dirvą.
kažkas klausė kaip pagreitinti: na galima pilti daugiau skysčio, yra specialūs preparatai, paspartinantys komposto subrendimą, o dar galima viską dėti ypač smulkinant, gausiai laistant, dažnai perkasant, na vis tiek kantrybės ir laiko reikia... biggrin.gif
Ir niekad specialiai sliekų nedengiu, rudenį sugrėbti lapai keliauja į kompostą, tai jais ir maitinasi ir ,,apsišildo" juk daržo žemės nieks žiemai nedengia, o sliekai žiemą išgyvena....
kartais taip merginos sudėtingai ,,prigalvoja"""...gamta seniai viską apgalvojusi...
gal kam pravers...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nijole0619: 23 gegužės 2011 - 12:46
QUOTE(nijole0619 @ 2011 05 23, 13:46)
seniai naudoju kompostą( perpuvę sodo augalų atliekos ir maisto atliekos, permaišytos su mėšlu, pelenais. sliekų specialiai neveisiau, jų pačių prisiveisia labai daug, kai yra ,,maisto"-puvinių...
(juk labai jų norint galima žvejų parduotuvėje nusipirkti... biggrin.gif )
kol yra sliekų- ten dar neperpuvęs ..reikia dar palaukti, kai sliekai ,,perdirba" lieka kompostas-
kurį sėkmingai naudoju tręšiant visus augalus. Jei paskubi ir kompostą naudoji antrais metais-man prisiveisia perdaug piktžolių, (ypač jei šviežio mėšlo buvo dėta, tada reikia pakasti po augaliukais), o jei naudoji trečiais metais, tai labai gerai perpuvusi žemė ir tikrai praturtina dirvą.
kažkas klausė kaip pagreitinti: na galima pilti daugiau skysčio, yra specialūs preparatai, paspartinantys komposto subrendimą, o dar galima viską dėti ypač smulkinant, gausiai laistant, dažnai perkasant, na vis tiek kantrybės ir laiko reikia... biggrin.gif
Ir niekad specialiai sliekų nedengiu, rudenį sugrėbti lapai keliauja į kompostą, tai jais ir maitinasi ir ,,apsišildo" juk daržo žemės nieks žiemai nedengia, o sliekai žiemą išgyvena....
kartais taip merginos sudėtingai ,,prigalvoja"""...gamta seniai viską apgalvojusi...
gal kam pravers...

Jusu sliekai yra vietiniai,jiems nebaisus saltis,jie moka pasislept,o mano buvo KALIFORNIETISKI,jie jautrus salciui.Rasiau,kad buvo velu rudeni visai prie virsaus komposto ir saltukui paspaudus susalo,tikri kvailiai.Turiu kazkiek,kuriuos buvau statinaitejikurdinus ir siltnamyje ikasus,bet cia ne darbininkija-ju permazai,mano komposto didziule kruva ir dar viena,kuria nuemiau nuo sitos.Galvojau bus silta,bet matyt permazai buvo.Ziema nuvaziavus buvau dar sniego apkasus daug,niekas nepadejo,jau 5-ti metai neiseina sitas ''biznis'',kaip uzkereta.Tai paukssciai isrankioja,tai issibegioja rusyje,tai susala nepirma karta.Stai kaip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Venta9: 23 gegužės 2011 - 18:26
Venta9, gi užsukit kurį vakarą - įkrausiu dar sliekų "rasodos" biggrin.gif

Žiemai ant kompostinės viršaus (jeigu ji neapšiltinta, neuždengiama) reikia užkrauti sluoksnį lapų ar kažko panašaus nepapuvusio. O ant lapų dar ir daržo žemės užmesti 4u.gif Tai apsaugos sliekus nuo šalčio. Jeigu viršuj liks puvenos, kuriomis sliekai maitinasi - jiems nebus reikalo leistis žemiau, o jei atšalimas staigus - tai ir sušals gyviai.
Atsakyti
Norėčiau ir aš tų sliekų. Gal kas sušelptų arba ir pirkčiau už nedidelę kainą bent saują. Kadangi pati gyvenu Vilniuje, tai aišku, kad geriausia, kad siūlytumėte iš Vilniaus, bet pabandyčiau ir iš kitur kaip nors parsigabenti
Atsakyti
QUOTE(dahlia+++ @ 2011 05 24, 14:30)
Venta9, gi užsukit kurį vakarą - įkrausiu dar sliekų "rasodos"  biggrin.gif

Žiemai ant kompostinės viršaus (jeigu ji neapšiltinta, neuždengiama) reikia užkrauti sluoksnį lapų ar kažko panašaus nepapuvusio. O ant lapų dar ir daržo žemės užmesti  4u.gif Tai apsaugos sliekus nuo šalčio. Jeigu viršuj liks puvenos, kuriomis sliekai maitinasi - jiems nebus reikalo leistis žemiau, o jei atšalimas staigus - tai ir sušals gyviai.

Taip ir buvo,staiga atsalo o jie buvo prie virsaus ir msusalo,o as kvaile tikejaus kad sulys giliau ,pasisleps,nes kruva buvo didziule vos ne pusantro metro aokscio.Aciu jumsmturiu ju truputi,kuriuos buvau siltnamyje ikurdinus,taip ir laikau backuteje,nebeleidziu i komposto kruva.Ivairius variantus kuriu,kaip man pasielgti,nu tikrai uzkereta ir gana.JUk jau siemet buvau 100 procentu uztikrinta kad nesusals,iki siol vis laukiau laukiau knisausi po ta deze ieskojau,bet ka rasi jei jiems "kaput".
Atsakyti
Maniškiai irgi iššalo, o gal ir suvalgė juos kas ( radau keleta urvelių). Nes visoj krūvoj neberadau nei vieno. Žodžiu, pravalas visiškas.
Atsakyti
QUOTE(zujka @ 2011 05 26, 09:51)
Maniškiai irgi iššalo, o gal ir suvalgė juos kas ( radau keleta urvelių). Nes visoj krūvoj neberadau nei vieno. Žodžiu, pravalas visiškas.

žiūriu kaimynės beveik esam, galiu atvešt iki žirmūnų, tik pasakykit kada atvažiuotumėt pasiimt mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos,
ar galėtumėt aprašyti, kuo skiriasi kalifornijos sliekai nuo paprastų, lyg ir skaičiau
apie skirtumus, bet nebesuprantu. Pas save dėžėj vis apžiūriu sliekus ir vis įsivazduoju, kad čia kalifornijos, bet vakar buvom pas uošvių, sodinau gėles, tai atnešė perpuvusio komposto, o ten lygiai tokie patys sliekai, kaip ir pas mane kompostinėj, tai susinervinau baisiausiai ir nebežinau, kokius sliekiu auginu. Dar vėliau bandysiu nufotografuoti.
Atsakyti
Rudenį (dėl visa ko), trijų litrų kibiriuką su atliekom ir sliekais parsivežiau į butą ir įkurdinau medinėj dėžėj, šiuo metu jų dvi dėžės po kokį 20 litrų tirštai.Čia matomai pagrindinis skirtumas nuo lietuviškų, jie esant tinkamoms sąlygoms labai greit dauginasi.
Dalį buvau palikusi didelėj medinėj kubo apimties dėžėj, iš kraštų storai apdėjus lapais, bet neuždengiau viršaus.Pavasarį , palei kraštus buvo jaunų sliekiukų, o viduj viskas sušalę į ledą, bekasant ,kur atšilę pasmirdo dvėseliena , matėsi daug sušalusių.
Įdomiausia vis tik man, kad kitoj vietoj , kur pylėm supuvusius obuolius,buvo ten ir piktžolių , žolių pridėta, bet neapsaugota nuo šalčių, radau didelių suaugėlių sliekų ir daug jų kokonų, o apačią daug kurmių landų.Keliauja sliekai , kur jiems patinka, kaip tik jie susižino , kur skaniau.Įtariu , kad pernykštis mano milijonas iš tvarto , kur nors pas kaimynus apsigyveno.Greičiausiai reiks sandarinti dėžes.
čia tie kur bute laikiau:
user posted image
Atsakyti
O gal būtų galima nuotraukytę vieno slieko iš arti? blush2.gif Nebesuprantu, šiandien dar paieškojus radau tokį nelabai raudoną, bet su storu balneliu. O daugiausiai pas mane raudoni, storoki ir tas balnelis storesnis. Bet ir kaime lygiai tokį patį radau. O greičiausiai reikės užsisakyti dar kokį kibiriuką iš sliekų augintojų ir tada galėsiu palyginti, kokie tie mano sliekai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mairux: 30 gegužės 2011 - 08:43
ne kaži kas iš arčiau matosi, nenori pozuot ,susislepia kol prisitaikau, mano galva dabar čia pas mane daugiausia pusmetiniai, jie nedideli kaip vidutiniški lietuviški, pabėgėliai supuvusiuose obuoliuose didesni ir kokonų daugiau.
Palei spalvą vargu ar eis atskirt, aš irgi abejojau vienu metu, šitie dauginasi sparčiau.
Kaime pamėginsiu nufotografuot laukinius ir naminius sliekus, sekantį savaitgalį parodysiu.
user posted image
Atsakyti