Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

Dekui uz info
Atsakyti
Ačiu, radau ir 1-ą temos dalį.
Atsakyti
Kavos tirščiai ir arbatžolės ,jei buvo su cukrumi, ar nepakenks kaip maistas sliekams ?
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2011 05 03, 12:38)
P.S. Tada prasysiu pasidalint sliekiukais  biggrin.gif

Labas, o is kur esi?
Papildyta:
QUOTE(fedoska @ 2011 05 03, 12:51)
Visa ileist? Ar dugna tik?

Toki kieki gali ir rusy laikyt. Apacioj varvancia arbetele galima surinkinet ir geles laistyt. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(tiute-lt @ 2011 05 04, 08:05)
Kavos  tirščiai  ir  arbatžolės  ,jei buvo  su cukrumi, ar nepakenks kaip maistas sliekams ?

Neturetu. Ne klijai ar dazai kokie gi smile.gif tik ar labai trasos gaminsis is tu arbatzoliu lapu. Naudos kaip is ozio lotuliukas.gif
Atsakyti
Ačiū už patarimus. Kaip suprantu tokiu oru kaip šiandien tai šviežia žolė neperkais, o vasarą dėsiu plonai ir šalia pagrindinės krūvos.
Aš maisto atliekas renku virtuvėje po kriaukle - turiu kibirėlį, į kurį lupam, skutam bulves, morkas ir t.t, ten pat pilu kavos ir arbatos tirščius, metam suplėšytą kartoną ir smulkias popieriaus skiauteles (pvz. virtuvinius popierinius rankšluosčius). Toks makalas ten būna. Tada išverčiu viską sliekam. O dabar dar pjauta žolė prisidės, tai matau, kad per daug jau tų atliekų. Dalį turbūt į seną komposto duobę suversiu. Ten paprasta iškasta duobė, nei dugnas nei šonai nedengti niekuom. Jau treti metai metam visas sodo šiukšles. Kai reikia, pasikasu iš giliau - ten toks purus kompostas, perpuvęs jau. Galvoju, jei dalį sliekų į ten paleisiu - tai tas pats kaip duoti jiems laisvę. Gali iškeliauti, gali kurmiai suėsti...
Atsakyti
QUOTE(Pan@vejys @ 2011 05 04, 08:57)
Labas, o is kur esi?
Papildyta:

Toki kieki gali ir rusy laikyt. Apacioj varvancia arbetele galima surinkinet ir geles laistyt. smile.gif



As is Vilniaus. O rusio vat neturim g.gif
Atsakyti
Sveikos. Ir vėl patarimo noriu : į kompostinę dėžę rudenį pripyliau storai lapų, kad nesušaltų sliekai. Viskas OK, peržiemojo gerai. Tačiau bėda ta, kad dabar sliekai landžioja po visus lapus, visur jų galima surasti. O man reikėtų jau jų humuso, laikas sodinti augaliukus. Tai kaip man pagreitinti to "turto" gavimą ? Gal apkasti žemėm? Dabar suprantu, kad kompostinė dėžė didoka, reikėjo gal pilti į vieną kraštą, bet taip bijojau, kad nesušaltų sliekai. O dabar toks storas lapų sluoksnis, kad nežinau kada juos perdirbs? Gal kas galit patart blush2.gif 4u.gif ?
Atsakyti
QUOTE(rimute7 @ 2011 05 04, 13:04)
Sveikos. Ir vėl patarimo noriu : į kompostinę dėžę rudenį pripyliau storai lapų, kad nesušaltų sliekai. Viskas OK, peržiemojo gerai. Tačiau bėda ta, kad dabar sliekai landžioja po visus lapus, visur jų galima surasti. O man reikėtų jau jų humuso, laikas sodinti augaliukus. Tai kaip man pagreitinti to "turto" gavimą ? Gal apkasti žemėm? Dabar suprantu, kad kompostinė dėžė didoka, reikėjo gal pilti į vieną kraštą, bet taip bijojau, kad nesušaltų sliekai. O dabar toks storas lapų sluoksnis, kad nežinau kada juos perdirbs? Gal kas galit patart blush2.gif  4u.gif ?

aš bent jau pralaukiau 2 žiemas, kol pirmą sykį ryžausi iškast (atsinešiau sliekiuku 20 vnt liepos men.). po pirmos žiemos buvo labai nedaug dar biohumuso, todel nusprendziau nieko nedaryt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(JuokInga @ 2011 05 04, 12:17)
Ačiū už patarimus. Kaip suprantu tokiu oru kaip šiandien tai šviežia žolė neperkais, o vasarą dėsiu plonai ir šalia pagrindinės krūvos.
Aš maisto atliekas renku virtuvėje po kriaukle - turiu kibirėlį, į kurį lupam, skutam bulves, morkas ir t.t, ten pat pilu kavos ir arbatos tirščius, metam suplėšytą kartoną ir smulkias popieriaus skiauteles (pvz. virtuvinius popierinius rankšluosčius). Toks makalas ten būna. Tada išverčiu viską sliekam. O dabar dar pjauta žolė prisidės, tai matau, kad per daug jau tų atliekų. Dalį turbūt į seną komposto duobę suversiu. Ten paprasta iškasta duobė, nei dugnas nei šonai nedengti niekuom. Jau treti metai metam visas sodo šiukšles. Kai reikia, pasikasu iš giliau - ten toks purus kompostas, perpuvęs jau. Galvoju, jei dalį sliekų į ten paleisiu - tai tas pats kaip duoti jiems laisvę. Gali iškeliauti, gali kurmiai suėsti...

Taip,issibegios ir kurmiai sugaudys.geriau jiems pridet to papuvusio,bet nevisai supuvusio komposto ir greiciau viskas vyks ir slieku daugiau prisidaugins ,o kai slieku daugiau tai viskas vyksta greiciau.
Papildyta:
QUOTE(Daivad @ 2011 05 04, 15:47)
aš bent jau pralaukiau 2 žiemas, kol pirmą sykį ryžausi iškast (atsinešiau sliekiuku 20 vnt liepos men.). po pirmos žiemos buvo labai nedaug dar biohumuso, todel nusprendziau nieko nedaryt  ax.gif

Pas mane taippat tik pirma ziema praejo,buvo daug maisto ir dar rudeni stipriai apsiltinau lapais ir visokiais stiebais nuo geliu,tai siemet tikrai nesitikiu kasti,tegul dirba sau,gal kita pavasari jau bus humuso,nes ir slieku prisidaugins,reiskia bus daugiau gamintoju.As tik siek tiek su sena agroplevele pridengiu nuo paukssciu,o lietus tegu palaisto,juk turi buti dregna.
Atsakyti
Dėkui, Daivad 4u.gif . Va va, šitokia situacija ir pas mane, Venta9 4u.gif . Ką gi, naudosiu senąjį komposto "kalną", o sliekyną paliksiu ramybėj. Nebent dar kas nors patars kažką mirksiukas.gif
Atsakyti
O man jau įdomi biohumuso panaudojimo sfera... 4u.gif Prikasiau šiemet 4 karučius biohumuso, tai kiekvieną pomidorą/papriką sodindama dėjau į duobutę po 3-4 geras saujas ir biohumuso... Ar teisingai dariau? labai įdomu ar bus skirtumas, lyginant su praėjusių metų derlium, galėsiu vasarą parašyt ax.gif .
Taip pat būtų labai smagu, jei patyrusios sliekų augintojos pasidalintumėt patirtim, kurios naudoja biohumusą, kaip dažnai juo tręšiat, ar maišot kartu su žeme, ar tik į augalo duobutę... labai lauksiu visokių pamąstymų, pasidalijimų patirtim g.gif

Atsakyti
Sveiki,na mane persekioja nesekmes.Taip dziaugiaus,kad jau sia ziema mano sliekiukai isgyvens rolleyes.gif bet ne ,nera tik 1 radau visoj didziulej dezej,reiskia susalo kvailiai,nes labai prie virsaus velu rudeni buvo,reiskia neilindo giliau,nesuprato,kad sala.Visa laime.kad buvau apsidraudus nuo tokiu galymybiu,nes ne pirma ziema susala.Buvau ikasus siltnamyje apdengtame polietileno backute ir ten pora sauju tu sliekiuku ileidau ir pridejau maisto iki virsaus.Tai sitie gyvi liko,nors ir peles ir pelenai buvo apsigyvene siltnam.O lauke siltnami buvau smarkiai apsiltinusi lapais ivairiom geliu virkssciom ir pan.,bet nepadejo.Kaip gaila ir vel 2 metus ar daugiau turesiu laukt biohumuso.Idomu,ar visiems gerai perziemojo sliekiukai?
Atsakyti