Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiško gyvenimo rezultatai

Sutinku su jumis Nuotaikinga,beje,juk musu organizmai adaptavesi tukstantmeciais valgyt mesa,tai kaip galima teigti,jog ji kenkia mums g.gif Dar budamas laukinis,zmogus medziojo ir kepesi ant lauzo....
Bet jau krypstame nuo temos!
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2011 04 20, 07:18)
Sutinku su jumis Nuotaikinga,beje,juk musu organizmai adaptavesi tukstantmeciais valgyt mesa,tai kaip galima teigti,jog ji kenkia mums g.gif Dar budamas laukinis,zmogus medziojo ir kepesi ant lauzo....
  Bet jau krypstame nuo temos!

Kaikurie zmones atsisako mesos visai ne del kenkia/nekenkia mirksiukas.gif Atsisako,
kad ir del tos pacios ekologijos ar etikos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Silvy: 20 balandžio 2011 - 08:30
O mums pradėjus "ekologiškiau" gyvent dukrytei dingo atopinis dermatitas thumbup.gif metus laiko kankinomes, ieškojom būdų kaip mažutei pagelbėt, o "labai gera gydytoja" tik hormoninius tepalus rašė vieną už kitą "geresnius", ir vis sakydavo - na dar susitiksim blink.gif per kraujo tyrimą nustatė, kad mažylė alergiška vištienai ir kiaušiniams, nors jų nebevartojom - dermatitas nesumažėjo schmoll.gif

Tuomet pakeitėm visą buitinę chemiją į ekologišką, vietoj parduotuvinių kiaušinių ir vištienos pradėjom maitintis naminiais kiaušiniais ir vištienos produktais - ir jokio dermatito nė kvapo bigsmile.gif
Taip pat nebeperkam milijono kremų įvairioms kūno vietoms - užtenka sviestmedžio ir kokosų aliejaus. Galvas visa šeima plaunam su ekologiškais vaikiškais šampūnais, kurie irgi ne šimtus kainuoja.
Nemažai ir sutaupom, esam sveikesni, o ir ant dūšios ramiau, kad aplinkai mažiau kenkiam, vartojimas sumažėjo.
Laimingesnė jaučiuosi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ingridukas @ 2011 04 20, 09:18)
Sutinku su jumis Nuotaikinga,beje,juk musu organizmai adaptavesi tukstantmeciais valgyt mesa,tai kaip galima teigti,jog ji kenkia mums g.gif Dar budamas laukinis,zmogus medziojo ir kepesi ant lauzo....
  Bet jau krypstame nuo temos!


Tai ziurit kokia mesa zmogus valgo - jei ta, kuri prigrusta hormonu ir kito slamsto,tai aisku kenkia.

''Ant saves'' pastebejau,kad kai atsisakiau mesos, pagerejo sveikata. Jau bus 6 metai,kai nevalgau mesos, dar gyva, ir kraujas pavyzdinis. Niekada nemegau, nesivirskindavo man mesa, valgydavau vaikystej, nes tevai liepe.
Atsakyti
Mano istorija tokia:
Susirgau nelabai malonia liga (zarnyno), kaip mane gydantis daktaras sake "visam gyvenimui, matysimes kas kelis menesius", vaistus turejau gerti kiekviena diena po 6 nemazas tabletes. Slinko menesis po menesio, ir manes tokia gyvenimo kokybe netenkino. Labai daug skaiciau, domejausi ir priejau isvados, kad mano liga sukele civilizacijos malonumai: maistas, chemija, greitas gyvenimo ritmas ir t.t.

Pradejau veikti:
1) surinkau visa namie esancia kosmetika ir chemines priemones (nuo sampunu, dantu pastos iki WC valiklio) i maisa ir atidaviau tiems kas tai naudoja. Nusipirkau kelis ekologiskus kosmetikos gaminius ir iki siol laimingai naudoju. Atradau tokius parastus dalyku, kaip soda, citrinos rukstis ir t.t.

2)Maista pradejau gaminti namie. Nenaudoju perdirbtu maisto produktu, jokiu priedu, perku geriau maziau, bet kokybiska produkta. Jei noriu koldunu - pasigaminu, jei noriu ledu - pasigaminu, jei noriu viniotinio - pasigaminu, jei noriu limonado - isispaudziu citrinos ir pasigaminu. Tiesiog viskas imanoma, tik atima labai daug laiko. Suprantu, kad visko nesuziuresi ir neuzsiauginsi, bet skaityti etiketes ir galvoti galva butina.

3)Padariau tvarka galvoje. Maziau televizijos ir "smegenis plaunasciu programu", daugiau pozityviu knygu, daugiau pozityviu draugu, maziau bendravimo su "bumbekliais". Tiesiog darna su supancia aplinka.

Ir pasikeite viskas. Esu sveika, jokiu vaistu, jokiu blogu pojuciu. Mane gydantis daktaras tik aiktelejo ir neturejo ka pasakyti, sako "negali buti, tu kazkos stebuklas, taip nebuna". Ogi, mielosios, buna! Mano vyrui dingo tiek metu kankinusi elergija. Pasikeite ne tik fizine sveikata, bet ir emocine. Pasikeite darbai, namai, draugai, sveikata ir viskas viskas. smile.gif
Tiesiog mylekime save ir nenuodikime viskuo kas papuola.
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2011 04 20, 00:43)

Lašiniai beje neina "į kūną" wink.gif


Postas senas, bet....
Ne dėl ,,ėjimo ar nėjimo į kūną" esu prieš lašinius, tiesiog kai kuriais atvejais tai nėra tinkamas maistas ir teigti, kad tai sveika ar ekologiška manau vienareikšmiškai negalima.
Atsakyti
po kolkas galiu pasakyti kad islaidos apmazejo smile.gif nebeisleidziu tiek daug daugiau chemijai,tiesa pasakius beveik isvis jos nebeperku,taip pat nebereikia pirkti jokiu kremu ar dar kokiu kitu kuno prieziuros priemoniu,naudoju kokosu alieju ir tai kas guli saldytuve is maisto produktu,susiradau ekologiskus sampuna ir kondicionieriu plaukams,jie kainuoja tiek pat kiek ir paprasti,vietoje duso zeles naudoju muila-paprasta ,naturalu ranku darbo...ir labai jau ilgai nesibaigia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo imdigo: 30 gegužės 2012 - 23:41
QUOTE(imdigo @ 2012 05 31, 00:41)
vietoje duso zeles naudoju muila-paprasta ,naturalu ranku darbo...ir labai jau ilgai nesibaigia smile.gif


As neseniai tokia priemone pradejau naudoti. Nusipirkau linu semenu, sudejau juos i toki linini nedideli maiseli (mazdaug kempineles dydzio) ir prausiu juo kuna. Mano oda budavo sausa, tad dabar bet koks sausumas dingo kaip i vandeni thumbup.gif gal kieno riebesne oda tai nelabai tiktu, nes suslapinus sia kempinele ir ja nusiprausus ant kuno lieka toks pojutis kaip po kokio kremo, bet mano odai ji super smile.gif tik po prausimosi sia kempinele reikia gerai isdziovinti, nes viena tokia is pradziu supudziau blush2.gif
Atsakyti
Žiūriu, kad tema apmirusi 4u.gif o taip norėtųsi bendrai pakalbėti apie maistą, apie gyvenimo būdą, kosmetiką, pramogas- viską viską, kas mus verčia jaustis sveikesniems 4u.gif
Negaliu pasakyti, kad labai prijaučiu ekologiškumui, man tas žodis nepatinka. Principai- taip thumbup.gif
QUOTE(~FSCG~ @ 2011 04 22, 22:51)
''Ant saves'' pastebejau,kad kai atsisakiau mesos, pagerejo sveikata. Jau bus 6 metai,kai nevalgau mesos, dar gyva, ir kraujas pavyzdinis. Niekada nemegau, nesivirskindavo man mesa, valgydavau vaikystej, nes tevai liepe.

tiesą pasakius galėčiau pritarti šiam teiginiui: prieš 4 metus buvau 9 mėnesius atsisakius mėsos. Atsisakiau dėl sveikatos, nes pastebėjau, jog nevalgydama mėsos jaučiuosi žvaliau, linksmiau, pagerėjo virškinimas, odos būklė, plaukai, nagai augti pradėjo thumbup.gif bet pripažinsiu, kad valgydama skanią naminę vištieną ar skanią jautieną jaučiu malonumą blush2.gif
bet čia iškyla klausimas- kur gauti normalios mėsos, kad verdant nereiktų atidaryti orlaidės doh.gif gerai kai seneliai buvo gyvi- kaimiškos mėsytės, daržovyčių turėjom ax.gif
Papildyta:
QUOTE(ARuk_e @ 2012 05 30, 09:15)
Mano istorija tokia:
Susirgau nelabai malonia liga (zarnyno), kaip mane gydantis daktaras sake "visam gyvenimui, matysimes kas kelis menesius", vaistus turejau gerti kiekviena diena po 6 nemazas tabletes. Slinko menesis po menesio, ir manes tokia gyvenimo kokybe netenkino. Labai daug skaiciau, domejausi ir priejau isvados, kad mano liga sukele civilizacijos malonumai: maistas, chemija, greitas gyvenimo ritmas ir t.t.

Pradejau veikti:
1) surinkau visa namie esancia kosmetika ir chemines priemones (nuo sampunu, dantu pastos iki WC valiklio) i maisa ir atidaviau tiems kas tai naudoja. Nusipirkau kelis ekologiskus kosmetikos gaminius ir iki siol laimingai naudoju. Atradau tokius parastus dalyku, kaip soda, citrinos rukstis ir t.t.

2)Maista pradejau gaminti namie. Nenaudoju perdirbtu maisto produktu, jokiu priedu, perku geriau maziau, bet kokybiska produkta. Jei noriu koldunu - pasigaminu, jei noriu ledu  - pasigaminu, jei noriu viniotinio - pasigaminu, jei noriu limonado - isispaudziu citrinos ir pasigaminu. Tiesiog viskas imanoma, tik atima labai daug laiko. Suprantu, kad visko nesuziuresi ir neuzsiauginsi, bet skaityti etiketes ir galvoti galva butina.

3)Padariau tvarka galvoje. Maziau televizijos ir "smegenis plaunasciu programu", daugiau pozityviu knygu, daugiau pozityviu draugu, maziau bendravimo su "bumbekliais". Tiesiog darna su supancia aplinka.


ir aš turėjau ir tebeturiu civilizacijos ligą- migreną verysad.gif ir jau visiems aišku, kad ją ypač įtakoja maistas, aplinka, kosmetika, stresas ir pan. Prieš 4 metus buvau viską susitvarkiusi ax.gif pradėjusi gyventi labai sveikai, bet kažkaip viskas pačiuožė žemyn doh.gif na, tiesiog tai darbas su savimi ax.gif ypač sutinku dėl paryškintos dalies- tai atima daug laiko, ypač jei ne visi šeimos nariai taip gyvena.... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stiklo karoliukai: 05 sausio 2013 - 15:24
O mes pries pusmeti persikelem i kaima, auginame ekologiskas avis avienai, veislei sau ir kitiems pardavimui. Planuoju galbut auginti vistas ar zasis. Esame gime mieste:)O dabar neturim jokio duso, namie tualeto. Sakyciau, beveik tikra ekologija, nes pries tai gyvenome dezuteje sostineje smile.gif Neturim centrinio sildymo. Krosni kurenam. Vaikai eina i kaimo darzeli, taciau, kadangi gyvename ekologiskai jie neserga. Kaime - labai maza zmoniu koncentracija, tad palyginti su Vilniumi maziau platinamu ligu smile.gif Neturime televizoriaus. Is esmes man tas klausimas, kas pasikeite, biski juoka kelia smile.gif Dabartineje aplinkoje tu nebusi niekada 100 proc ekologiskas smile.gif Nebent persikelsi i miska, be patogumu, ka mes ir padareme. Bet vistiek toli iki 100 proc ekologijos. Skalbiu verciau su milteliais, nes jie geriau isskalbia nei muilo riesutai. Ir masina skalbiu, ne rankomis. smile.gif O cia, kad naudosi ar nenaudosi koki krema veidui, bus koks 0,001 procento tos ekologijos. Tikra ekologija butu, jei gyventum vien is savo ukio, nedirbtum jokio darbo kitam, (darbovietei kokiai) o del savo geroves ar islikimo vien. Ka ir planuoju padaryti, nes tik taip galbut galesiu sukurti sau pilnaverte gerove rolleyes.gif rolleyes.gif kol kas sunku viska susidelioti prioritetus, apsispresti sekti pagal savo svajone. Nes dirbimas kazkam, ne savo tobulejimui irgi NERA ekologija. Pagal mano supratima. Dar butu ekologija, jei rubus sau vien megztum, siutum is nieko nepirktum. Ir tai ne...nes garo variklis jau israstas ir atgal negrisim. Galima tik samoningai ar ne ta buti pagerinti.
Atsakyti
Nerodysiu vyrui, aprašėt jo svajonių gyvenimą bigsmile.gif jis labai norėtų gyventi kažkur sodyboj, užsiimti švaria, ekologine ūkininkyste ir priartinti mūsų gyvenimą bent kažkiek prie įsivaizduojamo idealizuojamo pasaulio
QUOTE(mėnulis @ 2013 01 13, 15:14)
Ir tai ne...nes garo variklis  jau israstas ir atgal negrisim. Galima tik samoningai ar ne ta buti pagerinti.

sutinku, kad laiko atgal nepasuksi, tačiau svajoti ir eiti links svajonės nedraudžiama 4u.gif

p.s auginat gyvuliukus ir paukščius tik savo reikmėms?

dar norėjau pridurti- šiek tiek savo svajonę realizuojame pavasarį, vasarą, rudenį sodyboje, kai yra laiko ir galime kapstytis sode, darže, lauke....bet, kaip sako mano mama, užaugusi kaime- jai atrodo, kad mes žaidžiam.... Jiems, tikrai kaime užaugusiems, tokios ,,ekologijos" atrodo tik ,,žaisliukai miesteičiams" laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stiklo karoliukai: 13 sausio 2013 - 17:05
Tikrai, adaptavosi? Valgyti mesa?
Sioje paskaitoje vyrukas gerai su faktais parodo ta alia prisitaikyma valgyti mesa.

QUOTE(ingridukas @ 2011 04 20, 07:18)
Sutinku su jumis Nuotaikinga,beje,juk musu organizmai adaptavesi tukstantmeciais valgyt mesa,tai kaip galima teigti,jog ji kenkia mums g.gif Dar budamas laukinis,zmogus medziojo ir kepesi ant lauzo....
  Bet jau krypstame nuo temos!


Papildyta:
QUOTE(mėnulis @ 2013 01 13, 15:14)

Ir kodel darbas kitam yra neekologiska? Nelabai suprantu sioje vietoje.Kiekvienas turim skirtingu igudziu ir pomegiu, kurie vienaip ar kitaip gali tarnauti visiems. Ir kai susiburia keli zmones i grupe, kad pvz aprupintu kad ir savo nedidele bendruomene buvlemis ir kartu kolektyviskai jas augina - tai nebeekologija?
Tada viskas kas civilizacijos turima yra neekologiska, nei telefonas, nei nuotraukos nei internetas nei t.t ir pan.
Tiesiog nereikia linkti i joki ekstremizma ar krastutinuma. Esminis tikslas turi buti nekenkimas kitiems.Sinerginis bendradarbiavimas tikrai nera kazkas blogo ar priestaraujancio gamtai.

Tiesiog mano lengvi pamastymai... 4u.gif
Atsakyti