Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumas ir dantų priežiūra

Viena originali,kita su fluoru.
Atsakyti
Gerb.gydytoja,esu 2 mėn. nėščia. Ar galiu taisytis dantis?Suprantu,kad plombavimas nepakenks,bet nuskausminimas ar jei reiks taisyt šaknų kanalus?Ačiū
Atsakyti
Jei dar galite, siulyciau truputi palaukti. Denkingiausias laikas nestumo metu taisytis dantis 4-6 menesiai.
Atsakyti
Mano dantys visi sutvarkyti, isskyrus viena. Kuriam jau ateina paskutinioji. Kiek dejo plombu tiek isgriuvo ir dar kaskart tiek nuluzdavo , kad dabar jau plombuoti nebeiseina-liko krastas burnos viduje. Sake nueti i protezavimo kabineta, kad isuktu varzteli ar idetu iklota. Bet ten nieko negali padeti, nes atseit reikia daryti rentgeno nuotrauka. Ka galetumete patarti? Bijau, kad kol sulauksiu gimdymo tas dantis visai nusibaigs. Jei sviesiu danti- negerai maziukui pilve. O gal galima ka padaryti be rentgeno nuotraukos?
Atsakyti
QUOTE (siaubute @ 2004 10 14, 11:24)
Mano dantys visi sutvarkyti, isskyrus viena. Kuriam jau ateina paskutinioji. Kiek dejo plombu tiek isgriuvo ir dar kaskart tiek nuluzdavo , kad dabar jau plombuoti nebeiseina-liko krastas burnos viduje. Sake nueti i protezavimo kabineta, kad isuktu varzteli ar idetu iklota. Bet ten nieko negali padeti, nes atseit reikia daryti rentgeno nuotrauka. Ka galetumete patarti? Bijau, kad kol sulauksiu gimdymo tas dantis visai nusibaigs. Jei sviesiu danti- negerai maziukui pilve. O gal galima ka padaryti be rentgeno nuotraukos?

Paprasykite stomatologo, kad laikinai uzplombuotu danti. Ir ant saknies uzdeta plomba keleta menesiu tikrai turetu laikyti.
Atsakyti
man 15 savaiciu. Ar jau galiu taisytis dantis, ar dar reiktu palaukti?
Atsakyti
Iš patirties sakau-aš taisiausi dantis būdama 6-7 mėnesiais nėščia, neleido daryti tik dantų rentgeno, o nuskausminamus leido ir kiekvienu taisymu( prieš tai paklausdavę ar noriu).Aš , nors ir esu didelė dantistų bijotoja-patariu susitvarkyti dantukus, nes jie ypač genda nėštumo metu, o svarbiausia pasigimdžius ir maitinant kūdikį- jei nesveiki dantys-galima per burną vaikutį apkrėsti infekcija, nes tikriausiai ir bučiuosite vaikelį,ir glamonėsite.
Bet tai tik iš patirties-stomotologė plačiau gal pakomentuos biggrin.gif
Atsakyti
Noreciau ir as paklausti mielos stomatologes:
ka daryt, kai laaabai kraujuoja dantenos? Kai buvau pasitikrinti dantu pries pora savaiciu, nerado jokiu negeroviu, nei skyluciu, nei kt. As paklausiau del kraujavimo, bet man patare tik atidziau ir dazniau valyti bei skalauti dantis. Intensyvus kraujavimas prasidejo kelioms savaitems praejus po pastojimo. Kraujuoja tik valant dantis, ar valgant kazka kieto - pvz. obuoli, bet man l. neramu.
Atsakyti
QUOTE (chris @ 2004 11 04, 07:18)
Noreciau ir as paklausti mielos stomatologes:
ka daryt, kai laaabai kraujuoja dantenos? Kai buvau pasitikrinti dantu pries pora savaiciu, nerado jokiu negeroviu, nei skyluciu, nei kt. As paklausiau del kraujavimo, bet man patare tik atidziau ir dazniau valyti bei skalauti dantis. Intensyvus kraujavimas prasidejo kelioms savaitems praejus po pastojimo. Kraujuoja tik valant dantis, ar valgant kazka kieto - pvz. obuoli, bet man l. neramu.

Is pradziu patarciau pasidaryti profiasionalia burnos higiena, apie kuria nemazai snekejome kitose temelese wink.gif . Esant nedideliam gingivitui, tai tikrai padeda. Aisku nepakenktu specialus skalavimo skysciai ir pastos, pvz.- parodontax. Sepetelis turi buti tik minkstas (soft) ir valant dantis tuo paciu su juo SVELNIAI pamasazuokite dantenas.
Atsakyti
labas smile.gif ,
penktadieni einu pas stomatologa ir kaip dauguma - paniskai bijau cry.gif
o mano klausimas jums butu toks - ar reikia stomatologui pasakyti, kad as laukiuosi (dar tik 10 savaiciu tai nesimato ) wink.gif svarstau - gal nesciosioms kokie kitokie nuskausminamieji duodami ar panasiai... g.gif
aciu 4u.gif
Atsakyti
Reikia ir būtinai. Ir dar būtų geriau, kad savo vizitą pas stomatologą, jei aišku neskauda dantukų, atidėtum iki 4 nėštumo mėn.
Atsakyti
Gal galėtumėte patarti. Ištraukus dantį jau visą savaitę skauda. Kas antrą dieną reiks keisti tvarstukus. Gydytoja išrašė nuo skausmo "Ibuprofen", o vaistinėje pasiūlė "Pamol". Pamol informaciniame lapelyje rašo, kad vaistą galima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiais. Kokia Jūsų nuomonė? Ir ar galima skausmą numalšinti kokiu nors kitu būdu?
Atsakyti