Įkraunama...
Įkraunama...

Mokinamės Norvegų kalbą savarankiškai IV

Ar dar vyksta kokios pamokeles per skype ? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Stella Maris @ 2012 01 06, 21:05)
Ar dar vyksta kokios pamokeles per skype ?  ax.gif


Vyksta, kita savaite, jeigu viskas gerai, tesim mokslus nuo 12 Pa vei temos smile.gif
Atsakyti
Sveiki,

Bandau mokintis norvegu gramatika ir uzstrigau prie daiktavardzio. Niekaip nesuprantu kas yra daiktavardzio zymimoji ir nezymimoji forma. Suprantu kad jas sudaryti naudojami artikeliai. Bet kas tai per formos nesuprantu ir negaliu isiminti artikeliu taisykliu.Prasau paaiskinkite man baltai varnai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidutex @ 2012 01 19, 16:58)

Kai kalbi arba rašai apie daiktavardį pirmą kartą, pašnekovai/skaitovai pirmą kartą jį mato ar girdi, vartoji nežymimąją formą, tolesniuose sakiniuose tą daiktavardį vartoji jau žymimąja forma.

Jei su savybiniais įvardžiais vartoji, tuomet reikia žiūrėti įvardžio vietą, pagal ją žinosi, kurią formą vartoti: bilen min arba min bil.

Gilesnes subtilybes gal protingesni žmogučiai paaiškins, aš tik tiek žinau biggrin.gif
Atsakyti
Dar bestemt forma naudojam kaip kalbam apie tikslu daikta, pvz denne bilen - sis automobilis
Atsakyti
Labas mergaitės smile.gif !
Esu šiame forume naujokė. Džiugu, kad yra tokių aktyvių ir negailiančių savo laisvalaikio panelių! Tai mane padrąsino. Ačiū Jums! ax.gif Kadangi savarankiškai pradėjau mokytis norvegų kalbos ir turiu 2 norvegų kalbos vadovėlius PÅ VEI, tačiau neturiu šių vadovėlių įrašytų mp3 formatu. Būčiau dėkinga, jei kas galėtų pagelbėti man? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidutex @ 2012 01 19, 15:58)
Sveiki,

Bandau mokintis norvegu gramatika ir uzstrigau prie daiktavardzio. Niekaip nesuprantu kas yra daiktavardzio zymimoji ir nezymimoji forma. Suprantu kad jas sudaryti naudojami artikeliai. Bet kas tai per formos nesuprantu ir negaliu isiminti artikeliu  taisykliu.Prasau paaiskinkite man baltai varnai  blush2.gif


Artikeliu taisykliu nelabai yra - jie yra is labai senai ateje gimines likuciai, kai kada jauciami semantikoje, bet dazniausia daiktavardziai neturi jokio pozymio, kad tures tam tikra artikeli. Taigi nezymimaji artikeli turi ismokti mokydamasi daktavardi (en bil, et barn ir t.t). Nezymimoji forma naudojama kai:
1. Apie daikta kalbi pirma karta.
2. Po skaitvardziu bet be artikelio: mange biler, noen barn (bet de tre bilene)
3. Po ivardzio, zymincio daikto priklausima kazkam bet be artikelio: min bil, hans barn

Zymimoji forma (bilen, barnet arba barna):
1. Kai daiktas, apie kuri kalbi, jau pristatytas ir zinomas.
2. Kai daiktavardis eina pries ivardi, zyminti priklausomybe (Bilen til Per, Barna til Camilla).
3. Su zymimuoju ivardziu: denne bilen, dette barna, den røde bilen, det lilla barna
4. Kai tas daiktas yra vienas vienintelis: Jeg reiste til hovedstaden i England (yra tik viena Anglijos sostine).
5. kai kalbama apie visus tos rusies daiktus pvz. Alle mennene i Litauen er hyggelige.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ptashka: 30 sausio 2012 - 13:43
QUOTE(Stella Maris @ 2011 12 14, 12:21)
Jer er glad i dag, bestilte nye norsk-litauisk ordbok  thumbup.gifjeg kan lærer mye order smile.gif

QUOTE(zvirble79 @ 2011 12 15, 19:25)
Laba, nepyk, kad pataisysiu....  tongue.gif
Jeg er glad i dag at jeg bestilte nye norsk-litauisk ordbok. Jeg kan lære mange ord smile.gif

Abi zinutes susije, kai kas istaisyta,taciau liko klaidu..
Nye- jei nori vartoti vienaskaitoje, bus zymimoji forma, ir reikia rasyti den nye ..ordboka
Jei nori vartoti daugiskaitoje, t.y. kad uzsakei keleta nauju zodynu, rasai Nye ordbøker
Bet siame sakinyje, kadangi vartojai zodi Ordbok pirma karta, reikejo vartoti nezymimaja forma, t.y. rasyt En ny ordbok
QUOTE(ptashka @ 2012 01 30, 13:42)
Zymimoji forma (bilen, barnet arba barna):
3. Su zymimuoju ivardziu: denne bilen, dette barna, den røde bilen, det lilla barna

Dette barnet, arba disse barna, det lille barnet, arba de små barna. Nemaisykit daugiskaitos ir vienaskaitos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo <pukutis>: 05 vasario 2012 - 12:33
QUOTE(artemide23 @ 2011 02 01, 19:56)
Primenu sarasa  rolleyes.gif

Sveikos merginos,
Mokinuosi ravarankiskai norvegu k., gyvenu bergene (Norvegijoje) ir noriuprisijungti prie Jusu. Ka man reikia padaryti.
Lauksiu atsakymo
edita.jakubkiene@gmail.com
Papildyta:
QUOTE(Stella Maris @ 2012 01 06, 21:05)
Ar dar vyksta kokios pamokeles per skype ?  ax.gif

Jei dar vyksta pamokeles per skype ir as prisideciau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Edita0424 @ 2012 02 05, 19:30)
Sveikos merginos,
Mokinuosi ravarankiskai norvegu k., gyvenu bergene (Norvegijoje) ir noriuprisijungti prie Jusu. Ka man reikia padaryti.
Lauksiu atsakymo
edita.jakubkiene@gmail.com
Papildyta:

Jei dar vyksta pamokeles per skype ir as prisideciau smile.gif


Laba, vyksta, bet jau 14 tema nagrinejam, liko kelios temos iki pabaigos, nes is viso 17 ju yra vadovelyje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(artemide23 @ 2012 02 05, 21:38)
Laba, vyksta, bet jau 14 tema nagrinejam, liko kelios temos iki pabaigos, nes is viso 17 ju yra vadovelyje smile.gif

Gal galite patisklinti. Kazkur cia forume maciau apie på vei el.knygu parsisiuntima. Laukiu info ir noresiu prisijungti pamokoms.
Atsakyti
QUOTE(Edita0424 @ 2012 02 09, 11:22)
Gal galite patisklinti. Kazkur cia forume maciau apie på vei el.knygu parsisiuntima. Laukiu info ir noresiu prisijungti pamokoms.


Galiu atsiusti per skype. Parasykit man i AZ smile.gif
Atsakyti