Įkraunama...
Įkraunama...

Skaičiuojam kalorijas - VII

QUOTE(Tūla @ 2014 10 21, 08:54)
O gal jau kažkas turi išsiskaičiavę sriubų ir troškinių kalorijas ir galėtų pasidalinti? 4u.gif

Pasakyt galima tik maždaug, nes niekas nežino, kiek bulvių, kiek mėsos jūs į tą sriubą dėsit. Bent jau aš, kai rimtai skaičiavau kalorijas, tai susisverdavau visus produktus- pvz- 100 g bulvių, 100 g morkų, 50 g mėsos ir t.t., pasiskaičiuodavau kalorijas, užpildavau vandeniu (jis, kaip žinom, kalorijų neturi biggrin.gif) ir išvirusią sriubą pasverdavau, o tada paskaičiuodavau 100 g kalorijas (pvz. bulvės, morkos, mėsa turėjo 500 kcal, o išvirusi sriuba svėrė 1500 g, reiškia 100 g sriubos turės 33 kcal). Jeigu dėsit grietinės, ją irgi sveriat ir skaičiuojat kalorijas.
Lygiai taip pat paskaičiuodavau ir kitus patiekalus, todėl niekada negaminau atskirai sau, tiesiog pasisverdavau kiek man galima biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Grucė @ 2014 10 21, 10:05)
Pasakyt galima tik maždaug, nes niekas nežino, kiek bulvių, kiek mėsos jūs į tą sriubą dėsit. Bent jau aš, kai rimtai skaičiavau kalorijas, tai susisverdavau visus produktus- pvz- 100 g bulvių, 100 g morkų, 50 g mėsos ir t.t., pasiskaičiuodavau kalorijas, užpildavau vandeniu (jis, kaip žinom, kalorijų neturi  biggrin.gif) ir išvirusią sriubą pasverdavau, o tada paskaičiuodavau 100 g kalorijas (pvz. bulvės, morkos, mėsa turėjo 500 kcal, o išvirusi sriuba svėrė 1500 g, reiškia 100 g sriubos turės 33 kcal). Jeigu dėsit grietinės, ją irgi sveriat ir skaičiuojat kalorijas.
Lygiai taip pat paskaičiuodavau ir kitus patiekalus, todėl niekada negaminau atskirai sau, tiesiog pasisverdavau kiek man galima  biggrin.gif


Ką gi, tuomet bandysiu skaičiuoti viską ir išvedinėti vidurkį. doh.gif Tikiuosi, žinosiu, ką darau. lotuliukas.gif
Atsakyti
Na, štai ir pirma bėda...
Yra jautienos faršo 450 g (100 g- 216 kcal, tai 450 g bus 972 kcal)
Yra kiaušinis - 85 kcal (60 g)
Ir yra prieskonių mišinys 10 g - 80 kcal

Suma: 520 g ir 1137 kcal.
Kalorijas dalinam iš gramų, dauginam iš 100 ir gaunam, kad 100 g būsimo jautienos faršo kukulio turi 218 kcal?
Čia tikrai taip? Tik 2 kalorijom daugiau nei grynas faršas? Aš nieko nepraleidau?
Ir dar... man skaičiuoti į bendrą dienos kaloringumą nepagaminto kukulio 100 g, ar jau pagaminto 100 g pasverti? Šeimynai kepsiu ir troškinsiu, sau tik troškinsiu, tai kaip ir nebus daugiau kalorijų nuo vandens...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tūla: 21 spalio 2014 - 10:08
QUOTE(Tūla @ 2014 10 21, 09:58)
Na, štai ir pirma bėda...
Yra jautienos faršo 450 g (100 g- 216 kcal, tai 450 g bus 972 kcal)
Yra kiaušinis - 85 kcal (60 g)
Ir yra prieskonių mišinys 10 g - 80 kcal

Suma: 520 g ir 1137 kcal.
Kalorijas dalinam iš gramų, dauginam iš 100 ir gaunam, kad 100 g būsimo jautienos faršo kukulio turi 218 kcal?
Čia tikrai taip? Tik 2 kalorijom daugiau nei grynas faršas? Aš nieko nepraleidau?
Ir dar... man skaičiuoti į bendrą dienos kaloringumą nepagaminto kukulio 100 g, ar jau pagaminto 100 g pasverti? Šeimynai kepsiu ir troškinsiu, sau tik troškinsiu, tai kaip ir nebus daugiau kalorijų nuo vandens...

Viskas taip. Skaičiuoti nepagaminto kukulio svorį ir kalorijas, nes būtent tokio pasiskaičiavot. Jei norit skaičiuot pagaminto, tai tas 1137 kalorijas turit dalint ant jau pagamintų kukulių svorio.
Atsakyti
Atleiskit, jei pasikartosiu, bet fiziškai temos perskaityt negaliu blush2.gif Kai rašomos dribsnių, kruopų kalorijos, ar ten 100g sausų ar jau virtų dribsnių,kruopų kaloringumas? Nes man kažkaip daug atrodo avižinių dribnių 100g apie 300kcal. Nes košės aš suvalgau nu apie 200g gal, tai jau čia ką virš 600kcal? blink.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2014 10 21, 11:55)
Atleiskit, jei pasikartosiu, bet fiziškai temos perskaityt negaliu  blush2.gif Kai rašomos dribsnių, kruopų kalorijos, ar ten 100g sausų ar jau virtų dribsnių,kruopų kaloringumas? Nes man kažkaip daug atrodo avižinių dribnių 100g apie 300kcal. Nes košės aš suvalgau nu apie 200g gal, tai jau čia ką virš 600kcal? blink.gif  4u.gif


Aš dar naujokė šitam reikale, bet, jei teisingai suprantu, ant pakelių surašytas pakelio turinio, t.y. sausų kruopų, kalorijos.
Tai jei jūs (grubiai imant) į 100 g (300kcal) kruopų įpilsit 200 g vandens ir išvirsit košę bei gausit , tarkim, 300 g košės. Tai tie 300 g ir turės tas pačias 300 kalorijų (100 g - 100 kcal), nes vanduo gi jų neprideda. Nebent ten dar pilsit pieno, dėsit sviesto ar uogienės, tada jau papildomai šituos reikia pripliusuot priedus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tūla @ 2014 10 21, 12:30)
Aš dar naujokė šitam reikale, bet, jei teisingai suprantu, ant pakelių surašytas pakelio turinio, t.y. sausų kruopų, kalorijos.
Tai jei jūs (grubiai imant) į 100 g (300kcal) kruopų įpilsit 200 g vandens ir išvirsit košę bei gausit , tarkim, 300 g košės. Tai tie 300 g ir turės tas pačias 300 kalorijų (100 g - 100 kcal), nes vanduo gi jų neprideda. Nebent ten dar pilsit pieno, dėsit sviesto ar uogienės, tada jau papildomai šituos reikia pripliusuot priedus.  4u.gif

nu logiškai mąstant taip, bet man vis atrodo, kad turi būt ten virtų kal nurodytos biggrin.gif . reiškias aš biškį negerai darau, man reik svert kruopas prieš verdant, nes kitu atveju aš suvalgau "kosmosą" doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2014 10 21, 12:35)
nu logiškai mąstant taip, bet man vis atrodo, kad turi būt ten virtų kal nurodytos  biggrin.gif . reiškias aš biškį negerai darau, man reik svert kruopas prieš verdant, nes kitu atveju aš suvalgau "kosmosą"  doh.gif  biggrin.gif


Pažiūrėjau į "Galintos" grikių dribsnius, ten surašyta ne tik 100 g energinė vertė (357 kcal), bet ir vienos porcijos, kuri nurodyta kaip 70 g, vertė - 250 kcal. Tai kiek gi čia būtų paruoštos košės tie 70 g - šaukštas su kaupu? doh.gif Tikrai kalba eina apie sausą davinį. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tūla @ 2014 10 21, 13:38)
Pažiūrėjau į "Galintos" grikių dribsnius, ten surašyta ne tik 100 g energinė vertė (357 kcal), bet ir vienos porcijos, kuri nurodyta kaip 70 g, vertė - 250 kcal. Tai kiek gi čia būtų paruoštos košės tie 70 g - šaukštas su kaupu? doh.gif  Tikrai kalba eina apie sausą davinį. 4u.gif

nu tai aš sakau skriaudžiau save biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2014 10 21, 10:55)
ar ten 100g sausų ar jau virtų dribsnių,kruopų kaloringumas? Nes man kažkaip daug atrodo avižinių dribnių 100g apie 300kcal. Nes košės aš suvalgau nu apie 200g gal, tai jau čia ką virš 600kcal? blink.gif  4u.gif

Žinoma, kad sausų. Pvz., jeigu 90 g miežinių kruopų užpilu 270 g vandens, išverdu košę ir suvalgau su stikline ožkos pieno- gaunu apie 400 kcal.
Atsakyti
QUOTE(Grucė @ 2014 10 21, 14:19)
Žinoma, kad sausų. Pvz., jeigu 90 g miežinių kruopų užpilu 270 g vandens, išverdu košę ir suvalgau su stikline ožkos pieno- gaunu apie 400 kcal.

4u.gif smile.gif
Atsakyti
Labas,

šiandien verdu trintą daržovių sriubą (be mėsos), skaičiuoju ir taip, ir taip... ar realu, kad daržovių sriubos (be visokių aliejų, mėsų, grietinių ir t.t. - tik vanduo, daržovės, druska ir žoliniai prieskoniai) 100 ml gali turėt tik 40 kcal? blink.gif
Atsakyti