Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu. II d.

Sveikos

As, rodos, tiek info prisiskaiciau, bet vel kyla ????

Kokios reiktu temperaturos sulaukti, kad sujungti sarmo tirpala su aliejais? 43?
Ar putina plastikinius irankiu naudoti, ar galima medinius?

Vis neapsisprendziu su savo turimais aliejais doh.gif
Gal jus patarsit, gal turit savo receptuka
Mano turimi aliejai
Alyvuogiu salto spaudimo, isspaudu aliejus\
Saulegrazu
Avokado
Kokosu
Vaskas

O priedu noreciau tokiu ideti, zaliasis molis, medetkos su ramunelem smulkintos.

O cia rusu kalba kalkuliatorius,
http://www.magicalto...u/calc/calc.php
Vis nepataikau su balansavimu

Nepalikit be info ir pagalbos 4u.gif
Atsakyti
Kur čia dėsies mirksiukas.gif

Šarmą su aliejais geriausia sumaišyti, kai abiejų temperatūra pasiekia 45-50 laipsnių. Bet tai nėra griežta taisyklė, įgudus galima beveik prie bet kokios temperatūros juos maišyti. Bet pradžioje nerekomenduoju nuo šitų skaičių nukrypti mirksiukas.gif

Medinių indų naudoti muilo gamyboje nepatarčiau. Šarmas "ėda" medį, tad galit likti su smulkiais medžio gabaliukais muile smile.gif

Iš šių aliejų labai daug mandrų receptų neišspausi, rekomenduočiau įsigyti dar ir sviestų - kakavos, sviestmedžio, mango. Arba palmių aliejaus. Galima būtų pamėginti kokį nors paprastą alyvuogių/kokosų derinį.
Pavyzdžiui:
75% alyvuogių
25% kokosų

Tik perspėju, kad alyvuogių išspaudų aliejus yra linkęs paspartinti pėdsaką. Jis nesielgia kaip įprastas alyvuogių aliejus. Ir netikėkit tuo prierašu "šalto spaudimo". Iš alyvuogių išspaudų "šaltu spaudimu" praktiškai nieko nebeįmanoma išspausti mirksiukas.gif

O priedai jau jūsų žiniai lieka.
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 06 05, 09:56)
Kur čia dėsies mirksiukas.gif

Šarmą su aliejais geriausia sumaišyti, kai abiejų temperatūra pasiekia 45-50 laipsnių. Bet tai nėra griežta taisyklė, įgudus galima beveik prie bet kokios temperatūros juos maišyti. Bet pradžioje nerekomenduoju nuo šitų skaičių nukrypti mirksiukas.gif

Medinių indų naudoti muilo gamyboje nepatarčiau. Šarmas "ėda" medį, tad galit likti su smulkiais medžio gabaliukais muile smile.gif

Iš šių aliejų labai daug mandrų receptų neišspausi, rekomenduočiau įsigyti dar ir sviestų - kakavos, sviestmedžio, mango. Arba palmių aliejaus. Galima būtų pamėginti kokį nors paprastą alyvuogių/kokosų derinį.
Pavyzdžiui:
75% alyvuogių
25% kokosų

Tik perspėju, kad alyvuogių išspaudų aliejus yra linkęs paspartinti pėdsaką. Jis nesielgia kaip įprastas alyvuogių aliejus. Ir netikėkit tuo prierašu "šalto spaudimo". Iš alyvuogių išspaudų "šaltu spaudimu" praktiškai nieko nebeįmanoma išspausti mirksiukas.gif

O priedai jau jūsų žiniai lieka.

Sirdingai dekuoju uz labai vertinga info
Turiu ir salto spaudimo gryna alyvuogiu alieju, tiesiog kazkuriame forume skaiciau, kad muila paprasciau virti is isspaudu, bet jusu patarimo laikysiuos ir naudosiu gryna alyvuogiu alieju. Pirma savo muiliuka noriu elementariausia, tai desiu kokosu ir alyvuogiu, o pedsakui idesiu 10% sviestmedzio??
Ar geriau avokadu?
Planuoju virti muila nakti kai bakuganai miega rolleyes.gif
Mano svarstykles iki 500 g, tai juose sversiu sarma, o aliejams pasverti naudosiu virtuvines
O i ka labiausia atkreipti demesi, dirbant su skaiciuokliu?
Recepto pusiausvyra, muilo kietumas?
Atsakyti
Galima ir iš išspaudų virti, tiesiog aš jo nesirenku dėl kokybės ir dėl to, kad jis pagreitina pėdsaką smile.gif
Aš pariebinimą nustatau iš karto, nededu jokių aliejų po pėdsako. Bet jeigu rinktis tarp avokadų ir sviestmedžio, rinkčiausi sviestmedį, kad šiek tiek prie muilo kietumo prisidėtų.
Dirbant su skaičiuoklėmis, svarbu viskas. Ir bendra pusiausvyra tarp savybių, ir asmeniniai prioritetai - vieniems reikia švelnaus muilo, kitiems labiau rūpi, kad būtų kietesnis, vieniems rūpi, kad labai putotų, kiti į tai dėmesio nekreipia. Tik nuo jūsų priklauso.
Tik žiūrėkite, kad visi matavimai būtų tikslūs.
Atsakyti
O jeigu as vasko ideciau?? Koks santykis turetu buti su aliejais?
Atsakyti
Aš vaško muile niekad nenaudoju, tad nieko patart negaliu.
Atsakyti
QUOTE(Oksanik @ 2011 06 05, 21:21)
O jeigu as vasko ideciau?? Koks santykis turetu buti su aliejais?


vasko uztenka iki 5%
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2011 06 03, 16:16)
As vis mastau koks kvapas tiktu 100% alyvuoginiam Kastilijos muilui  rolleyes.gif


man irgi taip rupi Kastilijos muila su kokiu kvapu issivirt, bet irgi niekaip nesumastau koki kvapa parinkt.

Beje, dar vienas techninis klausimas. man baisia patinka tas 100% alyvuogiu muilas, baisiai kietas, baltas ir toks svelnus praustis, bet kas man jame nepatinka, tas glitumas jam suslapus. dabar ta, su kuriuo jau meginau praustis dziovinau daugaiu nei du menesius. sakau gal cia del to, kad dar per mazai brandintas g.gif ? suprantu,kad tas glitejimasis nuo pacio alyvuogiu aliejaus, bet sakau, gal po sesiu menesiu to glitumo ir snarglejimosi nebelieka g.gif ? pasakykit man kas turit daugiau patirties
Atsakyti
Ingrid2, man po metų džiovinimo to gleivėjimosi išvis nebuvo. Po pusės metų, jeigu gerai pamenu, irgi jau neblogai buvo.
Atsakyti
Glitumas mazeja begant laikui, ir as pastebejau. Esu ir po 2-3 metu naudojus. Bet nebuna, kad visai dingsta. Tik vieniems jis jau toks nedidelis, kad netrukdo (nepastebi) (pvz as smile.gif). O kiti vistik sako, kad ji jaucia, ir jis nepatinka.
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 06 05, 22:32)
Ingrid2, man po metų džiovinimo to gleivėjimosi išvis nebuvo. Po pusės metų, jeigu gerai pamenu, irgi jau neblogai buvo.


vadinasi, reik dar brandint ir brandint.. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Daddygirl @ 2011 06 06, 10:43)
Glitumas mazeja begant laikui, ir as pastebejau. Esu ir po 2-3 metu naudojus. Bet nebuna, kad visai dingsta. Tik vieniems jis jau toks nedidelis, kad netrukdo (nepastebi) (pvz as smile.gif). O kiti vistik sako, kad ji jaucia, ir jis nepatinka.


o kazi jei detum kokosu kokiu 20%, ta glituma gal po pusmecio visai panaintintu blush2.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 06 05, 22:32)
Ingrid2, man po metų džiovinimo to gleivėjimosi išvis nebuvo. Po pusės metų, jeigu gerai pamenu, irgi jau neblogai buvo.



kaip tiek laiko istvert nepabandzius? lotuliukas.gif o dar klausimas, po tokio ilgo brandinimosi nepradeda geltonuot, oksiduotis? Gal vit E butu gerai i alyvuogini muila ideti? g.gif
Atsakyti