Įkraunama...
Įkraunama...

Saldūs receptai su nuotraukomis - 26 tema

Skrudintų lazdyno riešutų Madlenos su šokolado kiauteliais

user posted image

user posted image

Gaunasi 18 madlenų + 15 mažų pusrutuliukų


Tešla madlenoms:

* 3 kiaušiniai
* 60 g skrudintų maltų lazdyno riešutų
* 100 miltų
* 1 nubrauktas arbat. š. kepimo miltelių.
* 1 žiupsnelis druskos
* 100 g rudojo cukraus
* 120 g sviesto

Šokoladiniams kiauteliams:

* balto ,juodo, pieniško šokolado (~ 200 g) (pagal skonį)



Gaminimo eiga:

Išplakti kiaušinius su cukrumi.
Suberti miltus bei kepimo miltelius - labai gerai viską išmaišyti.
Tada suberti maltus skrudintus lazdyno riešutus ir žiupsnelį druskos.
Supilti išlydytą sviestą - viską gerai išmaišyti iki vienalytės masės.
Palikti šaltai (šaldytuve) apie 2 valandas.

Orkaitę įkaitinti iki 180-200°C .

Tešlą tolygiai paskirstyti madlenų kepimo formelėse ir nedelsiant pastatyti kepti.

Kepti 5 minutes 180-200°C , po to sumažinti temperatūrą iki 160-180°C ir kepti dar 5- 8 minutes ( priklausomai nuo madlenų formelių dydžio).


Madlenos iškepus, ištraukti iš orkaitės, palikti šiek tiek atvėsti - išimti iš kepimo formelių. Sudėti ant grotelių, kad pilnai atvėstų.

O kol madlenos vėsta, išplauti madlenų kepimo formeles - gera išsausinti : jų prireiks kiautelių ruošimui wink.gif


O dabar šokoladinių kiautelių ruošimas - paprastas kaip dvi kapeikos biggrin.gif

Katinimo inde ( galima ir mikrobangų krosnelėje arba bain-maire) sudėti šokolado gabaliukus ir kaitinti ant labai silpnos ugnies ( aš nustačiau indikatorių 2 ir puikiai šokoladas išsilydė be jokio prikepimo)

Išlydytu šokoladu ištepti kiekvieną madlenos formelę ir iš karto įstatyti atvėsusią madleną.

Madlenos po ~ 5-15 minučių ( 5 minutės šaldiklyje arba 15 minučių šaldytuve ) bus su dailiais ir skaniais kiauteliais smile.gif Belieka atsargiai išimti madlenas iš kepimo formelių ir ragauti..


Belieka atsargiai išimti madlenas iš kepimo formelių ir ragauti: .....su arbata , kava, ar tiesiog vienas smile.gif


Skanaus wink.gif
Atsakyti
[quote=Zuoga,2011 03 25, 15:22]
Isbandziau Keilos Sakocio pusbroli
Gavosi labai labai skanus, aciu uz recepta 4u.gif
Ar skonis kazkiek panasus i sakocio? ax.gif 4u.gif

irmulia na Tavo visi saldumynai verti first.gif . Fantastika wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kisule: 25 kovo 2011 - 16:58
QUOTE(Zuoga @ 2011 03 25, 15:22)
Isbandziau Keilos Sakocio pusbroli
Gavosi labai labai skanus, aciu uz recepta  4u.gif



Labai apetitnai atrodo thumbup.gif

Kisule - man jis skanesnis kita diena. jis pakieteja ir primena sakoti. Nu kol kas jau trecia kart kepiau, nes greit dingsta nuo stalo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kisule @ 2011 03 25, 16:56)
Ar skonis kazkiek panasus i sakocio?  ax.gif  4u.gif



Jo, panasus, dabar dar laikau , kad truputi pakietetu, bet vyras po viena gabali , po viena gabaleli ir mazeja, bet ryt jauciu bus dar skanesnis. Tikrai verta isbandyti mirksiukas.gif
Atsakyti
Zuoga ,*Keila* aciu mergaites,reiks rytoj bandyti ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Aš pas jus pirmą kartą smile.gif Iš kart su receptu smile.gif

Šveicariškas riešutų pyragas

Mano įvesti pataisymai: aš riešutų nesmulkinu (bo tingiu), tešlos ant viršaus irgi nededu, tik dugne. Bo man per daug tešlos neskanu. Aš darau iš ½ tešlos normos ir 1 normos įdaro. Tešlos nekapoju ir kitaip neprisigalvoju, o tiesiog sumaigau pirštų galiukais sviestą tešloje ir baigiu minkyti kaip paprastą tešlą (tik žinoma greitai, nes sviestas šyla nuo rankų ir tešlą skystėja). Jeigu sunku kočiot tai sutarkuoju per „burokinę tarką“ ir pirštais apspaudžiu į formą. Ant jų sudedu atvėsintą įdarą ir iškepu. Mano bandytos riešutų variacijos: graikiniai (man labiausiai patinka) ir lygiom dalim migdolai-lazdynai.Psio thumbup.gif

Šis pyragas yra ypatingas ir skirtas tikrai išrankiam skoniui. Riešutų ir medaus įdaras - pikantiška ir skanu. Jeigu jums graikiškų riešutų skonis pasirodys per stiprus, įdarui galite naudoti ir lazdynų riešutus ar migdolus.
Tešlai:
350 g miltų,
200 g cukraus,
250 g atšaldyto sviesto arba margarino,
1 kiaušinis,
žiupsnelis druskos.
Įdarui:
300 g graikiškų riešutų,
200 g cukraus
100 g grietinėlės (aš dedu visą indelį, t.y. 200 ml),
3 šaukštai medaus,
1 kiaušinio trynys,
1 šaukštas pieno arba grietinėlės.
Miltus suberiame į didelį platų dubenį ir sudedame gabaliukais sukapotą sviestą. Ant viršaus suberiame 200 g cukraus, žiupsnelį druskos, į vidurį įmušame kiaušinį. Viską kapojame dideliu plačiu peiliu, paskui greitai rankomis suminkome kietą trapią tešlą.
Tešlą suvyniojame į plėvelę ir maždaug 1 valandai padedame šaltai.
Sukapojame riešutus. Keptuvėje ant vidutinės ugnies iki gelsvumo apgruzdiname cukrų, suberiame susmulkintus riešutus ir dar truputį pakepiname. Tada supilame grietinėlę ir medų ir mišinį užviriname.
Masei užvirus keptuvę greitai nukeliame nuo ugnies ir mišinį ataušiname.
Orkaitę įkaitiname iki 200° C. Kepimo skardą ištepame riebalais arba išklojame folija.
Ant plonai miltais pabarstytos lentos iškočiojame 3-4 mm storio trapios tešlos lakštą, iš kurio išpjauname 30 cm skersmens skritulį. Juo išklojame paruoštą kepimo skardą.
Ant tešlos skritulio iškrečiame riešutų mišinį, išlyginame ir užlankstome prasikišusius kraštus.
Iš likusios tešlos išpjaunamas tokio pat dydžio skritulys ir juo užklojamas įdaras. Lakštų kraštus gerai prispaudžiame, o iš tešlos likučių išpjaustome įvairias figūrėles – mėnuliukus, žvaigždutes ir jas išdėliojame ant viršaus.
Išplakame kiaušinio trynį su 1 šaukštu grietinėlės arba pieno. Mišiniu ištepame pyrago viršų.
Pyragą įšauname į karštą orkaitę ir kepame maždaug 40 min. Iškepęs ir ataušintas pyragas gerai suvyniojamas ir laikomas kelias dienas, kol įgauną tikrąjį savo skonį.
Skanaus!

user posted image
user posted image

Galiu pasakyt, kad greitesnio pyrago niekad nekepiau, šiandien padariau 2 net, ir labai greitai 4u.gif
Pabandykit smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irmute.m: 25 kovo 2011 - 19:34
[quote=Irmute.m,2011 03 25, 20:33]
Aš pas jus pirmą kartą smile.gif Iš kart su receptu smile.gif

Šveicariškas riešutų pyragas

Labai simpatiškas ir net neabejoju, kad skanus pyragas. Prie progos išbandysiu 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kisule @ 2011 03 25, 16:56)
irmulia na Tavo visi saldumynai verti  first.gif . Fantastika  wub.gif



ačiū 4u.gif , stengiuosi biggrin.gif
Atsakyti
Ačiū už pusbrolio receptą thumbup.gif
tik dujinės reik su grilio funkciją,nes apatinį sluoksnį gavau nupjauti biggrin.gif liko angliukas kol visi iškepė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bliuskė @ 2010 12 31, 18:13)
Biscotti su spanguolėmis ir pistacijomis

60ml alyvų aliejaus
150g. cukraus
2 a.š. vanilės esencijos
1/2 a.š. migdolų esencijos
2 kiaušiniai
220g. miltų
žiupsnelis druskos
1 a.š kepimo miltelių
Po saują džiovintų spanguolių ir pistacijų

Inde sumaišyti aliejų su cukrumi, supilti esencijas, įmušti kiaušinius, išplakti. Sumaišyti miltus su druska ir kepimo milteliais, dalimis įmaišyti į kiaušinių plakinį. Įmaišyti spanguoles ir pistacijas.
Iš tešlos padaryti dvi malkas. Jas suformuoti šlapiomis rankomis. Dėti į 150 laipsnių karštumo orkaitę, kepti 35min. Ištraukti kepinį, apdengti rankšluostėliu, palikti apie 10 min. atvėsti. Supjaustyti griežinėliais ir dar padžiovinti 130 laipsnių karštumo orkaitėje apie 10-15min. Traukti, atvėsinti ir valgyti!

Kepiau visus čia įdėtus biscotti (tiek pagal Nerytę, tiek pagal Ulę, jei neklystu), bet šitie išėjo geriausiai. Tikrai rekomenduoju. Kepsiu dar daug daug kartų.


Vakar netyčia užklydau į šią temą ir akis užkliuvo už šio recepto ax.gif

Noriu labai už jį padėkoti, mano biscotti atrodė taip:

user posted image
Labai patiko, šiandien jau namuos nė trupinėlio nerastum smile.gif

neturėjau nei pistacijų, nei džiovintų spanguolių, bet puikiai tiko migdolai ir razinos ax.gif
Atsakyti
sveikos , aš či as klausimu , iškepiau morkų pyragą viskas ok skanu gardu šeimyna suvalgę po gabaliuką.. ir tvarkant virtuvę pastebėjau kad kepimo milteliai kurios dėjau į pyragą galiojimas pasibaigęs dar 2010.10 blink.gif ar jau eiti užsakyti vainikų ar vis dėl to blogiausia kas galėjo būti tokių atveju neiškilti pyragas? ( nors pakilo puikiai skonis irgi geras buvo) vnž help biggrin.gif
Atsakyti
tik jau nepergyvenk, nieko čia blogo, o jei pyragas iškilo, tai reiškia, kepimo milteliai dar savo funkcijų nepraradę. Juk jie nesugenda lygiai tą dieną, kaip gamintojas užrašo galiojimą, o tinkami dar ir ilgiau būna netgi
Atsakyti