Įkraunama...
Įkraunama...

kaip susitaupyti, jei gyvenimas to daryti neverčia

Na tada sunku, kai nėra tikslo taupyti, tada niekad neišeis nė kiek atsidėi schmoll.gif Na man savaime lieka...Alga lyg ir nėra didelė, bet nesugebu dažniausiai aš jos visos išleist biggrin.gif Lyg ir netaupau, bet kad... biggrin.gif lieka ir viskas biggrin.gif
Atsakyti
Stripulis, man keli dalykai uzkliuvo.
Pateiktam maisto sarasiuke - be cepelinu ir desreliu daugiau nieko nematau, kas butu naudojama rimtu pietu gamybai. Pas mane toks sarasas butu jei eiciau i parduotuveZ ne savaitei prekintis, o tarkim ko pritrukau. Kai perkuos "rimtai", visada buna mesa (net keliu rusiu - priklausomai nuo to ka gaminsiu), zuvis, darzoves, duona, batonas, pienas ir jo produktai, kruopos, miltai, makaronai ir t.t. aisku jei namie siu produktu nera!
Pagal jusu sarasa man atrodo, kad cia toks eilins uzejimas nusipirkti pieno ir dar kazko prie to pacio wink.gif as taip vadinu, nes pamatai kazka, noris paragauti, ar kazkokiom akcij susigundai...
beje, butu idomu pamatyti kito iprasto apsipirkimo sarasiuka...o veliau ir jau pradejus ziureti ir kontroliuoti, ka perkat...

Del knygu skaitymo - as uz! Kiek laiko besurytu, tai savo dusios lepinimas (cia toms, kurios megsta skaityti)! Bet, Stripulis, ar negaila laiko prie kompo sedint? wink.gif nors kai jus greit skaitot, turbut greit ir rasot, tai turbut nesueda kompas keliu valandu per diena!? wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barbarise: 27 kovo 2011 - 07:47
QUOTE(barbarise @ 2011 03 27, 08:43)
Bet, Stripulis, ar negaila laiko prie kompo sedint? wink.gif nors kai jus greit skaitot, turbut greit ir rasot, tai turbut nesueda kompas keliu valandu per diena!? wink.gif


Kompas pas ja sueda didziaja dali paros (speju, nes dirbu ta pati darba). Man Stripulio dienotvarke ir problemos labai artimos ir suprantamos drinks_cheers.gif Tik klausimas, ar ilgai temps temos autore su tokiu grafiku? Nors kiekvieno zmogaus resursai skirtingi, bet visu jie riboti. Kalbu apie sveikata 4u.gif As jau padariau isvada, kad visu pinigu neuzdirbsi ir visiems geras nebusi - gyvenimas priverte. Sekmes Stripuliui mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rainiukas: 27 kovo 2011 - 08:55
QUOTE(rainiukas @ 2011 03 27, 09:54)
Kompas pas ja sueda didziaja dali paros (speju, nes dirbu ta pati darba).


o kas cia per naktinis darbas? unsure.gif (man dabar viena mintis, diplominius rasot biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2011 03 27, 09:54)
Kompas pas ja sueda didziaja dali paros (speju, nes dirbu ta pati darba). Man Stripulio dienotvarke ir problemos labai artimos ir suprantamos drinks_cheers.gif Tik klausimas, ar ilgai temps temos autore su tokiu grafiku? Nors kiekvieno zmogaus resursai skirtingi, bet visu jie riboti. Kalbu apie sveikata 4u.gif As jau padariau isvada, kad visu pinigu neuzdirbsi ir visiems geras nebusi - gyvenimas priverte. Sekmes Stripuliui mirksiukas.gif


Gal ne taip parasiau, turejau omeny laika prie kompo ne darbo reikalais, o va pvz internete narsant wink.gif
Pati matau kaip laikas cia bega smile.gif vietoj to kad eiciau namu tvarkyt, sedziu supermamose tongue.gif
Atsakyti
Kol kas tema visai ne i ta puse rutuliojasi, bet visgi gal galiu paklaust cia, o ne kokioje specializuotoje temoje:

jei turi gyvybes draudima, tai grazina ta pajamu mokescio permoka, taip? Bet TIK nuo imokos, jei inesi daugiau per ta "sonini investavima" tai jau negrazina, taip?
Atsakyti
QUOTE(barbarise @ 2011 03 27, 07:43)
Stripulis, man keli dalykai uzkliuvo.
Pateiktam maisto sarasiuke - be cepelinu ir desreliu daugiau nieko nematau, kas butu naudojama rimtu pietu gamybai.

man ir užkliuvo,juolab kad čia apipirkimas 3 dienoms ar ne?tai kiekvieną dieną dešreles valgyt? ax.gif
Atsakyti
as irgi jungiuosi prie mergionos ir stripulio. labai gerai suprantu apie ka si tema biggrin.gif o del maisto saraso tai pas mane toks butu jei vyras uzvaziuotu po darbo ir jam butu pasakyta "nupirk valgyt", tada as vadinu kad pinigu isleista daug o valgyt nieko nera.
buna tokiu "uzejimu" uzeini lyg nieko nepirksi prisiperki nesamoniu sumoki pinigus o grizus supranti kad valgyt turi vienai dienai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2011 03 26, 22:15)

Yra sutaupyta pinigų juodai dienai - ne juodam gyvenimui, nes tai iš jūsų atlyginimo neįmanoma, bet sakykim, juodam mėnesiui ar dviem...




QUOTE(Rebutia @ 2011 03 27, 01:57)
Kažko aš šioj temoj nesupratau schmoll.gif
Iš pavadinimo lyg ir reikštų, kad nėra finansinių problemų, iš posto matyti kad ta finansinė padėtis lyg ir nėra tokia super duper bigsmile.gif

Nėra tikslo taupyti, bet iš algų sugebama susitaupyti tik tiek, kad galima būtų pragyventi mėnesį ar du g.gif

Tai ar tikrai nėra tikslo taupyti, kai auginamas vaikas, ir be darbo būtų įmanoma pragyventi max tris mėnesius? g.gif O po to kraustytis pas tėvus, nes nuoma ir komunalinės surytų maždaug apie tūkstantį litų..

Čia jūs vadinate situacija, kai nėra tikslo taupyti??? bigsmile.gif

šiaip finansiniai patarėjai siūlo būt susitaupius ne mėnesiui ar dviem,o pusei metų,kad būtų galima pragyvent,jeigu kas...
tai ir man pagal aprašytą situaciją oi kur yra taupyti,bent jau tam kad atsidėt tiek pinigų kad pusę metų pragyvent nedirbant,o ne mėnesiui ax.gif
ir jei tai neįmanoma padaryti iš atlyginimo,tai atsiprašant kaip nėra būtinybės taupyti?
Atsakyti
as manau kad taupyti visada yra tikslas smile.gif atostogoms, geresniam automobiliui, remontui, sodybai misko pakrastyje ... smile.gif tik kaip tuos prioritetus susidelioti... jei mergiona sako isleidzianti men +/- 3000 tai vadinasi ji turi turetu sask 18.000 kad o jeigu kas.... bet sutaupyti 18.000 is 3000 atlyginimo yra ganetinai nemazai... kaip manot ar pirmiausiai reikia tenkinti poreikius cia ir dabar : na remontas, atostogos... ar kol neturi tu 18000 kaip pvz atsisakyti bet kokiu papildomu islaidu...
Atsakyti
Jungiuosi prie temos drinks_cheers.gif

Uždirbu kaip ir neblogai, taupyt irgi kaip ir būtų kam (nes iš principo visada įmanoma kam noris taupyt), bet nemoku... doh.gif išsileidžiu pastoviai iki paskutiniųjų... doh.gif na, neskaitant 5 ir 2 litų monetų, metamų į taupyklę, ir šiaip, kai reikia pasispaust prieš kokią kelionę, nes keliaut mėgstam labai labai... bigsmile.gif

Perskaičiau ir Mergionos temą, ir daug panašumų su savim radau, tikiuosi ir pasinaudoti anoje temoje duotais patarimais, bent jau tuo, kur atsidėti iš pradžių, o po to bandyti tilpti į tai kas lieka. Vat nuo balandžio tą ir padarysiu. Nes kol kas vienintelis "rimtesnis" taupymas buvo sveikatos draudimas mano ir vaiko, kur draudimas automatiškai nuskaito nuo sąskaitos tam tikrą sumą. Bet tam buvo pasiryžta dėl pačio draudimo, ne dėl taupymo, o kai dar ir taupoma nors po truputį tuo pačiu, irgi nemaišo.

QUOTE(stripulis @ 2011 03 27, 00:30)

Kai kuriame užsienyje, kiek man žinoma, 50 proc. žmonių nuomuojasi būstą visą gyvenimą, nes protingai įsivertina savo galimybes ir nenori gyvent visą gyvenimą diržus susiveržę...

Va šitam ir aš pritariu... drinks_cheers.gif kažkaip nesinori į paskolas lįst nors tu ką... doh.gif

QUOTE(rainiukas @ 2011 03 27, 09:54)
Kompas pas ja sueda didziaja dali paros (speju, nes dirbu ta pati darba). Man Stripulio dienotvarke ir problemos labai artimos ir suprantamos drinks_cheers.gif Tik klausimas, ar ilgai temps temos autore su tokiu grafiku? Nors kiekvieno zmogaus resursai skirtingi, bet visu jie riboti. Kalbu apie sveikata 4u.gif As jau padariau isvada, kad visu pinigu neuzdirbsi ir visiems geras nebusi - gyvenimas priverte. Sekmes Stripuliui mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif irgi padariau panašias išvadas... tik tuo pačiu darbu dar užsiimu šalia kito pagrindinio "dieninio" darbo. Bet kai kelis kartus nuėjau beveik nemiegojus į tą dieninį darbą, ir dar žinodama, kad parėjus vėl teks sėdėt namie prie kompo neribotas valandas, atsisakiau kai kurių užsakymų, nors širdį ir skaudėjo. Tiesiog sveikata brangiau.
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2011 03 27, 13:18)
as manau kad taupyti visada yra tikslas smile.gif atostogoms, geresniam automobiliui, remontui, sodybai misko pakrastyje ... smile.gif tik kaip tuos prioritetus susidelioti... jei mergiona sako isleidzianti men +/- 3000 tai vadinasi ji turi turetu sask 18.000 kad o jeigu kas.... bet sutaupyti 18.000 is 3000 atlyginimo yra ganetinai nemazai... kaip manot ar pirmiausiai reikia tenkinti poreikius cia ir dabar : na remontas, atostogos... ar kol neturi tu 18000 kaip pvz atsisakyti bet kokiu papildomu islaidu...

šiaip mergionos pajamos yra didesnės nei jin išleidžia,tai logiškai jinai jau turi būt susitaupiusi kažkiek biggrin.gif
Atsakyti