Įkraunama...
Įkraunama...

Netaisyklingas sąkandis

QUOTE(CLEO @ 2006 06 13, 13:43)
Idomu, žandikaulio operacijos prasmė - tik estetinis vaizdas ar kažkas daugiau?  g.gif Gydytojai sakė, kad netaisiklingo sąkandžio rezultatas - vėlesnio protezavimo (senatvėje  mirksiukas.gif ) problemos  g.gif Ar taip?  g.gif


Labai geras klausimas smile.gif thumbup.gif . Mano atveju iš pradžių atrodė, kad operacijos reikės būtent dėl to, kad senatvėje neturėčiau problemų (tokių kaip jautrūs, „nuvalgyti“ dantys, prastesnis kramtymas, iš to virškinimo bėdos ir kt.). Kalba apie grožį buvo tarp kitko, ėjau visų pirma dėl sveikatos. Tačiau vėliau, padarius nuotraukas ir žandikaulių atliejas, paaiškėjo įdomių dalykų blink.gif . Pasirodo, ištiesinus mano abiejų žandikaulių dantis breketais, pats sąkandis tampa, galima sakyti, idealus, nors kai burna užčiaupta, vaizdas yra toks, kad apatinis žandikaulis šiek tiek išsikišęs į priekį (na, kaip tos jau minėtosios Simonos biggrin.gif ). Taip yra todėl , kad vaikystėje man buvo rauti nuolatiniai dantys, ir žandikauliai taip įdomiai prisitaikė. Žalgirio klin. gydytojai sakė dar tokio atvejo neturėję, užtai iš pradžių kitaip įvertino mano situaciją. Operacija beliko tik dėl estetikos, šiaip galiu jos ir atsisakyti... Tačiau neatsisakysiu, nes esu psichologiškai jau seniai pasirengusi mirksiukas.gif .

Taigi smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(ner_ko @ 2006 07 16, 14:43)
Labai geras klausimas smile.gif  thumbup.gif . Mano atveju iš pradžių atrodė, kad operacijos reikės būtent dėl to, kad senatvėje neturėčiau problemų (tokių kaip jautrūs, „nuvalgyti“ dantys,  prastesnis kramtymas, iš to virškinimo bėdos ir kt.). Kalba apie grožį buvo tarp kitko, ėjau visų pirma dėl sveikatos. Tačiau vėliau, padarius nuotraukas ir žandikaulių atliejas, paaiškėjo įdomių dalykų blink.gif . Pasirodo, ištiesinus mano abiejų žandikaulių dantis breketais, pats sąkandis tampa, galima sakyti, idealus, nors kai burna užčiaupta, vaizdas yra toks, kad apatinis žandikaulis šiek tiek išsikišęs į priekį (na, kaip tos jau minėtosios Simonos biggrin.gif ). Taip yra todėl , kad vaikystėje man buvo rauti nuolatiniai dantys, ir žandikauliai taip įdomiai prisitaikė. Žalgirio klin. gydytojai sakė dar tokio atvejo neturėję, užtai iš pradžių kitaip įvertino mano situaciją. Operacija beliko tik dėl estetikos, šiaip galiu jos ir atsisakyti... Tačiau neatsisakysiu, nes esu psichologiškai jau seniai pasirengusi mirksiukas.gif .

Taigi smile.gif.


Kadangi situacija man irgi aktuali, iškilo toks klausimas. Jeigu tau dantys prieš operaciją sueina į normalų sąkandį. Tarkim trumpinant apatinį žandikaulį, jis pasislenka atgal. Arba traukiant į priekį viršutinį. Ar tuomet dantys vis dar sueis į normalų sąkandį? Ar tokiu atveju bus trumpinami tolygiai abu žandikauliai ? Bet tada ar nebus vėlgi tas apatinis kiek išsikišęs ?
Atsakyti
As nesu ortodontas, todel nepakankamai kompetetingas duoti patarimus siais klausimais, ypac ortognatines chirurgijos. Taciau, norintiems galiu padeti, peradresuodamas jusu klausimus kolegoms, taciau tam reikia siu fotografiju:
1. Ortopantomogramos.
2. Sonines galvos rentgenogramos.
3. Keletas nuotrauku, kurias galite paziureti cia: http://www.orthos.ru...les/orig1.shtml

Be visu siu nuotrauku duoti issamios analizes ir gydymo plano nepavyks.
Atsakyti
kada pirmas vizitas turi buti pas stomotologa?
Atsakyti
Kai tik vaikas gales adekvaciai elgtis kedeje. Paprastai iki 2 metu sito padaryti nepavyksta, nuo 2 iki 3 - labai retai, po 3 - gaunasi, jei vaikas nera ibaugintas stomatologo ir paruostas tevu busimam vizitui.
Isvada - darykite ka norite, nors ant blakstienu vaiksciokite, bet vaiko dantis iki 3 metu privalote issaugoti nepazeistus karieso. Kitaip nenustebkite, jei gausite pasiulyma gydytis su narkoze.
As asmeniskai jaunesiu nei 3 metai vaiku neimu, nebent tas vaikas yra tikrai "ramusis belgas", kuriam ne motais, kas pas ji burnoje vyksta smile.gif Su dideliais perspejimais imu gydyti jaunesni nei 4 metai.
Veliau - galima meginti tartis, taciau reikia nepamirsti, kad tartis turi mama ir tetis su vaiku namie, o ne stomatologo kedeje.
Atsakyti
AŠ irgi apie tai mąsčiau. g.gif Man turėtų būti stumiami į priekį abudu žandikauliai, nes jie yra, gydytojų žodžiais, „įdubę“. Na, netragiškas tas įdubimas, bet matosi, ypač profiliu, besišypsant. O kai žandikaulius stums į priekį, tai (čia jau mano įsivaizdavimu) galbūt apatinį pastums į priekį vos vos mažiau nei viršutinį, kad sąkandis išliktų normalus, bet žandikaulių santykis pasikeistų tiek, kad to turėtų užtekti, kalbant iš estetinės pusės. Ta sąvoka „taisyklingas sąkandis“ gal nereiškia absoliučiai tiksliai nustatytos normos (o gal klystu? g.gif ), ir jei mano viršutinis žandikaulis būtų pastumtas bent milimetru ar pora daugiau už apatinį, tai, kaip jau minėjau, to turėtų užtekti. Man rodė per kompiuterį, kaip mano veidas pasikeistų po operacijos, žiūrint profiliu. Lyginant dabartinį vaizdą ir laukiamą būsimą, turiu pasakyt, kad po operacijos atrodyčiau daug geriau mirksiukas.gif. Tiesa, man dar būtų šiek tiek patrumpintas smakras, nes ir taip yra truputį daugiau nei reikia atsikišęs, o pastūmus į priekį apatinį žandikaulį išryškėtų dar labiau.

QUOTE(Esoteric @ 2006 07 23, 13:18)
Kadangi situacija man irgi aktuali, iškilo toks klausimas. Jeigu tau dantys prieš operaciją sueina į normalų sąkandį. Tarkim trumpinant apatinį žandikaulį, jis pasislenka atgal. Arba traukiant į priekį viršutinį. Ar tuomet dantys vis dar sueis į normalų sąkandį? Ar tokiu atveju bus trumpinami tolygiai abu žandikauliai ? Bet tada ar nebus vėlgi tas apatinis kiek išsikišęs ?

Atsakyti
Apsilankius pas dantistę, kuri pasakė jog reikalinga ortodonto konsultacija dėl netaisyklingo sąkandžio, iškilo klausimų.Mergaitė netaisyklingai sukanda dantukais, ne "stalčiaus" forma, bet per gilus sakandis viršutiniais dantukais.Ar verta susirūpinti?Kokio amžiaus vaikams jis koreguojamas ir kokiu būdu?Jos pieniniai dantukai dar ne visi iškritę, t.y. krūminiai.Gal reiktų palūkėti?Patarkit prašau.
aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Ddoovviillėė @ 2006 09 01, 21:27)
Apsilankius pas dantistę, kuri pasakė jog reikalinga ortodonto konsultacija dėl netaisyklingo sąkandžio, iškilo klausimų.Mergaitė netaisyklingai sukanda dantukais, ne "stalčiaus" forma, bet per gilus sakandis viršutiniais dantukais.Ar verta susirūpinti?Kokio amžiaus vaikams jis koreguojamas ir kokiu būdu?Jos pieniniai  dantukai dar ne visi iškritę, t.y. krūminiai.Gal reiktų palūkėti?Patarkit prašau.
aciuks.gif

Nezinau ar cia analogiskas atvejis kaip ir pas mus, bet ir mums panasiai taip buvo nutike. Apatiniai dantukai buvo priekyje, o virsutiniai viduje burnos. Vedem pas ortodonta, kai dukrai buvo 6 metai. Is karto pasiule kazkokia plokstele virsutiniam zandikauliui uz 1000 Lt, o apatiniam zandikauliui sake, kad veliau reiks padaryti. Taciau musu pediatre rekomendavo, kad dar palauktumem bent kol pasikeis priekiniai pieniniai dantys i nuolatinius. Dabar labai dziaugiuosi, kad neskubejom, nes sakandis vaikui augant pats pradejo taisytis. Is pradziu virsutiniai dantys susilygino su apatiniais, o dabar net ir "apkabino " apatinius, t.y. taisosi taip kaip ir turetu buti. Dar nera visiskai idealu, nes nenusileidzia iki galo, bet jau panasu. Gal ir neapsieisim be ortodonto pagalbos, kad graziai susikastu, bet jau tikrai nebereiks kisti tu tukstanteliu, kuriuos is karto norejo isvilioti. Dabar mums 8 metai. Ir dar metus tikrai nezadu vesti konsultacijai, kad vel nepriburtu arabu.
Atsakyti
QUOTE(Ddoovviillėė @ 2006 09 01, 22:27)
Apsilankius pas dantistę, kuri pasakė jog reikalinga ortodonto konsultacija dėl netaisyklingo sąkandžio, iškilo klausimų.Mergaitė netaisyklingai sukanda dantukais, ne "stalčiaus" forma, bet per gilus sakandis viršutiniais dantukais.Ar verta susirūpinti?Kokio amžiaus vaikams jis koreguojamas ir kokiu būdu?Jos pieniniai  dantukai dar ne visi iškritę, t.y. krūminiai.Gal reiktų palūkėti?Patarkit prašau.
aciuks.gif


Pats laikas apsilankyti pas ortodontą. Nepraleiskite augimo periodo.
Atsakyti
QUOTE(ner_ko @ 2006 07 16, 14:43)
Tačiau neatsisakysiu, nes esu psichologiškai jau seniai pasirengusi mirksiukas.gif .


Sveika, ner ko, stai ir as pabuvojau pas gyd. Grybauska Implantalogijos centre doh.gif Kiek supratau, manes laukia tas pats, kas ir pas tave vyksta: breketai 1,5 metu - operacija (greiciausiai tik apatinio zandikaulio) - ir dar puse metu breketai... Man taip pat sake, kad galiu nieko nedaryti ir palikti kaip yra, bet smalsumas - kaip atrodysiu "po to" vis nori nugaleti, nors galutinai dar neapsisprendziau.. Esu pasimetusi ir nezinau ka daryti blink.gif Vienintelis stabdis yra pinigai... ir dar darbas. Dirbu vadovybes sekretoriate labai didelioje imoneje - koks busiu kompanijos veidas blush2.gif doh.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(CLEO @ 2006 11 10, 20:43)
Sveika, ner ko, stai ir as pabuvojau pas gyd. Grybauska Implantalogijos centre  doh.gif Kiek supratau, manes laukia tas pats, kas ir pas tave vyksta: breketai 1,5 metu - operacija (greiciausiai tik apatinio zandikaulio) - ir dar puse metu breketai... Man taip pat sake, kad galiu nieko nedaryti ir palikti kaip yra, bet smalsumas - kaip atrodysiu "po to" vis nori nugaleti, nors galutinai dar neapsisprendziau.. Esu pasimetusi ir nezinau ka daryti  blink.gif Vienintelis stabdis yra pinigai... ir dar darbas. Dirbu vadovybes sekretoriate labai didelioje imoneje - koks busiu kompanijos veidas  blush2.gif  doh.gif  blink.gif


Papildyta:
[quote=smilgelee,2006 11 11, 18:09]

As jau sia operacija esu pasidariusi pries tris metus, ir tikrai nesigailiu. Man dare operacija Rygos daktarai, Zalgirio ligonineje, nes lietuviai dar tokiu operaciju nedare. Esu labai patenkinta, veido formos pasikeite, kiti net nepazino manes:) Iskart gal ir truputi gailejausi, nes si operacija yra pakankamai skausminga, bet kaip sakoma grozis reikalauja auku. Kurios dar masto darytis sia operacija ar ne as patariu tikrai darytis, nes gyvenimas tikrai pasikeicia i gera puse.
Aciu uz demesi
Atsakyti
Sveikos, breketus nesioju nuo geguzes 2006m. Kita men laukia operacija, del netaisyklingo sakandzio Zalgirio ligoninej. (Apatinio & virsutinio). Truputi neramu..... unsure.gif , bet laukiu baisiausiai. Labiausiai aisku paskatino "galimybe" graziau atrodyti ( bent taip tikiuosi, kad atsikisusio "stalciaus" nebus). Idomu kaip del veido tinimo po operacijos, ir aplamai pooperacinio laikotarpio...Nes as operacijai turechiau gryzti i LT...Planuoju max menesiui smile.gif ....
Pasidalinkit patirtim :0
Atsakyti