Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos...*58 namučiai

QUOTE(Dorifore @ 2011 05 06, 09:30)
Vakar prieš miegą tęsiau "Raudonoji azalija", nu negalėjau atsitraukt, 100psl perskaičiau, kai "Pentagrama" vakarais po 20 tik įveikiu. Ir net nežinojau, kad dar trys knygos išleistos lt kalba. Tiksliau žinojau kaip po tokias knygas, bet nemaniau, kad jos būtent šios rašytojos. Kas dar yra skaitę jos knygų? Ar įdomios?


Aš skaičiau jos " Imperatorė Orchidėja" ir "Paskutinė imperatorė". Pirmoji labai patiko, ją perskaičius iškart puoliau ieškoti tęsinio ("Paskutinė imperatorė"). Tačiau tęsinys man pasirodė prastesnis unsure.gif , sausesnė knyga, labiau politizuota (ko aš nemėgstu).
O "Raudonąją azaliją" bei "Tapti ponia Mao" irgi turiu nusipirkusi, tik dar neskaičiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingėnas: 06 gegužės 2011 - 10:40
Žiekit, kokius auskarus šiandi gavau biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2011 05 06, 11:58)
Žiekit, kokius auskarus šiandi gavau  biggrin.gif
user posted image

oi, kokie indomus bigsmile.gif
Reikejo gerai isiziureti, kol suvokiau, kad cia tik knyguciu imitacija biggrin.gif Optine apgaule biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Masako: 06 gegužės 2011 - 11:00
QUOTE(Dorifore @ 2011 05 06, 10:58)
Žiekit, kokius auskarus šiandi gavau  biggrin.gif
user posted image

Oj tu,vien tik knygos supa tave biggrin.gif Cia mediniai matosi,ane? Ant balto fono tai gerai matosi,kad knygos,bet ausyje kazin ar eis suprasti,kad tai knygos? atrodys kaip koks japoniskas hieroglifas hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(luiziana @ 2011 05 06, 12:05)
Oj tu,vien tik knygos supa tave biggrin.gif Cia mediniai matosi,ane? Ant balto fono tai gerai matosi,kad knygos,bet ausyje kazin ar eis suprasti,kad tai knygos? atrodys kaip koks japoniskas hieroglifas hihihi.gif

Aha, gerai, kad Papūgėlės nėra, o tai vėl išvadintų "vaikščiojančia knyga" biggrin.gif Taip, jie mediniai, išpjaustyti lazeriu ir nudažyti juodai. Žinok dabar įsisegiau į ausis, tai irgi matosi. gal todėl, kad žinau, ką reik matyt biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos

dabar apie knygas jau senokai perskaitytas, kai kurias jau spėjusias ir priblėsti,išsigaruoti 4u.gif
Carlos ruiz Zafon „Angelo žaidimas“.
Knyga visgi patiko, įtraukianti,lengvai skaitoma.Kažko ypatingo nėra, langvas laisvalaikio skaitinys ir tiek.Joje vėl kaip ir Vėjo šešėlyje vyraujanti knygų, mistikos, paslapčių, nerimo aura. Vėl Barselona, knygynas, knygos, paslaptinga biblioteka,Bokšto namas,mirtys, knygų leidėjas, meilė.Visa tai įtraukia, nepaleidžia ir tik pabaiga, tiksliau epilogas mane gal kiek ir nuvylė, kažkokia pritemta pasirodė, nors giliau pakapsčius ir meilės linija irgi nebuvo labai įtikinanti. Nepaisant to man ši knyga sakyčiau , kad gal labiau patiko už Vėjo šešėlį, nes įžvelgiau šmaikštumo ypač Martino ir knygų prekeivio Semperės dialoguose.Na pav kad ir šis apie senatvę smile.gif
„Senatvė- lengvabūdiškumo tepalas,vazelinas, alyva.Kai į duris beldžiasi mirtis, skepticizmas išskrenda pro langą.Geras širdies priepoliukas ir imi tikėti raudonkepuraite.“

„-Ką sako gydytojas apie kofeino poveikį širdžiai?- paklausiau
- Manasis nesugeba rasti užpakalio net su anatomijos atlasu.Tai ką gali išmanyti apie širdį“
„Lovoje verta gulėti tik tada,kai esi jaunas ir geroje draugijoje.
-Jeigu jums reikia draugijos aš surasiu jums tą draugiją, bet nemanau, kad jūsų širdis nusiteikusi tokiems dalykams.
-Martinai sulaukus tokio amžiaus didžiausia erotika – valgyti saldų krema ir spoksoti į našlių iškirptes.

Fernado Pessoa „Poezijos rinktinė“.
Seniai perskaičiau, neesu poezijos mėgėja, bet labai patiko ta jo poezija.Vistik gerai rašo.Paprastai, bet gražiai, nebanaliai, nesaldžiai.Skaičiau su pasimėgavimu.Manau tame paprastume , taiklume ir slypi poezijos grožis. Jo poezijoje jaučiamas nerimas, liūdesys, blaškymasis, gamtos pojūtis ir jos vaizdai, .Labiausiai patiko „Piemuo ir jo banda“ .“Odė jūrai“ gal kiek mažiau.
O čia vieną iš patikusių gabaliuka parašysiu iš „Piemuo ir banda“

„Bet liūdesys man teikia ramybę,
Nes jis tikras ir nuoširdus,
Todėl, kad liūdesys sieloje kaupias,
Kai ji galvoja apie savo buvimą,
O rankos skina gėles, jai to nepastebint.
Lyg varpelio skambėjimas,
Sklindantis nuo kelio posūkio,
Visos mano mintys laimingos.
Bet man skaudu žinoti, kad jos vien laimingos.
Aš to nenoriu.
Noriu, kad,užuot buvusios laimingos ir liūdnos,
Jos būtų tik laimingos ir džiugios“


Arba dar:

„Aš sveikinu visus,kurie skaitys mano eiles,
Jiems nusilenksiu, nukelsiu kepurę,
Kai jie pamatys mane prie namo slenksčio,
Diližanui pakilus ant kalvos keteros.
Aš juos pasveikinsiu ir palinkėsiu saulės šviesos,
Ir lietaus, jeigu jiems reikia lietaus,
Palinkėsiu, kad grįžusiųjų į savo namus
Priešais atvirus langus
Lauktų mėgstamos kėdės,
Ant kurių įsitaisę jie galės skaityti mano eiles
Ir jas skaitydami manyti,
Kad aš tiesiog gamtos dalis-
Pavyzdžiui, senas medis,
Kurio pavėsyje, būdami vaikai,
Jie pargriūdavo, apkvaitę nuo savo žaidimų,
Ir atbrizgusiu skvernu
Nusibraukdavo prakaitą nuo įkaitusių kaktų“


F.Pessoa rinktinėje apie meilę nelabai rasite .Šis bene vienintelis atrodo buvo.

„Meilė- tai buvimas drauge,
Ir aš nebenoriu vaikščioti vieškeliais vienas,
Nes apskritai nebegaliu vaikščioti vienas.
Mintys apie ją mane verčia žingsniuoti greičiau,
Aš matau daug mažiau, ir kartu džiaugiuosi,
kad matau viską.
Net kai jos nėra, kažkas būna su manimi.
Ir aš myliu ją taip, kad nežinau, kaip jos geisti.
Kai jos nėra, ji stovi man prieš akis, ir aš stiprus
kaip aukštas medis.
O kai pamatau ją, suvirpu ir nežinau, kur dingsta viskas,
ką jaučiu jai neesant.
Kai pamatau ją, virstu kažkokia mane paliekančia jėga.
Ir visas pasaulis mene stebi kaip saulėgrąžos žiedas
su jos veidu viduryje.


Man gražu. O jums ? Rekomenduoju poezijos mėgėjoms, nors čia atrodo tokių gal nėra? Pessoa eilėmis nutariau pasidalinti su jumis, nes dauguma poezijos neskaito.

Mona tau taip pat rekomenduoju, nes mačiau esi linkusi į poeziją. 4u.gif


Ok.einu pietaut, vėliau dar prisijungsiu ir paskaitysiu ką jūs priplepėjot.
Atsakyti
Merginos, tylėjau, tylėjau, bet nebegaliu biggrin.gif Pastebėjau, kad kai kurios nuolat darot klaidą, galvojau, gal tai spausdinimo klaida, bet žiūriu kartojasi nuolat. Nėra tokio žodžio neesu . Čia negalioja taisyklė priešdelis ne prie žodžio. Juk nerašom neeiti. Esu - nesu ax.gif
Nepykit, tiesiog šį žodį labai pastebiu. Mano ex MB pastoviai taip rašydavo, aiškindavau jam, parodžiau visas taisykles, tai dar specialiai mane nervindavo doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dorifore: 06 gegužės 2011 - 14:03
QUOTE(audra.vaitkuviene @ 2011 05 05, 22:24)
Mano ex MB pastoviai taip rašydavo, aiškindavau jam, parodžiau visas taisykles, tai dar specialiai mane nervindavo  doh.gif

Todel ir liko ex. tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(linamog @ 2011 05 06, 14:57)
Todel ir liko ex. tongue.gif

Būtent biggrin.gif bet jis per mane ir skaityti pradėjo, dovanojau Vysockio biografiją, Suvorovo knygų. Stalino biografiją gal metus laiko skaitė biggrin.gif Jau kai tapo ex, tai paskambindavo, paklausdavo nuomonės apie knygas, ką jam skaityti, norėjo "Erškėčių paukščiai" imt. Paskolinau jam "Gyvūlių ūkis", tai iki šiol žaltys negrąžina bash.gif
O dabartinio MB rašyba tai apskritai katastrofa, senas diedas, o dar su w žodžius rašo doh.gif Su šitu reiks daugiau darbo biggrin.gif Bet jei jau knygas skaityt pradės, tai žemelė tikrai apsivers biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2011 05 06, 14:10)
O dabartinio MB rašyba tai apskritai katastrofa, senas diedas, o dar su w žodžius rašo  doh.gif Su šitu reiks daugiau darbo  biggrin.gif Bet jei jau knygas skaityt pradės, tai žemelė tikrai apsivers  biggrin.gif


Ach tai štai kodėl tau tokia trauma tas w biggrin.gif Kažkada kaip tik apie tai diskutavome. Mano aplinkoje w retai figūruoja, tai jei pasitaiko koks pavienis atvejis, nekreipiu dėmesio.
O ir šiaip nervuotis nesveika, grožiui kenkia biggrin.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2011 05 06, 12:14)
Aha, gerai, kad Papūgėlės nėra, o tai vėl išvadintų "vaikščiojančia knyga"  biggrin.gif Taip, jie mediniai, išpjaustyti lazeriu ir nudažyti juodai. Žinok dabar įsisegiau į ausis, tai irgi matosi. gal todėl, kad žinau, ką reik matyt  biggrin.gif

Tik kai perskaiciau sita zinute, supratau tavo siandien pamineta 'vilka mini, vilkas cia" biggrin.gif Negali niekaip pamirsti tos vaiksciojancios knygos, ar ne? cool.gif blush2.gif 4u.gif

Sveikutes visos 4u.gif oro_buckis.gif
Retai beapsilankau cia, nes mazai skaitau. Ingenai, dar karta aciu uz Paasilinna"Kaukianti maluninka"- labai labai patiko wub.gif Ner ko lygint su "Gudrioji nuodu vireja".
Atsakyti
QUOTE(Papugele @ 2011 05 06, 14:32)
Ingenai, dar karta aciu uz  Paasilinna"Kaukianti  maluninka"-  labai labai patiko wub.gif  Ner ko lygint su "Gudrioji nuodu vireja".


Džiugu, kad ir tau patiko 4u.gif Aš irgi pritariu, kad už "Gudriąją nuodų virėją" ji nepalyginamai geresnė drinks_cheers.gif
Atsakyti