Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 62

Labai graži Jūsų tvora, gal būtų galima sužinoti kokia ji, iš ko 4u.gif
Atsakyti
Vida777 tikrai taip, koreguosis dar tos mano tvorelės - mažinsiu žolyną, nes netelpa norai smile.gif na pabanguota, bet apguls krūmai, tikiuosi ir į veją įsilies ne tvorelė o augalai. Pas mus visai nėra takelių grįstų, man prie širdies labiau laukinis vaizdas.

Bumsik, aš panašiai planavau, bet kad betono nesimatytų biggrin.gif tik vyrui liepus pačiai prisiakmenauti mečiau tą mintį. O kaip žiemą atlaiko tokie borteliai? Neiškilnoja pašalas betono? Jeigu patinka tvarkingi be šipšynėlių kiemai, matyt reikia derint visokiusgriežtesnių formų įvairiesnių spalvų spygliuočiukus g.gif jei man tokia tvora "atsitiktų" pasistengčiau ją spalvotai apraizgyt augalais biggrin.gif
Atsakyti
Jeigu apie mūsų tvorą klausiate, tai jinai betoninė, susitveria iš atskirų segmentų.

Raganele, borteliai puikiai laikosi, antroje nuotraukoje seniausi - 3 m jau jiems, niekas nepasikeitę (tik nuotraukoj nelabai gražiai atrodo, nufotkinau pro langą nenuėjus pašluoti, nes po žolės pjovimo biskelį žole apsiteršė). O akmenys neįbetonuoti teisą sakant, bent jau ne taip tradiciškai. Aprašysiu visą darbo eigą, gal kam priereiks mirksiukas.gif Žinoma, pirma reikia akmenų turėti, tada atitinkamai griovelį išsikasi norimos formos, sudedi akmenis ir užpili sausu skiediniu. Būtent sausu. Tada kokiu šepetėliu apvalai akmenis ir gausiai palaistai vandeniu per purkštuvą smulkų, būtinai kelias dienas laistyti. Su vyro pagalba, labai greitas darbas gaunasi thumbup.gif

Beje, Raganele, jūsų gėlyno forma, t.y. tie pavingiavimai man labai prie širdies, nei trupučio jų nekeisčiau mirksiukas.gif

Apie spygliuočius ir aš galvoju, tik nesumąstau kokius ir kaip sudėlioti, kad to centrinio medelio neužgoštų. Dar su dekoratyviniais spygliuočiais problemų būna, tai nuo saulės nušunta, tai žiemos neatlaiko, tai dar koks biesas...dažniausiai pietų pusės nemėgsta, o pas mus ten kaip tik saulė nuo ryto iki vėlyvo vakaro. O ir žydinčių gėlyčių norėtųsi. Daug tų norų yra, o vizijos dar nesukurpiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(bumsik @ 2011 06 11, 22:09)
Apie spygliuočius ir aš galvoju, tik nesumąstau kokius ir kaip sudėlioti, kad to centrinio medelio neužgoštų. Dar su dekoratyviniais spygliuočiais problemų būna, tai nuo saulės nušunta, tai žiemos neatlaiko, tai dar koks biesas...dažniausiai pietų pusės nemėgsta, o pas mus ten kaip tik saulė nuo ryto iki vėlyvo vakaro. O ir žydinčių gėlyčių norėtųsi. Daug tų norų yra, o vizijos dar nesukurpiu  ax.gif


Man tokios klasikinės simetriškos formos gėlynai prašosi senovinių rožių, kaip pas Raganėlę smile.gif Su snapučiais, šalavijais ir levandom pašonėje. Visiems tinka saulytė.

O dėl spygliuočių, tai didžioji jų dalis saulės nebijo, tik man atrodo, kad jie augdami dideli labai greitai tuos akmenų ratukus užgoš ir visa simetriško gėlyno idėja pasislėps.
Atsakyti
QUOTE(bumsik @ 2011 06 11, 21:09)

...dažniausiai pietų pusės nemėgsta, o pas mus ten kaip tik saulė nuo ryto iki vėlyvo vakaro. O ir žydinčių gėlyčių norėtųsi. Daug tų norų yra, o vizijos dar nesukurpiu  ax.gif

oi man šitos sąlygos irgi rožių prašosi biggrin.gif paleidus ant sienos lipt didžiausias, gal neužgožtų maumedžio (jei teisingai įžiūrėjau) o link vejos žemesnės rolleyes.gif
Atsakyti
Man vyras buvo pasiūlęs taip pat betonuoti bordiūrėlį, bet netiko-keičiasi norai, o čia užbetonuos ir paskui su kuvalda daužyk, jei ką. Paprastai su kastuvuku pasikasu ir sustatau akmenis.
Atsakyti
crocus tavo variantas man labiausiai patiko...paprasta...kuklu...patogu..nebrangu...pas mus irgi dominuoja akmenys...dabar galvoju dar kazkaip ipint kankorezius pusu,tik pakolkas ideju neturiu kaip graziai,idomiai,kad neiskristu is bendro vaizdo
Atsakyti
Crocus - labai gražu smile.gif ir aš taip bandžiau (tik akmenėlių tokių didelių gražių neturiu), bet man veja įauga per tarpus į gėlyną greičiau nei prisiruošiu kraštelius sutvarkyt blush2.gif
Atsakyti
Crocus, labai labai dailu 4u.gif
Ir jau spėjau įsitikinti, kad toks variantas itin patogus pjaunant veją.
Tik man irgi labai "bėga" žolė per akmenų tarpus, tai taipogi užšlaviau juos smėlio-cemento mišiniu. Va mano variantas blush2.gif Tik man jau jis nebelabai prie dūšios, nes kai pabandžiau taip praeiti ilgesnius perimetrus, pasirodė, kad tokie apvadai labai krenta į akis ir pradeda diktuoti tam tikrą aplinkos stilių ax.gif .
QUOTE(vida777 @ 2011 06 10, 13:23)
Apsauga nuo sraigiu/šliužu :
http://www.gartenbed...ntent/article/9
Radau patarima, kad augalus geriau laistyti anksti ryte, nei vakare, kai sliuzai iseina i "medziokle" ir ypac megaujasi dregme.

Labai ačiū už idėją 4u.gif thumbup.gif , jei nieko prieš tempiu pas daržininkes blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 12 birželio 2011 - 10:53
QUOTE(raganele @ 2011 06 11, 22:58)
oi man šitos sąlygos irgi rožių prašosi biggrin.gif paleidus ant sienos lipt didžiausias, gal neužgožtų maumedžio (jei teisingai įžiūrėjau) o link vejos žemesnės  rolleyes.gif


Net susimąsčiau...galgi tikrai orientuotis į rožes g.gif Truputį gąsdina jų priežiūra, nemoku jų tvarkyti neapsidrąskiusi rankų ir kojų (čia prisiminimai iš vaikystės, mat pas tėvus buvo nemažas rožynas, kurį man ir teko prižiūrėti), dar reikia nepamiršti jų žiemai pridengti - o šitą darbą dažniausiai apleidžiu, pasimiršta kažkaip blush2.gif
Bet už idėją visoms ačiū 4u.gif

Ir taip, ten maumedis centre.
Atsakyti
Mergaitės ,o kaip tas sausas cemento smėlio mišinys atlaiko žiemas ar neatsiranda plyšių apie akmenis ?
Bumsik , yra visai nereiklių rožių ,kurių nereik žiemai dengti ir yra atsparios ligoms ,na, nebent nuo amarų nupurški ir viskas g.gif beje, man norėtusi ,jog jūsų spygliuočiai būtų labiau atitraukti nuo tvoros ax.gif tiesiog ateityje būtų gaila, kai liaunomis šakutėmis tiek maumedis,tiek kadagiai trintusi į tvorą....o jie dar gerokai plėsis į šonus ypač maumedis mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Feniksas45: 12 birželio 2011 - 13:44
4u.gif Sveikos. Ateinu pagalbos. Šiomis dienomis lankiausi Švėkšnos dvare, Mingėj ir aplink. Labai patiko pievos su mažomis baltomis gėlytėmis. Kas gal nors žino kas per augalai. Viename Pliaterio dvare miške tai jų ten begalės.Labai noriu pasėti į savo pievas
Atsakyti