Įkraunama...
Įkraunama...

Tortai-14

QUOTE(convict @ 2011 05 30, 10:12)
Vis dar suku galva koki torciuka iskepus tevams ant tevu dienos g.gif
Dar laaaabai ilioja Kalifornija cia bet niekaip nesuprantu kur eina tas ketvirtas lakstas? Nes ir rasoma ir nuotraukoj matosi kad is triju sluoksniu tortas, o ka su ketvirtu? Suvalgyt tiesiog? biggrin.gif  arba stengtis daryti 4 vienodus laksstelius ir daryti vienodus sluoksnius, be to kalniuko virsuje g.gif


na mano galva ,tai toj foto 2 mazesnieji biskvito laksteliai dedami kartu ir atitinka viena dideli laksta ,kokiais buvo supjaustyti tie kiti didesnieji laksteliai... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 05 29, 16:41)
Na va, kaip ir zadejau, idedu "Pauksciu pieno" foto.

Rasskee, cia kartais ne apie "Jaunyste" eina kalba??? g.gif As vis laukiu sio torto pjuvio fotkes ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Aleisaba @ 2011 05 30, 12:37)
Rasskee, cia kartais ne apie "Jaunyste" eina kalba???  g.gif As vis laukiu sio torto pjuvio fotkes  ax.gif


Oje, nu ir galva mano doh.gif Taip taip, Jaunystes tortas ten, tas pats, kur vis lauket foto pjuvio blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(alisa1 @ 2011 05 30, 13:29)
na mano galva ,tai toj foto 2 mazesnieji biskvito laksteliai dedami kartu ir atitinka viena dideli laksta ,kokiais buvo supjaustyti  tie kiti didesnieji laksteliai... mirksiukas.gif


aaaaa bigsmile.gif tiksliai gi taip tikriausiai ir bus bigsmile.gif
aciuuu jum labai, jauciu kepsiu sita ant tevo dienos bigsmile.gif
Ir idomu butu isgirsti is bandziusiuju kada jis skaniausias? Kiek jam laiko reikia subresti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 05 30, 13:53)
Oje, nu ir galva mano doh.gif  Taip taip, Jaunystes tortas ten, tas pats, kur vis lauket foto pjuvio  blush2.gif

Sveiki, pas mane jis taip pat pirmas eilej ir renku info apie ji, zinoma ir jusu pjuvio laukiau- atrodo nuostabiai bigsmile.gif
Yra kremu rusys:
zefyrinis kremas
lengvas zefyrinis kremas( ten skiriasi truputi kremo darymo eiga)
ir plikytas beze kremas
tai tas plikytas beze kremas eina ant torto virsaus ar i pertepima g.gif
Atsakyti
QUOTE(airius @ 2011 05 31, 08:41)
Sveiki, pas mane jis taip pat pirmas eilej  ir renku info apie ji, zinoma ir jusu pjuvio laukiau- atrodo nuostabiai bigsmile.gif
Yra kremu rusys:
zefyrinis kremas
lengvas zefyrinis kremas( ten skiriasi truputi kremo darymo eiga)
ir plikytas beze kremas
tai tas plikytas beze kremas eina ant torto virsaus ar i pertepima  g.gif


Aciu aciu, tikrai daryti verta ir kuo greiciau thumbup.gif
Del kremo, tai as dariau pagal Lion recepta, jis berods 4 temoj buvo. Va taip:

40g baltymų (aš dėjau 2 kiaušinių, kas yra kažkur 65g)
280g cukraus (naudoti TIK smulkų, kitaip nesigaus)
114g razinų (kadangi nelabai megstu tai ju visai nedejau)
182g marmelado
2g citrinos rūgštelės
12g želatinos
50g vandens (maždaug 7-8v.šaukštai)

Baltymai sumaišomi su marmeladu ir plakami kol jų tūris padidėja 4-5 kartus. Tada į plakamus baltymus plona srovele supilamas karštas sirupas* ir išbrinkinta bei ištirpinta želatina. Plakti kol masė atvėsta ir sutirštėja (kažkur 10 minučių pilnu tempu). Pabaigoje sudedamos nuplautos ir padžiovintos razinos, citrinų rūgštis.

*Sirupo gamyba. Jis verdamas iš vandens ir cukraus. Šis procesas nėra labai lengvas
Į metalinį dubenėlį (galima ir į stiklinį) suberiame cukrų. Užpilame vandens ir verdame. Jokiu būdu nemaišyti.
Sirupas bus gatavas, kai pradės labai sunkiai, tarsi sulėtintai kunkuliuoti. Jeigu pradėjo ruduot beverdant, meskit lauk ir darykit iš naujo.
Sirupą pilti į baltymų masę karštą - iškart nukėlus nuo viryklės, nes jis labai greitai stingsta. Pilant būtina plakti mikseriu ir pilti ant mikserio plakimo šluotelių (tiesiogiai ant baltymų ni ni). Supylus sirupą, toliau plakant pilti želatiną (išbrinkintą ir ištirpintą karšto vandens vonelėje). Gerai isplakti...

Kitu kremu tai ne nezinau.. nu dar sviestinis yra, bet jis man kazkaip netiko sitam tortui. Torta dariau tik is morenginiu lakstu ir pertepiau tuo zefyriniu kremu, o visa torta aptepiau ir puosiau slapiu beze, tik jis si karta man labai nesigavo, bet nieko, vistiek skanu buvo biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos. Susikaupė "krūva" klausimu, ieškosiu atsakymu ax.gif
1. Kepiau "Juodo miško" biskvita
(va šita: Tesla: (vienam biskvitui)
3 kiausiniai
150 gr. cukraus
100 gr. margarino
150 gr. miltu (g.b. ir maziau, viskas priklauso nuo kiausiniu dydzio, tesla t.b. kaip tirsti grietine)
3 arb. sauks. kakavos
1 arb. saukst. sodos)

ir vietoj 100 g margarino dėjau 50 g sviesto ir 50 g margarino, tai žinokit biskvitas gavosi thumbup.gif Tai va ir galvoju (nes reikės savaitgaliui keliu tokiu ) ar tas biskvito skonis del sviesto toks thumbup.gif buvo ar ir su margarino tas pats gautūsi g.gif
2. Jei nedėčiau kakavos (reikia ir "baltu" biskvitų ) tai kakava keisti miltais ?
3. Jei yra noras vyšnias mirkyti rome, o aš jo neturiu unsure.gif , ar galiu pamirkyti pvz. brendyje g.gif
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
as neesu kepusi juodo misko-nes nemegstame tamsiu tortu-nors valgyti ji teko smile.gif
na,taip,kakava keisti miltais-gi ir rafaelo biskvita kai kepame,jei norime kakavinio-atimi sauksta miltu-dadedi sauksta kakavos mirksiukas.gif
o,del mirkymo-turbut daugelis alkoholiu tinka,pradedant amaretais-baigiant brendziais(degtineje dar neteko lotuliukas.gif )galvoju,jei i brendi ilasinus migdolu kvapu-koks skonis gautusi g.gif
Atsakyti
As zinau kad tie patys klausimai jum jau klaikiai atsibode, bet rizikuoju vistiek uzduoti klausima blush2.gif
Ar apkalbama slapia beze jusu gaminama pagal toki recepta:

-4 kiaušinių baltymai
-1 stiklinė cukraus (250gr, aš dėjau 200gr)
-vanilinio cukraus truputį arba kitokio skonio esencijos ( aš nedėjau nieko)
-¼ arbatinio šaukštelio citrinos rūgšties


Ir as tiktu dzibuoti sia beze ant sokoladu aplieta torta? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(convict @ 2011 05 31, 19:19)

Ar apkalbama slapia beze jusu gaminama pagal toki recepta:

-

As gaminu pagal si recepta thumbup.gif O va del dzibavimo ant sokoladu aplieto torto negaliu pasakyti, nes dar neteko taip daryti... ax.gif Gal kitos kepejos patars mirksiukas.gif
Atsakyti
Padekit mergaites 4u.gif

GANAŠAS

Kremas gaminamas iš grietinėlės ir šokolado (juodo, pieninio ar balto). Proporcijos 1:1.


kaip suprasti? Jei 100 gr sokolado tai 100 gr grietineles? Tai jei reik didesnio kiekio tai labai dausg sokolado reikes? Ar taip suprantu. Jeigu taip, tai kas butu jei sokolado maziau deciau? biggrin.gif

Noriu dzibuoti meskiuka, o jei i grietinele pvz kakavos idet nudazytu?
Atsakyti
Tai pasidaryk kitoki ganasa jis daug lengvesnis, daug gaunasi, o jai spalvos reikia tamsesnes, tai dadek juodo sokolado istirpinto.
Ganasas
užvirink 420 g grietinėlės, nukėlk nuo ugnies, įdėk gerus tris šaukštus Rududu, išmaišyk kol šiek tiek patirps. Tada išplak.Atšaldik ir išplak dar karta.
Atsakyti