Įkraunama...
Įkraunama...

Vynai

QUOTE (Balanda @ 2004 06 18, 13:59)
Paskaičiau, Nerille, kad sausų nemėgsti, tai gal neverta man savo rekomendacijos pateikti. Na, bet pasidalinsiu patirtim. Nesu didelė žinovė, bet nuosaikiai praktikuojanti vartotoja.
Pastaruoju metu apturėjom su vyru nemažai progų ir balių todėl džiaugiamės, "atradę" l.gerą kainos ir kokybės santykiu pasižymintį sausą raudoną vyną ( neblogas ir toks pats baltas )"CANDIDATO" Perkant Maximoje daugiau nei 3 butelius, 1 but kaina nesiekia 11 litų. Pats tas, kai reikia pagirdyti didelę kompaniją, kurioje yra vyno mėgėjų. Ir kitų atsiliepimai apie šį vyną geri, ypač, kai sužino, kokia jo kaina.

O cia prancuziskas ar koks?
Atsakyti
Čia ispaniškas. Tamsios rubino spalvos, sodraus, stipraus, bet ne gaižaus skonio. iš Tempranillo rūšie vynuogių. Jei neklystu, 1999 gamybos.

Papildyta @ [mergetime]1087562060[/mergetime]
Pasiūlyčiau, NEBE NESCIUKE, ir aš padegustuoti, ale, kad aš ne Vilniuje.
Atsakyti
QUOTE (Balanda @ 2004 06 18, 14:32)
Čia ispaniškas. Tamsios rubino spalvos, sodraus, stipraus, bet ne gaižaus skonio. iš Tempranillo rūšie vynuogių. Jei neklystu, 1999 gamybos.

Papildyta @ [mergetime]1087562060[[b]*NEBE nesciuke rgetime] [/b]
Pasiūlyčiau, NEBE NESCIUKE, ir aš padegustuoti, ale, kad aš ne Vilniuje.

reikes butinai paragauti rolleyes.gif
zinot, viena karta nupirkome brangu ispaniska vyna (pavadinimo nepomniu doh.gif ) nuo vienos taures kita diena toki "pachmela" turejau blink.gif toks jausmas buvo kad litra degtines isgeriau is vakaro. Labai sunkus tas vynas buvo huh.gif tad nesinori eksperementuoti, bet vat kaip mamkos pasiulo tai kitas reiklas tongue.gif
Balanda o as tau pasiulyciau paragauti Vina Antinoli 98', nu labai skanus rolleyes.gif
2000m toki pat ragavome tai mums nelabai atiko dry.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NEBE nesciuke: 18 birželio 2004 - 14:42
Ačiū, NEBE NESCIUKE, pabandysiu tavo pasiūlyto.
Dėl metų - tai 1998, ar 2000 m - žinoma, skirtumas yra. Antrasis mažiau išlaikytas, todėl gal tai ir nulėmė, kad ne toks skanus buvo. Nors dažnai vyno skonį įtakoja tais metais buvęs oras -drėgmė ir pan.
O dėl to, kad pachmielos prireikė - tai gal labai daug mostelėjai? Jei 0,75 l - ant galvos - tai nieko nuostabaus.
CANDIDATO tikrai nėra superinis vynas. Man asmeniškai labiau prie dūšios Torres'ai ( jų rūšių, porūšių l.daug , yra, pagal kainą nuo apie 30 ir kyyyyyylančia linija). Bet pagal tokią kainą CANDIDATO- geras. Ypač pjankėm.
Atsakyti
QUOTE (Balanda @ 2004 06 18, 14:56)
Ačiū, NEBE NESCIUKE, pabandysiu tavo pasiūlyto.
Dėl metų - tai 1998, ar 2000 m - žinoma, skirtumas yra. Antrasis mažiau išlaikytas, todėl gal tai ir nulėmė, kad ne toks skanus buvo. Nors dažnai vyno skonį įtakoja tais metais buvęs oras -drėgmė ir pan.
O dėl to, kad pachmielos prireikė - tai gal labai daug mostelėjai? Jei 0,75 l - ant galvos - tai nieko nuostabaus.
CANDIDATO tikrai nėra superinis vynas. Man asmeniškai labiau prie dūšios Torres'ai ( jų rūšių, porūšių l.daug , yra, pagal kainą nuo apie 30 ir kyyyyyylančia linija). Bet pagal tokią kainą CANDIDATO- geras. Ypač pjankėm.

Torres labai sunkus vynai huh.gif man jie per sunkus.
man taip nuo vienos taures buvo blink.gif rasiau praeitoj zinutej wink.gif

Lauksiu komentaro po degustacijos wink.gif as per savaitgali butinai paragausiu CANDIDATO, rytoj kaip tik i tusa varau wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NEBE nesciuke: 18 birželio 2004 - 15:25
QUOTE (Balanda @ 2004 06 18, 13:59)
Pastaruoju metu apturėjom su vyru nemažai progų ir balių todėl džiaugiamės, "atradę" l.gerą kainos ir kokybės santykiu pasižymintį sausą raudoną vyną ( neblogas ir toks pats baltas )"CANDIDATO" Perkant Maximoje daugiau nei 3 butelius, 1 but kaina nesiekia 11 litų. Pats tas, kai reikia pagirdyti didelę kompaniją, kurioje yra vyno mėgėjų. Ir kitų atsiliepimai apie šį vyną geri, ypač, kai sužino, kokia jo kaina.

Pritariu.Candidato vyno kokybė visiškai atitinka jo kainą. juo taip pat svečius girdom, kai susirenka tokie, kurie neypatingai vynuose nusimano.Bet šiaip tikrai neblogas. smile.gif
Atsakyti
Deja, man sis vynas visai nepatiko unsure.gif Vyras juokaudamas prase perduoti: "pasakyk taip: gerai kad vyras alkoholikas, bo tektu visa buteli vyno ispilti i kriaukle" Cia jis juokavo apie alkoholizma tongue.gif . Bet istikruju vynas mums nepatinko. Vina Antinoli daug svelnesnis, skanesnis ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NEBE nesciuke: 18 birželio 2004 - 23:04
SVEIKA, NEBE NESCIUKE,

Na va, abidna del CANDIDATO. Sakiau, kad stipraus skonio. Bet už tai, kad 11Lt išmetėt kaip į balą, gal vyras neskalpuos?
Kaip ir viskas - kiekvieno skoniai skiriasi. Man labiau patinka aršesni, kaip ir minėjau, iš Torresų kompanijos, juolab prie aštresnių mėsyčių ar sūrių.
Aš, deja Antinoli dar nespėjau paskanauti. O jis ispanų ar italų?
Atsakyti
as megstu tik prancuzishkus. bet deja, dristu pareikshti, jog lietuvoj kainos yra seubingos!!! pvz. malesan raudonas bordo vynas ten kainuo vos 4eurus, o pas mus nuo 32 iki 36 prasho. apie kitus net nekalbu....
todel ash visada vezu kontrabanda, kokius 8-9 butelaicius labai gardaus ir gero vyno...
va mamai vestuvems prancuzishko tikro shampano uzfundijus buvau thumbup.gif
o jei jau reikia pirkti, tai geriau paaukoju ~40lt ir perku viena, bet gera butelaiti wink.gif
Atsakyti
Sutinku, MADRID,
pas mus kainos nerealios.
Be to prancūzai ir patys savo vyną ir šampaną iškėlę į padanges, suformuota nuomonė, kad tai - geriausi vynai pasaulyje. O mes tikim ir mokam didesnę kainą dalinai ir dėl to, kad tai- prancūziškas vynas. Kitaip tariant, mokam papildomai už "brendą". Man atrodo, kad nusipirkus, pvz. už 30Lt prancūzišką vyną ir panašios rūšies ispanišką, čilietišką ar australietišką, prancūziškas būtų ne toks geras.
Atsakyti
iš DELFI interneto vartų.
Adresas http://www.delfi.lt/....php?id=4420322


Vyno patiekimo temperatūros

www.foodreference.com, www.DELFI.lt
2004 gegužės mėn. 27 d. 11:17


Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad daugelis žmonių geria vyną, kuris yra arba per šaltas, arba per šiltas. Vyno kultūra reikalauja, kad buteliai būtų atidaromi pagal taisykles, jei reikia, gėrimas turi būti perpiltas į grafiną ir patiektas tam tikros temperatūros.
Tai nereiškia, kad siūlome pašokti nuo stalo, lėkti į parduotuvę ir ieškoti vyno termometro. Daugelio mūsų gomuriai yra pakankamai jautrūs, kad nustatytų visus temperatūros nukrypimus nuo normos.

Nuo patiekiamo vyno temperatūros priklauso šio gėrimo skonis ir aromatas. Skirtingų rūšių vynai turi būti patiekiami skirtingų temperatūrų. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo lengviau į paviršių iškyla lakūs skonio komponentai. Jei norite pajusti kuo intensyvesnį aromatą, jauną raudonąjį vyną patiekite 16-18 C. Kai vynas įšyla iki 20 C, ima garuoti alkoholis, kuris nustelbia vyno aromatą.

Vidutinė kambario temperatūra Europoje yra 16-18 C. Jei etiketė ant europietiško vyno butelio rekomenduoja jį patiekti kambario temperatūros, skaičius jau žinote. Šiaurės amerikiečių namuose kambario temperatūra žiemą dažniausiai viršija 20 C, o vasarą, jei veikia kondicionierius, yra žemesnė nei 18 C.

Kuo žemesnė vyno temperatūra, tuo mažiau lakių skonio komponentų iškyla į paviršių, todėl sausą ar saldų vyną reikėtų patiekti šaltą. Bet jokiu būdu ne ledo šaltumo!

Jei turite gero sauso baltojo vyno butelį, rekomenduojame patiekti jį 10-12 C. Jei saldaus, jis gali būti 7-8 C. Kuo saldesnis vynas, tuo šaltesnis jis turi būti geriamas. Ledo šaltumo vyną siūlykite tik tada, jei jis prastos kokybės... Tuomet niekas neužuos ir iš skonio nesupras, kokį birzgalą geria!

Būtent taip elgtis įsigudrina gaiviųjų gėrimų kompanijos, priviliojusios nieko neįtariančius pirkėjus! Pusė stiklinės užimdavo grūstas ledas… Kai kuriuose restoranuose, užsisakę taurę vyno, gausite jį labai šaltą. Na, bet dabar žinote, kodėl! Sausi putojantys vynai turėtų būti patiekiami 6-8 C, o saldūs – 5-6 C.

Pavyzdžiui, Beaujolais nouveau turi būti patiekiamas vėsokos temperatūros – 13-14 C. Kiti „nouveau stiliaus“ raudonieji vynai taip pat turėtų būti geriami vėsios temperatūros.

Taurėje vynas šyla. Patiekite jį šiek tiek šaltesnį nei rekomenduojamos temperatūros. Vyną lengviau sušildyti, nei atšaldyti.

Na, o jei vynas per šaltas ar per šiltas, nesiimkite drastiškų priemonių – nemirkykite butelio karštame vandenyje ir negrūskite į šaldiklį. Geriausias būdas atšaldyti – palaikyti jį kibirėlyje tarp ledukų ir vandens, pasūdytų pora šaukštų druskos. Įdėkite butelį į kibirėlį ir keletą kartų pakeiskite jo padėtį. Priklausomai nuo butelio talpos ir sienelių storio, po 15-20 minučių temperatūra nukris iki 8-10 C.

Jei raudonojo vyno butelį laikote rūsyje (10-11 C), pastatykite jį ant pietų stalo likus 30 minučių iki atidarymo. Jei vynas vis dar per šaltas, jis sušils įpiltas. Arba tiesiog truputėlį palaikykite butelį tarp delnų.

Išlaikytus portveinus gerkite 18 C, o sausus vermutus – 6-8 C.
Atsakyti
vat jau straipsnis tai net labai prastas. turiu pastebeti, kad nekalbama nieko apie rozinius vynus. o ir apskritai temperaturos nurodytos ne visiskai teisingai.

dar vienas dalykas. naujas bozhole (beaujolais, ar kaip jis ten rasosi) turi buti pateiktas ne atvesintas, o saltas - 5 - 8 laipsniu temperaturos! niekur nera pamineta, kad tas vynas paprastai turi buti isgertas iki pusmecio, veliau jis buna paprastas stalo vynas - ir ne pacios auksciausios kokybes.

taigi primygtinai siulau nesivadovauti siuo straipsniu. deja.
Atsakyti