Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 15, 14:06)
Ieskokites darbdavio,nes kitaip nieko negausit.Birzos pinigai ieina i pajamas.


Bet tai kaip taip gali buti? Mano situacija analogiska, skambinau du kart i Sodra ir abu kart patikino, kad pasalpa priklauso ir ja mokes. Paskuo dar rasiau rastu ir rastu gavau atsakyma, kad pasalpa gausiu.
Atsakyti
QUOTE(VŽ @ 2011 10 15, 14:47)
Bet tai kaip taip gali buti? Mano situacija analogiska, skambinau du kart i Sodra ir abu kart patikino, kad pasalpa priklauso ir ja mokes. Paskuo dar rasiau rastu ir rastu gavau atsakyma, kad pasalpa gausiu.

Tai tada galuoja tas punktas ar kaip ji pavadinti
"Naujoji tvarka gerą žinią neša tiems tėveliams, kurie neteko darbo. Nuo liepos 1-osios atleisti iš darbo, tačiau turintys reikiamą stažą žmonės galės pretenduoti tiek į motinystės, tiek į motinystės (tėvystės) pašalpas, nepriklausomai nuo to, kokia yra darbo sutarties nutraukimo priežastis. Tokią teisę turės ir tie, kurie buvo atleisti iš darbo, tačiau augindami vaiką iki 3 metų susilaukė dar vieno. "
Nes zinot kaip buna,raso viena,o aiskina visai kita.
http://www.delfi.lt/...a.d?id=47024561
Bet autore isejo savo noru g.gif jus irgi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 15 spalio 2011 - 14:18
tai ar yra aiskumas su tais 70 ir 40 proc.?jei as pasirinksiu atostogas 2 metams, ar galesiu dirbti antrais metais sename darbe ar reikia kad butu kitoks darbas?Lyg tai valdzia dar neapsisprende...Nieko negirdejote?
Atsakyti
QUOTE(Argenta @ 2011 10 15, 17:07)
tai ar yra aiskumas su tais 70 ir 40 proc.?jei as pasirinksiu atostogas 2 metams, ar galesiu dirbti antrais metais sename darbe ar reikia kad butu kitoks darbas?Lyg tai valdzia dar neapsisprende...Nieko negirdejote?

galima dirbti savam darbe.
Atsakyti
QUOTE(jugeta @ 2011 10 09, 21:18)
Labas vakarėlis,

esu įtraukusi temą į favoritų sąrašą ir vis skaitinėju... Deja nelabai draugauju su matematika,nes esu humanitarė... Dėl to prašau jūsų pagalbos....
Situacija tokia:

gydytoja sakė, kad man dekretinės nuo lapkričio 9 dienos. Planuojama gimdymo data sausio 15-18 dienomis. Darbo stažo turiu pakankamai. 2010 metų paskutiniaisiais mėnesiais mano alga buvo mažoka. Nuo 2011  metų sausio ji ėmė didėti. Paskutinis didėjimas įvyko rugsėjo mėn. Nuo šiol ji nebesikeis.
Tai va, jei gerai paskaičiavau, tai nėštumo ir gimdymo atostogų pinigėlius skaičiuos iš  2010.10.01-2011.09.31.  Ar taip?
O vaiko priežiūros iš 2010.12.01-2011.11.31. Ar taip?




O didysis klausimas būtų toks- kaip man finansiškai labiau apsimokėtų išeiti į dekretą? Ar tas vienas mėnuo man nieko nepakeistų? Mąsčiau prieš dekretą pasiimti atostogas ir į dekretą išeiti gruodžio mėnesį... Ar taip galima? Ar nenugaruotų man ta išmoka? Ir kaip tos 126 dienos skaičiuotųsi toliau?  g.gif
Tikiuosi suprantamai paklausiau?  ax.gif  blush2.gif





Labas vakarėlis,


grįžtu aš prie savo posto.... Vakar buvau pas savo daktarę ir paklausiau ar būtinai turiu išeiti į dekretines lapkričio 9. Ji atsakė, kad taip... Ir kad jei sugalvočiau dirbti iki gruodžio mėnesio- tai ir privalėčiau. Negalėčiau eiti jokių atostogų ir netgi imtis biliotenio. Nes kitu atveju gali susekti Sodra... Tai ir likau nieko nesupratusi....


Gal gali kuri nors man plačiau tai pakomentuoti? ax.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jugeta @ 2011 10 15, 18:54)
[/color]
Labas vakarėlis,
grįžtu aš prie savo posto.... Vakar buvau pas savo daktarę ir paklausiau ar būtinai turiu išeiti į dekretines lapkričio 9. Ji atsakė, kad taip... Ir kad jei sugalvočiau dirbti iki gruodžio mėnesio- tai ir privalėčiau. Negalėčiau eiti jokių atostogų ir netgi imtis biliotenio. Nes kitu atveju gali susekti Sodra... Tai ir likau nieko nesupratusi....
Gal gali kuri nors man plačiau tai pakomentuoti?  ax.gif  blush2.gif


"biletenio" po 30 savaites kiek zinau neduoda, turi eit i dekreta, nes jis fiksuojasi kaip "biletenis". Bet atostogu kasmetiniu tai galima eit, nes man priklause eit i dekreta nuo 08.08, o isejau pirma kasmetiniu atostogu nuo 08.01, o i dekreta tik nuo 09.05, niekas nieko man del to nesake ir sodroj viskas tvarkoj buvo. Taigi kasmetines atostogos uzdirbtos ir darbdavys jas apmoka, kodel ju negalima imt g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo salome: 15 spalio 2011 - 18:32
QUOTE(jugeta @ 2011 10 15, 18:54)
[/color]
Labas vakarėlis,
grįžtu aš prie savo posto.... Vakar buvau pas savo daktarę ir paklausiau ar būtinai turiu išeiti į dekretines lapkričio 9. Ji atsakė, kad taip... Ir kad jei sugalvočiau dirbti iki gruodžio mėnesio- tai ir privalėčiau. Negalėčiau eiti jokių atostogų ir netgi imtis biliotenio. Nes kitu atveju gali susekti Sodra... Tai ir likau nieko nesupratusi....
Gal gali kuri nors man plačiau tai pakomentuoti?  ax.gif  blush2.gif

i kasmetines atostogas pries dekreta tikrai galima eiti,biliutenio po 30 sav neduoda,reikia imti tada dekreta,nes jis ir yra biliutenis.
Atsakyti
Ačiū, merginos... 4u.gif

Įdomu, kodėl ta daktarė taip man supasakojo... Juk ne pirmus metus dirba...

Dabar tik reikia išsiaiškinti kiek dienų atostogų man priklauso.


Bet faktas, kad už rugsėjį ir spalį man tik kelios dienos tebus, nes aš dirbu mokytoja, ir vasarą visas atostogas išnaudojau. Tai nedaug ir tebus prisikaupę...

Vadinasi, iki gruodžio šiaip ar taip neištempčiau...
Atsakyti
QUOTE(viktorijute @ 2011 10 14, 12:43)
mano suprantimu pakils tik tiems kas gauna lubas mot.pasalpos ir grindis. o jeigu jusu alga lubu nevirsyja, tai nepakils pasalpa.
ir dar, kaip jus gavote nuo 1500 70% 1081.5?  blush2.gif  as gaunu 1050lt..

taip nuo 1500 gaunasi 1050lt, is algos atskaiciuoja 24%, o nuo pasalpos tik 21% tai as taip ir paskaiciavau, kad nuo 1545lt 70% gaunasi 1081,5 ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jugeta @ 2011 10 15, 19:53)
Ačiū, merginos...  4u.gif

Įdomu, kodėl ta daktarė  taip man supasakojo... Juk ne pirmus metus dirba...

Dabar tik reikia išsiaiškinti kiek dienų atostogų man priklauso.
Bet faktas, kad už rugsėjį ir spalį man tik kelios dienos tebus, nes aš dirbu mokytoja, ir vasarą visas atostogas išnaudojau. Tai nedaug ir tebus prisikaupę...

Vadinasi, iki gruodžio šiaip ar taip neištempčiau...


o mokytojom is sekanciu metu nepriklauso?.. na juk mokslo metai tai yra per dvejus kalendorinius 2011/2012, tai gal is tu 2012 priklausytu? ar cia jau mandrai sugalvojau? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jugeta @ 2011 10 15, 19:53)
Ačiū, merginos...  4u.gif

Įdomu, kodėl ta daktarė  taip man supasakojo... Juk ne pirmus metus dirba...

Dabar tik reikia išsiaiškinti kiek dienų atostogų man priklauso.
Bet faktas, kad už rugsėjį ir spalį man tik kelios dienos tebus, nes aš dirbu mokytoja, ir vasarą visas atostogas išnaudojau. Tai nedaug ir tebus prisikaupę...

Vadinasi, iki gruodžio šiaip ar taip neištempčiau...

Na bet jei neturit prikaupusi atostogų ir savijauta leidžia, tai galit tiesiog tom keliom savaitėm ilgiau padirbt.
Atsakyti
QUOTE(_Saule_ @ 2011 10 15, 23:59)
o mokytojom is sekanciu metu nepriklauso?.. na juk mokslo metai tai yra per dvejus kalendorinius 2011/2012, tai gal is tu 2012 priklausytu? ar cia jau mandrai sugalvojau?  biggrin.gif

Nemanau, kad i prieki kas atostogas dalintu- jeigu sugalvotumet iseit is darbo?... nebent uz dekreto laikotarpi sutiktu duot i prieki...O uz ta laikotarpi, kai busite VPA, jums atostogos nepriklausys - tai uz ka jums duot?. O atostogas pedagogams, greiciaisi skaiciuoja uz laikotarpi nuo rugs. 1 iki rugs 1... o kitiems darbuotojams, kiek zinau, pagal isidarbinimo data..
Atsakyti