Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 15, 15:15)
Tai tada galuoja tas punktas ar kaip ji pavadinti
"Naujoji tvarka gerą žinią neša tiems tėveliams, kurie neteko darbo. Nuo liepos 1-osios atleisti iš darbo, tačiau turintys reikiamą stažą žmonės galės pretenduoti tiek į motinystės, tiek į motinystės (tėvystės) pašalpas, nepriklausomai nuo to, kokia yra darbo sutarties nutraukimo priežastis. Tokią teisę turės ir tie, kurie buvo atleisti iš darbo, tačiau augindami vaiką iki 3 metų susilaukė dar vieno. "

http://www.delfi.lt/...a.d?id=47024561

mano situacija tokia: kai buvau 15sav nestuke.gif mane arleido is darbo del terminuotos sutarties pabaigos. i dekreta isejau 2010-04, dekreta ir motinystes pasalpa gaunu, tai taip isena kad jei pagimdysiu iki dukrai sueis 3 metai tai tada gausiu visas pasalpas ir uz antra leliuka? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2011 10 16, 19:13)
mano situacija tokia: kai buvau 15sav nestuke.gif mane arleido is darbo del terminuotos sutarties pabaigos. i dekreta isejau 2010-04, dekreta ir motinystes pasalpa gaunu, tai taip isena kad jei pagimdysiu iki dukrai sueis 3 metai tai tada gausiu visas pasalpas ir uz antra leliuka? bigsmile.gif

Iseina taip.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 16, 19:18)
Iseina taip.

geras bigsmile.gif
o kazin kaip pasalpa antram skaiciuotu? kaip ir pirmam is atlyginimo ar is pasalpos kur gaunu uz pirma vaika? g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2011 10 16, 19:43)
geras bigsmile.gif
o kazin kaip pasalpa antram skaiciuotu? kaip ir pirmam is atlyginimo ar is pasalpos kur gaunu uz pirma vaika? g.gif

is to DU is kurio skaiciavo pirmam,jei nors viena diena pateks i antro vaiko pasalu apskaiciavima.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 16, 20:30)
is to DU is kurio skaiciavo pirmam,jei nors viena diena pateks i antro vaiko pasalu apskaiciavima.

ta diena tai iki 2 metu pirmam? o jei jau bus du virs kaip tada skaiciuos kazin? g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2011 10 16, 20:33)
ta diena tai iki 2 metu pirmam? o jei jau bus du virs kaip tada skaiciuos kazin? g.gif  blush2.gif

iki 3 metu,jei i darba neiseisit anksciau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 16 spalio 2011 - 19:43
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 16, 20:42)
iki 3 metu,jei i darba neiseisit anksciau.

neisiu nes neturiu kur eit biggrin.gif o jei i birza stociau? g.gif o jei rasiu nauja darba tai kas tada? g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2011 10 16, 20:45)
neisiu nes neturiu kur eit biggrin.gif o jei i birza stociau? g.gif o jei rasiu nauja darba tai kas tada? g.gif

Ai,tyksliai smile.gif nesvarbu,ar birzoj stovesit,ar dirbsit,jei bent viena diena ieis is pirmo VPA i antro vaiko pasalpu apskaiciavima,tai skaiciuos kaip pirmam.Nebent isidarbinsit ir gaudinesit didesne alga,negu gaudavot pirmam darbe is kurio DU jums skaiciavo dekreta ir VPA,tai tada skaiciuotu is to atliginimo kuri gaudinesit.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 16 spalio 2011 - 19:49
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 16, 20:49)
Ai,tyksliai smile.gif nesvarbu,ar birzoj stovesit,ar dirbsit,jei bent viena diena ieis is pirmo VPA i antro vaiko pasalpu apskaiciavima,tai skaiciuos kaip pirmam.Nebent isidarbinsit ir gaudinesit didesne alga,negu gaudavot pirmam darbe is kurio DU jums skaiciavo dekreta ir VPA,tai tada skaiciuotu is to atliginimo kuri gaudinesit.

aisku, aciu 4u.gif

o dar noriu paklaust del svogerkos, nes pamirsau kaip man ten skaiciavo. jai gimdyt balandzio vidury, kai iseis i dekreta tures 1 metu darbo staza. tai kaip jai skaiciuos, gal kazkokia formule yra? nes kazkaip zinau kad reikia turet 1 metu darbo staza per 2 metus, tai jai tu metu atlyginima dalins is 24 menesiu g.gif eis motinystes atostogu dviem metam, tai reiskias kad gauta tarkim jei metinis atlyginimas 12000 tai ji dalins is 24 = 500 Lt, tai pirmais metais gaus 70% nuo tu 500, o antrais 40%? g.gif ar kazkaip kitaip skaiciuojas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2011 10 16, 20:55)
aisku, aciu 4u.gif

o dar noriu paklaust del svogerkos, nes pamirsau kaip man ten skaiciavo. jai gimdyt balandzio vidury, kai iseis i dekreta tures 1 metu darbo staza. tai kaip jai skaiciuos, gal kazkokia formule yra? nes kazkaip zinau kad reikia turet 1 metu darbo staza per 2 metus, tai jai tu metu atlyginima dalins is 24 menesiu g.gif eis motinystes atostogu dviem metam, tai reiskias kad gauta tarkim jei metinis atlyginimas 12000 tai ji dalins is 24 = 500 Lt, tai pirmais metais gaus 70% nuo tu 500, o antrais 40%? g.gif ar kazkaip kitaip skaiciuojas? g.gif

O tikrai metu darbo staza tures? Man atrodo, kad Sodra stazui ne dienu, o menesiu tikslumu skaiciuoja ( o gal kad pajamos butu reikiamos, jei nepilnas menuo isdirbtas- nezinau tikslai sito). Sakykim., isidarbino sausio 15, o po metu sausio 15 iseina i dekreta... Kazin ar uzskaitys to isidarbinimo menesio dienas i staza ? Idomu kitu nuomone... Kazkam buvo panasiai, is rasanciu temoj, kai Sodra pasake, kad stazo truks g.gif. Gerai, kad zmogus laiku issiaiskino.
Papildyta:
O pasalpai skaiciuoti imami 12men. ir dalinama is 12. (imami is eiles 12men., praleidziant viena menesi iki isejimo i dekreta menesio).
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 15, 15:15)
Tai tada galuoja tas punktas ar kaip ji pavadinti
"Naujoji tvarka gerą žinią neša tiems tėveliams, kurie neteko darbo. Nuo liepos 1-osios atleisti iš darbo, tačiau turintys reikiamą stažą žmonės galės pretenduoti tiek į motinystės, tiek į motinystės (tėvystės) pašalpas, nepriklausomai nuo to, kokia yra darbo sutarties nutraukimo priežastis. Tokią teisę turės ir tie, kurie buvo atleisti iš darbo, tačiau augindami vaiką iki 3 metų susilaukė dar vieno. "
Nes zinot kaip buna,raso viena,o aiskina visai kita.
http://www.delfi.lt/...a.d?id=47024561
Bet autore isejo savo noru  g.gif  jus irgi?


Taip, ''bendru susitarimu" (nes pasiule prastesnes salygas nei buvusios arba iseitine), na tai tas pats kaip savo noru. Paskui suzinojau, kad nestuke... ax.gif

QUOTE(saulute32 @ 2011 10 16, 19:13)
mano situacija tokia: kai buvau 15sav nestuke.gif mane arleido is darbo del terminuotos sutarties pabaigos. i dekreta isejau 2010-04, dekreta ir motinystes pasalpa gaunu, tai taip isena kad jei pagimdysiu iki dukrai sueis 3 metai tai tada gausiu visas pasalpas ir uz antra leliuka? bigsmile.gif


Mano situacija buvo tokia. 06.20 suejo maziui du metai ir nuo 21 dienos isejau is darbo. Tai vaiko auginimo atostogos nutruko ir tapau eiline bedarbe. I dekreta tureciau iseit lapkricio men. Tai ir klausiau ar gausiu dekreta, is kurio laikotarpio skaiciuos, ar iskaiciuos iseitine pasalpa, ar privalu registruotis darbo birzoj ir t.t.. Atsakyma gavau toki:
''Informuojame, kad motinystės (tėvystės) pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarką reglamentuoja Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas (toliau –Įstatymas, Žin., 2000, Nr. 111-3574)) ir Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatai (toliau – Nuostatai, Žin., 2001, Nr. 10-284).
Vadovaujantis Įstatymo 16 straipsnio 4 dalies nuostatomis motinystės pašalpa yra mokama moteriai, atleistai iš darbo nėštumo metu arba nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo ar bankroto, taip pat dėl to, kad pasibaigė darbo sutartis ir turinčiai šio straipsnio 1 dalyje nurodytą ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą (ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą). Ši nuostata taip pat taikoma ir kitoms nėštumo ir gimdymo atostogoms, jeigu jos prasideda prieš tai gimusio vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu. Jūsų nurodytais duomenimis teisę į motinystės pašalpą 2011 m. lapkričio mėn. turėtumėte.
Vadovaujantis Nuostatų 49 punktu įgytumėte teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms kaip asmuo, kuriam pasibaigė darbo sutartis.
Vadovaujantis Įstatymo 6 straipsnio nuostatomis kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį. Į draudžiamąsias pajamas yra įtraukiamos visos draudžiamosios pajamos, nuo kurių yra skaičiuojamos privalomosios valstybinio socialinio draudimo įmokos. Jei Jūsų nėštumo ir gimdymo atostogos prasidės 2011 m. lapkričio mėn. tai kompensuojamasis uždarbis bus paskaičiuotas iš 2010 m. spalio – 2011 m. rugsėjo mėn. turėtų draudžiamųjų pajamų. Jūs iš darbo atleista 2011-06-21, tą mėnesį išmokėta išeitinė pašalpa įeina į skaičiuojamą laikotarpį ir bus įtraukta į kompensuojamąjį uždarbį.
Informuojame Jus, kad nei Įstatymas, nei Nuostatai nenumato jokio privalomo registravimosi darbo biržoje, kuris turėtų įtakos motinystės ar motinystės (tėvystės) pašalpų skyrimui ir mokėjimui.''

Atsakyti
Sveiki, mano situacija tokia.
Šiuo metu nedirbu, nes išėjau iš darbo ir ieškausi kito. Darbo biržoje neprisiregistravau. Taip pat turiu vaikelį,kuriam 2011.11.27 sueis 3 metai. Bet nebeesu vaiko priežiūros atostogose.
Jei dabar sužinau, kad pastojau.
Kaip elgtis? Kaip man būtų skaičiuojama pašalpa ar aš ją gaučiau. Nes nuo 2010.11.27 esu dirbusi keletoje vietų, taip pat gavusi autorinius.
Ir jei susirasčiau darbelį ir atidirbčiau iki dekreto pradžios, ar kas nors man priklausytų. Ačiū.
Atsakyti