Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

hmmm norėjau padaryti kažką panašaus į kečiupą tik su kuo mažiau pridėjimų papildomų tai per sulčiaspaudę pravariau pomidorus... ji pas mane taip gana su tirštai galima sakyti spaudžia bet to nepakanka... pusiau vistiek skystos nusistovi... kaži ar su krakmolo pagalba išeitu jas sutirštinti iki vientisos masės? idėčiau česnako, druskytės gal pipiriuko ir mažu kas išeitu kaip manote? jei krakmolas gelbėtu tai jį turbūt pirma šaltam vandenuke ištirpinti ane?

Tiesa regis mūsu šeimynai geltoni ir oranžiniai pomidorai valgymui labiausiai tinka nes raudonų nelabai kas judina... tai be gailesčio į kečiupą sudėčiau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egute: 17 rugpjūčio 2011 - 09:07
QUOTE(egute @ 2011 08 17, 10:06)
hmmm norėjau padaryti kažką panašaus į kečiupą

O tai ko nedarai pagal Blakstienos receptą? Puikiausias kečupas, skanumėlis. Aš tik pomidorams iškart nulupu odeles, po to permalu per malimo mašinėlę, sėklų neišgraibinėju - tikrai jos netrukdo valgant... sudedu kas ten priklauso, virimo pabaigoj dedu du šaukštus krakmolo.
Tokį kečupą valgysit, net ausys klapsės....
Atsakyti
QUOTE(mamadonata @ 2011 08 16, 17:23)
Mano šių metu atradimai:

2 vieta  second.gif

Santa F1 - aukštaūgiai, prie ankstyvesnių, oranžiniai,  laaabai derlingi, labai daug pomidoriuku slyvos formos kabo ant krūmo. Tvirti, bet nekieti. Labai aromatingi, man primena mandarinus, saldūs, sakyčiau, labai privataus skonio, nei vienas pomidoras, neturi tiek daug skonio kaip šitie, labai labai skanūs. Kas šitus paragavo, patvirtino, kad pralenkia ir sweet million

user posted image


Gal galėtumėt išduoti iš kur šios veislės sėklytes gavot, labai norėčiau rasti 4u.gif
Atsakyti
na imetu pasigrozejimui, svorio nematavau bet sekliukes pasiliksiu smile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 08 17, 08:01)
O tai aš neparašiau? blink.gif  blink.gif kaip aš čia taip žioplai..
Reikia acto 300g. Bet jei neįdėjai, tragedijos nėr, gali tą pačią mišrainę dar kartą užvirti, tik dapilk acto. Išmaišyk, užvirk, pavirk pora minučių, supilk vėl į stiklainius ir užsuk.

P.S. Bet prisiminiau, kad mano mama tai tikrai nededa acto (jai per rūgštu), pomidorai turi pakankamai rūgšties. Ir ji spintelėje stiklainiukus laiko, nes rūsio nėra. Laikosi puikiai, jau ne pirmi metai taip konservuoja.


Ot velnias, - ir as prisiviriau velnia gyva sitos misraines be acto biggrin.gif Tris kartus skaiciau recepta, nes negalejau patiketi ( nu bet prisiminiau kad Ex sake: "ar as kada esu sumelavus") tai nedrisau klausti... ax.gif
Na bet skonis geras - manau laikysis.
Atsakyti
Ar gerai supratau kad black cherry yra ne hibridas ir sėklyčių galima pasirinkti?

kaži o kaip orange bananas? Ildi ir sweetmilion?
Atsakyti
Va va, ir aš norėjau paklausti to paties ir dar apie Chocolate cherry? Ar jų galima sėklyčių pasirinkt? g.gif
Atsakyti
4u.gif įdėsiu dar tokį straipsnelį , jau dabar gal nėr aktualu , bet gal bus kam naudinga...vis dar konspektuojuosi , biggrin.gif
biologinė kova su kenkėjais
Kaip apsisaugoti nuo kai kurių kenkėjų:
1. Šliužai ir sraigės. Kad apsisaugotume nuo jų, reikia palaikyti šiltnamyje švarą, išrautas žoles, nugnybtus stiebus, nupjautus pažeistus vaisius, atliekas iš karto išnešti iš šiltnamio. Nesodinti žemuogių šalia šiltnamių. Laistyti aitriųjų paprikų užpilu, tarpueilius lieti garstyčių tirpalu. Lieti augalus 10 proc. kalio druskos tirpalu, šliužus rinkti ir naikinti.
2. Apvalieji šimtakojai. Puola dažniausiai kitų kenkėjų jau pažeistus augalus. Ypač aktyvūs drėgnu šaltu oru. Kovoti su jais labai sunku. Reikia dezinfekuoti dirvą. Užkrėstuose plotuose 5–6 metus neauginti pomidorų ir bulvių.
3. Spragių lervos gyvena dirvoje, minta augalų šaknimis, kartais graužia stiebų vidų, lapus. Išgraužia lapus nedidelėmis skylutėmis. Augalas ima lėčiau augti, jauni daigai gali žūti. Vos pastebėjus pirmuosius požymius reikia apibarstyti daigus medžių pelenais, augalus daugiau laistyti. Dezinfekuoti sėklas.
4. Voratinklinė erkė. Ant lapų atsiranda dėmių, jie blykšta, apsitraukia blizgiu voratinkliu. Ant apatinės jų pusės galima pastebėti labai mažų žalsvų ar rausvų erkučių. Augalai lėčiau auga, nyksta. Pažeistus augalus purkšti česnakų, kiaulpienių, svogūnų ar kraujažolių užpilais. Reikia stengtis, kad šiltnamyje nebūtų per aukšta oro temperatūra ir kad netrūktų drėgmės.
5. Amarai. Jų apniktų augalų lapai raukšlėjasi, vaisiai nubyra tik užsimezgę. Amarai perneša įvairias virusines ligas, todėl tik pastebėjus pirmuosius amarus augalus reikia skubiai purkšti insekticidais arba insekticidinėmis savybėmis pasižyminčių augalų užpilais. Tinka aitriųjų paprikų, česnakų, kiaulpienių arba svogūnų užpilai. Laikyti šiltnamį švarų, laiku naikinti piktžoles.
6. Daržinis pelėdgalvis graužia stiebus prie pat šaknų. Kovoti su juo padės kiaulpienių užpilas. Palaikyti šiltnamyje švarą, naikinti piktžoles, nuėmus derlių dirvą giliai suarti, rūgštesnę – kalkinti, augalus apkaupti.
7. Spraškių lervos pažeidžia įvairių augalų sėklas, daigus, maždaug 15 cm gyliu įkasti į žemę per pusę perpjautų bulvių, pasmeigtų ant pagaliukų, taip, kad pagaliukai kyšotų paviršiuje. Neturėdami kito maisto sprakšiai aptiks masalą. Po 3 dienų pagaliukus su bulvėmis ištraukite ir sudeginkite. Naikinti piktžoles, purenti dirvą, rūgštesnes dirvas kalkinti. Į labai užkrėstą žemę reikia keletą metų sėti ankštinius augalus.
8. Šiltnaminis baltasparnis. Ir vabzdžiai, ir jų lervos siurbia sultis iš augalų lapų. Ant pažeistų augalų atsiranda dėmių, lapai gelsta, pasidengia tamsiomis lipniomis apnašomis. Reikia purkšti pažeistus augalus kiaulpienių, kraujažolių, česnakų arba svogūnų užpilais. Galima įrengti gaudyklių: pakabinti šiltnamyje baltų ar geltonų kartono gabaliukų, išteptų vazelinu ar ricinos aliejumi. Nuėmus derlių, reikia sunaikinti visas augalų liekanas, neauginti šiltnamiuose kitų augalų.
9. Paprastasis kurklys. Gyvena žemėje, pažeidžia augalų šaknis. Augalai vysta, žūva. Reikia nuolat purenti žemę, pastebėtus lizdus su kiaušiniais naikinti. Šalia pomidorų sodinti chrizantemas – kurkliai nemėgsta jų kvapo. Lieti žemę vištų mėšlo užpilu.
10. Šiltadaržinis tripsas. Jo lervos minta augalų sultimis. Ant pažeistų augalų lapų atsiranda gelsvų dėmelių, juodų taškelių, lapai įgauna sidabro atspalvį, gelsta ir džiūsta. Naikinti šiuos kenkėjus reikia kraujažolių užpilu. Palaikyti šiltnamyje švarą, naikinti piktžoles ir palaikyti temperatūrą virš 15 laipsnių celsijaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 17 rugpjūčio 2011 - 11:56
QUOTE(egute @ 2011 08 17, 12:16)
sweetmilion?

kiek teko susidurt, tai hibridas ir sėklos nerenkamos wink.gif

QUOTE(Aušrytė @ 2011 08 17, 12:18)
Va va, ir aš norėjau paklausti to paties ir dar apie Chocolate cherry? Ar jų galima sėklyčių pasirinkt? g.gif

galima 4u.gif
Atsakyti
ačiū, Gaudvile 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2011 08 17, 11:16)
Ar gerai supratau kad black cherry yra ne hibridas ir sėklyčių galima pasirinkti?

kaži o kaip orange bananas? Ildi ir sweetmilion?


visu paminetuju seklytes, isskyrus Sweet million, gali rinkti.
Papildyta:
QUOTE(mot99 @ 2011 08 17, 11:03)
Na bet skonis geras - manau laikysis.


turetu laikytis smile.gif Pomidorai patys daug rugsties turi. Puikiausiai gi laikosi savo sultyse be laselio acto.
Atsakyti
mot99 as dali perviriau o kita dali palikau tad ziuresiu kaip seksis, skonis tikrai superinis wub.gif
Atsakyti