Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos (34 tema)

QUOTE(nida44 @ 2011 08 25, 18:21)
Sigute, dar koks dalykas. Sakoma, kad chemiją reikia daryti kuo greičiau, nes reikia mušti tas ląsteles, kurios galimai pasiliko. Aš, tiesa, dariau kitaip: po operacijos išvykau į Druskininkus, kur sustiprėjau ir tada dariau chemiją. Bet manęs niekas nepaprotino daryti kuo greičiau ir chemiją pradėjau jau praėjus šešioms savaitėms po operacijos. Guodžiau save, kad buvau palyginti  atkutusi  po sanatorijos ir galėjau pakelti stiprią chemiją. Bet jūs tai žinokit ir spręskit.

Chemijos anksčiau kaip 4 savaitės po operacijos neduoda-negyja audiniai...ir iš po chemijos operaciją atlieka tik po 4 savaičių, o po avastino turi praeiti šešios savaitės-irgi dėl pooperacinio gijimo (kai vyrui padarė KT ir pamatė, kad padaugėjo metastazių, tai chemikė perspėjo, kad nesutiktų anksčiau operuotis, kad ir kaip laikas brangus buvo rolleyes.gif )
Atsakyti
Wėtra

mamai tai nebuvo markeris darytas, todėl vadovaujamės pagrinde tik echoskopija. Kaip gerai, kad ilsisi jūsų vyras... Mano mama pasiskundžia, kad pradeda tą patį išoperuotą šoną karts nuo karto skaudėti verysad.gif verysad.gif verysad.gif o man tai kaip rodiklis, kad nieko čia gero schmoll.gif seniau tai nuo sunkesnio pakėlimo skaudėjo, o dabar tai net nesinori galvoti nuo ko
Papildyta:
sigutemama
daug daug stiprybės ne tik jūsų mamai, bet ir jums, nes tikrai žinau kaip jos reikia... man turbūt sunkiausias gyvenimo tarpsnis buvo, kai mamą išoperavo. Buvau be proto pavargusi tiek dvasiškai, tiek ir fiziškai. Viskas taip staigiai sugulė ant mano pečių, visa namų ruoša, sesės išleidimas į mokyklą, bet sunkiausia buvo matyti savo mamą gulinčią tik lovoje, kai visą gyvenimą nemačiau jos sirgusios... prižiūrėjau, padėjau jai kiek tik begalėjau, nenorėjau nei valandai būti kitame kambaryje, nei ji... Bet viskas praėjo, dabar nepalyginamai lengviau, kažkiek susitaikai ir susigyveni su viskuom. Tik keista gal tas, kad su niekuo nesinori dalintis išgyvenimais.
Džiaugiuosi, kad turiu mamą wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Aciu visoms uz patarimus ir palinkejimus 4u.gif Siandien buvome su tete reanimacijoje. mamyte pati kvepuoja, nemiega jau, kaip tik man keistai viska labai stebi. Kalba ...kazka. bet gydytojas sako kad po tokios operacijos ir narkozes taip ir turi buti.
Gydytojas sake, kad operacija pavyko, bet buvo sunki. Labai tikimes... Gal ir rytoj dar laikys reanimacijoje.
Dar karta aciu 4u.gif lauksim ir tikesimes. wub.gif wub.gif wub.gif
Su meile, viltim ir linkejimais visiems isgyti Sigute wub.gif
Atsakyti
lABUTIS 4u.gif
QUOTE(nida44 @ 2011 08 25, 18:21)
Sigute, dar koks dalykas. Sakoma, kad chemiją reikia daryti kuo greičiau, nes reikia mušti tas ląsteles, kurios galimai pasiliko. Aš, tiesa, dariau kitaip: po operacijos išvykau į Druskininkus, kur sustiprėjau ir tada dariau chemiją. Bet manęs niekas nepaprotino daryti kuo greičiau ir chemiją pradėjau jau praėjus šešioms savaitėms po operacijos. Guodžiau save, kad buvau palyginti  atkutusi  po sanatorijos ir galėjau pakelti stiprią chemiją. Bet jūs tai žinokit ir spręskit.
Mama bus labai silpna, dešinysis plautis turi tris skiltis, kairysis tik du. Reikės atsigavus daug kvėpavimo pratimų. Bet tegu neišsigąsta: dusins, laiptais bus neįmanoma lipti, bet paskui viskas pamažu lengvėja. Nors, žinoma, nebebus kaip buvo.

Ale kokia gera dukrelė. Mano vaikai manimi taip nesirūpino. Čia išvis matau krūvas tėvus globojančių vaikų. Aš viską dariau ir tvarkiausi pati, gal todėl, kad  daugiau susigaudau nei jie.

Sveikit.

Stiprybės tikrai daug reikia, o mano tėvukas kai jam buvo labai blogai jis nenorėjo, kad mes būtume kartu mirksiukas.gif Šiaip ir dabar jis nori viską pats savarankiškai daryti. mirksiukas.gif
Jam dešinyje plautyje yra metastazės, o kairys sveikas, tai dabar nuo skysčio nutraukimo nuo dešinio mažiau dūsta ir jaučiasi geriau bet va jis tik vaikšto ir daro lengvus darbus kur nereikia nieko kelnuoti, lankstytis daug mirksiukas.gif Dabar gyvena be vaistų labai aš džiaugiuosi thumbup.gif
Dabar duoda jam chemiją bet jam nėra blogai tikiuosi kad taip ir toliau bus mirksiukas.gif Dabar jau nuo kitos savaitės jis bus viena snamuos e, nes mes jau su mama išeinam į darbus, o jis jau kalba kad jam bus liūdna mirksiukas.gif

Sume dabar mūsų tėvų gydytoja atostogauja mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(sigutemama @ 2011 08 25, 19:32)
Aciu visoms uz patarimus ir palinkejimus 4u.gif Siandien buvome su tete reanimacijoje. mamyte pati kvepuoja, nemiega jau, kaip tik man keistai viska labai stebi. Kalba ...kazka. bet gydytojas sako kad po tokios operacijos ir narkozes taip ir turi buti.
Gydytojas sake, kad operacija pavyko, bet buvo sunki. Labai tikimes... Gal ir rytoj dar laikys reanimacijoje.
Dar karta aciu 4u.gif lauksim ir tikesimes.  wub.gif  wub.gif  wub.gif
Su meile, viltim ir linkejimais visiems isgyti Sigute wub.gif

Stiprybės mamytei ir jūsų šeimai, nes dabar kelios dienos tikrai bus sunkios 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KLEVELIS: 25 rugpjūčio 2011 - 18:38
QUOTE(Wėtra @ 2011 08 25, 17:41)
Chemijos anksčiau kaip 4 savaitės po operacijos neduoda-negyja audiniai...ir iš po chemijos operaciją atlieka tik po 4 savaičių, o po avastino turi praeiti šešios savaitės-irgi dėl pooperacinio gijimo (kai vyrui padarė KT ir pamatė, kad padaugėjo metastazių, tai chemikė perspėjo, kad nesutiktų anksčiau operuotis, kad ir kaip laikas brangus buvo  rolleyes.gif )



Per vieną chemijų gulėjau su ligone, kuri buvo po operacijos, net namo neišleista. Buvo ji kažkokių gydytojų giminaitė.

Net atsakymų dar neturėjo, nežinojo, nei koks, nei kaip, nei kuri stadija. Sirgo skrandžio...

Gydytojai vis eidavo pažiūrėti, kaip gyja žaizda pooperacinė, ji vargšė susirietusi vos vaikščiojo vaitodama.

Taigi taip. Atvirai sakant, nežinau. Bet manau, kad delsti negalima. JIS gali atsigauti, mauna į kitą vietą ir pradeda beprotiškai daugintis.



Atsakyti
mano mamai vakar buvo sesta chemija. tikimes nebus blogai kaip po pirmos, kol kas veidas istines, paraudusi. panasiai budavo.

reciau cia beuzeinu, nes kazkaip jau psichologiskai man sunku pasidare...

man jau vos nepradeda vaidentis, kad gal ir man kas negerai, kad ateitynebutu, jums taip nebuna? pykstu pati ant saves.

visiems sveikatos ir stiprybes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Anema @ 2011 08 25, 22:59)
mano mamai vakar buvo sesta chemija. tikimes nebus blogai kaip po pirmos, kol kas veidas istines, paraudusi. panasiai budavo.

reciau cia beuzeinu, nes kazkaip jau psichologiskai man sunku pasidare...

man jau vos nepradeda vaidentis, kad gal ir man kas negerai, kad ateitynebutu, jums taip nebuna? pykstu pati ant saves.

visiems sveikatos ir stiprybes  4u.gif

Oi mano vyro tėvukas kai sirgo mano vyras taip buvo įsitikinęs , kad jam blogai, bet paskui vedžiau vyrą pas gydytojus ir jie pasakė kad "vežys" gali būti paveldimas, bet ne užkrečiamas. Oi kokius metus kol įtikinau vyrą , kad jam nieko nėra mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Anema @ 2011 08 25, 22:59)
mano mamai vakar buvo sesta chemija. tikimes nebus blogai kaip po pirmos, kol kas veidas istines, paraudusi. panasiai budavo.

reciau cia beuzeinu, nes kazkaip jau psichologiskai man sunku pasidare...

man jau vos nepradeda vaidentis, kad gal ir man kas negerai, kad ateitynebutu, jums taip nebuna? pykstu pati ant saves.

visiems sveikatos ir stiprybes  4u.gif


as panasiai jauciuosi. Kai mamai pries 4 men. diagnozavo kruties vezi, tai atrodo, kad zodis vezys uzvalde visas mano mintys. Kas nors suskauda, as is karto prisigalvoju visokiu blogybiu. Ir vis galvoju, gal ir manyje jis jau sedi. Stengiuosi vyti tokias mintis salin, bet neiseina. O tai taip veikia psichologiskai, ir nuotaikos nera, ir visa nervuota, sudirgusi, ai vienu zodziu...

Kiekviena diena skaitau foruma ir bandau semtis is visu cia serganciuju stiprybes, kad padeti mamytei kovoti su liga. Tikiuosi, kad viskas bus gerai smile.gif

Linkiu visoms sveikatos ir stiprybes 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(sume @ 2011 08 25, 19:16)
.... sunkiausia buvo matyti savo mamą gulinčią tik lovoje, kai visą gyvenimą nemačiau jos sirgusios...

Aš pati esminį lūžį patyriau pačioje pradžių pradžioje: kai mama gulėjo po biopsijos ir atsigavinėjo po narkozės, ji per miegus tyliai dejavo "kaip man skauda, kaip man skauda..." Tai buvo toks kraupus potyris - pirmąkart mačiau bejėgę mamą, pirmąkart ne man, o jai reikėjo pagalbos. Nuo tada susikeitėme vietomis - iš globojamos pati tapau globėja. Žinot, sunkiomis akimirkomis, aš sau kartojau: Dėkui Dievui, kad TURIU kuo rūpintis, kad GALIU rūpintis -- tas turėjimas/galėjimas yra didžiausia Viešpaties dovana...
Atsakyti
Noriu paklausti,gal kas susidure su tokia problema rolleyes.gif Cia as ne del saves,del mamos...Tevai zado keisti buta,ten kur nori pirkti labai mazai vietos masinai statyti,kur reikia kreiptis,kad gauti ta keliu zenkla neigalusis? g.gif pirma ,jauciu i NDNT? Veliau i savivaldybe? Kazin,ar sudetinga gauti ta zenkla,kad butu vieta laisva masinai?
Atsakyti
QUOTE(Anema @ 2011 08 25, 22:59)
man jau vos nepradeda vaidentis, kad gal ir man kas negerai, kad ateitynebutu, jums taip nebuna? pykstu pati ant saves.

ne tik vaidenasi, bet atrodo būnu vos ne įsitikinusi, kad ir aš sergu doh.gif doh.gif jei tik kas blogai iškart mintys tik apie vieną ligą doh.gif suvokiu, kad taip tikrai nenormalu..

QUOTE(something else @ 2011 08 26, 11:23)
Tai buvo toks kraupus potyris - pirmąkart mačiau bejėgę mamą, pirmąkart ne man, o jai reikėjo pagalbos. Nuo tada susikeitėme vietomis - iš globojamos pati tapau globėja. Žinot, sunkiomis akimirkomis, aš sau kartojau: Dėkui Dievui, kad TURIU kuo rūpintis, kad GALIU rūpintis -- tas turėjimas/galėjimas yra didžiausia Viešpaties dovana...

oj kaip atitinka šie visi žodžiai man... lygiai tie patys išgyvenimai.
Atsakyti
noriu pasiteirauti, gal kam nors taip pat tokia probelemele ir gal kas ja kaip nors issprende. Mano mamai vienas is chemijai skirtu vaistu buvo Flouroucil'as. Kai atvaziavom ketvirtai chemijai rugpjucio 12 d. jo negalejo skirti, nes Lietuvos vaistinese jo nebera. Internete radau info, kad nuo 0719 i Lt nutrauktas tiekimas. Gydytoja garantavo, kad mano mamos pasgrindinis vaistas nera sis, tad visai nepergyventi. Bet man atrodo, jei tu triju vaistu kombinacija veike, tad reiketu ta pacia kombinacija ir toliau testi. Tad galvojau, gal kur kitur ta vaista nupirkt butu imanoma. Tuo labiau, kad ir pati gydytoja kaip ir paskatino, nes pasake, kad matyt tures analoga arba ta pati tik spali, o jie nera brangus ir galetumem patys kur nors nusipirkt.
Bet Baltarusijos vaistinese jo nera (pasake, kad ligonines si vaista uzsakine), Rusijos vaistinese irgi nere, Lenkijos irgi. Nu gal ne tose vaistinese lankemes..
Jau kita penktadieni sueina 5-jo karto data.. Gal kas nors sio vaisto isigijot ir galit pasidalinti informacija...
O gal ji kuo nors pakeisti galima??? O gal gretimosiose musu kaimyninese salyse jis kitaip vadinamas?
Atsakyti