Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos...*66 Namučiai...

sveikos naujoje temoje 4u.gif

Na ką, savaitgalis jau artėja thumbup.gif Nusiteikusi nemažai paskaityti thumbup.gif Toliau tęsiu Lolitos skaitymą smile.gif
Atsakyti
labas ir ačiū už gražius namelius 4u.gif
aš registruojuos su Lučianu ax.gif einu skaiyti, manau nenuvils tongue.gif
Atsakyti
adžani, Šantaramą šiandien mačiau bibliotekoje prie Akropolio smile.gif.

Iš vis, ten prie naujų knygų šiandien buvo labai daug gerienų. Tik rinkis. Tas Šantaramas, Almos litteros visokių naujienų, Baltų lankų "Orientyrų" serijos kelios. Labai nustebau, nes įprasta bibliotekom guostis, kaip trūksta naujų knygų ir pan.
Bet tikriausiai mažesnės bibliotekos kaip tik geriau gyvena, gal skaitytojų mažiau ateina ar pan.
Pasiėmiau Patriarchą..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Skaitanti: 15 rugsėjo 2011 - 17:23
Thor Vilhjalmsson "Pilkųjų samanų švytėjimas"
user posted image
Esu didelė islandiškos literatūros gerbėja. Man patinka, kad jų pasakojimuose į siužetą įpinama mitų, sagų, poezijos, vietinių herojų ir tų vietų pasakojimų, o aprašomi kraštovaizdžiai tiesiog apkeri.
Ši knyga pralenkė visas kitas prieš tai mano skaitytas (turiu omeny islandų rašytojų knygas). Savo kuriama nuotaika ir rašymo stiliumi labai artima savitam skandinaviškam stiliui, bet pati kalba labai vaizdinga ir lyriška.
Nuo pirmųjų eilučių pasinėriau į vėjuotą ir nesvetingą šiaurės atmosferą, rodos buvo galima pajusti sūrų jūros vėją. Poetiški gamtos aprašymai tiesiog užliūliavo.

Pasakojimas paremtas tikru nusikaltimu tuomet sukrėtusiu visą negausią bendruomenę. Narpliojami šio nusikaltimo motyvai ir atlikimo smulkmenos. Bylos tirti atvažiuoja jaunas ambicingas teisėjas, kuris trokšta būti poetu. Visame kame matantis grožį, jam tenka štai narplioti tokį žiaurų nusikaltimą prieš žmoniją. Jo jausmai sumišę, jis bando suprasti iš kur gimsta toks žiaurumas, kas skatina žmones nusikalsti, pakelti ranką prieš kitą...

"[...] žiaurumas, visur žiaurumas. Argi ne juo grindžiami išlikimai? Tai galioja viskam. Negali neigti, kad žiaurumas yra jėga, tarnaujanti gyvenimui. Negali..."


Tirdamas šią bylą jis ne tik bando suprasti ir pateisinti kaltinamuosius, bet taip pat jis bando suprasti ir atrasti pats save, bando suvokti kas yra gyvenimas, jo esmė ir tikslas.

"[...] gyvenimas - tik atokvėpis nuo mirties, budinčios belaikėse plotybėse, slėniuose, kalnuose, ant spindinčio mėlyno ledo, viršum baltų viršūnių, tokios tamsiai mėlynos jūros, kuri rodos beveik juoda; [...]"

Romanas daugiasluoksnis, kuriame susipina kriminalinė istorija, aistringa uždraustoji meilė, teismo procesas, nuostabus Islandijos gamtos vaizdai. Ir į visą tai dar yra įpinamos geriausios šalies sagos. Tai nėra eilinis kriminalinis pasakojimas, jame nagrinėjamos daug sudėtingesni dalykai, keliami filosofiniai klausimai.
Skaitant pasakojimas atrodo kiek padrikas, palengva plevenantis, ritmiškas. Nėra jokios įtampos ir skubos. Veikėjai kiek susikaustę, pasinėrę į save, užsisklendę, tik su retom emocijų proveržom.
Knyga skaitėsi labai lengvai ir greitai. Tikras pasimėgavimas.
Atsakyti
Man skandinavu romanai irgi patiko :

paneles Smilos sniego jausmas thumbup.gif
Dinos trilogija
Taros trilogija
irgi nuopstabios

DABAR SKAITAU SVEDU AUTORIAUS Nuostabioji meiles istorija

manau perskaitysiu per 2-3 dienas ,nes labai uzkabino

va ji -

http://www.knyguklub...e...?&preview=1
Atsakyti
QUOTE(Skaitanti @ 2011 09 15, 18:22)
adžani, Šantaramą šiandien mačiau bibliotekoje prie Akropolio smile.gif.

Jaučiu jau nebebus doh.gif per vėlai pamačiau verysad.gif
AČIŪ UŽ TEMĄ thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Fatimaallaa @ 2011 09 15, 18:18)
Thor Vilhjalmsson "Pilkųjų samanų švytėjimas"
Knyga skaitėsi labai lengvai ir greitai. Tikras pasimėgavimas.


Na tu matai.
Man irgi labai dažnai patinka skandinavai.
Dar man labai dažnai patinka Fatimaallos rekomenduotos knygos, labai matyt dažnai sutampa skoniai. smile.gif
Na bet su šia knyga koks nesusipratimas buvo sad.gif. Jau toks tas pasakojimas plevenantis, kad taip pleveno ir nupleveno kažkur, nespėjau aš jo net dorai suprasti... doh.gif

O tu čia ėmei ir taip viską gražiai surašei!
Atsakyti
QUOTE(Skaitanti @ 2011 09 15, 17:30)
Na tu matai.
Man irgi labai dažnai patinka skandinavai.
Dar man labai dažnai patinka Fatimaallos rekomenduotos knygos, labai matyt dažnai sutampa skoniai. smile.gif
Na bet su šia knyga koks nesusipratimas buvo sad.gif. Jau toks tas pasakojimas plevenantis, kad taip pleveno ir nupleveno kažkur, nespėjau aš jo net dorai suprasti...  doh.gif

O tu čia ėmei ir taip viską gražiai surašei!

Man ši knyga kažkodėl labai priminė kitą islandų rašytojos Frida A. Sigurdardottir romaną "Ir slenka naktis". Nors nei savo turiniu, nei tema jos nepanašios. Manau man jos panašiai paliko viduje, žinoma rašymo stilius panašus. Gamtovaizdžiai.

Beja, aš irgi pastebėjau kad man dažniausiai patinka, tai kas tau patiko biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(LEEja @ 2011 09 15, 15:04)
o as su Voina y mir stoviu vietoj, kai padejau, tai jau pora savaiciu nebuvau paemus smile.gif sunku man rusiskai skaityt..
o siandien pradejau Duncker Haliucinuojanti Fuko - aaaaaaa kaip gerai!!!! labai itinka su stilium, jumoru ir visu kuo.

O ne geriau būtų imtis lietuviško "Karo ir taikos"? Taip lėtai ir sunkiai beskaitant visas malonumas gali dingti. smile.gif
Dėl "Fuko"- lauksiu, ką pasakysi, kai perskaitysi iki galo. Man pradžia irgi labai patiko, bet kai pabaigiau visą, likau ganėtinai nusivylusi.
QUOTE(Fatimaallaa @ 2011 09 15, 19:18)
Thor Vilhjalmsson "Pilkųjų samanų švytėjimas"

Ir aš užsinorėjau.

Gal kas esat skaitę "Tiramisu karalienę"?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo katilina: 15 rugsėjo 2011 - 19:18
QUOTE(katilina @ 2011 09 15, 18:11)
Gal kas esat skaitę "Tiramisu karalienę"?

Pajauta skaitė, tai sakė man, kad jai visai nepatiko, perskaičius iki vidurio sakė, kad jau nebeištvėrė ir numetė.
Atsakyti
QUOTE(Fatimaallaa @ 2011 09 15, 20:18)
Thor Vilhjalmsson "Pilkųjų samanų švytėjimas"
Knyga skaitėsi labai lengvai ir greitai. Tikras pasimėgavimas.

jegele:) turiu as ja "ant nematusku" nusipirkusi biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(katilina @ 2011 09 15, 21:11)
O ne geriau būtų imtis lietuviško "Karo ir taikos"? Taip lėtai ir sunkiai beskaitant visas malonumas gali dingti.  smile.gif
Dėl "Fuko"- lauksiu, ką pasakysi, kai perskaitysi iki galo. Man pradžia irgi labai patiko, bet kai pabaigiau visą, likau ganėtinai nusivylusi.

vat cia principo reikalas, zinok, as sau pazadejau originalo kalba ja skaityti. tai ir skaitau atseit biggrin.gif

del Fuko bus matyt, skaitosi greit, tai po poros dienu atraportuosiu smile.gif
Atsakyti
Labas vakaras :4u praeitą savaitę pradėjau skaityti GÜNTEKIN "ČIAUŠKUTĖ",nebloga knyga,bet ir nėra waaau.. smile.gif kažkaip lėtai skaitosi per dieną perskaitau 40psl.. Dabar ties viduriu jau sudomino,kaip gi Čiauškutei seksis toliau. Beja čia buvau pradėjus po Purpuriniu upiu,tą "TRYLIKTĄJĄ PASAKĄ"skaityt,bet kažkaip neįtraukė,tai manau gal tiesiog nelabai buvo tas laikas,gal vėliau sueis.
Atsakyti