Įkraunama...
Įkraunama...

Angina, anginos operacija

Gresia ir man si operacija, nors gal ne kiek gresia, kiek pati jos noriu. Angina (taip,kad gerciau antibiotikus, butu temperatura, sergu gal tik max. 2 k. per metus), bet beda didziausia tame, jog man praktiskai kas antra diena skauda gerkle ir skauda stipriai, atsikeliu su gerkles skausmu, tik vos vos i veja iseinu ar pan. - vel ryte atsikeliu su raudona gerkle ir skausmu, is proto varo tas jausmas, atrodo, neisivaizduojama, kaip gali neskaudeti gerkles, kaip kokia nuolatine busena. Kolkas tik tiek, kad gavau siuntima ir konsultuosiuosi su I. Paulauskiene, idomu, kaip pakryps reikalai. VRCP loristas sake, kad nereikia skubet operuoti, yra kitu gydymo budu, idomu, kokie budai, ar kuri susidure su alternatyvomis operacijai?
Atsakyti
QUOTE(Caridian @ 2013 01 10, 21:00)
Gresia ir man si operacija, nors gal ne kiek gresia, kiek pati jos noriu. Angina (taip,kad gerciau antibiotikus, butu temperatura, sergu gal tik max. 2 k. per metus), bet beda didziausia tame, jog man praktiskai kas antra diena skauda gerkle ir skauda stipriai, atsikeliu su gerkles skausmu, tik vos vos i veja iseinu ar pan. - vel ryte atsikeliu su raudona gerkle ir skausmu, is proto varo tas jausmas, atrodo, neisivaizduojama, kaip gali neskaudeti gerkles, kaip kokia nuolatine busena. Kolkas tik tiek, kad gavau siuntima ir konsultuosiuosi su I. Paulauskiene, idomu, kaip pakryps reikalai. VRCP loristas sake, kad nereikia skubet operuoti, yra kitu gydymo budu, idomu, kokie budai, ar kuri susidure su alternatyvomis operacijai?

Alternatyvų ieškojau,bet jų nėra...Aišku laikinai antibiotikai,purškalai,bet ir jų gi negali ištisai naudot,nei imuniteto stiprinimas nepadėjo,nei skalavimai gerklės (bandžiau viskuo:druska,medetkom,islandine kerpena,visokiais dezinfekuojančiais gerklės-burnos skysčiais),žodžiu,efektas jei ir būdavo,tai max savaitei,bet ne daugiau... doh.gif O kovojau JUODAI su tonzilėmis porą metų...Tada nuėjus pas poliklinikos LOR,ji nuoširdžiai pasakė,kad be tonzilių man tikrai bus geriau,nes dabar ten yra nuolatinis infekcijos šaltinis ty.iš jų infekcija iš esmės bet kur gali patekt...Nusiuntė į Santariškes,kur galiausiai I.Paulauskienei pasidarbavus skalpeliu (puikiai,beje) likau be tonzilių tongue.gif Gerklės iš esmės nebeskauda,paperšti,bet skausmo nebūna,nematau jokių minusų visiškai operacijos rolleyes.gif
Atsakyti
Man rytoj operacija, tikiuosi geriau bus be tonziliu.
Atsakyti
man tonzilės ataugo verysad.gif Nežinau ar nuo to blogiau, bet... Pradžioje atsirado viena. Tą pastebėjo gydytoja eilinio gerklės gydymo metu pasakiusi kad labai keista kad operuota tik vienoje pusėje. Kai atėjau po savaitės ji pasakė kad pas mane gražutėlės tonzilės ir tikrai neoperuotos. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Enija @ 2013 01 11, 12:41)
man tonzilės ataugo  verysad.gif  Nežinau ar nuo to blogiau, bet... Pradžioje atsirado viena. Tą pastebėjo gydytoja eilinio gerklės gydymo metu pasakiusi kad labai keista kad operuota tik vienoje pusėje. Kai atėjau po savaitės ji pasakė kad pas mane gražutėlės tonzilės ir tikrai neoperuotos.  doh.gif

Vadinasi negerai operacija atlikta,likęs buvo limfoidinis audinys.Jei jo lieka,tai atauga,nes toks audinys gana greit auga ir didėja,net jei visai nedaug palikta buvo.
Atsakyti
QUOTE(Enija @ 2013 01 11, 12:41)
man tonzilės ataugo  verysad.gif  Nežinau ar nuo to blogiau, bet... Pradžioje atsirado viena. Tą pastebėjo gydytoja eilinio gerklės gydymo metu pasakiusi kad labai keista kad operuota tik vienoje pusėje. Kai atėjau po savaitės ji pasakė kad pas mane gražutėlės tonzilės ir tikrai neoperuotos.  doh.gif



pirma karta girdziu toki dalyka blink.gif
kur jums operavo?

nuo mano operacijos praejo 6 metai. puikiai gyvenu. angina nesergu, bet gerkle kartais skauda. tik tiek kad nevera puliu ten. anksciau sirgau labai daznai ir su puliais. metus laikesi 37 temperatura, del tu puliu. siaip buvau sveika, bet del nuolatiniu puliu gerklei , laikesi temperatura.
esu labai patenkinta. nors po operacijos sunkiai gyvenau. operavo be nakrozes. menesi negalejau valgyt normalaus maisto, karsto/salto.....
Atsakyti
Sveiki, niekada vaikystėje nesirgau angina, bet tikriausiai užsikrėčiau nuo savo dukrytės, nes prasidėjo ir man pastovus gerklės skausmas, aukšta temperatūra ir galiausiai antibiotikai. Aišku dar prisidėjo nuolatinis nuovargis, nes mokiausi ir dirbau, organizmas nusilpo, saugojausi kaip galėjau, bet tai kartojosi vis dažniau, užtekdavo tik įeiti į prekybos centrą su kondicionieriumi ir aš vėl sergu doh.gif Todėl praeitą vasarą ryžausi operacijai, bijojau be proto, bet pati operacija buvo vieni niekai, praėjus narkozei, skausmas net mažesnis, nei sergant angina, o išgėrus vaistų nuo skausmo - iš vis gerai. Tik su valgymu man buvo problema, ne tai, kad skauda, bet toks jausmas, ką besuvalgyčiau, viskas pakimba tuose kapšeliuose, kur išoperuotos tonzilės, reikėdavo gerti daug vandens, kad tą nemalonų jausmą nuryti, todėl stengiausi valgyti labai minimaliai ir labai daug gerti (per dieną 5-6 litrus vandens). Gal po savaitės jau kaip ir galėjau valgyti, tačiau viskas buvo žiauriai neskanu: per saldu, per sūru ir kartu, tikriausiai skonio receptoriai atbuko, dėl to nieko nenorėjau valgyti, tik gerti, vanduo buvo pats skaniausiais. Dar po kelių savaičių pradėjau nerimauti, kad svoris labai krenta, o aš valgyti ir toliau nieko nenoriu, buvau nusilpus, reikėjo valgyti per prievartą. Žodžiu per mėnesį po operacijos numečiau 10 kg, kurių niekaip nepriaugu iki šiol, skrandis susitraukęs, valgau tik nedideliais kiekais, kaip ir viskas būtų gerai, tačiau prieš mėnesį pradėjau kosėti, kasdien kosėjau vis labiau, kol pakilo aukšta temperatūra, peršvietus plaučius nustatė stiprų bronchitą, juo sirgau apie mėnesį, dar ir dabar šiek tiek kosėju. Žodžiu ligų istorija be galo doh.gif Žinau, kad pašalinus tonziles nėra apsaugos virusams patekti į kvėpavimo takus, tačiaus tikiuosi dabar nepradėsiu ištisai sirgti kvėpavimo ligomis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2013 01 11, 00:01)
Alternatyvų ieškojau,bet jų nėra...Aišku laikinai antibiotikai,purškalai,bet ir jų gi negali ištisai naudot,nei imuniteto stiprinimas nepadėjo,nei skalavimai gerklės (bandžiau viskuo:druska,medetkom,islandine kerpena,visokiais dezinfekuojančiais gerklės-burnos skysčiais),žodžiu,efektas jei ir būdavo,tai max savaitei,bet ne daugiau... doh.gif  O kovojau JUODAI su tonzilėmis porą metų...Tada nuėjus pas poliklinikos LOR,ji nuoširdžiai pasakė,kad be tonzilių man tikrai bus geriau,nes dabar ten yra nuolatinis infekcijos šaltinis ty.iš jų infekcija iš esmės bet kur gali patekt...Nusiuntė į Santariškes,kur galiausiai I.Paulauskienei pasidarbavus skalpeliu (puikiai,beje) likau be tonzilių  tongue.gif  Gerklės iš esmės nebeskauda,paperšti,bet skausmo nebūna,nematau jokių minusų visiškai operacijos rolleyes.gif

Kaip daznai skauda gerkle po operacijos?
Atsakyti
QUOTE(Caridian @ 2013 01 18, 08:34)
Kaip daznai skauda gerkle po operacijos?

jei kalbame butent apie SKAUSMA butent gerkles,tai po operacijos,per 2m. Ir beveik 3men.gerkle skaudejo 2k.gal max.siaip persti daznai,bet skaudet neskauda.
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2013 01 18, 09:45)
jei kalbame butent apie SKAUSMA butent gerkles,tai po operacijos,per 2m. Ir beveik 3men.gerkle skaudejo 2k.gal max.siaip persti daznai,bet skaudet neskauda.

Perstejimui slopinti naudojat pastiles ar pan? O gal jis tik labai nezymus? Ir kada jums dazniausiai persti?
Atsakyti
QUOTE(Caridian @ 2013 01 18, 15:57)
Perstejimui slopinti naudojat pastiles ar pan? O gal jis tik labai nezymus? Ir kada jums dazniausiai persti?

Karta per men.nusiperku pastiliu,Curamed dazniausiai.O paparastai tai uztenka vandens gurksnelio nuimt perstuliui.Persti ypatingai prie kondicionieriu,lektuvuose,automobiliuose kai sildymas ijungtas smarkus,nuo cizu dumelio.Aisku kartais persti ir del viruso ar pan,bet tada daznai stipresnis kosulys buna,bet siaip is esmes zemyn nesileidzia persalimai.Kaip visa gyvenima sirgau faringolaringotrachejitais,taip ir toliau su tuo paciu draugauju.
Atsakyti
O man jau padare ir nuo to laiko juokios anginos thumbup.gif
Atsakyti