Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 10

QUOTE(Vilienė @ 2011 10 15, 17:30)
Klausimas ir atsakymas viename. Barcelona - svajonių miestas, blin būtų arčiau, žeme pasiekiamas... Jei nenorime gyventi tamsoje kaip vienoj vietoj galima:
1. žaliuzes neuždaryti iki galo
a) palikti tarpą 7-10cm;
b.) iki besileisdamos žaliuzės turi tarpelius - nuleidžiam tik kad pasiektų palangę, bet nesukristų ir tarpeliai praleis dalį šviesos. Labai įdomus apšvietimas smile.gif
2. Protingo namo pagalba uždarinėti tik tas žaliuzes, kurios gauna tiesioginius spindulius, pvz atviras rytinis langas po 11.00-11.30 jau nebeapšviečiamas tiesiogiai.
Mano atveju IIa yra miegamieji - neabejoju, kad žaliuzės liks uždarytos kol saulė užsisuks už vakarinio kampo. Vaigų gyvenamasis turi pietinį ir vakarinį langą, galima juos dangstyti paeiliui. Didžioji vitrina turės stogą, kuris mes šešėlį, plius yra dengiama dviejų žaliuzių - durys sau, nevarstoma dalis sau. Va su stogu kol kas turiu bėdą: markizė vienintelis žinomas būdas, bet pagal jos dydį bus problemų su vėju. Galvoju daryti jos kambų tvirtinimo stulpus. Arba reikia kitokios, slankiojančios sistemos. Idealiai tiktų stumdomas puspriekabės stogas, tik pagaminti ne 2,55 pločio bet 7,00 smile.gif  Čia reikia dar gerai pasikapstyti, gal ką įdomaus rasiu.

Protingo namo tikriausia dar teks kiek palaukti, o pačiam greitai susibos paskui saulę lakstyti.
Bijau, kad taip šešėliuojant mažiausia pusė saulės šilumos pateks į vidų. Problema aktuali visiems, nes ir geriausia užsidengus spėju daugiau kaip 70 procentų sulaikyti nelabai realu (ypač paliekant galimybę, žiemą saulę maksimaliai įsileisti). Net per šiaurinius langus, vasarą patenka didelis saulės šilumos kiekis.
Pabandžiau grubiai primesti kiek tokiame kaip Vilienės name galima tikėtis šilumos pritekėjimų per parą vasarą.
Per 20 m2 pietinių ir 10 m2 šiaurinių langų vidutiniškai apie 10 kWh per parą. Jei pusę saulės pasiseks sulaikyti liks tik 5 kWh per parą. Vidiniai pritekėjimai 7,2 kWh per parą (0,3 kWhx24). Per sienas gana keblu paskaičiuoti. Laikykime, kad prie 10 C temperatūrų skirtumų Vilienės namas praranda gauna 1 kWh (24 kWh per parą). Žinoma vasarą lauko temperatūra 30 laipsnių būna retai. Tačiau fasadų ir stogo temperatūra šviečiant saulei gali būti tikrai žymiai aukštesnė. Palikim, kad vistik fasadų vidurkis bus 30 C ir per juos gausime 24 kWh per parą.
Viską sudėję turime apie 36 kWh per parą (1,5 kW per valandą).
Vilienės ŽŠ nuolat veikdamas prie 200 m3/h srauto ir 10 C temperatūros skirtumo turėtų kaip tik tokį kiekį papildomos šilumos neutralizuoti. Bet jei nei ŽŠ, nei kondicionieriaus nėra ir langai nevarstomi gali tekti karštomis dienomis ir ant terasos miegoti. smile.gif
Dėl vėdinimosi per duris labai gerai pagalvokit. Kažin ar norėsite eidami miegoti palikti praviras duris. O kelios vakarinės valandos tikrai nepadės atvėsinti įšilusių namų. Būtų puiku taip suprojektuoti langus, kad vasarą naktį būtų galima padaryti skersvėjį.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 08:49)
Protingo namo tikriausia dar teks kiek palaukti, o pačiam greitai susibos paskui saulę lakstyti.
Bijau, kad taip šešėliuojant mažiausia pusė saulės šilumos pateks į vidų. Problema aktuali visiems, nes ir geriausia užsidengus spėju daugiau kaip 70 procentų sulaikyti nelabai realu (ypač paliekant galimybę,  žiemą saulę  maksimaliai įsileisti). Net per šiaurinius langus, vasarą patenka didelis saulės šilumos kiekis. 
Pabandžiau grubiai primesti kiek tokiame kaip Vilienės name galima tikėtis šilumos pritekėjimų per parą vasarą.
Per 20 m2 pietinių ir 10 m2 šiaurinių langų  vidutiniškai apie 10 kWh per parą. Jei pusę saulės pasiseks sulaikyti liks tik 5 kWh per parą. Vidiniai pritekėjimai 7,2 kWh per parą (0,3 kWhx24).  Per sienas gana keblu paskaičiuoti. Laikykime, kad prie 10 C temperatūrų skirtumų Vilienės namas praranda gauna 1 kWh (24 kWh per parą). Žinoma vasarą lauko temperatūra 30 laipsnių būna retai. Tačiau fasadų ir stogo temperatūra šviečiant saulei gali būti tikrai žymiai aukštesnė. Palikim, kad vistik fasadų  vidurkis bus 30 C ir per juos gausime 24 kWh per parą.
Viską sudėję turime apie 36 kWh per parą (1,5 kW per valandą).
Vilienės ŽŠ nuolat veikdamas  prie 200 m3/h srauto ir 10 C temperatūros skirtumo turėtų kaip tik tokį kiekį  papildomos šilumos neutralizuoti. Bet jei nei ŽŠ, nei kondicionieriaus nėra ir langai nevarstomi gali tekti karštomis dienomis ir ant terasos miegoti. smile.gif
Dėl vėdinimosi per duris labai gerai pagalvokit. Kažin ar norėsite eidami miegoti palikti praviras duris. O kelios vakarinės valandos tikrai nepadės atvėsinti įšilusių namų. Būtų puiku taip suprojektuoti langus, kad vasarą naktį būtų galima padaryti skersvėjį.Elamentaru palyginima turiu . Gyvenau senam rastinuke. Vasara kol neatsidarai langu ir neatsitrauki uzuolaidu gerokai vesiau nei lauke. Tai manau ir name jei bus apsaugines zaliuzes labai sumazins silumos patekima. Nors mano manymu isorines zaliuzes kurkas geriau nei apsaugines nes nereikia sedeti kaip tanke uzsitraukus apsaugines.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 07:49)
Bet jei nei ŽŠ, nei kondicionieriaus nėra ir langai nevarstomi gali tekti karštomis dienomis ir ant terasos miegoti. smile.gif


Tiek prirаšei apie vėsinimosi problemas vasarą ir iškart pateikei sprendimus, dėl savo nuogastavimų. Praviri langai, tik suvienodins lauko ir vidaus temperatūras tad šį variantą aš išmesčiau, o vat ŽŠ ir kondicionierius lieka. Aišku mano nuomone teisingesnis sprendimas ŽŠ, pačiam labiau priimtinas dėl šildymosi žiemą - kondicionierius, vat ir jokių problemų vasarą.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2011 10 15, 21:57)
o tai dregme skaldoj maziau problemu kels nei vamzdziuose?

Apie bio skaldoje yra tyrimai, yra išvados - ramu.
Korida gąsdina bakterijomis vamzdžiuose - kiek realu nežinau. Įdomu sužinoti patirtį įsirengusių vamzdinį ŽŠ iš PP ar PVC kanalizacinių vamzdžių. Rehau mat giriasi antibakteriniais paviršiais.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 08:49)
Protingo namo tikriausia dar teks kiek palaukti, o pačiam greitai susibos paskui saulę lakstyti.

Teks palaukti, bet nė kiek ne ilgiau nei šildymo, nei vėdinimo ar apsaugos - tai viskas diegiama vienu metu, darbai jau vyksta 4u.gif Sudėtingiausia vieta - algoritmai. Būtent kada ir prie kokių aplinkybių pakelt, nuleist, praplėst žaliuzes. Pats kažkada buvau pramušęs galvą programavime, bet tai buvo senai ir netiesa...teks pabandyti prisiminti, nes iki šiol žaliuzės nebuvo valdomos pagal PN poreikius.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 08:49)
Net per šiaurinius langus, vasarą patenka didelis saulės šilumos kiekis. 

Pro šiaurinius galime tikėtis tik atspindėtų spindulių, o kadangi atspindės toli ne idealūs paviršiai, tai tokių pritekėjimų galime nepaisyti. Čia kalba apie spinduliuotę, ne apie šilumos perdavimą.
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 08:49)
Vilienės ŽŠ nuolat veikdamas  prie 200 m3/h srauto ir 10 C temperatūros skirtumo turėtų kaip tik tokį kiekį  papildomos šilumos neutralizuoti.

Čia tik idealiu atveju bus delta t 10C. Viduje +22C o grunte vis tik įšils ir pakils iki +15...+17 (labai karštą dieną) todėl priklauso nuo ŽŠ galios.
Pažiūrėkime į Kronsbergo namus. Ten giriamasi, kad be kondiškių vasarinė temperatūra nepramušė +25C. Neprisimenu kaip su saule kariavo, bet lyg pavyko 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 08:49)
Būtų puiku taip suprojektuoti langus, kad vasarą naktį būtų galima padaryti skersvėjį.

Tokia galimybė išliko, vien dėl būtinumo valyti langus ir nenoro tai daryti nuo kopėčių/pastolių/keltuvo biggrin.gif Išbandysim rekupą, jei jau bus didelis noras - darinėsim, bet vėl investicija į uodų tinklelius doh.gif
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2011 10 16, 09:37)
Nors mano manymu isorines zaliuzes kurkas geriau nei apsaugines nes nereikia sedeti kaip tanke uzsitraukus apsaugines.

Žaliuzės vs apsauginės yra pranašesnės tik saulės kontrolėje, bet niekam tikusios apsaugoje ir langų šiluminėje izoliacijoje. Apsauginės yra universalesnės.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2011 10 16, 08:37)
Elamentaru palyginima turiu . Gyvenau senam rastinuke. Vasara kol neatsidarai langu ir neatsitrauki uzuolaidu gerokai vesiau nei lauke. Tai manau ir name jei bus apsaugines zaliuzes labai sumazins silumos patekima.  Nors mano manymu isorines zaliuzes kurkas geriau nei apsaugines nes nereikia sedeti kaip tanke uzsitraukus apsaugines.

Savaime suprantama, kad vasarą langai atidaromi, kai lauke vėsiau nei patalpose. Per karščius - naktį ir ryte. Dažniausia Lietuvoje vasarą oras nėra labai karštas, tačiau saulė uždaras patalpas labai prikaitina. Praverti langai tokiu atveju puikiai padeda.
PN ir taip tų langų nelabai daug, tad visą dieną praleisti uždarytomis žaliuzėmis ar langinėmis tikrai nenorėčiau.

Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2011 10 16, 09:08)
Tiek prirаšei apie vėsinimosi problemas vasarą ir iškart pateikei sprendimus, dėl savo nuogastavimų. Praviri langai, tik suvienodins lauko ir vidaus temperatūras tad šį variantą aš išmesčiau, o vat ŽŠ ir kondicionierius lieka. Aišku mano nuomone teisingesnis sprendimas ŽŠ, pačiam labiau priimtinas dėl šildymosi žiemą - kondicionierius, vat ir jokių problemų vasarą.

Statant pasyvų namą dauguma siekia siekia sutaupyti energijos. Žiemą taupome kiekvieną kWh, traukiame šilumą iš nuotekų, gartraukių, kiek vieną plyšelį skrupulingai užklijuojam. O vasarą tai dzin? Jungiam kondicionierių ir nesukam galvos. Čia todėl, kad į 15kWh/m2 neskaičiuojama? Natūralus vėdinimas/vėsinimas beveik nieko nekainuoja. Todėl nemažai namų, kur nors ir yra rekuperatorius, vasarą naudoja natūralų vėdinimą.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 16, 12:02)

Žaliuzės vs apsauginės yra pranašesnės tik saulės kontrolėje, bet niekam tikusios apsaugoje ir langų šiluminėje izoliacijoje. Apsauginės yra universalesnės.As manau PN'ui yra aktualu tureti gera saules kontrole,bet kai paimi siuos du produktus ,iskyla klausimas buti ar nebuti.. Ka pasirinkti. Ar tureti gera saules kontrole ar gyventi kaip tanke,taupyti siluma ( kas gana aktualu) ir tiketis dar kazkokios zaliuziu apsaugos kuri geram vagiui yra tiesa pasakius niekine.. Tiesa pasakius as neisivaizduoju ka pasirinksiu. Isorines zaliuzes gana brangios g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 16, 11:02)
Pro šiaurinius galime tikėtis tik atspindėtų spindulių, o kadangi atspindės toli ne idealūs  paviršiai, tai tokių pritekėjimų galime nepaisyti. Čia kalba apie spinduliuotę, ne apie šilumos perdavimą.
Papildyta:

Paros vidutinis suminis saulės spinduliuotės šilumos srauto tankis qs,W/m2,
į vertikaliuosius ir horizontalųjį paviršius, esant vidutiniam debesuotumui - liepos mėnesį horizontalų paviršių 214 W/m2, į pietinį vertikalų paviršių 128 W/m2, į šiaurinį vertikalų paviršių 89 W/m2.

Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 10 16, 11:02)
Čia tik idealiu atveju bus delta t 10C. Viduje +22C o grunte vis tik įšils ir pakils iki +15...+17 (labai karštą dieną) todėl priklauso nuo ŽŠ galios.
Pažiūrėkime į Kronsbergo namus. Ten giriamasi, kad be kondiškių vasarinė temperatūra nepramušė +25C. Neprisimenu kaip su saule kariavo, bet lyg pavyko 4u.gif
Papildyta:

Labai retai naktimis lauko oro temperatūra pasiekia +20 laipsnių. Todėl +25 viduje su apgalvotu natūraliu vėdinimu, be problemų galima turėti. Įsivaizdavau, kad jūsų tikslas +20, o +22 aukščiausia toleruojama temperatūra. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 11:29)
Todėl nemažai namų, kur nors ir yra rekuperatorius, vasarą naudoja natūralų vėdinimą.


Jeigu yra "Bypass", tai vėsesniu paros laiku, patalpas rekupas atvėsins geriau nei praverti langai, o karštesniu paros laiku neleis įkaisti, be to visą laiką bus palaikoma pastovi ventiliacija, ne tik vėsiu paros metu. Su langais galima bandyti žaisti tik vėsiu paros metu, bet ir vėl, didesnės naudos nei iš rekupo su "Bypass" neištrauksi, o karštu paros metu turbūt negalima bus būt patalpose dėl ventiliacijos nebuvimo esant uždarytiems langams, arba reikės nekvėpuoti?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2011 10 16, 11:30)
As manau PN'ui yra aktualu tureti gera saules kontrole,bet kai paimi siuos du produktus ,iskyla klausimas buti ar nebuti.. Ka pasirinkti.   Ar tureti gera saules kontrole  ar gyventi kaip tanke,taupyti siluma ( kas gana aktualu) ir tiketis dar kazkokios zaliuziu apsaugos kuri geram vagiui yra tiesa pasakius niekine..   Tiesa pasakius as neisivaizduoju ka pasirinksiu. Isorines zaliuzes gana brangios  g.gif


Pirmo aukšto langų stiklus, ypač jei tai berėmiai langai reikia tikrai saugoti. Tą galima padaryti ne tik su apsauginėmis žaliuzėmis, bet ir su apsauginėmis plėvelėmis. Problema dėl plėvelės įnešamų korekcijų šviesos pralaidume.

Po apsilankymo Barselonoje esu nusistatęs prieš apsaugines žaliuzes. Vilienės minėtas atvejis, kai uždarai žaliuzes bet dar lieka tarpeliai per kuriuos patenka šiek tiek šviesos per stipriai sumažina šviesos intensyvumą, ir patalpose jau yra tikrai tamsu. Bet kokia kova apsauginių žaliuzių pagalba su saule, jei toje pat patalpoje nėra langų nukreiptų į kitą pusę, prives prie poreikio dienos metu naudoti elektrą apšvietimui. Net jei langai nukreipti į rytus ir pietus, arba į pietus ir vakarus, bus laiko tarpai, kada saulė kaitins per abejose pusėse esančius langus.

Vis tik geriausias sprendimas apsisaugoti nuo saulės, mano nuomone yra šešėliavimas stogelių pagalba (kad ir tų pačių markizių), antroje vietoje laikyčiau "biesas66" minimas lauko žaliuzes, nes jos, nors ir minimaliai, bet užstoja vaizdą.
Papildyta:
Kuo daugiau mąstau apie mano roostverko apšiltinimą, tuo su didesniu pavydu žiūriu į liktinių klojinių vientisą putplasčio sluoksnį sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 16 spalio 2011 - 14:19
kaip toks sprendimas ?http://www.stortford-interiors.com/media/projects/stanway_large/P4280044.jpg
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 10 16, 13:50)
Jeigu yra "Bypass", tai vėsesniu paros laiku, patalpas rekupas atvėsins geriau nei praverti langai, o karštesniu paros laiku neleis įkaisti, be to visą laiką bus palaikoma pastovi ventiliacija, ne tik vėsiu paros metu. Su langais galima bandyti žaisti tik vėsiu paros metu, bet ir vėl, didesnės naudos nei iš rekupo su "Bypass" neištrauksi, o karštu paros metu turbūt negalima bus būt patalpose dėl ventiliacijos nebuvimo esant uždarytiems langams, arba reikės nekvėpuoti?

Norai kilnūs, bet netgi iš ganėtinai lengvų konstrukcijų pastatytam namui atvėsinti 1 laipsniu reikia 25 kWh. Pūsdami per bypasą 200 kub/h, 5 laipsniais vėsesnio oro išspausite 0,36 kWh. Per 10 valandų nakties viso labo 3,6 kWh. Taip kad prieš darydamas skambius pareiškimus bent jau truputėly paskaičiuokit.
Beto esu tai išbandęs savo kailiu. Bypass pas mane nėra, tačiau galima idėti vietoj šilumokaičio spec kasete ir turi bypass. Kai nuėjau pirkti, atstovai siūlė nevargti nes naudos nepastebėsiu. Bet masčiau, kaip Mintas, viską reikia išbandyti pačiam ir mažiau kreipti dėmesio į visokius abejojančius. Vieno sezono užteko įsitikinti, kad jei net pardavėjas siūlo nepirkti, tikrai pagalvok. Taigi tos spec kasetės daugiau niekada nedėjau, bet užtat pradėjau vertinti elementarią aritmetiką ir argumentuotus patarimus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 10 16, 14:28)
Norai kilnūs, bet netgi iš ganėtinai lengvų konstrukcijų pastatytam namui atvėsinti 1 laipsniu reikia 25 kWh. Pūsdami per bypasą 200 kub/h, 5 laipsniais vėsesnio oro išspausite  0,36 kWh. Per 10 valandų nakties viso labo 3,6 kWh. Taip kad prieš darydamas skambius pareiškimus bent jau truputėly paskaičiuokit.
Beto esu tai išbandęs savo kailiu. Bypass pas mane nėra, tačiau galima idėti vietoj šilumokaičio spec kasete ir turi bypass. Kai nuėjau pirkti, atstovai siūlė nevargti nes naudos nepastebėsiu. Bet masčiau, kaip Mintas, viską reikia išbandyti pačiam ir mažiau kreipti dėmesio į visokius abejojančius. Vieno sezono užteko įsitikinti, kad jei net pardavėjas siūlo nepirkti, tikrai pagalvok. Taigi tos spec kasetės daugiau niekada nedėjau, bet užtat pradėjau vertinti  elementarią aritmetiką ir argumentuotus patarimus.  4u.gif


Kaip mane kartais nervuoja skaičiuoti mėgstantys žmonės wink.gif.

Gal galima pasidomėti, koks dabartinis Jūsų katilo galingumas?
Papildyta:
QUOTE(Ihmantas @ 2011 10 16, 14:27)


Iš principo, tai tas pats stogelis, apie kurį aš ir kalbėjau. Priskirčiau prie geriausių būdų apsisaugoti nuo saulės. Gal tik šio stogelio konstrukcija bus šiek tiek brangesnė, nei vientiso stogelio, bet derinant prie namo eksterjero kelių litų skirtumas tikrai ne problema.


Tik nesuprantu, kodėl pateiktoje nuotraukoje šešėliuojama tiktai dalis lango, neapsaugant nuo saulės viršutinės lango dalies?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 16 spalio 2011 - 14:46