Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

QUOTE(Lora11 @ 2012 04 08, 13:46)
Labas. Noriu paklaust, o kur rasti tu sirupu?


Nežinau iš kokio tu miesto, bet pas mus Kaune agavų sirupą tai net Iki mačiau, o šiaip kad rimčiau būtų tai sveikuose produktuose tikrai bus smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Tai ar velykas atsventet zaliai? bigsmile.gif

Merginos, turiu toki klausimeli. Noriu daugiau zinoti apie ivairiu produktu maistines savybes, kad aiskiai zinociau, kokiu medziagu gaunu valgydama vienokia o ne kitokia darzove, kruopa ar riesuta. Koks geriausias saltinis tokiai info gauti?
Atsakyti
Labas,
QUOTE(dimming @ 2012 04 07, 16:43)
kulvinsko knygai beta.lt siandien akcija

gaila, kad tik Vilniuje, o aš visai norėčiau įsigyti ir paskaityti verysad.gif

QUOTE(Boni @ 2012 04 08, 11:22)
Nuo ko jūs pradedat, kad tie pereinamieji patiekalai būtų gardesni??

Kiek aš skaitau, domiuosi ta žaliavalgyste, tai tikrieji žaliavalgiai valgo kuo paprasčiau, be jokių įmantrių patiekalų, o geriausiai tiesiog imant ir kandant daržovę, vaisių ir t.t., o va ta 'madingoji' žaliavalgystė tai neapseina be visokių 'patiekalų': torčiukų, sriubikių, picikių, sumuštinukų ir t.t. ir t.t. smile.gif Na aš čia tokią nuomonę susiformavau, tai galvoju 'pratinant' šeimą prie žaliavalgystės, tai į racioną daugiau tiesiog reikia įvesti vaisių, daržovių.
Skaitant senesnes temas, dar patiko vienas pasisakymas, toks paprastas kaip du kart du: jei namie pridėta pintinė vaisių, tai šeimos nariai tingiai juos ima, bet va, nulupk apelsiną, papjaustyk obuolį, tai žiū, norinčių iškarto prisistatys smile.gif Na žodžiu, viskas paprastume...
Ir dar, kas tiesa, tas tiesa, bet gaminant žaliavalgių patiekalus yra gan sudėtingiau, nei kad patiekalus įprastus, nes kažkaip bent pas mane nėra tokios nuojautos kad va - tas su tuo dera, ta daržovė su ta dera, o sumaišius tą vaisių su tuo ir dar dadėjus žolėlių, gausis -niam niam. Nėra tokios nuojautos, o jei ir pasitelkiu, tai rezultate visiškas - nevalgomas šnipštas, tai dėl to ir pasilieku prie visa ko paprastumo, be įmantrybių...

QUOTE(Lora11 @ 2012 04 08, 13:46)
Labas. Noriu paklaust, o kur rasti tu sirupu?

Kaip minėjo, yra didžiuosiuose prekybos centruose, abiejų yra parduotuvėje Assorti, ir be abejo, internetines parduotuvės prekiauja, tiesiog į visagalį google įrašykite sirupo pavadinimus ir išmes visą informaciją: kur, už kiek ir t.t. 4u.gif

QUOTE(handtouch26 @ 2012 04 09, 10:58)
Sveikos 4u.gif  Tai ar velykas atsventet zaliai? bigsmile.gif

Kažkaip sudėtinga paskutinėmis dienomis su žaliavalgiavimu, atgijo tas noras miltiniams patiekalams doh.gif
Atsakyti
Boni, mano patarimas apskritai būtų naudoti kuo daugiau įvairių prieskonių, džiovintų (aš stengiuosi kiek įmanoma, pirkti cielus ir malti namuose) ar šviežių. Aš nevalgau vien RAW, bet labai prijaučiu vegeratinei mitybai, tai mano prieskoniai yra palaima. Be jų turbūt negalėčiau vegetarinių patiekalų gaminti. Turiu pilną spintelę įvairiausių ir kasdien naudoju skirtingus. Jie prideda ne tik skonį, bet ir naudingų medžiagų, antioksidantų, tai dviguba nauda.
Manau, paprastumas yra gera išeitis, kai gali gauti "tikrų" daržovių, pavyzdžiui iš savo daržo. Bet apsiperkant parduotuvėse, be prieskonių neišsiversčiau, nes trūksta skonio tiesiog. Ir nenusibosta tada tas pats per tą patį.

Kas liečia saldėsius, aš kaip užkandį labai mėgstu tokius batonėlius Larabar, bet brangu juos pirkti, tad gaminu namuose. Idėja, ką su slyvom, razinom ir datulėm daryti- visokiausi skoniai. Mano pats mėgstamiausias yra džiovintų obuolių (Apple pie vadinasi- ir tikrai skonis kaip obuolių pyrago). +- lygias dalis reiktų imti (visko po kokį ketvirtadalį puoduko, riešutų viso apie trečdalį):
Datules, išmirkytus džiovintus obuolius (galima naudoti ir šviežius), razinas ir truputį cinamono sumalti iki košės, suberti smulkiai kapotus mirkytus riešutus (lygiom dalim migdolus ir graikinius), suspausti į plėvele išklotą kvadratinį indą, atvėsinti, tada supjaustyti į stačiakampius. Skonis thumbup.gif O ir patogu nešiotis suvyniojus.
Į tuos batonėlius aš maišau įvairius prieskonius: čili, kardamoną, cinamoną, juodus pipirus, žvaigždinį anyžių, pankolio sėklas, gvazdikėlius, muskatą ir t.t. Tas pats ir su kokteiliais. Man ypač skanu mangų ir čili kombinacija ax.gif Reikia tik mažiuko žiupsnelio, o iškart mangų skonis išryškėja.
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2012 04 09, 23:17)
Boni, mano patarimas apskritai būtų naudoti kuo daugiau įvairių prieskonių, džiovintų (aš stengiuosi kiek įmanoma, pirkti cielus ir malti namuose) ar šviežių. Aš nevalgau vien RAW, bet labai prijaučiu vegeratinei mitybai, tai mano prieskoniai yra palaima. Be jų turbūt negalėčiau vegetarinių patiekalų gaminti. Turiu pilną spintelę įvairiausių ir kasdien naudoju skirtingus. Jie prideda ne tik skonį, bet ir naudingų medžiagų, antioksidantų, tai dviguba nauda.
Manau, paprastumas yra gera išeitis, kai gali gauti "tikrų" daržovių, pavyzdžiui iš savo daržo. Bet apsiperkant parduotuvėse, be prieskonių neišsiversčiau, nes trūksta skonio tiesiog. Ir nenusibosta tada tas pats per tą patį.

Kas liečia saldėsius, aš kaip užkandį labai mėgstu tokius batonėlius Larabar, bet brangu juos pirkti, tad gaminu namuose. Idėja, ką su slyvom, razinom ir datulėm daryti- visokiausi skoniai. Mano pats mėgstamiausias yra džiovintų obuolių (Apple pie vadinasi- ir tikrai skonis kaip obuolių pyrago). +- lygias dalis reiktų imti (visko po kokį ketvirtadalį puoduko, riešutų viso apie trečdalį):
Datules, išmirkytus džiovintus obuolius (galima naudoti ir šviežius), razinas ir truputį cinamono sumalti iki košės, suberti smulkiai kapotus mirkytus riešutus (lygiom dalim migdolus ir graikinius), suspausti į plėvele išklotą kvadratinį indą, atvėsinti, tada supjaustyti į stačiakampius. Skonis  thumbup.gif O ir patogu nešiotis suvyniojus.
Į tuos batonėlius aš maišau įvairius prieskonius: čili, kardamoną, cinamoną, juodus pipirus, žvaigždinį anyžių, pankolio sėklas, gvazdikėlius, muskatą ir t.t. Tas pats ir su kokteiliais. Man ypač skanu mangų ir čili kombinacija ax.gif Reikia tik mažiuko žiupsnelio, o iškart mangų skonis išryškėja.


Mmmm. nu neblogai čia viskas skamba tongue.gif Tai čia kaip suprantu sustingsta pats?Bet labai gardžiai atrodo...Tiesa, jei jis džiūna savaime(be džiovintuvo) nepradeda pelyti?
O aš irgi prisipirkau tų prieskonių, nes galvojau kad duoniukam ir tiem falafeliams su daržovėmis jų reiks, bet nu neprilipo visai man jie...Sakau reikia pabadaut ar ką po tų švenčių, kad skonio receptoriai išsivalytų... biggrin.gif
Atsakyti
Merginos, tos, kurios darot raw tortus ivairius. Kiek mazdaug jie gali saldytuve stovet? Per kiek laiko butina suvalgyt?
Atsakyti
QUOTE(Boni @ 2012 04 10, 03:14)
Mmmm. nu neblogai čia viskas skamba  tongue.gif Tai čia kaip suprantu sustingsta pats?Bet labai gardžiai atrodo...Tiesa, jei jis džiūna savaime(be džiovintuvo) nepradeda pelyti?
O aš irgi prisipirkau tų prieskonių, nes galvojau kad duoniukam ir tiem falafeliams su daržovėmis jų reiks, bet nu neprilipo visai man jie...Sakau reikia pabadaut ar ką po tų švenčių, kad skonio receptoriai išsivalytų... biggrin.gif


Na, ta košė tokia tiršta išeina, kaip marmeladas, tai tiesiog kai atvėsta, dar vos sukietėja. O jei nelabai kietėja, galima rutuliukus daryti arba tiesiog šaukštu kabinti ir valgyti.
Kai džiovinti vaisiai švieži, tai ir vandens nereikia, tada batonėliai gali ilgai stovėti, niekas nepelija, taip pat, kaip ir paprasti džiovinti vaisiai.
Bet net ir pamirkius prieš tai vaisius, nesugenda. Nes jie greitai susivalgo- pasigamina vienu metu kokie 4-5, tai man bent jau savaitei tik užtenka. O jei norisi ilgiau laikyti- galima šaldytuve.

Jei prieskoniai nelimpa, gal reiktų tik po truputį pratintis, sakykim, po vieną naują prieskonį kas savaitę ar mėnesį, kaip išeina. Aš kai mėgstu eksperimentuoti, tai man viską įdomu išragauti. Bet jei skonio receptoriai nepratę, mažom dozėm, manau, galima prisijaukinti smile.gif Atsimenu, kažkada baisiai šviežios kalendros nemėgau, močiutės augintas dvokiančias gėles primindavo. O dabar labai dažnai ją valgau, kokios salsos su pomidorais ir avokadu be kalendros ir malto kumino neįsivaizduoju thumbup.gif Jei kas nebandę:

Mažais kubeliais supjaustytas šviežias didelis pomidoras ir avokadas
truputis labai smulkiai pjaustyto svogūno (geriau raudono)
šlakelis alyvuogių aliejaus
šlakelis laimo ar citrinos sulčių
žiupsnelis malto kumino
žiupsnelis čili pipirų
kelios šakelės šviežios kalendros, susmulkintos

viską sumaišyti ir valgyti smile.gif Skaniausia, kai pastovi kelias valandas. Su falafeliais ypač thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2012 04 11, 01:50)

Jei prieskoniai nelimpa, gal reiktų tik po truputį pratintis, sakykim, po vieną naują prieskonį kas savaitę ar mėnesį, kaip išeina. Aš kai mėgstu eksperimentuoti, tai man viską įdomu išragauti. Bet jei skonio receptoriai nepratę, mažom dozėm, manau, galima prisijaukinti smile.gif Atsimenu, kažkada baisiai šviežios kalendros nemėgau, močiutės augintas dvokiančias gėles primindavo. O dabar labai dažnai ją valgau, kokios salsos su pomidorais ir avokadu be kalendros ir malto kumino neįsivaizduoju  thumbup.gif Jei kas nebandę:

Mažais kubeliais supjaustytas šviežias didelis pomidoras ir avokadas
truputis labai smulkiai pjaustyto svogūno (geriau raudono)
šlakelis alyvuogių aliejaus
šlakelis laimo ar citrinos sulčių
žiupsnelis malto kumino
žiupsnelis čili pipirų
kelios šakelės šviežios kalendros, susmulkintos

viską sumaišyti ir valgyti smile.gif Skaniausia, kai pastovi kelias valandas. Su falafeliais ypač  thumbup.gif

Kas tiesa tas tiesa. Naujus skonius reikia prisijaukinti. Pirma karta buna neskanu, paskui jau pakenciamai, o dar veliau valgai ir galvoji, na kaip as anksciau be tos darzoves gyvenau smile.gif O va kalendros dar nepamegau, jau bais man ji kazkokiom blakem atsiduoda doh.gif Bandysiu sia salsa daryti, aciu uz recepta!
Papildyta:
QUOTE(handtouch26 @ 2012 04 10, 12:11)
Merginos, tos, kurios darot raw tortus ivairius. Kiek mazdaug jie gali saldytuve stovet? Per kiek laiko butina suvalgyt?

Pora kartu dariau, tai ilgiau dvieju dienu neissilaiko... nes buna suvalgyti biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(himalaia @ 2012 04 10, 00:17)

Kas liečia saldėsius, aš kaip užkandį labai mėgstu tokius batonėlius Larabar, bet brangu juos pirkti, tad gaminu namuose. Idėja, ką su slyvom, razinom ir datulėm daryti- visokiausi skoniai. Mano pats mėgstamiausias yra džiovintų obuolių (Apple pie vadinasi- ir tikrai skonis kaip obuolių pyrago). +- lygias dalis reiktų imti (visko po kokį ketvirtadalį puoduko, riešutų viso apie trečdalį):


Gera nuoroda thumbup.gif Aciu! Bus artimiausiu laiku isbandyta!
Atsakyti
Sveikos, keliu temą į viršų smile.gif , kaip sekasi žaliavalgiauti? Kada gi pagaliau ir Lietuvoje žalumynai iš žemės pradės lysti? g.gif Jau tas šaltas pavasaris įgriso... MB tėvai pasodino (nežinau tiksliai pavadinimo) salotų, kurios neva nebijo šalčių, bet ir jos taip lėtai dygsta, taip lėtai auga... visa gamta atrodo super lėtai bunda unsure.gif

QUOTE(himalaia @ 2012 04 09, 23:17)
Idėja, ką su slyvom, razinom ir datulėm daryti- visokiausi skoniai. Mano pats mėgstamiausias yra džiovintų obuolių

Ačiū už nuorodą, išbandžiau ir patiko 4u.gif Na, gal nelabai kokybiška foto, bet pasirodau smile.gif
user posted image
O dar beieškant ta tema, tai patiko šitas LARABAR puslapiukas http://www.larabar.com/products, konkrečiai atsistojus ant batonėlio galima pasižiūrėti kokios sudėtys, ir bandyti improvizuoti (su kiekiais)... Na žodžiu, kai įveiksiu pasidarytus, bandyti reiks pasižaisti su kitais skoniais.
Atsakyti
thumbup.gif

Seilėmis čiut monitoriaus neaptaškiau tongue.gif

Laaabai gardžiai atrodo, labai.Tikrai puikus puslapis, gaminsiu ir aš.O ką tu pati tiksliai dėjai?
Atsakyti
QUOTE(Boni @ 2012 04 18, 13:46)
thumbup.gif

Seilėmis čiut monitoriaus neaptaškiau  tongue.gif

Laaabai gardžiai atrodo, labai.Tikrai puikus puslapis, gaminsiu ir aš.O ką tu pati tiksliai dėjai?

Ačiū, skanus toks desertas/užkandis ir gaunasi, nesiginčysiu biggrin.gif O šiaip tai viskas gan greitai pasidaro, tad būtinai bandykite 4u.gif
Čia maždaug susirašiau gaminimo eigą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(braskel @ 2012 04 18, 14:01)
Ačiū, skanus toks desertas/užkandis ir gaunasi, nesiginčysiu  biggrin.gif O šiaip tai viskas gan greitai pasidaro, tad būtinai bandykite  4u.gif
Čia maždaug susirašiau gaminimo eigą  smile.gif


Kokia tu šaunuolė ir blogą turi thumbup.gif

Kaip iš datulių ir razinų padarei košę-sumalei?O ar mirkei?
Atsakyti