Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jūsų mažylis žaidžia su žaislais?

Mano sūneliui 2 metai ir 4 mėn. Bet visiškai nežaidžia su žaislais, juos tik mėto, padaro betvarkę ir viskas tuo baigiasi. Kiek laiko jūs užsiimat su savo vaiku. Trūkus kantrybei netgi žaislus paslėpėm, o jam jų net netrūksta? Nepatinka nei Lego, nei mašinos. Tiesa, žaidžia tik su didesne mašina, kuria pats gali važiuoti. sad.gif
Jau truputį darosi ir neramu., kad taip vaikui nereikalingi žaislai. Anksčiau dar vartydavom knygutes, o dabar ir tos jau nusibodo. Ar pradeda žaislus trankyti, daužyti, spiegti, tai ir atimi, kad nesugadintų. Gal tai jau koks nors rimtesnis sutrikimas ir pats laikas kreiptis pas psichologą. mad.gif g.gif
Atsakyti
O as neatimineju zaislu. Jau nemazai ju ir sulauze. Bet juk cia JO vaikyste, JO zaislai!!!...

Maniskis tai protarpiais zaidzia, protarpiais jau nebereik zaislu - meto, lipa ant ju, lauzo sad.gif Paskutinem dienom vyras pradejo su juo kartu piesti - vis jau naujas uzsiemimas wink.gif

P.s. siandien gatvej mokemes pazinti masinas is zenkliuku, tai vakare turejom ka veikti - kartojomes kai kuriuos clap.gif clap.gif clap.gif
Atsakyti
Mano tai mazuliukas iki 1,5 metu taip pat nezaide su jokiais zaislais. Bet paskui paaiskejo, jog vaiko regejimas labai prastas ir kai pradejom nesioti akinukus tai ir zaislai parupo. Dabar ir zaidzia, ir lauzo, ir delioja rolleyes.gif Bet gal tai tik sutapimas. g.gif
Atsakyti
Jau aš irgi nežinau kaip su tuo mano vaiku yra(2 m 3 mėn). Seniau nežaidė su mašinom,tai dar paskaitydavom knygutes, spalvas mokindavom. O dabar nieko nereikia, tik mažinos, jei paima piešti tai tik mašinas. Ir jau pora menesiu. o kaip tik toks amžius kai viską beždžionauja, kai galetu bent jau spalvas, daineles mokintis. Ir kalba prastai. Kartais galvoju kad del to judrumo. Bet kaip sudominti tokiais dalykais kaip piešimkas, knygelės, daielės ,konstruktoriai ir pan. Viskas tik 5-10 min.
Atsakyti
mano dukra t.p. mazai zaidzia su zaislais.Kai buvo mazesne,tai vis eidavo ir eidavo pirmyn atgal...dabar t.p. tik vaiksto i maisus zaislu prisdejus laugh.gif .Kartais uzeina,kad nori paspalvinti, pazaist su lelem, bet retai...
Atsakyti
Maniske dar mazuliuke visai, bet matau, kad su zaislais bus problema, turi but labai sudetingas zaisliukas, kad ja sudomintu... huh.gif Net ir nezinau kokius pirkti????Zaislai, kuie skirti jos amziui - jai visai nerupi:nei piramides su ziedais, nei grojantis zaislai unsure.gif Geriausias zaislas - stalcius su jos kojinaitem ir batukais - dviem valandom vaiko garantuotai ner huh.gif ....
Atsakyti
QUOTE (ajd @ 2004 07 01, 08:34)
Jau aš irgi nežinau kaip su tuo mano vaiku yra(2 m 3 mėn). Seniau nežaidė su mašinom,tai dar paskaitydavom knygutes, spalvas mokindavom. O dabar nieko nereikia, tik mažinos, jei paima piešti tai tik mašinas. Ir jau pora menesiu. o kaip tik toks amžius kai viską beždžionauja, kai galetu bent jau spalvas, daineles mokintis. Ir kalba prastai. Kartais galvoju kad del to judrumo. Bet kaip sudominti tokiais dalykais kaip piešimkas, knygelės, daielės ,konstruktoriai ir pan. Viskas tik 5-10 min.

Na noriu truputi apraminti wink.gif Kadangi maniskis irgi itin judrus, tai situacija atitinka manaja.
Mums dabar 2,5 tai tik pries gera menesiuka atrado savo ZAISLA. Nupirkau dideli garaza su zmogiukais thumbup.gif Dabar bent jau susikoncentruoja nors 10-15 minuciu.
O tai jau buvau sunerimus, kad jokie zaislai nedomina doh.gif . Tiesa-dabar pries vakara dar ir knygutes pavarto.
O kalba tai tik sau suprantama kalba huh.gif
Manau reikia islaukti, du metai-tai pats tas amzius kai norisi tik metyti,lauzyti ir viska griauti biggrin.gif laugh.gif
Atsakyti
Maniškis irgi nenorėjo žaisti su žaislais. Jam labiau rūpėjo puodai, batai, rūbai. Bet viskas išsisprendė, kai pradėjo eiti į lopšelį. Dabar grįžęs gali ir vienas žaisti valandą, dvi, kartais ilgiau. Dabar yra atrastas naujas žaislas - dviratis. Tai ir duodasi po namus pirmyn atgal. Dar naudoju žaislų katos taktiką. Vienus paslepiu, kitus palieku. Ir taip keičius kas 3 savaitės. Visai nieko.
Bet daugiausia žaidimui idėjų parsineša ir lopšelio. Jau galima atskirti ar pats tokį žaidimą sugalvojo, ar "pasiskolino" iš vaikų.
Atsakyti
Maniškei greit 1,5, o žaislus perku greičiau sau. du kašikai šlamšto- niekas jais nesidomi. Jei paslėpčiau net nepasigestu, tik neturiu kur juos sukišt. Užtat yra vienas turbo žaislas- ta mašinytė kur kojom pasispiriant reik važiuot. Kojomis vis dar nepasiekia- bet vistiek stumdyt patinka. Nupirkau šitą mašinytę prieš pirmą gimtadienį- nuo to laiko nebuvo nei dienos, kad jos nepajudintų. Nors porą minučių patampo. Grįžus iš lopšelio pirmiausia prie jos puola- matyt pasilgus būna. Neseniai namuose atsirado triratukas, manėm mašiną pamirš- nu porą dienų gal mažiau ją stumdė, ale paskui vistiek prie mašinytės sugrįžo...ištikima rolleyes.gif
Atsakyti
maniskio supratimas kas yra zaislai skiriasi nuo manojo wink.gif pagal ji zaislai yra batai, ypac su rasteliais, saukstai, telefonai, distanciniai. megsta juos nesioti, delioti i ivairius stalcius, skalbimo , masina ir pan. o kokie pliusiniai zaislai tai jam buve nebuve biggrin.gif
Atsakyti
Na maniskiui dabar 1.9 m. zaidzia su didelem lego kaladelem, stato bokstus, megsta rikiuoti masinas ir vardina, cia mama pirko, cia tete, cia mociute ir t.t su masinyte paspirtuku vazineja. Dar toki megsta uzsiemima, kiski supti ir migdyti. Gal ne visai berniukiskas uzsiemimas, bet man atrodo rupestis kitu yra daugiau zmogiskas veiksmas ir neskirstomas pagal lytis, tai truputi ir paskatinu, kad kiskiui gal salta, reikia ji susupti i pleduka, gal nori gerti, pasidalink savo arbata, pavezink masina. Zodziu bandau ipirsti i draugus ta kiski. Su knygutem vangiai bendrauja, pavarto, pavardina kas kur ir pradeda draskyti.
O siaip nesiskundziu zaidzia su zaislas, gal tik ne su visais vienodai ilgai.
Atsakyti
QUOTE (Dainuska @ 2004 06 28, 22:04)
Mano sūneliui 2 metai ir 4 mėn. Bet visiškai nežaidžia su žaislais, juos tik mėto, padaro betvarkę ir viskas tuo baigiasi. Kiek laiko jūs užsiimat su savo vaiku. Trūkus kantrybei netgi žaislus paslėpėm, o jam jų net netrūksta? Nepatinka nei Lego, nei mašinos. Tiesa, žaidžia tik su didesne mašina, kuria pats gali važiuoti. sad.gif
Jau truputį darosi ir neramu., kad taip vaikui nereikalingi žaislai. Anksčiau dar vartydavom knygutes, o dabar ir tos jau nusibodo. Ar pradeda žaislus trankyti, daužyti, spiegti, tai ir atimi, kad nesugadintų. Gal tai jau koks nors rimtesnis sutrikimas ir pats laikas kreiptis pas psichologą. mad.gif g.gif

O Tavo mazylis ar zaiddzia su namu buities daiktais? Kaip sluotom, puodais, siurbliu? Ar pamegdzioja suaugusiu veiklas, t.y. ar "valo" dulkes su Tavim kartu ir t.t.? Kiek laiko uzsibuna vienoje veikloje? Kaip jo kalba? Ar kalba, kaip turetu kalbeti dvieju metuku vaikas? Gali buti vaikucio piktumas, kai jis negali issireiksti, pasakyti ka nori. Mano Tadas pradejo velai kalbeti, tai piktumu daznai budavo is jo puses. Taciau su zaislais visada "normaliai" zaide. Kadangi jis buvo "velyvas" kalbos srityje, mes siekeme logopedo pagalbos. Tai jie pirmiausia ivertina vaiko sugebejima zaisti, pamegdzioti suaugusius, vienu zodziu pirmiausia ziuri ar vaikutis neturi autizmo ar kitu lavejimo sutrikimu. Aciu Dievui maniskis tik buvo "letas" kalbejimo srityje, dabar jam beveik trys metai ir jau vejames bendraamzius, nors dar truputi ir atsiliekam, bet mums dar ir anglu kalba painiojasi...
Nenoriu Taves, Mamyte, nugasdinti, gal tai tik toks laikotarpis. Bet jeigu jis rodo agresyvuma ne tik zaislams, bet ir kitiems vaikams, gal reiketu pasikalbeti su vaiku psichologu. Bet, tikuosi, tai tik laikinas dalykas.
Atsakyti