Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 11 tema

QUOTE(narvid @ 2012 01 24, 22:19)
čia tie 6w per valanda. per para 6x24 per mėnesi 6x24x30 ir t.t.


O čia tikrai per valandą, o ne per parą?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2012 01 25, 11:54)
O čia tikrai per valandą, o ne per parą?

taip, nedidelis namukas turės apie 500m2 atitvaru [sienos lubos grindis langai ...] jei bendras varžos vidurkis įskaitant ir langus bei visus kitus šalčio tiltelius bus r-5 tai nuostoliai 6x500-3000w arba 3kw/h + vedinimo nuostoliai.
čia grubus pvz.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo narvid: 25 sausio 2012 - 12:26
Turbūt papraščiausiai (ir artimiausias STR'o metodikai - savitųjų nuostolių metodui), būtų toks:

H(atitvaros) = U-vertė * atitvaros plotas
....( atliekam tą patį kiekvienai atitvarai turinčiai tokią pačią U-vertę)...

Pastaba: supaprastintam nuostolių skaičiavimui per gruntą - grindų ant grunto H vertę dalinam pusiau (H/2) - nes grunto temperatūra šildymo sezono metu dažniausiai būna didesnė nei išorės oro temperatūros.

H vėdinimui skaičiuojate :
H(vėdinimo)=Oro kiekis patenkantis į patalpas[m3/h]*0,33

Visas H susumuojate ir gaunate skaičių kurį padauginė iš temperatūrų skirtumo ( patalpos temperatūra - išorės temperatūra) ir trukmės gausite nuogas energijos sąnaudas.

Čia toks apytikslis variantas wink.gif

Tikslesniems skaičiavimams atlikti teks peržvelgti STR'ą wink.gif

Tai yra faktiškai tas pats ka įvardyjo Igr540, tačiau reziume gaunate skaičiuką (H [W/K] su kuriuo energijos poreikių perskaičiavimas yra paprastesnis keičiantis išorės temperatūroms wink.gif

Q [kWh]=H[W/K]*(T1-T2)[K]*t[h]

Atkreipkite dėmesį, kad šilumos pritiekiai (kurie mažina energijos sąnaudas) nėra įskaičiuoti wink.gif
Papildyta:
P.s.

QUOTE(Igr540 @ 2012 01 24, 22:42)
Yra formulės: Šilumos nuostoliai per pastato konstrukciją skaičiuojami taip:


Qk = U · A · (T2 - T1),

kur:
Qk - bendri konvekciniai šilumos nuostoliai [W arba J / s]
U - visuminis šilumos perdavimo koeficientas [W / m² · K]
A - pastato paviršiaus plotas [m²]
T1 - lauko oro temperatūra [°C]
T2 - vidaus oro temperatūra [°C]
http://www.elstava.l...iu-skaiciavimas
Ten matyt turėta galvoje laidumo o ne konvekcijos nuostolius wink.gif ir čia kažkokia pekla su matavimo vienetais blush2.gif J/s =W bet tai tiktų nebent galiai, nes sąnaudos tai galia per laiką - W*h...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KarolisLT: 25 sausio 2012 - 14:50
Karoli, gal teko susidurti su šilumos nuostolių skaičiavimu per kaminą, kai jis yra nenaudojamas. Gal PHPP yra taikoma tokia nors konstanta?
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 01 25, 16:52)
nuostolių skaičiavimu per kaminą, kai jis yra nenaudojamas.

biggrin.gif dilema būti ar nebūti? (kaminui) biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(KarolisLT @ 2012 01 25, 15:49)
Ten matyt turėta galvoje laidumo o ne konvekcijos nuostolius

Aha, aš irgi nusistebėjau, pritariu - kažkas truputi nusišnekėjo, nors imk ir parašyk kad pasitaisytų
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2012 01 25, 11:37)
Jūs norite pasakyti, kad ši formulė tinka apskaičiuoti ir tokius pamatus?


O iš kur Jūs ištraukėt, kad būtent tiems pamatams galioja kokie nors kiti, įpatingi termodinamikos dėsniai?
Papildyta:
QUOTE(DEU @ 2012 01 25, 15:52)
Karoli, gal teko susidurti su šilumos nuostolių skaičiavimu per kaminą, kai jis yra nenaudojamas. Gal PHPP yra taikoma tokia nors konstanta?


užkliuvo tai, kad nuostoliams per kaminą, aš visuomet primesdavau tik nuostolius per viršų, dėl sandarumo praradimo, termo tiltelio jungtyje su stogu ir pan.

Bet jei mes jau pradėjom skaičiuoti nuostolius per pamatus, ar kas nors bandė įvertinti nuostolius, per neapšiltintą "pamatą" kaminui?
Papildyta:
QUOTE(Kaunas2011 @ 2012 01 24, 21:09)
Senokai ziurineju jusu tema, skaitau ir nesuprantu esmes,  vis kuklinuos pasiklausti,cia matosi kad labai visi pazenge.Kaip suskaiciuojat tuos nuostolius ? Turim siena, turim pasiltinima, turim pastovia temperatura namo viduje, ir kintancia arba vidutine lauke, kaip pasiskaiciuoti nuostolius ir pasiversti juos litais ?Jei galima taip ukiskai smile.gif
Is anksto dekui.


Jei tikrai senokai būtumėt stebėjęs, keletas lapų atgal būtumėt radęs tokio skaičiavimo pavyzdį. Šiame forume žiūriu, niekas nieko daugiau ir nedaro, kaip tik šilumos nuostolius per atitvaras skaičiuoja, bent kartą ar du į mėnesį tikrai prireikia kažkam suskaičiuoti smile.gif.

Beje, Kaunas2011, aš susidariau nuomone apie Jus, kaip tikrai gerai nusimanančio statybų srityje, ypač jei kalba eitų apie pamatus, o čia dabar nežinot, kaip šilumos nuostolius suskaičiuoti g.gif Jūs čia mus tikrinti bandot mirksiukas.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 sausio 2012 - 20:39
QUOTE(Vilienė @ 2012 01 25, 17:28)
biggrin.gif  dilema būti ar nebūti? (kaminui) biggrin.gif


Pas mane nei kaminui, nei katilinei vietos nenumatyta. Rūpinuosi Cibulio ir kitų Vaidilučių gerbėjų interesais. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 01 25, 20:39)
Rūpinuosi Cibulio ir kitų Vaidilučių gerbėjų interesais.  smile.gif


Vaidilutes tai ir aš garbinu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 sausio 2012 - 20:44
Jau antras darbų vykdytojas siūlo sienas iš keraminių tuščiavidurių plytų mūryti g.gif . Plytų termovaržos nerandu, bet primetu, kad ne baisiai prastesnė už keramzitbetonio blokelius, užtat atsparumas gniuždymui iškart į aukštesnį lygį šokteli. Įdomiausia, kad teigiama, jog su skylėtom keraminėm plytom gaunasi patraukliau finansiniu požiūriu.

Gal kas turi kokių minčių skylėtų keraminių plytų atžvilgiu?
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 01 25, 21:39)
Pas mane nei kaminui, nei katilinei vietos nenumatyta. Rūpinuosi Cibulio ir kitų Vaidilučių gerbėjų interesais.  smile.gif

thumbup.gif lotuliukas.gif thumbup.gif O jūs pasirodo rūpestingas 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 01 25, 21:43)
Vaidilutes tai ir aš garbinu biggrin.gif

biggrin.gif Nepošlink vakarėlio, ne vyrų čia tema lotuliukas.gif poster_offtopic.gif Žmona ką? Tikiuosi nežino? lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 01 25, 22:09)
Gal kas turi kokių minčių skylėtų keraminių plytų atžvilgiu?

Įtartinai atrodys lauko sienos per pusę plytos(12cm) g.gif o sekantis įmanomas variantas per plytą (25cm) yra labai platus. Nebent sakydamas "plyta" turite omeny keraminį blokelį, kuris gal ir 18cm būna.
Jei vis tik plyta yra plyta (120x88x250) tai kažkas ten jums skiedžia apie pigumą. Plius kam jums papildomai šitiek siūlių, ir kaip manote, kiek kaštuos darbas užuot naudojant blokelius, kurie iškart atstoja 4-6 plytas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 25 sausio 2012 - 21:23
QUOTE(Vilienė @ 2012 01 25, 21:22)
Įtartinai atrodys lauko sienos per pusę plytos(12cm) g.gif  o sekantis įmanomas variantas per plytą (25cm) yra labai platus. Nebent sakydamas "plyta" turite omeny keraminį blokelį, kuris gal ir 18cm būna.
Jei vis tik plyta yra plyta (120x88x250) tai kažkas ten jums skiedžia apie pigumą. Plius kam jums papildomai šitiek siūlių, ir kaip manote, kiek kaštuos darbas užuot naudojant blokelius, kurie iškart atstoja 4-6 plytas?


Kalba eina būtent apie plytas 120x88x250. Mūro storis 25 cm, taigi dvi eilės. Na aš ir nesitikėjau, kad taip pigiau, bet tie kas siūlo juk irgi skaičiuoja. Jo darbų kaina tikrai didesnė, maždaug dvigubai sienai (blokeliai ~3000 Lt, plytų mūras ~6000Lt) bet medžiagų kaina atperka tą skirtumą su kaupu. Na bent jau taip teigia. Susitaupo ne tik ant plytų kainos, bet dar ir ant armatūros, nes pasak darbų vykdytojų, nereikia armuoti vainiko prieš perdangas.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2012 01 25, 16:52)
Karoli, gal teko susidurti su šilumos nuostolių skaičiavimu per kaminą, kai jis yra nenaudojamas. Gal PHPP yra taikoma tokia nors konstanta?


Nežkliuvo toks dalykas - vokiečiai rekomanduoja viska suorganizuoti taip, kad patalpų oras nedalyvautu degimo proceso įtakojamoje apykaitoje ir nebūtų traukiamas per kaminą. Tai įgyvendinančių sprendimų ir produktų yra ne vienas smile.gif

Bet jei būtų toks atvejis, su kaminu ir jo neišeitų sandariai uždaryti skaičiuočiau infiltracijos padidėjimą dėl traukos. Kaip tai įvilkti į PHPP nelabai galiu atsakyti, nes infiltracijos skaičiavimas remiasi vos dviem įvedamais dydžiais - egzistuoja kitų infiltracijos skaičiavimo būdų kurie vertina kur kas daugiau veiksnių...

Jei neapsiribotume PHPP tada būtų galima rimčiau įvertinti kamino įtaką smile.gif

Šeip turbūt greičiausia butų perskaičiuoti atsižvelgiant į aukščio ir temperatūrų skirtumus (en.stack effect/natural draft ) smile.gif Iš to galima gauti oro kiekį kuris ištraukiamas per kaminą, vadinasi beveik toks pats oro kiekis bus pasiurbtas iš išorės. Tolimesnis skaičiavimas problemų jau tikrai nebekels smile.gif

Papildyta:
Kad jau apie sienas vėl pradėjom - su vienu statybos inžinierium apturėjom diskusiją apie šituos blokelius : http://www.durisolis...ortimentas.html

Užsikabinau už frazės "iškart pasyvus namas gaunasi" bet išsiaiškinom terminų reikšmes ir sutarėm, kad dar šiltinti reikės.
Darbų saraše atsirado punktas patikrinti šių blokelių savybes detaliau (vis tie tilteliai... )

Bet galbūt kas nors domėjosi/domisi jais? Kainos mano pašto dėžutės dar nepasiekė...
Atsakyti