Įkraunama...
Įkraunama...

Dabartinis lietuviškas slengas

kalbant apie rankdarbius, tai.. ka gi jie daugiau galetu reiksti biggrin.gif ? tai juk RANKU DARBAS , kuris gali buti laaabai ivairus , argi ne wink.gif
o tema tai labai sauni. sutinku, kad svetimybes nera zavus dalykas, bet juk buvo pamineta labai daug visai lietuvisku pasakymu, tokiu kaip

nukirstos galvos svajonė
pukuoti sostukai
pusi gaudyti
dėti į pavėsį
Pusk iš čia
pelekiukas
puliuoti
piemenukas
žaibai
Neosk
gandro zmonos
Nesok ant rago

ir tt ir panasiai... labai smagiai skamba thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Agotukas @ 2006 04 04, 22:07)
Senas bajeris čia smoke.gif Jau kokių 15 metų senumo  smile.gif

Vat būtent kad senas, ir vartojamas jis Vilniuj daugiausia, bent aš kai nuvažiavau į Klp, nieks nesuprato, man patinka vartot čiuju smile.gif
Papildyta:
QUOTE(grange @ 2006 04 12, 14:04)
Kazkada paskambinus puseserei paklausiau kaip gyvena.... ji atsake: "Atvaziavo pussesere is raudondvario.. tai nieko gero"! nu galkvoju, kad ji neturi jokiu puseseriu ten! nes ir as neturiu! pasirodo, tai dar vienas pavadinimas Raudonajai armijai/raudonajam terorui/ar dar kaip bepavadinsi sitas dienas...  blush2.gif

Va šito aš niekad nesupratau, man kaip bjauriai, bet labai daug kas taip sako, pvz raudonosios sesutės pas mane atėjo ir pan blink.gif Kažkokia nesąmonė. Mano vyras pvz kai vairuoja, ir kas stabdo labai, tai jis taip nuoširdžiai,- "važiuok, tu migla" lotuliukas.gif Bet daugiau nieks taip nesako smile.gif
Papildyta:
QUOTE(*Dita* @ 2006 04 27, 19:55)
niekaip neissiaiskinu ka reiskia zodis gadyca.vienam pazystamui vis sako, kad jis gadyca, gadyca,o kazin is kur ta zodi istrauke?smalsumas uzgraus juodai jei nesuzinosiu, o klaust nepatogu ax.gif
Kauniečiai vartoja, kaip "nereaaaaliai" kai kurie biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Aimma @ 2006 05 17, 21:33)
Slengas ir žargonas - šiek tiek skirtingos sąvokos. Manyčiau, šių dienų topai - tipo, ta prasme, nerealiai. Man patinka slengas ir pati dažna kartą pavarau, nors nei pagal amžių, nei pagal profesiją netinka. Ypač - gerai suvartei - gerai pasakei, parašei; atšok - nelįsk į akis; įkirtai - supratai. Jau baisiai panašu į frazeologizmus. Kaip neįdomu būtų klausyti, jei neliktų nelįsk į akis, nedraskyk akių ir t.t.

Čia kaip komunikacinės metaforos, be kurių neegzistuoja jokia kalba smile.gif
Atsakyti
Mano buvęs dėstytojas neseniai išleidožargono žodynėlį smile.gif
Jis n metų rinko įvairius perliukus, pamenu, mums, studentams, buvo skirta namų užduotis surinkti tam tikro tipo žargonybių arba, tarkim, nuo suoliukų, sienų, mokyklinių ar univero suolų nurašyti įdomių dalykų biggrin.gif
Atsakyti
"Nu nerealiai stumiat jus cia" thumbup.gif "Pavarot ziauriai" lotuliukas.gif Siaip, as taip nekalbu, bet kompanijoj kazkada tik taip ir snekejom blush2.gif "Prikolas prisimint tusus" tongue.gif "Laikykit kardana ir toliau" biggrin.gif
Atsakyti
Nestumk, nesiderk, neprikolink, čiuju, tipo, nejamk į raumenį...
Atsakyti
Šiuolaikinio jaunimo žodynas

šaunu, puiku – zjbs
blogai, galas – pz
velnias – bl
nesėkmė, bėda – nx
nesimaišyk, geriau eik pavalgyti – cbb
išdykėlė – krv
nesvarbu – px
nežinau – bbz
šaunuolis – mldc
vienu žodžiu – krc
laba diena – zdrf
ate – dw
prašau – plz

biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dainele @ 2007 01 09, 04:57)
Kadaise dirbau destytoja viename uni-tete. Zinia, studentai destytojus uz akiu vadino "destytuvais", na o kiti labiau patike ar nepatike, turejo savo pravardes.
Tarp destytoju irgi vyravo tam tikri pavadinimai studentu atzvilgiu. Cia keletas destytoju "perliuku" studentu atzvilgiu (tikiu, kad siais laikais ir destytoju zodynas pasikeite per kelis metus)
Pirmo kurso studentai - zuikiai. Per egzaminus jie tapdavo "zuikiai baltais kailiukais", atseit "nekalti", bet su "spargalkem"...
Magistrantes moksliukes- peledzikes.
Magistrantes per iskaitas - peledzikes trumpom plunksnom (magistrantes su trumpais sijonais, besistaipancios pries vyr. g. destytoja)
Magistrantes per daug akis vartancios ir per daug prisidaze per iskaita- lemputes, nes per ryskiai sviecia arba "karvaakes, vershiaakes"...
Magistrantes per daug ryskiai apsirede-papugos.
Agresyvios ir ryskiai prisidaze studenciokes - aros
Magistrantai - Apuokai, agresyvus magistrantai - shernai
Besilaukinacios studentes - "gandro zmonos"...
Cia buvo 9-to desimtmecio destytoju "folklioras". Kaip ir minejau, manau jis per geroka desimtmeti pasikeite...
Azalija, "vanas" arba "vans" = "vadinas" nera Prezidento "importas". Tai prieskario Siauliu populiarus zargonas. Musu kaimynes, siaulietes, taip snekedavo ir as visuomet is ju "vans" arba "vanas" juokdavausi ir musu seimoje deka ju, tai buvo prigije, jei noredavome pajuokauti, kad snekam "smetanska" shiaulieciu tarme.  biggrin.gif

GRANGE, "cypdavatke" - kiles ne nuo rusisko zodzio. "Davatka" nuo lot.k "devota" reiskia pamaldi, perdem religingas asmuo, dazniausia mot. g. LIetuviskas variantas - i baznycia uoliai vaiksciojanti moteris ir zinanti visus pletkus.  "Cypdavatke" - aukstesnes kategorijos davatka; ta kuri ne tik pletkus renka ir nesioja, bet ir nesibodi parekauti, pacypauti.  g.gif Cia toks mano krasto supratimas apie cypdavatkes, bet gal ir klystu blush2.gif

Vanas - vadinasi trumpinys, daugelis šiauliečių ir dabar vartoja.
Atsakyti
Nelabai gerai kad taip kalba išdarko. Nu labai negerai.. Bet ir aš kartais tą padarau unsure.gif

Priot- faina, super ir pan.
Cheerio (žodis iš anglų kalbos) - iki
Atsakyti
QUOTE(Ochra @ 2007 09 24, 11:17)
Mano buvęs dėstytojas neseniai išleidožargono žodynėlį smile.gif
Jis n metų rinko įvairius perliukus, pamenu, mums, studentams, buvo skirta namų užduotis surinkti tam tikro tipo žargonybių arba, tarkim, nuo suoliukų, sienų, mokyklinių ar univero suolų nurašyti įdomių dalykų  biggrin.gif


ir mūsų grupė savu laiku jam žargonais atsiskaitinėjo... o jis mat knygą išleido bigsmile.gif kaži ar suminėtos autoriaus žodyje visos studentų pavardės, kurie jam medžiagą sunešė? g.gif
Atsakyti
Vilniuj labai populiaru sakyti "jamam šitą trūlį / tūsą ir tt". "Jamam" vartojamas vietoj žodžio "imam".
Atsakyti
čia dar vienas žodynas http://zodynas.kriu.lt/ book.gif
Atsakyti