pratęsiu kaip mums sekasi

priminsiu, kad buvo siūlymai:
1. Užsandarinti tarpusienį. Teko atmesti, nes kokias medžiagas bedėtume, gaunasi rasos taškas tarpusienyje. Nesandarias medžiagas (smėlį, šlaką) teko atmesti dėl didelio svorio ir apkrovos pamatams.
2. Nuardyti išorinį plytų sluoksnį taip panaikinant 1 oro tarpą ir sutaupant ant to, kad nereikės platint stogo. Teko atmesti, nes ne viskas ten taip paprasta. Pas mus pamatų, fasado ir stogo klaštas 1 linijoje. Nuardžius plytas, gaunasi 17 cm skylė iki pamato ir iki krašto. Norint apšiltinti pamatus iš lauko pvz 10 cm polistirolo, fasadui reiktų bent 27 cm polistirolo sluoksnio (17 + 10 cm). Norint, kad fasadas 3 cm išlįstų virš pamato, reiktų 30 cm polistirolo. Tada vis tiek reiktų lupti ir plėsti stogą, langus stumti į lauką. + greičiausiai vidinis plytų sluoksnis nebus toks lygus kaip išorinis, tad reiktų daugiau klijų. Aišku, šiltumo užsidėjus 30 cm polistirolo būtų daugiau, bet išlaidos žiauriai išauga. Nebent rūsį šiltinti iš vidaus, bet tas vėlgi turi didelių minusų.
Tad po didelių ieškojimų sienos viršų papildomai pabetonuosime, iš lauko sienos įtrūkimus užtaisysime, o tada dėsim 15 cm polistirolo, ir tiek žinių

kitas klausimas, kaip daryti su pamatų hidroizoliacija? Ar verta kažką papildomai daryti, jei prieš 50 metų tie pamatai nusmaluoti ir nutinkuoti? Ar verta iš naujo nutepti bitumu ir palaukti pora mėnesių, kad nusigaruotu prieš šiltinant? O gal pakaktų padaryti drenažą, kad tiesiog vanduo paviršiuje neužsistovėtų? Kai labai lauke šlapia, rūsyje pasikaupia kažkiek vandens.