Įkraunama...
Įkraunama...

Klausimas dėl mergaitės ir globėjos elgesio

QUOTE(Dar @ 2007 01 24, 15:59)
Ironiškai pavadino tikriausiai todėl, kad paskaičius komentarus buvo juodinama šeima, ir tik šeima, lyg keistai visi pamiršo, kad problemų tikrai su tokiais vaikais yra, bet čia kažkodėl jos buvo pamirštos arba tiesiog nežinau kodėl nutylėtos. Lyg atrodo visos kurios globoja ar įsivaikinę tai tik labai gerus vaikus, kurie rūpesčių jokiu būdu nekelia,viskas eina kaip sviestu patepta, o čia atsirado tokia mergaitė, nu tiesiog neįtikėtina.Čia jau aš ironiškai sakau.


Žinai, šiuo konkrečiu atveju dabar jau nebeatgaminsiu kas ką sakė, tačiau aš asmeniškai nelabai kreipiu dėmesį į tai ką sako čia užklydę žmonės, niekuomet nieko negloboję ar neįsivaikinę (sorry, jei ką įžeidžiau). Tiesiog prieš priimant vaikutį į savo šeimą viskas visai kitaip atrodo.
Atsakyti
QUOTE(Dar @ 2007 01 24, 14:31)
pati mergaitė greičiausiai gali būti seksualinės prievartos vaisius, nes kaip minėjo upe-5 , mergaitės mama gimdė jauna, augo vaikų namuose, tai iš kartos į kartą.

na nemanau kad vaikui į pasąmonę įsirėžtų jo pradėjimo aplinkybės g.gif vat šį faktą turėjau omeny kalbėdama apie įgimtus asmenybės sutrikimus - kad jis gali būti paveldimas...
Pippi - suprantama kad jūs turite didesnį ir kitokį patyrimą 4u.gif 4u.gif 4u.gif bet dabar tiesiog ruošiuosi įvaikinimui psichologiškai, domiuosi, skaitau, kalbu su psichologe. užtat ir parašiau rolleyes.gif nebesimušk wink.gif
Atsakyti
Na bet kokiu atveju,jei mano vaikas butu tokio elgesio,as jo NIEKADA,NIEKADA,neatiduociau schmoll.gif Turejau ir as pazistama seima,kuri globojo mergaite nuo mazu dienu,o kai si pradejo(beje apie 10 mtus) eiti klystkeliais,na nenorejo mokytis,atsivesdavo i namus draugu,dingdavo pinigai daiktai ir t.t.,na visko cia neisvardinsi irgi daug visko buvo------------paprasciausiai jos atsisake blink.gif
Na pagalvokit mamos---------jei jusu vaikai butu alhoholikai,narkomanai ir t.t. ar jus ju atsisakytumete g.gif Ar isvarytumete is namu g.gif NEMANAU.O cia lengviau po visko pasiteisinti,atsisakyti ir gyventi toliau,kad ir su skaudama sirdimi.
Bet kokiu atveju kiekvienoje situacijoje reikia pabuti tos seimos kailyje,kad sprestumeme,atsiprasau,jei ka izeidziau tokiais kategoriskais pasisakymais.
Atsakyti
QUOTE(Etna @ 2007 01 23, 08:19)
Taigi problemu gali buti ir buna su kiekvienu vaiku, taciau visada juk ieskom problemos priezasciu ir sprendimu



QUOTE(Dar @ 2007 01 24, 13:31)
O aš labai pritarčiau upe -5 ironijai.
Sekiau diskusiją, apibendrinsiu.
Nuomonė veikiausiai vienareikšmiška - kalta šeima, kuri pasiėmė, maža to, dar apkaltinta niekuo dėta giminė seksualiniu iškrypimu, visai nepagalvojant kad pati mergaitė greičiausiai gali būti seksualinės prievartos vaisius, nes kaip minėjo upe-5 , mergaitės mama gimdė jauna, augo vaikų namuose, tai iš kartos į kartą. Bet kalta šeima ir viskas.
Tema man artima, mano mergaitei taip pat yra įtarimų, kad galėjo patirti seksualinę prievartą ( beje klynais ji labai domėjosi kol griežtai pasakiau kad taip negalima), dabar jau to niekas  nei patvirtins ,  nei paneigs, tai liko praeitį, bet ar neišlys ateityje -nežinau. Bet jei išlys ar aš būsiu kalta  g.gif

Aš nesuprantu KAIP jūs skaitot, kad nematot VISŲ pasisakymų??? g.gif
Istorija pateikta viešam Forume...Tai reiškia, kad visi kas užsuka ar bent kiek domisi įvaikinimu ar globojimu gali pakomentuoti ir išsakyti savo nuomonę nieko neįžeidžiant...Niekas nieko nekaltina...Aš pvz įžiūrėjau, kad tai galėjo būt sexualinė prievarta vaiko atžvilgiu, kažkas pasakė, kad tai gali būti genuose ir t.t. Diskusija nėra vienareikšmiška...
Aš jau sakiau ir pasikartosiu, kad vaikui normalu tokiam amžiuj domėtis klynais, krutine ir viskuom kitu kas nematyta ir paslėpta...NENORMALU yra nenormali tėvų reakcija į tai...
Jei visgi vyksta kažkas rimčiau taip tai yra TĖVŲ pareiga suteikti vaikui tinkamą pagalbą...
Kas kaltas yra, ar bus tik vienas Dievas žino...
Papildyta:
QUOTE(jolita.martyna @ 2007 01 24, 21:13)
Na bet kokiu atveju,jei mano vaikas butu tokio elgesio,as jo NIEKADA,NIEKADA,neatiduociau schmoll.gif Turejau ir as pazistama  seima,kuri globojo mergaite nuo mazu dienu,o kai si pradejo(beje apie 10 mtus) eiti klystkeliais,na nenorejo mokytis,atsivesdavo i namus draugu,dingdavo pinigai daiktai ir t.t.,na visko cia neisvardinsi irgi daug visko buvo------------paprasciausiai jos atsisake blink.gif
Na pagalvokit mamos---------jei jusu vaikai butu alhoholikai,narkomanai ir t.t. ar jus ju atsisakytumete g.gif Ar isvarytumete is namu g.gif NEMANAU.O cia lengviau po visko pasiteisinti,atsisakyti ir gyventi toliau,kad ir su skaudama sirdimi.
Bet kokiu atveju kiekvienoje situacijoje reikia pabuti tos seimos kailyje,kad sprestumeme,atsiprasau,jei ka izeidziau tokiais kategoriskais pasisakymais.

Nžn juk kai vaikus vaikinasi ar paima globoti juk tėvai yra paruošti tam...kursai gi yra kažkokie g.gif Ką ten juose moko? Negi nepasako, kad gali būti va taip ar anaip ir ką daryti kur kreiptis jei tai nutiks??? Na gal ankščiau to ir nebuvo...turbūt dokumentus sutvarko vaiką "paduoda" ir gyvenk toliau ir tvarkykis su juo kaip nori verysad.gif
Aš už save irgi galėčiau pasakyti, kad daryčiau viską dėl to vaiko nes jis būtų mano...gimęs ne iš manęs, bet iš mano širdies...Ir beabejo kas bebūtų neatiduočiau...
Atsakyti
QUOTE(KreKre @ 2007 01 23, 22:41)
Nu net pyktis paeme  mad.gif
"Ir mylima ir saugojama mergaitė buvo. Nuskriaust iš artimųjų tikrai nebuvo kam, nėra tokių mūsų artimųjų tarpe. Ne visada gyvenime pasekmes turi išprievartavimai, manau kad tai yra liga (gal genai)"

Na ir kodel tokia tikra esi? Nei vienam ant kaktos neparasyta, gali atrodyti pats nuostabiausias ir padoriausias zmogus, o daryt nezinia ka.
O mergaite gydyti reikejo, pas psichiatrus, o ne giminei apskelbt kad ji kokia tai ne tokia, mat genai islindo  mad.gif
Siaubas, aisku, nieko jau nebesugrazinsi, bet jau tokiu, atsiprasau, briedu, geriau ir nerasius butum. doh.gif


Mergaitė ir buvo stebima Sutrikusios psichikos centre, kažkodėl diagnozė nenustatyta, tai nuo ko ją gydyti? Mergaitės mama pati baigusi psichologiją, bet dirbo ne tokį darbą. Seniau ir ji galvojo kad tik auklėjimas ir gera aplinka, o ne genai turi pačią didžiausią reikšmę, bet pripažino , kad ji labai klydo. Mergaitės atidavimo klausimas buvo svarstomas du metus. Giminei niekas neapskelbė, prašau rinktis išsireiškimus doh.gif To nebuvo jau galima nuslėpti matant jos elgesį, bet niekam niekas neaiškino ir nepasakojo. Aš - artimiausias mergaitės mamos žmogus, todėl žinau viską apie mergaitę iki smulkmenų, nes kasdieną tekdavo bendrauti. Džiaugiuosi, kad visi kas mergaitės mamą pažinojo tokių komentrų nepažėrė, priešingai-sukiojo pirštą ties smilkiniu, kad šitiek aukojasi. doh.gif
Visų mergaitės išdaigų nesurašysi. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2007 01 24, 21:38)
Nžn juk kai vaikus vaikinasi ar paima globoti juk tėvai yra paruošti tam...kursai gi yra kažkokie  g.gif  Ką ten juose moko? Negi nepasako, kad gali būti va taip ar anaip ir ką daryti kur kreiptis jei tai nutiks??? Na gal ankščiau to ir nebuvo...turbūt dokumentus sutvarko vaiką "paduoda" ir gyvenk toliau ir tvarkykis su juo kaip nori  verysad.gif 

Na, kursuose to tikrai nesako... Pasako, tik tiek, kad pagalbos gal gautum ten ir ten ir ten... bet.. nepazadam....
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2007 01 24, 23:38)
Aš nesuprantu KAIP jūs skaitot, kad nematot VISŲ pasisakymų??? g.gif
Istorija pateikta viešam Forume...Tai reiškia, kad visi kas užsuka ar bent kiek domisi įvaikinimu ar globojimu gali pakomentuoti ir išsakyti savo nuomonę nieko neįžeidžiant...Niekas nieko nekaltina...Aš pvz įžiūrėjau, kad tai galėjo būt sexualinė prievarta vaiko atžvilgiu, kažkas pasakė, kad tai gali būti genuose ir t.t. Diskusija nėra vienareikšmiška...
Aš jau sakiau ir pasikartosiu, kad vaikui normalu tokiam amžiuj domėtis klynais, krutine ir viskuom kitu kas nematyta ir paslėpta...NENORMALU yra nenormali tėvų reakcija į tai...
Jei visgi vyksta kažkas rimčiau taip tai yra TĖVŲ pareiga suteikti vaikui tinkamą pagalbą...
Kas kaltas yra, ar bus tik vienas Dievas žino...
Papildyta:

Nžn juk kai vaikus vaikinasi ar paima globoti juk tėvai yra paruošti tam...kursai gi yra kažkokie  g.gif  Ką ten juose moko? Negi nepasako, kad gali būti va taip ar anaip ir ką daryti kur kreiptis jei tai nutiks??? Na gal ankščiau to ir nebuvo...turbūt dokumentus sutvarko vaiką "paduoda" ir gyvenk toliau ir tvarkykis su juo kaip nori  verysad.gif 
Aš už save irgi galėčiau pasakyti, kad daryčiau viską dėl to vaiko nes jis būtų mano...gimęs ne iš manęs, bet iš mano širdies...Ir beabejo kas bebūtų neatiduočiau...

doh.gif Už vaiko įsivaikinimą reikia apvalią sumelę duoti, o ne kursus lankyti. Matosi, kad visiškai nenutuokiate apie situaciją, o labiausiai ją komentuojate blink.gif
Atsakyti
QUOTE(upe_5 @ 2007 01 25, 00:57)
doh.gif  Už vaiko įsivaikinimą reikia apvalią sumelę duoti, o ne kursus lankyti.  Matosi, kad visiškai nenutuokiate apie situaciją, o labiausiai ją komentuojate blink.gif

Kodel jus taip piktai reaguojate.Jei norejote TIK UZUOJAUTOS IR PRITARIMO tai reikejo taip ir rasyti.Forumas viesas ir jame daug zmoniu apsilanko ir visu nuomones skiriasi,gal jums net nevertejo rasyti,nes matau,kad ir jusu bukle nestabili darosi blink.gif
Na nezinau,kazin ar mano gimineje pasiukioti pirsta apie smilkini ir pasakytu,kad pati kvaila,kad auginu tarkim koki sunu narkomana ar alhoholika ar turinti psihikos sutrikimu.Vaikas yra vaikas,jam reikejo pagalbos,o ne atstumimo,bet ir vel neteigiu kategoriskai nes nepazistu zmogaus.Bet................SAVO VAIKO NIEKADA NEATSISAKYSIU,kad ir ka jis padarytu.Gyvenimas yra baisus ir negailestingas ir nezinai kada ir i kokia negera aplinka uzauges tavo sunus ar dukra paklius,ar net paauglysteje,o gal vaikysteje. blink.gif Atsimenu visai nesenai sunaus klaseje apsivoge berniukas is parduotuves.Tai tevas sake"ne,ne tik ne mano sunus,ko jam truksta,viska turi---------demesio,pinigu daiktu,visko????"Negalejo patiketi kol neperziurejo iraso is apsaugos gautos.ir ka tada daryti sunus dar mazas,o jei nebesusilaikys,o jei cia pradzia pabaigos.Viena tik zinau--------JIE NEATSISAKYS SAVO BERNIUKO
Atsakyti
Tarp mano giminių yra buvusi tokia istorija. Požymiai šiek tiek kitokie, bet tėvams (biologiniams) nuo to nežinau ar geriau buvo. schmoll.gif

Dabar, jau būdama suaugusi ir aš žinau diagnozę. O tų vaikų tėvai buvo kaime gyvenantys labai tvarkingi žmonės ir niekas nieko nenustatė - neša vaikas iš namų daiktus, tai neša. Sudėtingo charakterio, tai sudėtingo. Deja, du iš trijų jų vaikų buvo su tokia pačia diagnoze. Žinoma, kad vaikai užaugo kartu su tėvais.

Kadangi man tenka dirbti su vaikais tai vienur, tai kitur, susiduriu su gana skaudžiomis diagnozėmis, bet tėvai investuoja didelius pinigus, net veža į užsienį gydyti [ir dėl tokių psichikos ar vystymosi sutrikimo ligų] ir labai daug daro dėl tų vaikų.


Papildyta:
QUOTE(upe_5 @ 2007 01 24, 22:57)
doh.gif  Už vaiko įsivaikinimą reikia apvalią sumelę duoti, o ne kursus lankyti.  Matosi, kad visiškai nenutuokiate apie situaciją, o labiausiai ją komentuojate blink.gif


Nedaviau ir kursų nelankiau, o įsivaikinau ax.gif

Tiksliau lankiau kursus po įsivaikinimo, bet todėl, kad pati norėjau.
Atsakyti
Kaip jau kažkur buvo rašyta ir savam ir globojama vaikui tepama vienoda duonos riekė, o skirtumai pasireišia tik ekstremaliose situacijose. Čia ir yra tos ekstremalios situacijos pavyzdys.

Tiesiog neprikabinkim globėjams tėvų rolės (kartais ją prikabina tie kurie smerkia už gražinima, o kartais globėjai jos labai nori) ir ir viskas atsistos į savo vietas.

Iš to kiek perskaičiau [mylėjo, rūpinosi, stengėsi, vedė pas gydytojus, psichiatrus, diagnizės nerado, buvo visai šeimai sunku, gražino], viskas atrodo skaudu, bet suprantama. Tie keli metai pasiaukojimo globotiniui, atrodys verti pagyrimo, o ne pasmerkimo. Ir ta globėja padarė daug daugiau nei tarkime būtų padariusi labai rūpestinga vaikų namų auklėtoja (bet auklėtojos juk niekas nepasmerks, kad per mažai padarė ar neinvestavo savo pinigų į vaikiuko, kuriai ji simpatizuoja gydymą).

Beje, mano aukščiau pasakotojo istorijoje vienas iš vaikų "su diagnoze" irgi turėjo rimtų problemų su prisirišimu ir net nevažiavo į vyresniojo brolio, kuris jį labai mylėjo ir nuolat finansiškai padėdavo, laidotuves.



Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2007 01 25, 01:38)
Tarp mano giminių yra buvusi tokia istorija. Požymiai šiek tiek kitokie, bet tėvams (biologiniams) nuo to nežinau ar geriau buvo.  schmoll.gif

Dabar, jau būdama suaugusi ir aš žinau diagnozę. O tų vaikų tėvai buvo kaime gyvenantys labai tvarkingi žmonės ir niekas nieko nenustatė - neša vaikas iš namų daiktus, tai neša. Sudėtingo charakterio, tai sudėtingo. Deja, du iš trijų jų vaikų buvo su tokia pačia diagnoze. Žinoma, kad vaikai užaugo kartu su tėvais.

Kadangi man tenka dirbti su vaikais tai vienur, tai kitur, susiduriu su gana skaudžiomis diagnozėmis, bet tėvai investuoja didelius pinigus, net veža į užsienį gydyti [ir dėl  tokių psichikos ar vystymosi sutrikimo ligų] ir labai daug daro dėl tų vaikų.
Papildyta:
Nedaviau ir kursų nelankiau, o įsivaikinau  ax.gif

Tiksliau lankiau kursus  po įsivaikinimo, bet todėl, kad pati norėjau.

SAUNUOLE,NE TIK,KAD ESI MAMA,BET IR KAD NEPIRKAI SAVO VAIKO smile.gif smile.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(upe_5 @ 2007 01 24, 22:57)
doh.gif  Už vaiko įsivaikinimą reikia apvalią sumelę duoti, o ne kursus lankyti.  Matosi, kad visiškai nenutuokiate apie situaciją, o labiausiai ją komentuojate blink.gif

Nutuokiu ir net labai...domejausi domiuosi ir domėsiuos įvaikinimu tol kol mano gyvenime tai įvyks. Jūs manęs nepažystate tai kaip galit teigti kad aš nieko nenutuokiu???? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Ute @ 2007 01 24, 23:57)
Kaip jau kažkur buvo rašyta ir savam ir globojama vaikui tepama vienoda duonos riekė, o skirtumai pasireišia tik ekstremaliose situacijose. Čia ir yra tos ekstremalios situacijos pavyzdys.

Tiesiog neprikabinkim globėjams tėvų rolės (kartais ją prikabina tie kurie smerkia už gražinima, o kartais globėjai jos labai nori) ir ir viskas atsistos į savo vietas.

Iš to kiek perskaičiau [mylėjo, rūpinosi, stengėsi, vedė pas gydytojus, psichiatrus, diagnizės nerado, buvo visai šeimai sunku, gražino], viskas atrodo skaudu, bet suprantama. Tie keli metai pasiaukojimo globotiniui, atrodys verti pagyrimo, o ne pasmerkimo. Ir ta globėja padarė daug daugiau nei tarkime būtų padariusi labai rūpestinga vaikų namų auklėtoja (bet auklėtojos juk niekas nepasmerks, kad per mažai padarė ar neinvestavo savo pinigų į vaikiuko, kuriai ji simpatizuoja gydymą).

Beje, mano aukščiau pasakotojo istorijoje vienas iš vaikų "su diagnoze" irgi turėjo rimtų problemų su prisirišimu ir net nevažiavo į vyresniojo brolio, kuris jį labai mylėjo ir nuolat finansiškai padėdavo, laidotuves.

Bet taigi jie tą mergaitę įsivaikino unsure.gif Tai jie buvo įtėviai na tėvai...
Truputuką ne į tą pusę diskutuojate mirksiukas.gif
Globa yra globa...o įvaikinimas tai įvaikinimas...nenoriu čia rašyt labai moksliškai, bet juk įvaikintas vaikas tampa tos šeimos vaiku - įgyja teisę į turtą ir paveldėjimą ir t.t. ko globojamam vaikui tai nesuteikiama.
Atsakyti