Įkraunama...
Įkraunama...

Vyresnio vaiko žindymas

Sveikos, manau kleckui 2,5 metu smile.gif ir tiesa sakant man net nejauku ir geda sakyti, kad dar maitinu jei kas paklausia per giminiu suvaziavimus, nes i mane taip keistai ziuri lotuliukas.gif Nezinau..anyta tai is viso aiskina, kad jau seniai laikas nutraukti, mano vyrui , savo sunui sako, pasikalbeti su manim, apsiimti to reikalo lotuliukas.gif Nu ka zinau.. Ir man ir vaikui dar tikrai gerai, ir as noriu, ir jam dar reikia blush2.gif
Kazkoks visuomenes poziuris keistas.. atrodo 2,5 metu, jau toks didelis vaikas, o dar duodu pieno.. jauciamas toks poziuris lyg , tai butu nenormalu, traumuoju vaika ir panasiai.. O jam ir man tai taip naturalu viskas blush2.gif 4u.gif
Atsakyti

Sveikutes 4u.gif

mano dukrytei greit bus du metukai. Zindau be jokiu apribojimu, taisykliu - kaip jai norisi. Miegam kartu, naktim esu zindukas ir viskas mums gerai, na, gal tik ziauriai uzveikdavo, kad inyko persivertineti per mane nuo vienos kruties prie kitos ir pirstukais, kurie ne is silpniausiu vis krapstydavo laisva speneli.
Dar labai noreciau zindyti, jai, zinoma labai reikia, bet turiu gerti antibiotikus. Labai labai lengvai atpratinau nuo vienos kruties (desines) ir dabar apskritai esu patenkinta, nes nebesivarto ir nebekrapsto speneliu. Net nezinau kaip cia bus toliau - antibai guli stalciuj, laukia kol liga naikinti gales. O liga mane kamuoja, sunku dziaugtis pilnaverciu gyvenimu. Bet zindymas labai smagus, naudingas dalykas.



QUOTE(Drauge;) @ 2012 02 27, 16:03)
Sveikos, manau kleckui 2,5 metu smile.gif ir tiesa sakant man net nejauku ir geda sakyti, kad dar maitinu jei kas paklausia per giminiu suvaziavimus, nes i mane taip keistai ziuri  lotuliukas.gif Nezinau..anyta tai is viso aiskina, kad jau seniai laikas nutraukti, mano vyrui , savo sunui sako, pasikalbeti su manim, apsiimti to reikalo  lotuliukas.gif Nu ka zinau.. Ir man ir vaikui dar tikrai gerai, ir as noriu, ir jam dar reikia  blush2.gif
Kazkoks visuomenes poziuris keistas.. atrodo 2,5 metu, jau toks didelis vaikas, o dar duodu pieno.. jauciamas toks poziuris lyg , tai butu nenormalu, traumuoju vaika ir panasiai.. O jam ir man tai taip naturalu viskas  blush2.gif  4u.gif



Siaip esu baisiai jautrus zmogus, imu i galva visokius niekalus biggrin.gif , bet sia tema manes niekas nesugeba paveikti. Man naturaliai taip vienodai sviecia kas ka sneka, kas kaip mano, tik pagaunu save, kad su lengva sypsena linkcioju i visokias pastabas ir jauciuosi lyg apkurtus - net neisgirstu normaliai kas ten ka sako. kartais pajuokauju, kad negalesiu nutraukt maitinimo ir iki pirmos klases, nes ims blogai mokytis lotuliukas.gif . Galbut todel, kad as pati tiksliai zinau,ko ir kaip noriu, ir kad joks zmogus neturi tiek galios, kad pakeistu esminius dalykus tarp vaiko ir mamos. Ir jums siulau ta pati. 4u.gif Svarbus vyro palaikymas mirksiukas.gif
Tiesa, pries isvykas pas gimines, galima atsispausdinti kruva geru straipsneliu ir padalinti visiems...del bendro issilavinimo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Drauge;) @ 2012 02 27, 14:03)
O jam ir man tai taip naturalu viskas  blush2.gif  4u.gif

wub.gif 4u.gif

Man ir juokinga ir pikta, kad trimetis, muvintis sauskelnes ar burnoje ciaumojantis ciulptuka yra NORMALU, o vat zindantis mamos kruti (kuri isties turi neikainojama verte ir inasa i vaiko sveikata ir tt, ty kaip Gamta surede smile.gif ) tai jau kazkoks tarsi iskrypimas. doh.gif Bet cia juk visuomenes bedos, ne zindyviu mirksiukas.gif Reikia tiesiog savyje jaustis gerai, o kai kiti kalba galima ir...negirdeti 4u.gif


QUOTE(Kactukas @ 2012 02 27, 15:24)
Net nezinau kaip cia bus toliau - antibai guli stalciuj, laukia kol liga naikinti gales. O liga mane kamuoja, sunku dziaugtis pilnaverciu gyvenimu. Bet zindymas labai smagus, naudingas dalykas.

Gal tie antibiotikai kuo puikiausiai suderinami su zindymu ir be reikalo stalciuje laukia eiles? mirksiukas.gif (brukstelk pavadinima, issiaiskinsim)

QUOTE(Kactukas @ 2012 02 27, 15:24)
Tiesa, pries isvykas pas gimines, galima atsispausdinti kruva geru straipsneliu ir padalinti visiems...del bendro issilavinimo  lotuliukas.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Drauge;) @ 2012 02 27, 17:03)
Sveikos, manau kleckui 2,5 metu smile.gif ir tiesa sakant man net nejauku ir geda sakyti, kad dar maitinu jei kas paklausia per giminiu suvaziavimus, nes i mane taip keistai ziuri  lotuliukas.gif Nezinau..anyta tai is viso aiskina, kad jau seniai laikas nutraukti, mano vyrui , savo sunui sako, pasikalbeti su manim, apsiimti to reikalo  lotuliukas.gif Nu ka zinau.. Ir man ir vaikui dar tikrai gerai, ir as noriu, ir jam dar reikia  blush2.gif
Kazkoks visuomenes poziuris keistas.. atrodo 2,5 metu, jau toks didelis vaikas, o dar duodu pieno.. jauciamas toks poziuris lyg , tai butu nenormalu, traumuoju vaika ir panasiai.. O jam ir man tai taip naturalu viskas  blush2.gif  4u.gif


Šaunuolė, kad maitini! Paprasčiausiai anytai trūksta žinių. Siūlyčiau "netyčia" palikti kokią knygyutę ar lankstinuką apie žindymo naudą, kai svečiuosies pas ją, nes priverstinai brukant gali atmetimo reakcija įsijungti - juk visos mamos ir anytos visad "geriau viska žino, nes turi ilgesnių metų patirties" ir niekad neleistų, kad kažkokia piemenėlė joms aiškintų smile.gif

Aš taip pat maitinsiu savo sūnų tiek, kiek jam reikės, net ir tada, kai ateis ir pasakys "mama, duok pieno" smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ninfa: 27 vasario 2012 - 20:51
QUOTE(Košė-Malošė @ 2012 02 26, 14:25)
Kad karvės pienas skirtas veršeliams- nenuginčysit. O kaip karvės žalojamos, kaip ką tik atvesti veršiukai atskiriami nuo jų.... 


Iš senos temos dar atnešu užkabinusią mintį. O ką jei pats auginį karvutę ir neatskiri nuo jos veršiuko, nekeli streso nei vienam nei kitam? Tiesą pasakius, kai pamačiau kaime vienui vieną tamsiam tvarte neseniai gimusį veršelį, pirmą kartą sužinojau apie tokią "praktiką". Taip širdį suspaudė... Tada plačiau pasidomėjau ir prisiskaičiau tokių dalykų, kad palikus veršelį su karve, pastarosioms dažnai nesusireguliuoja pieno gamyba, atsiranda mastitas ir kitos problemos. Ir ne vienoj vietoj taip rašė. Sunku patikėti, kad tai tiesa. Įdomu, kaip senovėj būdavo? Nuo kada tokia praktika yra taikoma... Ir įdomu, ar yra kur Lietuvoj karvutėms draugiškų ūkių? Kai veršiukai atsiskiria nuo mamos tada, kai jau patys yra tam pasirengę?

Sorry už offtopicą, bet tikrai įdomu ir gal net šiek tiek į temą per aplinkui smile.gif
Atsakyti
Aikit romantikes jus smile.gif jei jau taip norisi isgelbet visa pasauli tai negerkit pieno ir mesos nevallgykit. Nors ir zuvis ir augalas yra gyvos butybes niekuo neprastesnes smile.gif
Vistiek gamtos pasauly visi vieni kitus eda ir es, nereik cia dramatizuoti. Tiesiog tas edimas gali buti su gilia pagarba. Vienas mirsta kad suteiktu kitam jegu ir gyvybes, padekokit tai vistai, versiukui, karvei ir valgykit I sveikata.
Del versiuko palikimo kol pats atsiskirs- jei karve auginama del grozio tada galima, bet paprastai jos auginamos del pieno o versiukas budamas prie karves ta piena isgeria. Del atskyrimo- mano tetis atskirdavo veliau po kokio menesio kai ismokydavo versiuka gerti pati. Kad nebutu mastito karve reikia melzti reguliariai nes versiukas neistraukia viso pienuko arba pamegsta koki viena speni o kiti kencia tada.


Atsakyti
QUOTE(wytaute69 @ 2012 02 28, 12:21)
Kad nebutu mastito karve reikia melzti reguliariai nes versiukas neistraukia viso pienuko arba pamegsta koki viena speni o kiti kencia tada.


O tai čia kaip suprast - gamtos klaida? Ar evoliucijos pasekmė, nes karvė kaip ir nebeišgyventų be žmogaus pagalbos?

O romantizmu be reikalo apkaltinai tongue.gif Valgau aš ir mėsą ir pieno produktus ir, matyt, visada valgysiu. Bet jei yra kelias padaryti tai humaniškiau (tiksliau, gyvuliškiau biggrin.gif), tai kodėl gi ne? smile.gif Aš visada esu už harmoniją su savim ir su aplinka smile.gif
Atsakyti
O nuo kada jau vyresnis vaikas skaitosi? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 02 28, 12:33)
O tai čia kaip suprast - gamtos klaida? Ar evoliucijos pasekmė, nes karvė kaip ir nebeišgyventų be žmogaus pagalbos?


eikit,eikt,neišgyventų doh.gif nejuokinkit,karvė lygiai toks pat gyvūnas kaip arklys,kiaulė,avis ir kt.,įdomu kodėl jų pieno žmonės nevartoja,o pasirinko būtent karvę g.gif ?Gal todėl,kad pamelžt lengviausia lotuliukas.gif


Atsakyti
Tai kad melžia žmonės ir ožkas, ir kumeles, ir avis, gamina varškę, sūrius ir t.t.Tik pas mus populiariausios karvės.
Laukiniai gyvūnai, pabuvę nelaisvėje (pvz. buvo gydomi), paleisti dažnai jau nebemoka elgtis natūraliai gamtoje, medžioti, tad dažnai žūsta. Tad zoologai neretai jiems rengia pratybas, prieš paleisdami.
Karvės laikomos dėl pieno. Tad žmonės suinteresuoti kišasi, kad apsiveršiavusi karvė turėtų kuo mažiau problemų dėl tešmens (tada šeimininkui mažiau problemų), ir kad pieno kuo daugiau duotų. O kai veršiukas žinda, tai neaišku, kaip ten pasisuktų ir kiek to pieno ten būtų.
Atsakyti
QUOTE(žydrynė @ 2012 02 28, 13:06)
eikit,eikt,neišgyventų doh.gif nejuokinkit,karvė lygiai toks pat gyvūnas kaip arklys,kiaulė,avis ir kt.,įdomu kodėl jų pieno žmonės nevartoja,o pasirinko būtent karvę  g.gif ?Gal todėl,kad pamelžt lengviausia lotuliukas.gif


Nesupratau jūsų tokios reakcijos rolleyes.gif Čia buvo mano beveik retorinis klausimas į teiginį, kad be žmogaus karvutei garantuotas mastitas. Man pačiai nesinori tuo tikėti, todėl ir paklausiau, ar čia gamtoj tokia nesąmonė yra ar visgi čia jau ilgalaikio žmonių kišimosi į karvių pieno gamybą pasekmė.
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 02 28, 12:33)
O tai čia kaip suprast - gamtos klaida? Ar evoliucijos pasekmė, nes karvė kaip ir nebeišgyventų be žmogaus pagalbos?


zinok mano veterinarijos zinios taip toli nesiekia biggrin.gif bet siaip karve nebera tas laukinis gyvunas, todel pvz ir versiuojantis daznai prireikai pagalbos. Tas pats ir su zindymu. Be to man atrodo pas karves ten kiek kitokia sistema nei pas moteris smile.gif
Ten atskiros 4 kameros viena su kita nesijungiancios ir jei pvz vienoj uzsilieka pienas, "uzsidega" ir jei negydoma ta kamerle ir "numirsta" Bent pas teti yra buvus karve su trim speniais, nes viena kazkada va taip "prarado".
Atsakyti