Įkraunama...
Įkraunama...

Mano vaikas hiperaktyvus 9

QUOTE(Skambanti tyla @ 2013 03 28, 17:41)
Puk, o su vaikų psichiatre konsultavotės?


Ne, gyvename mažame mieste, tai gerų specialistų čia nėra, bet matau, kad pagalbos jau reikės ieškoti. Maniau, kad čia trijų metų krizė, bet ji per ilgai užsitesė.....
Atsakyti
Puk, pas specialista, tikrai verta nueiti, bet is to ka parasei, manau, kad pirmas vaistas butu aiski dienotvarke ir aiskios ribos, ka galima, ko ne ir susitarti seimoje, kad tu ribu laikotes visi, t.y. Jei tu neleidi, neledzia ir tetis, pasirinkimas gali buti duodamas vaikui, pvz. Gersi siandien pietums vandens ar sulciu, bet ne ar eisi i darzeli, ar neisi.
Tai, kad vaikas gyvena su suaugusiais lygiom teisem, jam yra per sunku, nes nesijaucia saugiai, agresija naturalu ir del nesaugumo ir delto, kad nejaucia ribu, nes jis nori, kad butu pagal ji, nes prisitaikymas, susitaikymas yra sunkus vidinis darbas. Vaikai nezino suaugusiu taisykliu, ribu, delto su jais neidomu, galiausiai jie nenusileidzia kaip suauge, nes irgi nori taip pat buti svarbiausi.
Taigi pirmiausia pamazu iveskite ritualus, taisykles, kada valgot, kada miegat, kas galima, ko ne ir tikrai ne, nesvarbu kokia isterika butu, hiperiukams tai labai svarbu, kitiems vaikams taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Puk @ 2013 03 28, 16:48)
Nori būti dėmesio centre tarp pažystamų asmenų, greitai susidraugauja su suaugusiais savo aplinkoje, bet vengia masinių susiėjimų, nenori ten būti.

Namuose valdo žodis ,,aš noriu" , jei negauna - užsimoja kumščiu, spiria, rodo agresiją , puola verkti į savo kambarį, tranko duris arba mėto daigtus (paskutiniu metu po tokio pykčio priepolio prisysiodavo savo kambarį ir sakydavo, kad tai padarė šuo doh.gif )


Nebendrauja su bendraamžiais, nes jam neįdomu, ieško už save vyresnių.

Labai domisi suaugusių gyvenimu, kuo puikiausiai skuta bulves, prisimena patiekalų receptus, perpasakoja ką ir kaip gamino močiutė, arba jai pasakoją kaip gamina mama. Su žaislais ne žaidžia, bet juos ardo iki smulkiausių detalių, po to vėl surenka.

Stengiasi kuo daugiau vadovauti suaugusiems, jei darai ne pagal jį - pyktis.

Prasidėjo dažnas mirksėjimas, burnos nevalingas kreipimas, nosies traukymas, spjaudymasis lyg seilių burnoje per daug.



Kažkokie bruožai man truputį siejasi su autistiškais. Sakau tai dėl to, kad pati auginu autistišką hiperį. Kuo greičiau kreipsitės į gydytoją, tuo bus aiškiau. Nelaukite, kad "išaugs". Jei nebus problemos, tai tikrai išaugs, bet jei ta problema bus, tai kuo ankščiau pradėsite veikti, tuo bus lengviau. Aš tikėdama, kad mano vaikas tik hiperis ir vaikščiodama po psichologus, kurie vis sakė, kad išaugs, praradau bent 3 metus. Sekmės
Atsakyti
QUOTE(Puk @ 2013 03 28, 17:51)
Ne, gyvename mažame mieste, tai gerų specialistų čia nėra, bet matau, kad pagalbos jau reikės ieškoti. Maniau, kad čia trijų metų krizė, bet ji per ilgai užsitesė.....

Vis tiek nueikit. Gal tie specialistai užves jus ant kelio.
Va Alchemie labai gražiai viską aprašė. Tik nepardėkit visų taisyklių taikyt iš kart, vaikas labai protestuos. Gal keiskit kažką palaipsniui, ir būtinai visą šeima. Jokiu būdu nenusileiskit kai isterikuos, jokiu būdu. Ištverkit isterijas, nešaukit atgal, nenusileiskit iki jo lygio, jokiu būdu. Jums pavyks. 4u.gif
Atsakyti
Puk, dar norejau priminti. Su vaiku reikia but saziingu, jei pazadejai, tai tesek. Pvz. Praso eit kartu, o tu plauni indus. Pasakai, kad ateisi pabaigus ir ateini, nors jam gal jau ir nereikia taves, bet tesi zodi. Taip pat atsargiai grasinkit, pvz. Jei taip elgsiesi eisim namo, ir vaikas toliau taip elgiasi, nesvarbu, kad gal tau dar norisi likti sveciuose, bet susikrauni daiktus ir einei, nes tokia buvo salyga, kurios jis nesilaike 4u.gif taigi tokiu atveju apgalvok, ka sakai, kad kartais ir saves nenuskriaustum 4u.gif
Atsakyti
Dėkui, merginos, kad mane supratote ir tiek patarimų davėte wub.gif
Stengiuosi daug ką keisti, bet bijau kažkur suklysti unsure.gif kreipsiuosi pas specialistus ir vis užsuksiu pas Jus, nes tikrai man reikia žinių.
Kaip skaudu, kai draugai atsiveža du pametinius, kurie girdi kiekvieną griežtą mamos žodį, ir tau pareiškia, kad čia tik Jūsų tėveliai apsileidimas, kad vaikas ant galvos lipa, tik su diržu gali išauklėti, bent jie taip savo vaikus auklėjo.
Papildyta:
QUOTE(Alchemie @ 2013 03 28, 19:54)
manau, kad pirmas vaistas butu aiski dienotvarke


Taip, to stengiamės laikytis ir jam tai labai patinka. Jau iš vakaro jis klausia, ką veiksime rytoj ir pats primena visą dienos eigą ką reikia daryti.


Merginos, patarkite, kaip prikalbėti nueiti į darželį. Mėginau kalbinti, kad tik nueisime kartu pažiūrėti ką vaikai veikia, jei patiks galės pasilikti, jei ne - eisime namo. unsure.gif kas tokiam vaikui geriau - saugi aplinka ar kurioje reikia adaptacijos.

Atmintį turi puikią, jei net po metų prisimena smulkmenas: būdamas trijų buvo Palangoje ir žaidė smėlyje su mašinėle, po metų važiuojant dar kelyje apgailestavo, kad mašinėlės nepasiėmė biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puk: 29 kovo 2013 - 11:02
Puk, nereikia sakyti, jei nepatiks, pReisime. Reik tik prima dali sakyti, nueisime pasiziureti ir susipainti, alternavos, kad jis is karto tures teise pabegti, neduok siuo atveju. Be to su i hiperaktyvuma linkusiu vaiku turi dirbti aukletoja ir tevai....taigi pirmas klausimas ar grupeje aukletoja priims vaika ir bandys tureti su juo kontakta. Tkie vaikai PUIKIAI jaucia, kas yra autoritetas, kas yra nuosirdus ir kuria taisykles, bet eina i kontakta. Jei grupes aukletoja ziures i ji kaip ir bausme jai ir trukdi jos darbe, ne tik sitas, bet ir daugelis kitu vaiku su tokiu santykiu atsisakys eiti i darzeli.
Jis nenori i darzeli nes: didelis kiekis vaiku, kuriu demesio suvaldyti ir islaikyti jis negali ir nesugeba, o nori. Emociskai vaikai nuo buvimo grpeje, sao paciu triuksme pavargsta, tokie vaikai dar nori buti centre, vadvauti, nes jiems primti kitu taisykles, klausyti kitu, jei tai nera tiesiog aiskus negincyjamas ritualas, jie nenori ir jiems sunku, t.y. Jie praktiskai turi save lauzyti, kad sugebetu paklusti...taigi aukletoja turi buti AUKLETOJA, nes tikri pedagogai moka prieiti ir sukurti saugia aplinka vaikams.
Jusu draugai, gal kiek ir teisus, kad uzsileidos ant galvos, t.y. Nsutaret seimoje, kur ne, o kur galima ir, kad visi laikytusi tokio poziurio, bet musimas schmoll.gif man kazkada aiskino, kad mano vaikas per mazai liptas, delto jis nekalba normaliai doh.gif verysad.gif tai gal tada reikia ir zmogu be rankos musti, kad jis neraso su tuo, ko neturi doh.gif agresija bet kokiu atveju yra pralaimejimas ir praradimas rysio, santykio, pasitikejimo ir t.t. Ypac su tokiais vaikais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2013 03 29, 14:17)


Supratau, kad tam tikrose situacijose napalikti pasirinkimo laisvės.
Būtent atsisakė eiti į darželį po to , kai auklėtoja atsisakė jį vedžioti už rankos lauke, nes tuo pačiu metu kita mergaitė norėjo, kad ją vedžiotų (čia trijų metų). Tai pati auklėtoja pasakojo šitą situaciją ir mano vaikas visą dieną vaikščiojo nuliūdęs ir piktas ant jos.

Ir dar viena situacija labai sudėtinga, jei numeta kokį daigtą, prašai pakelti, atrodo, kad jam savigarba neleidžia to daryti, tiek užsispiria, kad iki ašarų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puk: 29 kovo 2013 - 13:58
QUOTE(Alchemie @ 2013 01 02, 21:49)
Ne vaikas blogas, o jos elegesys yra varginantis ir trukdantis. Siulyciau i VRC nueiti, o kol ten pateltumet labai aisku rezima vaikui nustatyto, keltis, miegoti anksti, butinai gerai vedintam kambaryje, butinai pries nakti pasivaikscioti...su mokytojais atskira kalba


o jūsų vaikas koks su elgesio, emocijų sutrikimais, hiperaktyvus- ar vis dėl to ne? Siūlyti kaip panacėjos jo visiškai nereikia ir netgi pavojinga, galų gale tas VRC gali ir stipriai pakenkti pačiam vaikui- gali paspartinti kai kuriuos procesus. Sulėtinti deja ne. Prieš siūlant- reik nepamiršt, kad VRC yra tiriančioji įstaiga ir niekaip negydančioji. Patarimų geriausia yra ieškot pas tos pačios srities specialistus, bet už VRC ribų.
VRC pasiūlymai 10 metų vaikams ir 16 amžiaus vaikams vienodi. Juokingai graudūs. Pasikabinti pliusų ir minusų dienas. Ir tuo jos baigiasi. Daugiau iš esmės jie nieko nepataria- dar griežta dienotvarkė. Ir jūs tikit tuo taip vaikiškai naiviai kad pradedant nuo agresyvaus 10, linkusio į valkatavimą, nuturinčio jokios vidinės savikontrolės vaikui tai veikia? Tai jį galima sudominti? Kuo- finansiniu paskatinti. Kam jam tas paskatinimas ir taisyklės- jei finansinį apdovanojimą jis gaus už pirmo kampo- atimdamas iš mažesnio tiek kiek jis turi. Apie jūs ir kalbat- dievaž.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2013 06 18, 10:17)
o jūsų vaikas koks su elgesio, emocijų sutrikimais, hiperaktyvus- ar vis dėl to ne? Siūlyti kaip panacėjos jo visiškai nereikia ir netgi pavojinga, galų gale tas VRC gali ir stipriai pakenkti pačiam vaikui- gali paspartinti kai kuriuos procesus. Sulėtinti deja ne. Prieš siūlant- reik nepamiršt, kad VRC yra tiriančioji įstaiga ir niekaip negydančioji. Patarimų geriausia yra ieškot pas tos pačios srities specialistus, bet už VRC ribų.
VRC pasiūlymai 10 metų vaikams ir 16 amžiaus vaikams vienodi. Juokingai graudūs. Pasikabinti pliusų ir minusų dienas. Ir tuo jos baigiasi. Daugiau iš esmės jie nieko nepataria- dar griežta dienotvarkė. Ir jūs tikit tuo taip vaikiškai naiviai kad pradedant nuo agresyvaus 10, linkusio į valkatavimą, nuturinčio jokios vidinės savikontrolės vaikui tai veikia? Tai jį galima sudominti? Kuo- finansiniu paskatinti. Kam jam tas paskatinimas ir taisyklės- jei finansinį apdovanojimą jis gaus už pirmo kampo- atimdamas iš mažesnio tiek kiek jis turi. Apie jūs ir kalbat- dievaž.

Alfija, mano vaikas ne hiperiukas, o bendros kazkokios konkrecios diagnozes VRC nesugebejo jam priklijuoti, be to, kad emociju ir kalbos raidos suletejimas...taip VRC patarimU naudingu gali but mazai, bet ar hiperiukas, ar ne nustato. Tokiu atveju jei tai galima pagalba su vaistais, tada israso ir recepta, be kurio vaistu negausi. Galiausiai yra tiko bruozai, kad galiam tvarkyti su psichologo-psichiatro pagalba....as sutinku, akd VRC labai suprastejo nuo to laiko, kai buvo ikurta, bet konsultacijai, tai nera blogiausia vieta.
As ne naiviai tikiu, o siulau pasikonsultutoi, nes nusivilti auginant toki vaika galima labai greitai ir danzai, cia raso mamos, kurios jau yra nusivylusios ir nerandancios nei supratimo, nei iseiciu. Tikrai bendrauju ne su viena mama, kurios turi hiperiukus, labai skirtingos istorijos...graudzios, sunkios, su sviesos spinduliais, kazkur buna patarimas is VRC, kazkur is kito gero specialisto , jei toki randa ne VRC, kitur kitose salyse ir t.t.
Atsakyti
Roga, kaip jūs? unsure.gif
Atsakyti
Laba diena, dar karta noriu paklausti jusu, ar daug musu is Vln? Gal kurnors galim kada susitikti? Manau butu ne pro sali mums, auginanciom tokius vaikucius gyvai pabendrauti. Ka manot?
Atsakyti