Įkraunama...
Įkraunama...

Apsauginiai kremai prieš ir po deginimosi saulėje

heart.gif Nors pas mus saulutės nė su žiburiu nerasi, tačiau vykstame į svečias šalis ja pasilepinti. Visos agentūros įspėja, kad reikia saugotis, nenudegti, naudoti apsauginius kremus. Pasidalinkit info, kokius naudojat jūs, kuo jie ypatingi (ir pries deginimąsi ir po). heart.gif
Atsakyti
Aš visada naudoju NIVEA apsauginius kremukus. Man jie geriausi thumbup.gif
Yra visokių, parduotuvėse gali pasiskaityti ir išsirinkti labiausiai patinkanti ir atitinkantį Tavo norus smile.gif
Tokie kremiukai apsaugo odą nuo saulės kenksmingų spidulių, bet leidžia jai idegti smile.gif
Atsakyti
O su kokiu apsauginiu filtru perkat sau ir vaikams? Ar perkat kokį specialų, kad būtų atsparus vandeniui, smėliui ir pan.?
Atsakyti
Kazin, ka geriau psirinkti: kaina ar... Garnier kainuoja virs 30Lt, Kolastyna - virs 10 Lt... gal aks bandet, zinot? O gal dar kokiu geru mates ar turejot? smile.gif
Atsakyti
PatarimaS: nepirk tokio, kad butu aliejaus pavidalo, nes jau kaip kimba smelis ne tas zodis wink.gif Dabar naudoju "Kolastynos" krema pries deginimasi ir tikrai nieko blogo pasakyti negaliu smile.gif
Atsakyti
Vaikams tai tikrai su paciu didziausiu SPF, atsparius vandeniui ir t.t. Ir ziuret kad gerai susigertu, nes vaikas kad ir su kremo pavidalo buvo isteptas, ale vis tiek visas smeletas lakste.
Atsakyti
Apie kremus trumpai apšviesiu, skaičiau gydytojo komentarą. Mitas, kad kremas gali būti atsparus vandeniui. Būtina po maudynių dar kartą išsitepti. Taip pat kremai nėra skirstomi veidui ir kūnui, vienas tinka viskam.
Kremai yra su mineraliniais ir cheminiais filtrais. Su mineraliniais patariama naudoti alergiškiems žmonėms ir vaikams, ypač kūdikiams (į jų sudėtį būtinai turi įeiti titano ir cinko dioksidai0. Šie kremai dažniausiai yra brangūs, išsitepus matosi, nes jų veikimo principas yra atspindėti žalingus spindulius. Manoma, kad būtent šie kremai gali apsaugoti nuo melanomos. Kremai su cheminiais filtrai (o tokių dauguma) sugeria spindulius.
Atsakyti
Tiesa, dar butinai turi but uzrasas UVA/UVB apsauginiai filtrai. Dabar nepamenu bet lyg tai UVA spinduliai daug pavojingesni uz UVB, ir kremai ju sulaiko daugiausiai 60 proc. Bet geriau kad bent tiek sulaikytu negu nieko.

Ugra, gal zinai kuriu firmu kremai su mineraliniais o kuriu su cheminiais filtrais?
Papildyta @ [mergetime]1089666244[[b]*Vasara rgetime] [/b]
Cia is www.odosnavikai.lt

"Rekomendacijos UV profilaktikai yra paprastos, gal todėl, bent jau Lietuvoje mažai kas kreipia į jas dėmesį. Vienintelis šiuo metu žinomas teigiamas UV poveikis žmogui yra tas, jog UVB spinduliavimas yra reikalingas vitamino D sintezei, tačiau tam pakanka kasdienės 15 minučių ekspozicinės šių spindulių dozės. Specialistai UVB būtinumo nesureikšmina, teigdami, jog pakankamai vitamino D gauname su maistu.

Norint išvengti per anksti susenusios, saulės pakenktos odos ar odos vėžio, reikia vengti UV saulės spindulių. Nereikia manyti, kad apsaugos nuo UV problemas išspręs vien apsauginiai kremai – reikia viso komplekso priemonių.

Apsaugai nuo UV spinduliavimo geriausia rinktis fizinius apsauginius kremus, SPF neturėtų būti mažesnis kaip 15.

Jei maudotės, gausiai prakaituojate, apsauginio kremo veikimo laikas sutrumpės 1/3.

UVA spinduliavimas sudaro apie 90% UV spinduliuotės ir yra intensyviausias anksti ryte ir vidurdienį, jis apie 400 kartų skvarbesnis už UVB spinduliuotę. UVB spinduliavimo maksimumas yra nuo 10 iki 14 valandos. Minėtu laiku venkite tiesioginių saulės spindulių, stenkitės likti šešėlyje. Pravartu prisiminti „šešėlio“ taisyklę – jei jūsų šešėlis trumpesnis už jūsų ūgį, UV spinduliavimas yra intensyvus.

Individualiai apsaugai tinka plačiabrylės skrybėlės, rūbai, akiniai nuo saulės. Tamsūs rūbai nuo UV spinduliuotės apsaugo geriau negu šviesūs.

Venkite UV atspindinčių paviršių (vandens, sniego ir kt.) – jie gali atspindėti iki 85% UV spinduliuotės.

Nepalikite saulėje vaikų be apsaugos nuo UV. Cheminiai apsauginiai kremai vaikams nerekomenduojami iki 2-jų metų amžiaus. Manoma, jog 80% kumuliacinės UV dozės surenkama iki 21 metų amžiaus.

Odos vėžio galima išvengti – manoma, jog 90% susirgimų sukelia „nematoma saulė“ – ultravioletiniai saulės spinduliai (UV), lengviau prasiskverbiantys pro žmogaus veiklos apardytą ozono sluoksnį atmosferoje. Todėl odos vėžio profilaktikai ypač svarbi yra apsauga nuo UVA, UVB spindulių ir reguliarios specialistų konsultacijos bei išsamus odos apžiūrėjimas: 20-40 metų žmonėms jų pakanka kartą per 3 metus, o vyresniems kaip 40–ies metų – kasmet."
Papildyta @ [mergetime]1089666589[/mergetime]
Ir dar cia neblogai paaiskinta. Straipsnis apie soliariumus, bet yra ir apie UVA/UVB spindulius - verta paskaityt ka Babajanas pasakoja smile.gif

http://www.moteris.l...cles/soliar.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vasara: 12 liepos 2004 - 23:06
Jei kremas su mineral. f., tai į sudėtį įeina TITANIUM DIOXIDE ir ZINC OXIDE. Tokį aš turiu URIAGE firmos SPF 60( apie 63 Lt.), yra ir Eucerin, Garnier skirtas vaikams SPF 35(bet čia lyg tik vienas oksidas į sudėtį įeina0. Žodžiu, reikia tikrinti sudėtį. Jei sudėtį nėra šių oksidų- kremas su chem. f.
Atsakyti
O ka rinktis turintiems laaaaaaaabai daug apgamu?
Atsakyti
Aša, manau šiuo atveju geriausiai apsaugo kremai su min. filtrais, nes jie atspindi spindulius, bet turbūt ir neįdegi. Bėda, kad tokie kremai matosi kai išsitepi. Bet Uriage firmos kremas yra kūno spalvos, o ne baltas.
Atsakyti
Netycia aptikau namie krema, kuri pirkau gal pries 2-3 metus. Purskiamas, buvo labai fainas, bet galiojimo data nusitrynu smile.gif Idomu, ar jis dar veiksmingas?
Atsakyti