Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VI d.

Agne/Ramute dekui 4u.gif Pasirodo ne tik pas mane jie vonioj taip nusigaruoja. O tai jau galvojau, kad gal ka ne taip darau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 07 12, 10:18)
Man silpsta kvapas benaudojant, o palėpėjė sukrautos atsargos irgi kvepia. 20ml bus apie 18-19g., į pusę kilo riebalų turbūt pakankamai, aš vis mažiau dėdavau, 25-30g į kilogramą. Bet vonioj gal nuo šilumos, gal nuo drėgmės prasigaruoja. Stipriausiai kvepia ir labai stabilus kvapas šampūninio su dilgėlių sultimis ir pačiule, likęs ir dilgėlių, ir pačiulės, nors vonioj jau virš mėnesio. Pačiulės vienos iš stabiliausių. Kiekis ne viską lemia, o paties EA sudėtis: šiluma, šarmas eterinius ardo, keičia struktūrą, taigi ir kvapą. Tikiu kad aromatiniai aliejai stabilesni, nes matyt mažiau trapūs. Buvau dėjusi nuorodą iš R. Tisserando svetainės, interviu su K. Dunn apie eterinius muile, ten yra kaip kurie elgiasi. Dar fiksatyvų (briedragės, irisai, dervos, balzamai irt.t.) reiktų naudoti, bet bent jau man muile jie kažkaip nelabai lošia... Neatradau gerų formulių, o gatavais receptais neįdomu naudotis.
    Gal Neringa.jn papasakos, jos net apelsininis ilgai nenusigaruoja 4u.gif

Apelsininį dariau su iris, kadangi tai ožkos pieno muilas – iš karto po pėdsako 2 paroms kišau į šaldiklį. Šis muilas jau nuo vasario mėn. stovi spintoje, vis dar kvepia. Tik neįsivaizduokite, kad kaip pirktiniai latviški nosį užima – jie tiesiog nenugaravę dar blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 07 11, 22:35)
Alyvuogių vadina "Extra virgin olive oil", tai reiškia pirmojo šalto spaudimo alyvuogių( ne išspaudų) nerafinuotas aliejus, jei rafinuotas, gal būna atskiras užrašas, nepirkau tai nekreipiau dėmesio... Maksimose buvo neseniai gera akcija Filippo Berio organiniam(ekologiškam) tokios rūšies aliejui, 500 ml apie 10 litų kainavo, gal dar yra, pasižiūrėkit, neblogas aliejus, matyt pernykčšio derliaus likučius išpardavinėja 4u.gif

Aciu uz atsakyma, o dar ydomu isspaudu aliejus buna nerafinuotas jei raso mechaniskai spaustas?
Atsakyti
Sveikos,

siandien gaminau muila, ir ipyliau avokadu aliejaus. Taciau po laiko pastebejau knygoj parasyta, kad avokado alieju pilti po pedsako, kad issaugoti jo savybes. Kaip jus darote?

ir kitas klausimas, titano dioksido milteliu kieki raso kngoj deti ant 400 g muilo misinio 4 g, tai cia ant tos mases, kai su skaiciuokle susumuoja svori alieju, ar jau su sarmu ir vandeniu?

Taip pat labai noriu isbandyti muila su medumi, avizomis ir ozku pienu. Na man kazkoks toks derinukas atrodo labai tinka. Kokius dar aliejus galima suderinti dedant siuos ingredientus?

Ir knygoj radau recepteliu, taciau ten raso daugumoj receptu augaliniu riebalu misiniai. Ir paaiskinta, kad tai soju, rapsu ir kartais saulegrazu misinys. Jus bandet toki cirka padaryt kada? Man cia tie augaliniai riebalai, tai skamba kaip maiste buna parasyta hidrinti riebalai biggrin.gif

Atsakyti
Rodausi su savo naujuoju moliūgų muilu (vis tik pavyko atkapstyti uzrašus). Dariau su moliūgu tyre ir kvėpinau abrokosų aromatiniu aliejumi, kuris beje man šiek tiek šposų iškrėtė šviesiajame sluoksnyje (nenudabojus perkaitinau, tai šveisusis sluoksnis toks nelygus gavosi). Nu bet spalva, tai esu labai patenkinta smile.gif

user posted image


Papildyta:
QUOTE(rugiagele26 @ 2012 07 17, 16:56)
Sveikos,

siandien gaminau muila, ir ipyliau avokadu aliejaus. Taciau po laiko pastebejau knygoj parasyta, kad avokado alieju pilti po pedsako, kad issaugoti jo savybes. Kaip jus darote?

ir kitas klausimas, titano dioksido milteliu kieki raso kngoj deti ant 400 g muilo misinio 4 g, tai cia ant tos mases, kai su skaiciuokle susumuoja svori alieju, ar jau su sarmu ir vandeniu?

Taip pat labai noriu isbandyti muila su medumi, avizomis ir ozku pienu. Na man kazkoks toks derinukas atrodo labai tinka. Kokius dar aliejus galima suderinti dedant siuos ingredientus?

Ir knygoj radau recepteliu, taciau ten raso daugumoj receptu augaliniu riebalu misiniai. Ir paaiskinta, kad tai soju, rapsu ir kartais saulegrazu misinys. Jus bandet toki cirka padaryt kada? Man cia tie augaliniai riebalai, tai skamba kaip maiste buna parasyta hidrinti riebalai biggrin.gif


Avokadų aliejų, kaip ir kitus aliejus, galima pilti po pėdsako arba įtraukti skaičiuojant soapcalc. Čia kiekvieno apsisprendimas smile.gif

Titano dioksido aš asmeniškai dedu apie 0,5 šaukštelio į pusę kg aliejų.

Avižų, medaus ir ožkų pieno muilas iš tiesų gaunasi labai toks fainuolis (svarbu tik nusaugoti, kad neperkaistų) smile.gif. Vėl gi taisyklių nėra - rinkitės jums patinkanęius ir pagal jų teikiamas savybes jums patinkančius aliejus smile.gif. As paprastai dedu: alyvuogių, taukmedžio, saldžiųjų migdolų aliejus, butinai nepamirštu kakavos sviesto ir bičių vaško smile.gif.

Su mišiniais manau reikėtų atsargiai smile.gif. O ir apskaičiuoti mišiniams šarmo kiekį sudėtinga. Bent jau aš neišmanau kaip smile.gif
Atsakyti
Aciu uz atsakyma smile.gif sekantis jauciu bus su medum, ir ozku pienu.


Papildyta:
O kiek mazdaug man biciu vasko deti? Na turiu biciu vasko granuliu 50 g. Visad gaminu muilo ne maziau kaip 1 kg. O medu, jei deciau, tai po pedsako kaip suprantu? Bet daznai lyg sutraukia, kiek girdejau? Ir man regis labai cia tiktu medaus kvapusis aliejus.. kazin ar laikosi kvapas? O gal daryt bekvapi, tieisog naturalu kvapa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugiagele26: 17 liepos 2012 - 18:38
QUOTE(rugiagele26 @ 2012 07 17, 19:23)
Aciu uz atsakyma smile.gif sekantis jauciu bus su medum, ir ozku pienu.
Papildyta:
O kiek mazdaug man biciu vasko deti? Na turiu biciu vasko granuliu 50 g. Visad gaminu muilo ne maziau kaip 1 kg.  O medu, jei deciau, tai po pedsako kaip suprantu? Bet daznai lyg sutraukia, kiek girdejau? Ir man regis labai cia tiktu medaus kvapusis aliejus.. kazin ar laikosi kvapas? O gal daryt bekvapi, tieisog naturalu kvapa.

As dar neseniai gaminu, buvo diskutuota, kad sutraukia tai del to kad perkaista reik maisyti muila kiek galima prie mazesnes temperaturos, lygtai apie 45 laipsnius ir nelabai daug dengti kad nekaistu smarkiai 4u.gif
Dar tikiuosi dariusios toki muila patars daugiau
Atsakyti
Kazkada Evah rase patarima, kad viskas kas turi cukraus skatina muila labiau kaisti. Tai reikia atsargiai. Paminetas buvo ir pienas, ir medus ir alus ir dar kiti priedai. Tai jei darysit ir su pienu ir su medum tikrai maisykit prie zemesnes temperaturos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ausrele_s @ 2012 07 17, 21:11)
Kazkada Evah rase patarima, kad viskas kas turi cukraus skatina muila labiau kaisti. Tai reikia atsargiai. Paminetas buvo ir pienas, ir medus ir alus ir dar kiti priedai. Tai jei darysit ir su pienu ir su medum tikrai maisykit prie zemesnes temperaturos  4u.gif

Galite tokį muilą iš karto kišti į šaldiklį mirksiukas.gif , o maišau ožkos pieno muilą apie 35 -40 laipsnių temperatūroje 4u.gif Jei dar ir medaus dėsite, tai ilgai nebemaišykite sudėjusi, kaisti pradeda greit.
Susigundžiau ir aš pieno-medaus muilu, visada darydavau arba pieno, arba medaus, dabar noriu pagaminti mixą rolleyes.gif
Atsakyti
As ka tik susimaisiau ir supilsciau pusiau alyvuogini muila su medetku istrauka medetku hidrolate, rugstim, isrugom ir medaus susigundziau ideti ax.gif

Tiesa dar isbandziau nauja buda, saket niekas nebandet, sarma tik ismaisyta supilti ant alieju nematuojant temperaturos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 17 liepos 2012 - 22:43
Dar karteli dekoju uz informacija. Viska rasausi i uzrasus smile.gif vakar tas mano mėtinis, vis ejau paziuret ar gelio faze eina, nu cekava man.. bet taip ir neuzfiksavau. O jau forma kokia silta blink.gif buvo.
Atsakyti
Kazin ar nieko tokio, kad gavosi va kaip.. kazkas neissimaise gerai, ir gavosi kaip koks sendinimas..

user posted image
Atsakyti