Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VI d.

Vaiva number 1 kaip sauniai atrodo supakuotas muiliukas wub.gif

Merginos norejau paklausti kaip jums su kvapo nusigaravimu ne brestant, o po to kai jau naudojat. Iki galo naudojant gabaliuka kvapas islieka?
Atrodo nemazai eteriniu dedu. Kartais pjaustant nuo kvapo net galva pradeda skaudet, o naudojant vistiek kvapo nebelieka. Na kaip pas mane gaunas: pjaustant nerealiai stiprus kvapas, po subrandinimo toks kaip tik ne per stiprus, bet skanus. Nunesus i vonia ir pradejus naudot kvepia, bet po keliu sav. kvapo kaip ir nebelieka. Prausiantis visai nebesijaucia, o pridejus muilo gabaliuka prie nosies gal ir gali kazka uzuost. Nekalbu apie citrusus, bet ir kiti levandos, kanangai.
Katik nuejau pauostinet vonioj, tai skirtingais eteiniais kvepinti lyg ir nevienodo kvapo, bet jau nebekvepia tuo kuo kvepinti verysad.gif
Ar ir jums taip? ar vistik reik dar daugiau eteriniu alieju det? g.gif
Atsakyti
Temai praskaidrinti, ateinu pasirodyti su paskutiniuoju savo šokolado-gardenijų muilu smile.gif. Nors šiek tiek perkaito, vistik labai džiaugiuosi jo kvapu ir naujai isbandytu swirl'u, kuris mano akimis žiūrint pavyko visai neblogai smile.gif. Dariau pagla Evah'os rekomendacijas, t.y. maišiau spavas puode. Ačiū tau! 4u.gif

http://www.flickr.co.../in/photostream
Papildyta:
QUOTE(ausrele_s @ 2012 07 06, 17:55)
Vaiva number 1 kaip sauniai atrodo supakuotas muiliukas wub.gif

Merginos norejau paklausti kaip jums su kvapo nusigaravimu ne brestant, o po to kai jau naudojat. Iki galo naudojant gabaliuka kvapas islieka?
Atrodo nemazai eteriniu dedu. Kartais pjaustant nuo kvapo net galva pradeda skaudet, o naudojant vistiek kvapo nebelieka. Na kaip pas mane gaunas: pjaustant nerealiai stiprus kvapas, po subrandinimo toks kaip tik ne per stiprus, bet skanus. Nunesus i vonia ir pradejus naudot kvepia, bet po keliu sav. kvapo kaip ir nebelieka. Prausiantis visai nebesijaucia, o pridejus muilo gabaliuka prie nosies gal ir gali kazka uzuost. Nekalbu apie citrusus, bet ir kiti levandos, kanangai.
Katik nuejau pauostinet vonioj, tai skirtingais eteiniais kvepinti lyg ir nevienodo kvapo, bet jau nebekvepia tuo kuo kvepinti verysad.gif
Ar ir jums taip? ar vistik reik dar daugiau eteriniu alieju det? g.gif


O kiek tu eterinių pili į kilogramą muilo? Man kvapai laiko skirtingai: vieni ilgiau, kiti trumpiau. Bet kadangi labiausiai mėgstu bekvapį muilą (jis man asocijuojasi su natūralumu), tai mažai kreipiu į tai dėmesio. Man patinka ir tas natūralus muilo kvapas - kai kvepia tiesiog muilu smile.gif. Beje, manau, kad kvapų išsilaikymas muile labai priklauso nuo muilo recepto, eterinių aliejų stiprumo (kokybės). Labai gerai muile išsilaiko aromatiniai aliejai (ilgiau nei eteriniai), iki paskutinio muilinimosi vonioje vis dar kvepia.
Atsakyti
Kaip man patiko skystas muilas su soda, net rozem nuo amaru labai liuks veikia tik tas neutralizavimas su rugstim man baisoka tik biskuti uzpilu is kart varskiuojasi paskui issimaiso, o kas bus jei nieko ne neutralizuosiu, gal nieko blogo nenutiks? Gal neutralizavus dar kaitint reik?
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2012 07 10, 23:07)
Kaip man patiko skystas muilas su soda, net rozem nuo amaru labai liuks veikia tik tas neutralizavimas su rugstim man baisoka tik biskuti uzpilu is kart varskiuojasi paskui issimaiso, o kas bus jei nieko ne neutralizuosiu, gal nieko blogo nenutiks? Gal neutralizavus dar kaitint reik?

Nerikia kaitinti. Man geriausia neutralizuoti rūgštis atskiedus vandeniu. Po truputį pilu numatytą kiekį į muilo masę kita ranka nuolat maišydama smile.gif
Jei muilo ph nėra per aukštas, žinoma gali ir neneutralizuoti 4u.gif
Atsakyti
turiu klausima 4u.gif
o jei pvz i muila det nedziovintas metas smulkintas? arba daro merginos maciau su morkom, agurkais g.gif ? kaip cia taip padaryti g.gif ? jas deda po pedsako ar tiesiog sultis ju vandens saskaita g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2012 07 11, 13:30)
turiu klausima  4u.gif
o jei pvz i muila det nedziovintas metas smulkintas? arba daro merginos maciau su morkom, agurkais  g.gif ? kaip cia taip padaryti  g.gif ? jas deda po pedsako ar tiesiog sultis ju vandens saskaita  g.gif



Galima dėti, tik mėtos paruduoja. Dedamos po pėdsako. Su morkomis ir agurkais neesu bandžiusi, tai gal kitos pakomentuos.
Atsakyti
Norejau paklausti ar buna prekybos centruose parasyta kad alyvuogiu aliejus nerafinuotas ar kazkaip kitaip raso? niekad nemaciau kad rasytu taip. Kaip man atskirti rafinuota ir nerafinuota?
Atsakyti
Alyvuogių vadina "Extra virgin olive oil", tai reiškia pirmojo šalto spaudimo alyvuogių( ne išspaudų) nerafinuotas aliejus, jei rafinuotas, gal būna atskiras užrašas, nepirkau tai nekreipiau dėmesio... Maksimose buvo neseniai gera akcija Filippo Berio organiniam(ekologiškam) tokios rūšies aliejui, 500 ml apie 10 litų kainavo, gal dar yra, pasižiūrėkit, neblogas aliejus, matyt pernykčšio derliaus likučius išpardavinėja 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingrid2 @ 2012 07 10, 18:40)

Papildyta:
O kiek tu eterinių pili į kilogramą muilo? Man kvapai laiko skirtingai: vieni ilgiau, kiti trumpiau. Bet kadangi labiausiai mėgstu bekvapį muilą (jis man asocijuojasi su natūralumu), tai mažai kreipiu į tai dėmesio. Man patinka ir tas natūralus muilo kvapas - kai kvepia tiesiog muilu smile.gif. Beje, manau, kad kvapų išsilaikymas muile labai priklauso nuo muilo recepto, eterinių aliejų stiprumo (kokybės). Labai gerai muile išsilaiko aromatiniai aliejai (ilgiau nei eteriniai), iki paskutinio muilinimosi vonioje vis dar kvepia.


Darau is 500gr alieju. Pilu 20ml eteriniu. Gal mazokai? Bet kaip sakiau buna, kad pjaustant nuo kvapo ir galva pradeda skaudet doh.gif
Ir idomiausia - muilas naudojamas vonioj po keliu savaiciu beveik nebeturi kvapo, o veliau ir visiskai nebera. O tas pats muilas stovintis nenaudojamas, ten kur brandinasi iki siol kvepia.
As irgi darau ir bekvapius ir man jie patinka. rolleyes.gif Tiesiog idomu buvo kaip kitoms kvapai ar iki baigiant naudot laikosi, ar irgi benaudojant nusigaruoja.
Kad aromatiniai geriau laikosi pastebejau, kai dar is baziu darydavau muiliukus, bet muilo su sarmu gamybos procese aromatiniu dar nebandziau ax.gif Prisiskaiciau, kad daznai jie krecia pokstus, tai ir nebebandziau.
Atsakyti
Man silpsta kvapas benaudojant, o palėpėjė sukrautos atsargos irgi kvepia. 20ml bus apie 18-19g., į pusę kilo riebalų turbūt pakankamai, aš vis mažiau dėdavau, 25-30g į kilogramą. Bet vonioj gal nuo šilumos, gal nuo drėgmės prasigaruoja. Stipriausiai kvepia ir labai stabilus kvapas šampūninio su dilgėlių sultimis ir pačiule, likęs ir dilgėlių, ir pačiulės, nors vonioj jau virš mėnesio. Pačiulės vienos iš stabiliausių. Kiekis ne viską lemia, o paties EA sudėtis: šiluma, šarmas eterinius ardo, keičia struktūrą, taigi ir kvapą. Tikiu kad aromatiniai aliejai stabilesni, nes matyt mažiau trapūs. Buvau dėjusi nuorodą iš R. Tisserando svetainės, interviu su K. Dunn apie eterinius muile, ten yra kaip kurie elgiasi. Dar fiksatyvų (briedragės, irisai, dervos, balzamai irt.t.) reiktų naudoti, bet bent jau man muile jie kažkaip nelabai lošia... Neatradau gerų formulių, o gatavais receptais neįdomu naudotis.
Gal Neringa.jn papasakos, jos net apelsininis ilgai nenusigaruoja 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 12 liepos 2012 - 09:19
Merginos, turėjau užrašuose, bet dabar niekur nerandu. Gaminant muilą su melionų tyre, tyrė dedama vietoj vandens (dalies), taip? Ar aš čia jau panioju?
Ir dedama po pėdsako, ar kartu su vandeniu (į jį pilamas šarmas)? Tokį grąžų melioną parsitysiau - noriu melionų muilo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingrid2 @ 2012 07 12, 11:43)
Merginos, turėjau užrašuose, bet dabar niekur nerandu. Gaminant muilą su melionų tyre, tyrė dedama vietoj vandens (dalies), taip? Ar aš čia jau panioju?
Ir dedama po pėdsako, ar kartu su vandeniu (į jį pilamas šarmas)? Tokį grąžų melioną parsitysiau - noriu melionų muilo  biggrin.gif



Nu aš čia pavariau - ne melionų, o moliūgų! lotuliukas.gif blush2.gif
Atsakyti