Įkraunama...
Įkraunama...

Širdelės bėdelės

Pastoviai perskaitau kokiam forume, kad tachikardija nepavojinga. O as tuos priepuolius sunkiai pernesu, kai pulsas 160 ir daugiau yra buve(tuomet gelbejo greitoji pagalba), man lb baisu. Neseniai perskaiciau, kad tuos rimtus priepuolius pernesa tik jauni zmones, nes ju sirdys sveikos, o seneliams gali ir neatlaikyti ir baigtis infarktu. Kadangi esu patyrus jau 8 operacijas, pastarasias 5 per 2metus paskutinius, tai sirdis mano silpna, o pastaruoju metu ir smugiai tokie buna lb stiprus, tikrai neramu. Eisiu pas gydytoja ziuresiu ka pasakys. Ka monot, ar tikrai taip jau nepavojinga?
Papildyta:
QUOTE(gyva_ugnis @ 2010 01 08, 16:07)
Mano širdis paprastai plaka normaliai, bet tokių priepuolių irgi pasitaikydavo anksčiau. Trukdavo apie minutę, kartais ilgiau, pulsas jų metų buvo tikrai gerokai virš 100, bet baisiausia būdavo, ne kad širdis taip daužydavosi, bet kad net pečiai nuo to daužymosi trukčiodavo. Tyriausi pas kardiologą, nieko nerado.
Kai visiškai atsisakiau žalios arbatos (kavos niekada negėriau), jau beveik du metus nebuvo jokių priepuolių, nors anksčiau būdavo bent du kartus per mėnesį.



Tachikardija diagnozuoja tik priepuolio metu, jei neklystu. O kai ji rami, tai medikai nieko ir nemato verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Victoria Beckham: 08 sausio 2010 - 18:50
QUOTE(Victoria Beckham @ 2010 01 08, 18:49)
Pastoviai perskaitau kokiam forume, kad tachikardija nepavojinga. O as tuos priepuolius sunkiai pernesu, kai pulsas 160 ir daugiau yra buve(tuomet gelbejo greitoji pagalba), man lb baisu.  Neseniai perskaiciau, kad tuos rimtus priepuolius pernesa tik jauni zmones, nes ju sirdys sveikos, o seneliams gali ir neatlaikyti ir  baigtis infarktu. Kadangi esu patyrus jau 8 operacijas, pastarasias 5 per 2metus paskutinius, tai sirdis mano silpna, o pastaruoju metu ir smugiai tokie buna lb stiprus, tikrai neramu. Eisiu pas gydytoja ziuresiu ka pasakys. Ka monot, ar tikrai taip jau nepavojinga?
Papildyta:
Tachikardija diagnozuoja tik priepuolio metu, jei neklystu. O kai ji rami, tai medikai nieko ir nemato verysad.gif

Visada reikia gydytis, aišku idealu būtų, kad elektrokardiogramą būtų galima užrašyti priepuolio metu, bet ne visada tai pavyksta. Bet jei toks pulsas dažnas kaip pas jus tai tikrai būtų paskirti vaistai, atlikta echoskopija. Galu gale tai galima atlikti gydytojo kabinete fizinio krūvio metu. Ar tikrai pavojinga tiksliai nepasakysiu, bet kad susirūpinti reikia tai tikrai.
Mano pulsas kartais būna apie 100 ir tai mažomis dozėmis geriu vaistus. Jūs tik pagalvokit kokį krūvį turi atlaikyti širdis, jei plaka 160k/min?
Atsakyti
QUOTE(sausė @ 2010 01 08, 18:28)
Tai reikia gydytis, na nesuprantu kaip su tokiu pulsu Jūs vaikštot. O, beje su kuo matuojat pulsą? Na apie100 tai suprantu daug žmonių tokių yra.

Man dabar labai retos PA būna.Seniau būdavo kartais,net kelis kartus per sav.Dabar būna kartą per keletą mėn.Kai užeina,po liežuviu dedu Lexotanilį 3mg. ir praeina pakankamai greit.Pulsą kaip kada...kartais pati skaičiuoju su laikmačiu ar laikrodžiu,kartais su spaudimo aparatu.Po fizinio krūvio (50m. plaukimo) kelis kartus trenerė paskaičiavo ir nebeleido greit plaukiot.Gyva kažkaip...Dieną aukštas,o naktį,vėlai vakare,kai paguliu lovoj ilgiau sumažėja pulsas gerokai.Bendrai pulsui vaistų negeriu ir tikiuos nereiks gert,o viskas paaiškės po tyrimų.O šiaip...renkuosi lengvesnį sportą:vaikščiojimą,nelabai intensyvų važinėjimą dviračiais,plaukimą,kartais treniruoklius,mankštą baseine.Jokių bėgiojimų,lipimų laiptais skubant,greito plaukimo ir panašiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ruta1992: 08 sausio 2010 - 19:04
QUOTE(sausė @ 2010 01 08, 19:58)
Visada reikia gydytis, aišku idealu būtų, kad elektrokardiogramą būtų galima užrašyti priepuolio metu, bet ne visada tai pavyksta. Bet jei toks pulsas dažnas kaip pas jus tai tikrai būtų paskirti vaistai, atlikta echoskopija. Galu gale tai galima atlikti gydytojo kabinete fizinio krūvio metu. Ar tikrai pavojinga tiksliai nepasakysiu, bet kad susirūpinti reikia tai tikrai.
Mano pulsas kartais būna apie 100 ir tai mažomis dozėmis geriu vaistus. Jūs tik pagalvokit kokį krūvį turi atlaikyti širdis, jei plaka 160k/min?



Tai vat jau nebelinksma, o anksciau numodavau ranka, sveikata paskutinej eilej buvo, mama turedavo grust pas gydytojus. Bet db tikrai baisu, kita savaite einu pas gydytoja, reikes paklaust del tos info, kuria skaiciau, del galimo infarkto. Bet, kad tie gydytojai idomus, tokie kartais abejingi atrodo, ir visi skirtingai kalba.

Man jau nustatyta ligonineje, kad tikrai yra. Bet aisku, daugiau ir nebuvau del to pas gydytoja nuo to laiko(jau 6metai)
Atsakyti
QUOTE(Ruta1992 @ 2010 01 08, 19:00)
Man dabar labai retos PA būna.Seniau būdavo kartais,net kelis kartus per sav.Dabar būna kartą per keletą mėn.Kai užeina,po liežuviu dedu Lexotanilį 3mg. ir praeina pakankamai greit.Pulsą kaip kada...kartais pati skaičiuoju su laikmačiu ar laikrodžiu,kartais su spaudimo aparatu.Po fizinio krūvio (50m. plaukimo) kelis kartus trenerė paskaičiavo ir nebeleido greit plaukiot.Gyva kažkaip...Dieną aukštas,o naktį,vėlai vakare,kai paguliu lovoj ilgiau sumažėja pulsas gerokai.Bendrai pulsui vaistų negeriu ir tikiuos nereiks gert,o viskas paaiškės po tyrimų.O šiaip...renkuosi lengvesnį sportą:vaikščiojimą,nelabai intensyvų važinėjimą dviračiais,plaukimą,kartais treniruoklius,mankštą baseine.Jokių bėgiojimų,lipimų laiptais skubant,greito plaukimo ir panašiai.

Aišku paaiškės. Dar noriu pasakyti tos, kurios matuoja su AKS aparatu, tuo elektroniniu- tai jis jeigu tik yra koks nukrypimas nuo normos rodo visiškas nesąmones, tada jau geriau pačios skaičiuokit.
Na nesupyk- gyva tai gyva, bet tu pamažu gadini savo širdelę, pagalvok koks jai krūvis tenka...
Papildyta:
QUOTE(Victoria Beckham @ 2010 01 08, 19:04)
Tai vat jau nebelinksma, o anksciau numodavau ranka, sveikata paskutinej eilej buvo, mama turedavo grust pas gydytojus. Bet db tikrai baisu, kita savaite einu pas gydytoja, reikes paklaust del tos info, kuria skaiciau, del galimo infarkto. Bet, kad tie gydytojai idomus, tokie kartais abejingi atrodo, ir visi skirtingai kalba. 

Man jau nustatyta ligonineje, kad tikrai yra. Bet aisku, daugiau ir nebuvau del to pas gydytoja nuo to laiko(jau 6metai)

Taip sveikata reikia rūpintis. Na, jei buvai prieš 6 metus, tai tikrai tikrinkis, o tie išrašai tikiuosi išlikę, nes labai gerai kai yra su kuo palyginti.
Atsakyti
QUOTE(sausė @ 2010 01 08, 19:08)
Aišku paaiškės. Dar noriu pasakyti tos, kurios matuoja su AKS aparatu, tuo elektroniniu- tai jis jeigu tik yra koks nukrypimas nuo normos rodo visiškas nesąmones, tada jau geriau pačios skaičiuokit.
Na nesupyk- gyva tai gyva, bet tu pamažu gadini savo širdelę, pagalvok koks jai krūvis tenka...

Tyriausi ją jau kelis kartus.Tai pirmą kartą holterio parodymuose buvo pavieniai tachikardijos atvejai pulsas iki 140 berods.(praėjusių metų balandį berods),birželį buvo pavieniai bradikardijos atvejai naktį pulsas 36 ar tai 38.Stengiuosi saugot.Vengiu streso,kiek tai įmanoma,nevarginu sportuodama labai intensyviai,vis pageriu vitaminų širdžiai ir tt. sakau,šiaip dabar tos PA labai retos (tfu tfu tfu),todėl pulsas toks kosminis retai būna...nebent reik pebėgėt ar greit laiptai užlipt (tada aš 3-4 aukšte jau visai gatava...) doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruta1992 @ 2010 01 08, 19:14)
Tyriausi ją jau kelis kartus.Tai pirmą kartą holterio parodymuose buvo pavieniai tachikardijos atvejai pulsas iki 140 berods.(praėjusių metų balandį berods),birželį buvo pavieniai bradikardijos atvejai naktį pulsas 36 ar tai 38.Stengiuosi saugot.Vengiu streso,kiek tai įmanoma,nevarginu sportuodama labai intensyviai,vis pageriu vitaminų širdžiai ir tt. sakau,šiaip dabar tos PA labai retos (tfu tfu tfu),todėl pulsas toks kosminis retai būna...nebent reik pebėgėt ar greit laiptai užlipt (tada aš 3-4 aukšte jau visai gatava...) doh.gif

Na linkiu, kad taip ir toliau sėkmingai eitusi. Saugok saveuser posted image
Atsakyti
QUOTE(sausė @ 2010 01 08, 19:24)
Na linkiu, kad taip ir toliau sėkmingai eitusi. Saugok saveuser posted image

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Radau toki sakini- daznas sirdies pulsas EKG tai primena ekstrasistolių grandinę.

Ar gali kai daznas pulsas aparatas rodyti aritmija ,na ekstrasistoles?


Sause ,apie kokius nukrypimus kalbi - ir kokias nesamones gali rodyti (tipo aritmija?)

- kurios matuoja su AKS aparatu, tuo elektroniniu- tai jis jeigu tik yra koks nukrypimas nuo normos rodo visiškas nesąmones, tada jau geriau pačios skaičiuokit.
Ir isvis ar tie aparatai samones rodo,ar galima jais pasitiket?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxx37: 08 sausio 2010 - 21:22
QUOTE(xxx37 @ 2010 01 08, 21:18)
Radau toki sakini- daznas sirdies pulsas EKG tai primena ekstrasistolių grandinę.

Ar gali kai daznas pulsas aparatas rodyti aritmija ,na ekstrasistoles?
Sause ,apie kokius nukrypimus kalbi - ir kokias nesamones gali rodyti (tipo aritmija?)

- kurios matuoja su AKS aparatu, tuo elektroniniu- tai jis jeigu tik yra koks nukrypimas nuo normos rodo visiškas nesąmones, tada jau geriau pačios skaičiuokit.
Ir isvis ar tie aparatai samones rodo,ar galima jais pasitiket?

Aparatas rodys kas tuo metu bus- jei bus dažnas pulsas tai tą ir rodys; jei aritmijos- tai aritmijos; ekstrasistoles taipogi. Jei keli nukrypimai- tai tap ir fiksuos.

Šiaip aparatai yra geriausi tie senesni, na kur klausyti reikia ausimis. Tie naujoviški, jeigu turit AKS, širdies darbo sutrikimų tik dar labiau iškraipo vaizdą. Todėl ligoninėse, ypač kardiologiniuose skyriuose dirbama su senesnės kartos aparatais. Tiesa, jiems kas du metai atliekamos patikros. Turint juos namuose- galima nešti į med. technikos parduotuves arba tiesiog tartis ligoninėse.

Širdies aritmija-kitaip širdies ritmo sutrikimas

Širdies aritmija – tai širdies ritmo sutrikimai, kuomet keičiasi širdies susitraukimų skaičius ir pobūdis. Plazdėjimo metu skilveliai susitraukinėja dažnai, bet reguliariai, virpėjimo – visiškai neritmiškai. Pagal trukmę ritmo sutrikimas gali būti priepuolinis (paroksizminis) ir lėtinis.
Širdies aritmijos metu sutrinka širdies veikla, ko pasekoje neužtikrinamas pilnavertis organų aprūpinimas krauju, o tuo pačiu ir maisto medžiagomis bei deguonimi.
Dėl sutrikusio širdies ritmo ilgainiui gali susiformuoti kraujo krešuliai. Jų dalys gali atskilti ir su krauju nukeliavę į įvairius organus, sutrikdyti jų kraujotaką (įvyksta vadinamoji tromboembolija). Gali vystytis insultas, infarktas, plaučių embolija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sausė: 08 sausio 2010 - 21:35
nereikejo taip... schmoll.gif taip galima sukelti visuotine panika, o tai tik dalis teisybes...
P.S. o tai daznai zmonems buna skilveliu virpejimas/plazdejimas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Loram: 08 sausio 2010 - 22:34
Nieko baisaus -labai jau moksliskai, kaip is kokio straipsnio biggrin.gif
Atsakyti