Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 12

Apklausa: Ar mulčiuojate savo daržą? (186 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(IngridaB @ 2012 04 18, 19:45)
DIASAja,paklausiau tavęs ir susodinau dėžę ankstyvųjų bulvių.Bus kaip bus.

viskas bus gerai mirksiukas.gif netoli mūsų (kokia 5 km.) ūkininkas jau savaitė pasodinęs kelis ha ankstyvųjų bulvių, tik dar uždengęs agro plėvele. Aš neuždengiau. Bet bulves už jį anksčiau valgau biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif Tik ilgiau neapsilankyk ir prišnekėta doh.gif
Pasidžiaugsiu aš biggrin.gif uošvis ryte anksčiausiai į svečius užsuko, prikėlė. Išeinu į lauką, o žemė balta balta doh.gif Sakau uošviui: pas mane yra šiltnamyje nakvojančių pomidorų, paprikų, jurginų, begonijų ir niekas neuždengta, sako: tai amen jau pažiūrėk kokia šalna blink.gif Einu drebančiom kinkom į šiltnamį, pažiūriu: ogi visi gražuoliai patenkinti, niekas nenušalęs net neapšalęs, uošvis irgi nustebo kaip čia taip yra blink.gif Net paprikos kas keisčiausia nenugeibo biggrin.gif Tikriausiai turėčiau būti dėkinga šiltnamio polikarbonatinei dangai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolituxxx: 18 balandžio 2012 - 23:12
QUOTE(AkvileZ @ 2012 04 18, 20:15)
Ilgasias pupeles auginau pernai, bet joms gal žemė netiko ar saulės permažai buvo, kad nevisos sudygo (50%). Leidau lipti ant tinklinės tvoros, tai jos ten sėkmingai raitėsi, bet viršaus nepasiekė.

o kaip skonis paciu pupeliu?
as irgi siais metais nusipirkau situ pabandymui. ir isviso si karta tik vijoklines sparagines auginsiu, niekada neauginau ju, tai jai nepatiks skonis, tai nusisausiu doh.gif

Zodziu sejimo darbai toliau vyksta. Vakar pas anyta pasejau morkas rudeniui. Buvo keista taip anksti set, bet ji kasmet taip seja ir morkos isauga puikios. O veliau pasejus dazniausiai puse nesudygsta ir auga tokios nususeles g.gif Dar palikau burokus, kad pasetu, kai jau saviskius ses. Tik svogunus sodint dar pabijojau, nors anyta jau susisodinus savaitgali g.gif as visgi lauksiu geguzes menesio manau g.gif

Ar jau sejat arbuzus?
Atsakyti
Ar kas nors auginate kvapiąją stumbražolę?
Atsakyti
QUOTE(linksma @ 2012 04 19, 10:57)
Ar kas nors auginate kvapiąją stumbražolę?

Kam ji tinkama?
Atsakyti
As irgi keliu rusiu vijokliniu pupeliu turiu. Yra tokia tinkline tvora vienam kraste, pobaise tokia, tai sumasciau salia jos visokiu pupu pupeliu prisodint.Ir nesimatys jos taip, ir nereiks atskirai kazkokiu atramu statyt
Svogunu as irgi dar nesodinau. O siaip tai ir morkas, pastarnokus, ropes, putelius, dar salotu papildomai lauke
Kazkokiu baltu morku pasejau.Pamaciau grazu piesinuka ant pokelio ir pasiemiau. Aplamai, simet daug visokiu pagal grazu paveiksliuka pripirkau. Dabar galvosukis kas ir kaip nores augti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolete @ 2012 04 19, 11:06)
Kam ji tinkama?


Naudojama kaip prieskonis ir degtinei gardinti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2012 04 17, 17:18)
be paryškintų aš pasėjau serenčius, krapus, ropes ir pasodinau ankstyvąsias bulves.


Kaip pirmiem metams, mat tik šiemet užmulčiavau savo lysves-dėžes, užteks ir salotų, ridikėlių, žirnių ax.gif

O sode, kur žemė superinė, tai be šių išvardintų daržovių, sukišau svogūnėlius (po plevele jau). Mąstau dar apie morkas, burokėlius smile.gif


QUOTE(diasaja @ 2012 04 18, 22:53)
viskas bus gerai mirksiukas.gif netoli mūsų (kokia 5 km.) ūkininkas jau savaitė pasodinęs kelis ha ankstyvųjų bulvių, tik dar uždengęs agro plėvele. Aš neuždengiau. Bet bulves už jį anksčiau valgau biggrin.gif


diasaja, kaip sekėsi taip pievoj pasodint bulves? Na niekaip man nedašunta... doh.gif Prisidaiginau maišą bulvių, laukiu šiltensių orų. Bet kai pagalvoji, kad reikės prie šo apleisto namo pradėt kasinėt žemę, vargo vakarienė čia... doh.gif unsure.gif


user posted image

Kaip išnaikint tą šabakštyną??? Vakar su vaiku kasinėjom keliose vietose, tai paviršiuj net per kelis pirštus šaknų tinklas susidaręs unsure.gif Kur buvęs tvartas žemė gera: supuvęs galutinai mėšlas, pats tas mano darželiui bigsmile.gif

Žadat raugti dilgeles ir jomis laistyt? rolleyes.gif
Atsakyti
Kaip manot, galima taip prisidaigint? Vakar genėjau serbentus, sugalvojau bandymą padaryt ax.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2012 04 19, 10:35)
Kaip išnaikint tą šabakštyną??? Žadat raugti dilgeles ir jomis laistyt?  rolleyes.gif

Šiap tai pastoviai pjaunant žolę viskas susitvarko savaime. Mes savo usnynų ir dilgėlynų specialiai niekaip nenaikinom, dabar ten visai graži pievutė. O jei daržui vietą paruošt, tai geriausiai manau būtų užklot kartonu tą plotelį, ižmulčiuot ir kitą pavasarį bus visai nebloga lysvė (mažiausiai darbo reikalaujantis variantas) rolleyes.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Inga:): 19 balandžio 2012 - 10:53
Ambro , net pasiurpau pamacius doh.gif . Pries pora metu ir mes panasu turta turejom.
Zole iki pazastu, dilgeles virs galvos. Ziurint koks plotas. Pradejau nuo to, kad kalem tas pakeltas lysves, staciau tiesiai ant pievos, samdziau Bobcat ( toki maziuka traktoriuka) , vienam kraste kase zeme ir veze i tas lysves. As tik islyginau. Kito kelio nemaciau, nenorejau chemija nuodyt tu zoliu. Yra ten toks rundap ar roundap , na kazkaip panasiai. Juo is rudens ar bent pries menesi nupurskus, galima ta sabakstyna nuzudyt.
Ir rozem taip pat, ir gelem. O kur norejau tik pievos, tai laukiau kol atsiras nauja zole, tada kankinausi su trimeriu. Tik ne su tuo vieliniu, bet su peiliais. Jau rudeni nepalikau nepjautos zoles, tai antrais metais nebebuvo tiek vargo.
Su kastuvu net nebandau isivaizduot doh.gif doh.gif
Bet pas mus 1,8 ha blush2.gif Na, dar kokius 10-12 aru tvenkinys uzima, bet vistiek oi, oi. Jau siems metams pirkom traktoriuka. Nes nebemiela ta gamta nei darzai pasidaro , jei nenori zoles iki ausu
Atsakyti
Kazkas klause del vijokliniu pupeliu ax.gif
as kelis metus jau auginu vijoklines pupeles Va tokias (foto skolinta) ax.gif
user posted image

nereiklios jos visaii, kur ikisi ten auga, uzauga dydeles baltos ir margos, fioletines tokios su juodais taskeliais, buvo ir visai beveik juodu.
man jos skanesnes uz zemauges, mesingesnes, tik verda ilgiau ir pries verdant mirkyti reikia ilgiau ax.gif
Atsakyti