Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 12

Apklausa: Ar mulčiuojate savo daržą? (186 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(*Inga:) @ 2012 04 19, 11:51)
Šiap tai pastoviai pjaunant žolę viskas susitvarko savaime. Mes savo usnynų ir dilgėlynų specialiai niekaip nenaikinom, dabar ten visai graži pievutė. O jei daržui vietą paruošt, tai geriausiai manau būtų užklot kartonu tą plotelį, ižmulčiuot ir kitą pavasarį bus visai nebloga lysvė (mažiausiai darbo reikalaujantis variantas) rolleyes.gif

Ačiū, jau turiu kelias lysves-dėžes, šeštadienį apsėt spėjau ir apklojau plėvele smile.gif

user posted image

Man tik klausimas, kaip avietynus ir kitus krūmus prisisėjusius išnaikint unsure.gif Plotas tirkai nemažas.... negi tik iškasimas lieka? doh.gif

Papildyta:
QUOTE(Lora11 @ 2012 04 19, 12:01)
Ambro , net pasiurpau pamacius doh.gif  . Pries pora metu ir mes panasu turta turejom.
Zole iki pazastu, dilgeles virs galvos.  Ziurint koks plotas.  Pradejau nuo to, kad kalem tas pakeltas lysves, staciau tiesiai ant pievos, samdziau Bobcat ( toki maziuka traktoriuka) ,....O kur norejau tik pievos, tai laukiau kol atsiras nauja zole, tada kankinausi su trimeriu.  Tik  ne su tuo vieliniu, bet su peiliais.  Jau rudeni nepalikau nepjautos zoles, tai antrais metais nebebuvo tiek vargo.


~2 Ha ploto, na ne mažas... Man tos žolės nieko, bandysim pjaut pastoviai... o kliūna tie krūmynai, kemsynai doh.gif Kažin ,ar padėtų man trimeris? lotuliukas.gif
Ir chemija nesinori žūdyt, gadint žemės ax.gif


QUOTE(xxkamane @ 2012 04 19, 12:02)
Kazkas klause del vijokliniu pupeliu ax.gif
as kelis metus jau auginu vijoklines pupeles..


Kuo tos pupelės paremtos ten? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Lora11 @ 2012 04 19, 11:15)

... tai ir morkas, pastarnokus, ropes, putelius, dar salotu papildomai lauke...
Kazkokiu baltu morku pasejau.Pamaciau grazu piesinuka ant pokelio ir pasiemiau. Aplamai, simet daug visokiu pagal grazu paveiksliuka pripirkau. Dabar galvosukis kas ir kaip nores augti mirksiukas.gif

Kas tie puteliai? biggrin.gif
Baltų morkų turėjau pernai, gero skonio, gražios išvaizdos. Buvau gavusi sėklų dovanų, o šiemet pirkti negavau.

QUOTE(linksma @ 2012 04 19, 11:24)
Naudojama kaip prieskonis ir degtinei gardinti. smile.gif

O kam kaip prieskonis naudojamas?

QUOTE(Ambro @ 2012 04 19, 11:35)


Kaip išnaikint tą šabakštyną??? Vakar su vaiku kasinėjom keliose vietose, tai paviršiuj net per kelis pirštus šaknų tinklas susidaręs unsure.gif Kur buvęs tvartas žemė gera: supuvęs galutinai mėšlas, pats tas mano darželiui  bigsmile.gif

Žadat raugti dilgeles ir jomis laistyt?  rolleyes.gif


Pjauti tą šiukšlyną po truputį.
Mama vis raugia dilgėles, bet man labai jos smirda doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2012 04 19, 12:50)
Kaip manot, galima taip prisidaigint? Vakar genėjau serbentus, sugalvojau bandymą padaryt ax.gif

user posted image



Aš tai serbentų šakutes rudenį sukišau tiesiai žemėn darže - tai visos dabar jau puikiausiai įsišakniję, sprogsta. O jei pavasarį - tai geriau prikast krūmo šakas apatines darže - įsišaknija be vargo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikis5: 19 balandžio 2012 - 11:30
Ambro, nuotrauka ne mano, skolinta, as tik norejau parodyti kokias turiu blush2.gif
as tai ismeigiu prie ju auksta ppagali ir jos kariasi antjo ax.gif
man is foto panasu, kad ir cia tas pats.

jei kas is Vilniaus galiu uz simbolini centa duoti pabandymui to cudo pasisodinti. jos derlingos, plius laikosi per ziema gerai, kitais metais jau turesite savu seklyciu, nes ju seklas-pupas galima rinkti ir sodinti kitamet ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2012 04 19, 12:29)
Aš tai serbentų šakutes rudenį sukišau tiesiai žemėn darže - tai visos dabar jau puikiausiai įsišakniję, sprogsta. O jei pavasarį - tai geriau prikast krūmo šakas apatines darže - įsišaknija be vargo

Žemė šiuo metu dar per šalta... ax.gif Sodinau naują serbentą Titanija, tai apgenėjau šakeles, buvo gaila išmest jas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(xxkamane @ 2012 04 19, 12:02)
Kazkas klause del vijokliniu pupeliu ax.gif
as kelis metus jau auginu vijoklines pupeles Va tokias (foto skolinta) ax.gif
nereiklios jos visaii, kur ikisi ten auga, uzauga dydeles baltos ir margos, fioletines tokios su juodais taskeliais, buvo ir visai beveik juodu.
man jos skanesnes uz zemauges, mesingesnes, tik verda ilgiau ir pries verdant mirkyti reikia ilgiau ax.gif

bet cia nesparagines, o tos paprastos? g.gif as tai sparagines auginsiu, nes paprastu visiskai nenaudojam schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Tagete @ 2012 04 19, 11:49)
bet cia nesparagines, o tos paprastos? g.gif  as tai sparagines auginsiu, nes paprastu visiskai nenaudojam  schmoll.gif

Jo cia paprastos, dideles pupos, kaip karaliskos ar kaip vadinamos blush2.gif ju kaip sparaginiu nepanaudosi, nes anktis dydele mesinga, man labaiu panasi i pupos o ne i pupeles blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Tagete @ 2012 04 19, 09:30)
o kaip skonis paciu pupeliu?
as irgi siais metais nusipirkau situ pabandymui. ir isviso si karta tik vijoklines sparagines auginsiu, niekada neauginau ju, tai jai nepatiks skonis, tai nusisausiu  doh.gif

Zodziu sejimo darbai toliau vyksta. Vakar pas anyta pasejau morkas rudeniui. Buvo keista taip anksti set, bet ji kasmet taip seja ir morkos isauga puikios. O veliau pasejus dazniausiai puse nesudygsta ir auga tokios nususeles  g.gif  Dar palikau burokus, kad pasetu, kai jau saviskius ses. Tik svogunus sodint dar pabijojau, nors anyta jau susisodinus savaitgali  g.gif  as visgi lauksiu geguzes menesio manau  g.gif 

Ar jau sejat arbuzus?

Skanios, normalios, žodžiu mums tiko smile.gif Labai fainos kai tokios ilgos lotuliukas.gif
Atsakyti
Turėjau pernai ir aš tas Spageti, visai patiko, tokios ilgos ankstys (kelios buvo daugaiu nei 80 cm ax.gif ). Augo kabindamosis į susmeigtus ir viršui surištus lazdynus
(toks kaip kūgis gavos).
Atsakyti
QUOTE(Jolete @ 2012 04 19, 12:27)

O kam kaip prieskonis naudojamas?


Silkėms. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2012 04 19, 13:29)
Aš tai serbentų šakutes rudenį sukišau tiesiai žemėn darže - tai visos dabar jau puikiausiai įsišakniję, sprogsta. O jei pavasarį - tai geriau prikast krūmo šakas apatines darže - įsišaknija be vargo

drinks_cheers.gif taip ir dauginami serbentai ir agrastai, tą patį galima daryti ir pavasarį rolleyes.gif
Atsakyti
Ambro, krumu nerizikavau su trimeriu. Pjovem su pjuklu. O saknis rovem. Kuriu neiveikem, tai palikom puti, tik vis paziuriu, kad atzalu neaugintu.
Aisku su pupelem, reikia dar viena pokeli nuspirkt. Megstu sparagines.


Puteliai
http://www.e-seklos....omieji_puteliai
Atsakyti