Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas ant puoduko (3 tema)

QUOTE(Orintux @ 2012 05 15, 11:51)
Mes ant puodo pradejom sodint nuo 7 men. Dabar pupai 11 men ir patenkinta sedi ant puodo. Visada pasodinam po miego ir beveik visada padaro.Jei ne sysiu, tai kaku. Pamperse kaku seniai buvo. Gerai, kad jai patinka sedet ant puodo, gali issedet po pusvalandi. wink.gif Na vaikscioja ji dar su pampersais, o mes tik gaudom jos sysiukus. Laukiu, kada galesim be pampersu but. Nes visgi vasara arteja, su pampersais karsta. Tikiuosi greit ismoks.  4u.gif

Na as savo anksciau papasakotoj istorijoj praleidau momenta, kad nuo 8 menesiu dukryte graziausiai rytais sesdavo ant puoduko, pasidarydavo ir rimta ir nerimta reikala, nuo 9 men jau ir po maitinimu sodindavau, tai tik sisiu padarydavo. Ir taip pragyvenom iki vasaros, t.y. kokius 8 menesius, o kai nuemem pampersa, va tada tai prasidejo... pasiskaityt galite auksciau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Opinoksė @ 2012 05 15, 22:18)

Paskaiciau dar karta jusu situacija apie darzeli. Kai Lukas kelias dienas pabuvo sausas namuose, as jau pradejau galvoti ji be sauskelniu ir i darzeli leisti, bet labai pergyvenau, kad bus sudetinga, nes vaiku apie 10, aukletojos tik dvi, na, zodziu... nespes, negirdes, kaip man cia ju paprasyti reikes. Be to, Lukas ant puoduko prasosi lietuviskai, o gyvenam mes gi Vokietijoj. Zodziu, galvojau, gal dar koki menesi patempsiu. Bet buvo ilgas savaitgalis (su geguzes pirma) ir treciadienio ryta Lukas man aiskiai pasake, kad sauskelniu jis nesides. Jis didelis jau. Kai pasakiau aukletojai, kad mes be sauskelniu, buvau maloniai nustebinta jos reakcijos: "Super, uzstatysiu toki laikroduka, cirks kas valanda ir as ji pasodinsiu ant puoduko." Nebuvo jokiu diskusiju, nepatogumu ar pan. Zinoma, slapiu kelniu pasitaiko, bet retai.
Zinai, gal nupirkit kokiu vienkartiniu pakloteliu i darzelio lovyte ar kokias paklodes su apsauga, kad nesigadintu ciuziniai, bet reikalauk, kad mergytei sauskelniu nebedetu. Kaip musu aukletojos sako: "Tevai ir aukletojos turi viena ir ta pacia kryptimi vezima tempti".
Beje, Lietuvoje gal kitaip, o cia niekam nerupi, kiek laiko vaikai su sauskelnem laksto. Luko grupeje vaikai iki 3 metuku. Jis vienintelis be sauskelniu. O vyresneje grupeje dar yra labai nemazai "vystomu" vaiku.
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif

Atejau pasikonsultuoti ,gal kuri turite panasios patirties ir patarsite smile.gif
Suneliui 2metukai ir 7 men, be pampiu diena gyvenam nuo 1,11men. Pietu miegelio be pampio miegam jau 5 menesius, o nakties miegelio 2 menesiai. Seniau labai retai prisisiodavo lovyte, o dabar kas nakti doh.gif Jau net pradejau nakti ji ant puoduko sodinti (jis realiai net nepabunda, nes puoduka prie lovos atnesu, jis i mane atsiremes pasisioja ir vel mieganti ji i lovyte ikeliu) Is pradziu uztekdavo 1 karta per nakti pasodinti, veliau jau 2 kartus , mazdaug 1 val ir 4val, bet ziuriu, jog vistiek pasitaiko avariju doh.gif Zodziu nezinau toliau ka daryti, pampio baisiai nenori detis, is kitos puses ir man paciai jau rankos nekyla jam ta pampi deti, bet kiekviena ar kas antra nakti plauti pataliukus jau irgi pabodo doh.gif Gal ka patarsit rolleyes.gif
Atsakyti
ohohoho.... Mano vaikinui 1 m. 7 mėn. Jokių rezultatų... schmoll.gif Sodinu ant puodo, bet nieko nepadaro. Tik užmaunu sauskelnes - pilnos. Jis supranta, kad į sauskelnes daryti reikia, nors aš jam ir aiškinu, ką ant to puoduko reikia daryti... Niekaip neįaiškinu... verysad.gif Sėdėjo vakar ant puoduko, greitai atsistojo, pasiėmė sauskelnes, apsižergė jas ir padarė sysiu..... ant žemės..... doh.gif Na jau nežinau, ir juokas, ir neviltis ima. Taip jis viską supranta, bet kam tas puodukas reikalingas - niekaip
Atsakyti
Ui, ir mes kovojame su tom sauskelnem, mums truputi virs 2 metuku, bet... Supranta viska, pasako kur reik daryt sysiuku, bet... nesipraso, arba prasosi nueina, 2 sekundes pasedi ir sako:- padare! Ir taip gali kokia 20 min vaikscioti ir nieko. Nezinau kaip cia ji pripratinti, einame ir i lopseli, nors nesenai pradejom lankyti, bet is didesniu vaiku dar sito reikalo nesimoko, visa kita laaabai greit ismoko ir pats valgyti ir rengtis, bet su sauskelnemis... Dedam mes sauskelnes triusikelius, labai patogu ir gerai! Kai dabar silta, uzdedu ir paprastu triusikeliu, bet prisisioja, sako :- padare sysiu, bet vienodai, pavaiksto minute issisketes, kol pripranta, kad slapia ir toliau sau... Kazkoks kosmaras...
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2012 05 15, 13:43)
Mano dukrytei už poros savaičių sukaks metukai. Prie puodo pradėjom pratintis seniai, gal nuo kokių 6 mėn.  g.gif  Kadangi auginu tik su vystyklais, tad jau puikiai žinau jos sisiojimo ir kakojimo intervalus, mimikas prieš ir po  biggrin.gif  rolleyes.gif
Iki 11 mėnesių ant puodo sodindavau tik keisdama vystyklą, o prieš savaitę jau pradėjau nebedėti daugkartinės sauskelnės dienos metu. Pasodinta visada padaro, kas priklauso, jei tuo metu pasisioti nori, t.y. puikiai supranta, ką čia ant to puodo reikia daryti. Bet tikrai nesupranta, jog nespėjus pasodinti, negalima pridaryti balučių bet kur.
Taigi, jei užklumpu "nusikaltimo" vietoje, švelniai pabaru, parodau į puoduką. Kai pasisioja į puoduką, visada pagiriu, kartu einam išskalauti, viską jai rodau ir aiškinu.
Šiaip, mano manymu, kažkiek ji pradeda suvokti, nes kai padaro balutę ant žemės ir ją pabaru - tai tokia labai susinepatoginus būna  lotuliukas.gif  biggrin.gif



ir as taip darau, jau metukai ir dvi savaites. nebededu visai vystiklu. nei i svecius nei dar kur. tik nakti, nes dar maitinu. siaip tikrai prasosi moteris. o mokyt pradejau nuo 7 menesiu, tada nuemiau vystiklus namuose. privarydavo koki 20 kalgotkiu per diena. apie 9 menesi pradejo sarinti, kad geriau ne slapiose kalgotkese but. ir pradejo prasytis, atkalem su vyru zyzimo ir braizymosi apie kojas metoda ir vsio, balu retai bebuna. raidos centre moteriskes yra sakiusios, kad geriausias laikas vaikui mokytis ant puodo yra 9 menesis. na ir pampersai neprideda vaikui nei fizines, nei psichines sveiktos.
Atsakyti
Paguldziau savo vaiki pirma karta nakciai be sauskelniu. Idomu, kaip cia bus g.gif Kadangi pries miega gerti negauna, tai gal ir pasysioja paryciais truputi (vakar ir uzvakar sauskelnes buvo truputi paslapintos), bet kai su triusikeliais buna i juos nedaro pietu miego metu. Gal suveiks reikalas ir nakciai?...
Atsakyti
QUOTE(Fungu @ 2012 05 15, 00:45)
Mano mergytei dabar 6,5 mėn. Kaip manot, kada geriausias laikas pradėti vaiką prie puoduko pratinti? Pamažu pradedu apie puoduko pirkimą galvoti, kad metukų jau pripratusi būtų prašytis..Ar tai įmanoma? g.gif

mano manymu tikrai per anksti
Atsakyti
QUOTE(Aphanizomenone @ 2012 05 16, 17:44)
ir as taip darau, jau metukai ir dvi savaites. nebededu visai vystiklu. nei i svecius nei dar kur. tik nakti, nes dar maitinu. siaip tikrai prasosi moteris. o mokyt pradejau nuo 7 menesiu, tada nuemiau vystiklus namuose. privarydavo koki 20 kalgotkiu per diena. apie 9 menesi pradejo sarinti, kad geriau ne slapiose kalgotkese but. ir pradejo prasytis, atkalem su vyru zyzimo ir braizymosi apie kojas metoda ir vsio, balu retai bebuna. raidos centre moteriskes yra sakiusios, kad geriausias laikas vaikui mokytis ant puodo yra 9 menesis. na ir pampersai neprideda vaikui nei fizines, nei psichines sveiktos.

Nu, supermama blink.gif Viskas, as pasiryztu pratinti savo maziu irgi! Ziuriu, musu vaikai ta pacia diena gime smile.gif Nuo kokiu 9 men, kai nuimam sauskelnes, palaikom ant kriaukles, tai sisiu dazniausiai padaro, kartais ir kaku. Bet ant puodo niekaip nesiseda, stojasi is karto ir viskas. Gal, kad jau vaikscios moka. Bus vargelio, jauciu...
Atsakyti
Sveikutes mamytes 4u.gif Mums 1m.8men.,na beveik jau 8men ax.gif ,mes pietu miega be pampio jau miegam nuo 1metu,o jau koks geras men ir nakti. Viskas su miegu gerai,bet va diena jai namie tai priminus daro i puoduka,o jai kur isvaziuojam be pampio niekaip. Taciau kokia trecia diena nenori sesti ant puoduko verkia,o kai paklausi ar nori sako ne. Po miego seda ir padro,taciau vakar is viso sysiojo tik du kart. Kazkaip galvojau mazokai,ar negali buti taip jog jis nenori sesti ant puoduko ir kencia? Gal kas ka galite patarti? g.gif
Atsakyti
mano suneliui liepa 2metukai...o ant puoduko niekaip neseda... unsure.gif gal mamytes galetumete patarti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(vedaryte @ 2012 05 18, 20:27)
mano suneliui liepa 2metukai...o ant puoduko niekaip neseda... unsure.gif gal mamytes galetumete patarti? g.gif

Nieko cia daug nepatarsi: bandyti, bandyti ir dar karta bandyti! Sekmes 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(maskanyte @ 2012 05 18, 07:35)
Sveikutes mamytes 4u.gif  Mums 1m.8men.,na beveik jau 8men ax.gif ,mes pietu miega be pampio jau miegam nuo 1metu,o jau koks geras men ir nakti. Viskas su miegu gerai,bet va diena jai namie tai priminus daro i puoduka,o jai kur isvaziuojam be pampio niekaip. Taciau kokia trecia diena nenori sesti ant puoduko verkia,o kai paklausi ar nori sako ne. Po miego seda ir padro,taciau vakar is viso sysiojo tik du kart. Kazkaip galvojau mazokai,ar negali buti taip jog jis nenori sesti ant puoduko ir kencia? Gal kas ka galite patarti? g.gif

Na, nezinau, nemanyciau, kad toks mazutis taip uzspaustu sysiuka, kad nebedarytu is baimes, arba tik 2 kartus pasysiotu. Gal tokia diena buvo tiesiog? O kaip siandien?
Mano mazis siandien po pietu miego kuitesi kuitesi lovytej, paskui atsisedo, taip jau labai patogiai isitaise ir po minutes girdziu:" O kas cia dabar?" . Sysioja ramiai sau i lova ir svarsto smile.gif Labai supyko, kai iskeliau is lovos ir pasodinau ant puoduko. Zinoma, padare dar pakankamai ir i puoduka, bet piktas buvo ant viso pasaulio koki pusvalandi. Matyt, sugadinau atradimo dziaugsma biggrin.gif
Atsakyti