Įkraunama...
Įkraunama...

Pavojingas maistas gyvūnams

Sukūriau temą, tam , kad žinotume koks maistas kenkia gyvūnams, koks ne. Pasidalinkim naudinga info.

Radau internete info apie netinkamą maistą gyvūnams:

http://www.heathersh....com/toxic.html

http://www.healthype...px?ID=133&sid=1 (čia yra ir kitokių gerų straipsnių apie šunis, kates ir kitokius gyvūnus.

http://www.petalia.c...gs&story_no=257


Iš savo patirties žinau, kad šunims negalima duoti šokolado, bulvių (kailis šeriasi), svogūnų.







Atsakyti
Puiki tema, šaunuolė 4u.gif
Aš dar pridėčiau čia kopūstą... o šiaip sąrašiukas jau ir taip ilgas ir geras, iki šiol esu skaičiusi įvairiuose šaltiniuose, kad būtent tokie produktai ir yra kenksmingi. Šiaip tai aš pati dar neduočiau sūraus maisto, rūgštaus, kartaus ir pan. Nevaišinčiau savo šuniuko, pvz.: paprika, apelsinais ar pan. kaip esu girdėjusi kai kas daro... Tai tiek turbūt ir būtų smile.gif
Atsakyti
O kaip su tom bulvėm šunims?... g.gif Girdėjau, kad šuns skrandis nesuvirškina jų, jam bulvės kaip akmenys į skrandį, bet nežinau ar tai tiesa... g.gif Nes mano šuo tai jas valgo su malonumu ir kol nesužinojom šito dalyko, net nepagalvojom, nes jis jas netgi labai mėgsta... blink.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(darius7 @ 2006 04 24, 16:13)
Aš savo šuniui daviau žalių kaulų su mėsa, tai padėk dieve kaip suviduriavo... Nejaugi negalima?


Kaulų griežtai negalima, nei žalių, nei virtų, apskritai JOKIŲ. Pirma, kaip ir rašei, šunys nuo jų viduriuoja, antra, kaulai jiems sudrasko žarnyną - čia panašiai, kaip kad jie švitrinio popieriaus prisirytų, rezultatas tas pats, trečia, nuo kaulų šunims dantys dyla. Ir apskritai, kauluose nėra nei vienos reikalingos ir maistingos medžiagos, todėl jų šunims ir neduokite.
Taigi, prie pavojingų šunims produktų pirmoje vietoje rašau kaulus, toliau kiaulieną, toliau - nepatikėsite, - parduotuvinį maistą (tipo, Pedigree visokie, Chapi ir bla bla bla... ), nes ten visiškas kombikormas, šunis geriausia šerti profesionaliu, o ne parduotuviniu pigiu maistu...

Pagaliau, apsilankykite kitame gyvūnų mylėtojų forume, ir čia pasiskaitykite Daivos D. parengtą sąrašiuką apie šunims kenksmingus produktus ir jų davimo pasekmes smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mylda: 25 balandžio 2006 - 09:01
QUOTE(Mylda @ 2006 04 25, 09:59)
Kaulų griežtai negalima, nei žalių, nei virtų, apskritai JOKIŲ. Pirma, kaip ir rašei, šunys nuo jų viduriuoja, antra, kaulai jiems sudrasko žarnyną - čia panašiai, kaip kad jie švitrinio popieriaus prisirytų, rezultatas tas pats, trečia, nuo kaulų šunims dantys dyla. Ir apskritai, kauluose nėra nei vienos reikalingos ir maistingos medžiagos, todėl jų šunims ir neduokite.


Šiaip jau nuo per didelio kaulų kiekio šunims viduriai užkietėja... Suviduriuot galėjo nuo to, kad persiėdė. Dėl žarnyno draskymo-pavojingi tik vamzdiniai kaulai (ypač paukščių) ir, žinoma, žuvų ašakos, taip pat vadinamoji "kaulų masė šunims", kuria prekiaujama parduotuvėse. Plokščiuosius kaulus galima duoti drąsiai, tik jie turi būti termiškai neapdoroti. Termiškai apdorojant (pvz.: verdant) kauluose suyra viskas, kas gali būti naudinga, jie tik apkrauna organizmą. O šiaip žali kaulai-puikus kalcio ir kitų mineralinių medžiagų šaltinis. Dėl dantų dilimo- su amžiumi jie šiaip ar taip dėvisi, o jei dantys ir žandikauliai negauna pakankamai apkrovos (kieto maisto, kurį reikia graužti), dantys silpnėja, kyla paradontozės ar dantų akmenų grėsmė... Tikrai dantims kenksmingi yra saldumynai, kurie kenkia dantims (ne tik šunų verysad.gif ).
O dėl "parduotuvinio" maisto pilnai sutinku-pagalvokit logiškai, juk jei ateitų kokia bičiulė ir pareikštų, kad ji laaaabaaaiiiii sveikai maitinasi - valgo vien tik konservus, tai ką? Dauguma turbūt pasukiotų pirštą prie smilkinio, išgirdusios, kad konservai- tai sveikas maistas. Aišku, kelionių metu ir pan. jie labai praverčia, bet piktnaudžiaut nevertėtų...
Atsakyti
QUOTE(aziza @ 2006 08 16, 13:35)
vat ir man dabar idomu pasidare ar galima suniui duot cukinijos [ virtos ]? parsiveziau labai didele is kaimo, tai galvoju kose paskaninsiu, o siaip pastoviai dar idedu morku ir kruopos aviziniai dribsniai ar ryziai, mesa paukstiena, jautiena ar versiena  ax.gif taip pat anksciau pirkdavau zuvies file [ nes be kaulu ] ir virdavau tokias sriubas 2 kart i savaite, kazin ar sveika zuvis? o del darzoviu tai viena veterinare, sake kad deciau zalio agurko ir salotu lapu  g.gif o kokiu darzoviu sunims dar galima duot?

Agurkų, aguročių, cukinijų, patisonų, arbūzų, žodžiu, visų "agurkinių" daržovių šunims galima duoti ir virtų, ir žalių. Taip pat ir morkų.
Žuvies galima, bet tik jūrinės, būtinai apvirtos, ir ne nuolat šerti, o kokį kartą per savaitę.
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 16, 18:09)
oho, tavo šuo natūralkę valgo kaip supratau? kiek esu skaičiusi, tai žuvies net ir reikia duoti, bet nedažnai, maždaug kartą savaitėje. O daržoves galima įvairias, tik pomidorų ne, kopūstų irgi ne, dėl burokėlių nežinau, bet aš asmeniškai tai neduočiau... cukinija manau, neturėtų pakenkti smile.gif
maniškė tai uoginis šuniukas: vyšnios, braškės, agrastai, avietės - tik duok essen.gif

jo as tik uz naturalu tongue.gif nors ir suo kitokio nenori g.gif kazkada buvau nupirkus 3kg. hilso, tai daugiau nei puse metu juo seriau ir tai is rankos, nes kitaip neede doh.gif tai pagalvojau, kad neprievartausiu suns tegul eda tai kas jam skanu wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Daiva D. @ 2006 08 16, 19:35)
Agurkų, aguročių, cukinijų, patisonų, arbūzų, žodžiu, visų "agurkinių" daržovių šunims galima duoti ir virtų, ir žalių. Taip pat ir morkų.
Žuvies galima, bet tik jūrinės, būtinai apvirtos, ir ne nuolat šerti, o kokį kartą per savaitę.

aciu uz patarimus 4u.gif zuvi duodavau jurine, atrodo, kad taip ir vadinosi juru lydeku file ir dar duodavau menkes file, ta nezinau ar jurine g.gif virdavau sriuba su kruopom ir darzovem ax.gif ir duodavau dukart i savaite, nes isvirdavau tai ir gaudavosi dviems dienoms ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aziza: 16 rugpjūčio 2006 - 20:23
QUOTE(Zitlali @ 2006 09 15, 17:47)
Sveikutes  4u.gif  As jau narsau cia daugiau nei dvi valandas ir niekaip negaliu aptikti temos, kur buvo ikeltos suniuku dantuku nuotraukos bei pokalbiai apie kaulus ir tuos kietus kramtalus kurie laaabai gadina dantukus  frusty.gif Buciau labai labai dekinga jei ikeltumete linka, ar siaip kur galeciau pasiskaityti apie ju daroma zalinga poveiki suns sveikatai... Labai domina nuotraukos... Aciu is anksto!!  4u.gif


Prašom 4u.gif ir dar čia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kenya: 15 rugsėjo 2006 - 16:55
nzn kaip ten su moliugais, melionais ir panasiai vaisiai-darzovemis, bet is savo paciu patirties zinome, kad gyvunams negalima arbuzo seklu ir zieves, nes jos gyvunams elementariausiai nuodingos... aisku, kiekvienam gyvunuis skirtingai ir nera mirtina, bet mes tai du menesius sirgome ir dar po to puse metu bandem svori atgauti... tai, kad bukit atsargus...
Atsakyti
gal kas galit pasakyt kaip ten yra dėl sūrio? Ar galima jo duoti po gabaliuką kaip paskatinimui dresūroje ar ne. Nes girdėjau labai įvairių nuomonių.

O ką jūs duodat savo augintiniams kai dresuojat
Atsakyti
QUOTE(ingabat @ 2007 02 04, 10:33)
gal kas galit pasakyt kaip ten yra dėl sūrio? Ar galima jo duoti po gabaliuką kaip paskatinimui dresūroje ar ne. Nes girdėjau labai įvairių nuomonių.

O ką jūs duodat savo augintiniams kai dresuojat


Aš duodu... bendroj sumoj išeina, kad per vieną dresūrą (1,5 - 2 valandos) mano mergos suėda apie normalų gabalą sūrio. Kol kas nieko blogo nepastebėjau, nors, tiesą sakant, viena ausim girdėjau, kad sūris - alergenas ir gali net nealergiškiems šunims sukelti alergiją. Gal išties kas nors gali patvirtinti, ar taip yra? g.gif
Atsakyti
o kažin galima šuniukui bulvės virtos duot, na tokia tyrę padaryt su sultinuku ar bulvių nepageidaujama jiems g.gif
Atsakyti