Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Ačiū už atsakymus 4u.gif

Ai, dar radau sakinį, kad komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų; Tai vadinasi, man prie 126 d. NGA dar prisidės papildomai 14 dienų iki VPA? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kiva: 15 birželio 2012 - 10:56
QUOTE(Kiva @ 2012 06 15, 11:52)
Ačiū už atsakymus  4u.gif

Ai, dar radau sakinį, kad komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų; Tai vadinasi, man prie 126 d. NGA dar prisidės papildomai 14 dienų iki VPA?  ax.gif

Taip, prisides prie dekreto, o VPA nusikels.
Atsakyti
Per savo ziopluma prisiviriau koses, ir nezinau kaip dbr issrebti. Pries NGA pasiemiau kasmetiniu atostogu nuo birzelio 1d. iki 12d., 12d. prasidejo motinystes atostogos, ginekologe uzpilde pazyma ir issiunte i sodra. Iseina, kad viena diena dubliuojasi, pinigus uz kasmetines atostogas gavau, todel darbovietes buhaltere negali issiusti pazymos i sodra del NGA. Pasakykite prasau, kaip galeciau susitvarkyti esamoje padetyje? I ka kreiptis, kokius dokumentus pateikt? Tokia paini situacija, sodrose pateikia skirtingus atsakymus arba isvis nieko nesako.
Atsakyti
QUOTE(muliuke @ 2012 06 16, 18:26)
Per savo ziopluma prisiviriau koses, ir nezinau kaip dbr issrebti. Pries NGA pasiemiau kasmetiniu atostogu nuo birzelio 1d. iki 12d., 12d. prasidejo motinystes atostogos, ginekologe uzpilde pazyma ir issiunte i sodra. Iseina, kad viena diena dubliuojasi, pinigus uz kasmetines atostogas gavau, todel darbovietes buhaltere negali issiusti pazymos i sodra del NGA. Pasakykite prasau, kaip galeciau susitvarkyti esamoje padetyje? I ka kreiptis, kokius dokumentus pateikt? Tokia paini situacija, sodrose pateikia skirtingus atsakymus arba isvis nieko nesako.

Man neatrodo, kad jus cia ka prisidirbot mirksiukas.gif . Tiesiog buhaltere turetu zinot, kaip nukelto atostogu likusias dienas, jei zmogus gavo biuleteni atostogu metu... gi cia tas pats. Tik nezinau, kur ta likusi diena turetu nusikelt - po dekreto gal, o gal po VPA g.gif . Sodrai formos dar nenusiustos apie jusu atostogu pajamas(liepos men. sius Sodrai pajamu forma uz birzeli), kas kad pinigai ismoketi, Sodrai gi pildo formas uz kuri men. priklauso tos pajamos, o ne kada sumokejo. Tai uz birzeli vietoj 12d. paskaiciuos ir rasys, kiek turejot gaut uz 11d. O su ta viena d. reiktu dar pasitikslint - jei po dekreto nusikeltu, tai ar Sodra leis dubliuot tos 1d pajamas su VPA, ar visgi uz ta diena nemokes pasalpos:hm . Nesu tikra buhaltere, tai negaliu labai tiksliai ir atsakyt ax.gif .
Gal buhalteriu temukej (nuo mokslo iki darbo skilty) daugiau pakonsultuotu. Parasykit cia, jei ka daugiau suzinosit - idomu ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2012 06 18, 08:25)
Man neatrodo, kad jus cia ka prisidirbot  mirksiukas.gif . Tiesiog buhaltere turetu zinot, kaip nukelto atostogu likusias dienas, jei zmogus gavo biuleteni atostogu metu... gi

Mano situacija kitokia, taciau kiek panasi (gavau biuleteni per kasmetines atostogas), tai man sake buhaltere, kad reikes rasyti prasyma, kad atsauktu mane is atostogu, ir sumokes uz nepanaudotas atostogas.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif


Kadangi tėvelių tema, apie tėčio mėnesio atostogas, yra visiškai neaktyvi, gal čia man kas galės atsakyti.

Kadangi gimdyti ketiname toliau nuo vyro (tėčio) darbo vietos ir sodros, prašymą dėl tevystės menesio atostogų, ketiname pildyti internetu. Ar kas nors pildėte jau tokiu būdu? Vyras paliks prašymą dėl tėvystės atostogų darbe, kai gims vaikelis paskambins ir darbadviai patys įrašys datą. O tada iš ligoninės internetu užpildys prašymą Sodrai. Žodžiu, kad nereikėtų važinėti. Bet, kaip suprantu, važiuojant į Sodrą tokį prašymą pildyti, reikia santuokos liudijimo ir vaiko gimimo pažymėjimo/pažymos. Ar pildant internetu, jos taip ir nereikės? g.gif
Būsiu labai dėkinga už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
Turiu toki klausimeli del VPA ismoku, ar kiekviena menesi buna vienoda ismoka ar gali skirtis? ir kaip skaiciuoja kazin, darbo dienom ar pagal menesio dienas? Nes dabar priskaiciavo maziau nei uz praeita menesi, tai idomu ar tikrai gali skirtis.
Atsakyti
Sveikutės
Kreipiuosi pagalbos... Atrodo, viską žinai, o kai susiduri realiai su situacija, tai patampi balta varna biggrin.gif Kalbu apie save. smile.gif
Nuo vakar išėjau motinystės atostogų. Žinau,kad reikia užpildyti prašymą, tad nutariau tai padaryti prisijungus į sodrą per el. bankininkystę. Ir iš karto susidūriau su problema...
AR aš turiu pildyti
PRAŠYMĄ DĖL MOTINYSTĖS AR MOTINYSTĖS (TĖVYSTĖS) PAŠALPOS SKYRIMO (GPS2 formą) ir užpildyti tik motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį?
Bijau prisidaryti ,,kliauzių" ,todėl noriu pasitikslinti. Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Na mano atveju kadangi buhaltere sake negalinti nieko padaryti teko eiti pas gydytoja, kuri israse pazymejima (beje jos dukart prasiau padet sitoj situacijoj-atsisake,mat papildomas darbas), tai trecia kart nuejus uztaikiau ant nuotaikos, uztruko pora min. Atsidekojau zinoma, juk tai mano klaidos, bet vistiek, kazkaip ginekologas turetu atsizvelgt i nescia moteri, ir nerekt ant jos. Prisinervinau daug kol viska sutvarkiau, bet valio, dvynukes ir ju mama bus aprupintos:)
Atsakyti
QUOTE(KasYra @ 2012 06 19, 11:04)
Turiu toki klausimeli del VPA ismoku, ar kiekviena menesi buna vienoda ismoka ar gali skirtis?  ir kaip skaiciuoja kazin, darbo dienom ar pagal menesio dienas? Nes dabar priskaiciavo maziau nei uz praeita menesi, tai idomu ar tikrai gali skirtis.

Nezinau,man visos ismokos vienodos,tik buvo mazesne ta menesi,kai isejau i VPA,nes ne nuo menesio pradzios isejau i VPA.
Papildyta:
QUOTE(ramux @ 2012 06 19, 15:46)
Sveikutės
Kreipiuosi pagalbos... Atrodo, viską žinai, o kai susiduri realiai su situacija, tai patampi balta varna  biggrin.gif  Kalbu apie save.  smile.gif
Nuo vakar išėjau motinystės atostogų. Žinau,kad reikia užpildyti prašymą, tad nutariau tai padaryti prisijungus į sodrą per el. bankininkystę.  Ir iš karto susidūriau su problema...
AR aš turiu pildyti
PRAŠYMĄ DĖL MOTINYSTĖS AR MOTINYSTĖS (TĖVYSTĖS) PAŠALPOS SKYRIMO (GPS2 formą) ir užpildyti tik motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį?
Bijau prisidaryti ,,kliauzių" ,todėl noriu pasitikslinti. Ačiū  4u.gif

Pildyti reikia sita prasima,bet prasyme nurodyti tik uz NGA,o kai iseisit i VPA,ta paty prasima pildisit,tik jau del VPA.
Papildyta:
QUOTE(SviesatamsojE @ 2012 06 19, 10:46)
Sveikos  4u.gif
Kadangi tėvelių tema, apie tėčio mėnesio atostogas, yra visiškai neaktyvi, gal čia man kas galės atsakyti.

Kadangi gimdyti ketiname toliau nuo vyro (tėčio) darbo vietos ir sodros, prašymą dėl tevystės menesio atostogų, ketiname pildyti internetu. Ar kas nors pildėte jau tokiu būdu? Vyras paliks prašymą dėl tėvystės atostogų darbe, kai gims vaikelis paskambins ir darbadviai patys įrašys datą. O tada iš ligoninės internetu užpildys prašymą Sodrai. Žodžiu, kad nereikėtų važinėti. Bet, kaip suprantu, važiuojant į Sodrą tokį prašymą pildyti, reikia santuokos liudijimo ir vaiko gimimo pažymėjimo/pažymos. Ar pildant internetu, jos taip ir nereikės? g.gif
Būsiu labai dėkinga už atsakymą  4u.gif

Prisijungsit ir sita prasima uzpildisit
GPS3, Prašymas skirti tėvystės pašalpą
Reikes ten irasyti tik nuo kada iki kada bus tevystes atostoguose ir vaiko gimimo data.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 06 19, 15:55)
Nezinau,man visos ismokos vienodos,tik buvo mazesne ta menesi,kai isejau i VPA,nes ne nuo menesio pradzios isejau i VPA.
Papildyta:

Pildyti reikia sita prasima,bet prasyme nurodyti tik uz NGA,o kai iseisit i VPA,ta paty prasima pildisit,tik jau del VPA.

Ačiukas, taip ir aš galvojau, bet norėjosi tikslumo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 06 19, 14:58)
Prisijungsit ir sita prasima uzpildisit
GPS3, Prašymas skirti tėvystės pašalpą
Reikes ten irasyti tik nuo kada iki kada bus tevystes atostoguose ir vaiko gimimo data.


Dėkui 4u.gif
Mačiau tą prašymą jau, buvau prisijungusi pabandymui. O datą rašyti nuo vaiko gimimo datos iki kol vaikui sueis mėnuo? Nesvarbu, kad tai savaitgalis bus? Tai tarkim gims liepos 23 d., tai rašyti nuo liepos 23 iki rugpjūčio 22 d.? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SviesatamsojE: 19 birželio 2012 - 15:01